Emigrarea si depresia

maxim 6 luni ai voie sa il iei....deoarece creeaza dependenta.a luat fiica mea,prescris de neuropsihiatru.din 6 in 6 luni ii schimba sedativul,tocmai sa nu creeze dependenta....
garbo097275
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:59
De la: mugure_alb, la data 2010-09-09 19:43:11Nu stiu daca au mai trecut si alti forumisti prin ce trec eu. Dar stiu insa ca o parte dintre cei care emigreaza ajung dupa un timp sa sufere de depresie. Asta e si cazul meu, desi sunt plecata doar de trei ani. Mi-a fost foarte greu sa ma adaptez, asta pentru ca nici nu am avut un job stabil unde sa am ocazia sa imi fac prietenei, mereu a trebuit sa schimb orasul etc.Astfel se face ca ma simt foarte singura, nu am nici macar o prietena apropiata langa mine cu care sa schimb o vorba.

Toate discutiile astea amicale imi lipsesc foarte mult, si mai ales prietenii ramasi in Romania. Aici am senzatia ca n-o sa reusesc niciodata sa am relatii atat de profunde ca acelea pe care le am cu cei de neamul meu. :( Eu oricum am tendinte depresive de cand ma stiu, dar de cand sunt aici totul s-a agravat foarte mult, nu mai am chef de nimic, nu mananc, nu dorm si uneori sunt atat de disperata ca ma gandesc chiar la sinucidere.

Am fost si la psihiatru, mi-a dat antidepresive dar mi se pare cam absurd sa iau niste pastile ca sa compensez lipsa de prieteni. Si mi-e ciuda ca nu mai scap de depresia asta nici acum cand lucrurile incep sa mearga cat de cat, am semnat deja un contract si de sambata o sa incep sa lucrez in domeniul meu. Dar atat de mult am suferit pana acum incat nimic parca nu ma mai face fericita, ma simt epuizata de tot.

Sper ca nu v-am plictisit cu plangerile mele lungi. Si mi-ar placea sa ma vorbesc cu persoane care trec prin lucruri asemanatoare.
pitiTa_
Postat pe 5 Octombrie 2014 14:52
Hello!

....ai scapat de ea?
pitiTa_
Postat pe 5 Octombrie 2014 15:04
Nu stiu daca ai intrat pana acum pe platforma depresiv.ro, acolo poti gasi mai multe sfaturi despre medicamente antidepresive si alte tratamente alternative, recomandate de medici specializati pe aceasta boala. Cel mai bine este sa mergi la un psihiatru si sa iti prescrie exact pastilele de care ai nevoie. Multa sanatate!
garbo_406571
Postat pe 23 Octombrie 2014 14:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
depresia 16 De la: babycryss 13 Octombrie 2010 22:03
Ingrasare? Endocrinolog 1 De la: andreeaiovici 2 Mai 2012 10:59
problemele de sanatate pot fi remediate 1 De la: tehnologiejaponeza 16 Mai 2011 23:39
Produse care distrug ciupercile ??? Stie cineva ??? 6 De la: eu_geminy 29 Ianuarie 2012 00:53
Clinica Marie Stopes 2 De la: babycryss 13 Octombrie 2010 21:42
Setari Cookie-uri