ce poate fi???

Am si eu o intrebare, poate cineva imi poate da un sfat....in aceasta vara mi-au aparut cateva pete albe pe piept, de marimea unui bob de mazare, poate un pic mai mari...am stat la plaja, sunt bronzata si aceste pete se observa mai mult...poate fi o ciuperca, o alergie ...?? E pt prima data cand imi apar, am stat si anul trecut la soare mult, dar nu s-a intamplat nimic...muncesc intr-un oras de pe litoralul marii Adriatice si sunt des la mare. Sunt f neplacute aceste pete...nu ma deranjeaza decat din punct de vedere estetic, dar si asta e ceva...stie cineva ce poate fi????
felicia66
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:07
din cate stiu e o infectie micotica . o colega nu a putut scapa de ele ani la rand. dispareau toamna si reapareau primavara.orice tratament ar fi facut. i-a spus cineva de un aparat cu lumina polarizata,numit bioptron. cu el a scapat. oricum, trebuie sa te duci la medic.
si_totusi
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:29
Multumesc, si_totusi...voi incerca sa ma interesez pe aici de asa ceva...nu inteleg de unde m-am captusit cu asa ceva...o zi buna in continuare!
felicia66
Postat pe 6 Septembrie 2010 15:45
mergi te rog la un dermatolog ca sa fii sigura ca nu este altceva
garbo074997
Postat pe 6 Septembrie 2010 16:31
Altceva??? Oricum imi programez o vizita la un dermatolog...nu merg pe ghicite, nu risc...Multumesc de sfat, o seara placuta!
felicia66
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:47
Multumesc celor doua doamne ce mi-au raspuns...am fost la medic, e o boala de piele, Vitiligo ce se accentueaza vara...ma retrag de aici din Forum pt ca am vazut ce a patit o membra ce a pus o intrebare asemanatoare: au sarit cu gura pe ea de parca ar fi facut o crima, luand-o toti de sus , de parca atunci cand stau la chiachere ei e o treaba mai serioasa. Poate au alte drepturi, sunt mai vechi aici, mai EDUCATI...poate..oricum, multumesc !
felicia66
Postat pe 8 Septembrie 2010 15:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse care distrug ciupercile ??? Stie cineva ??? 6 De la: eu_geminy 29 Ianuarie 2012 00:53
METODE CONTRACEPTIVE 2 De la: carmeny 28 Februarie 2009 22:21
Hepatita C 13 De la: garbo_10948 8 Martie 2013 16:27
ghidfalau 5 De la: bluelight 13 Octombrie 2010 21:56
club bamboo 11 De la: zambila 16 Noiembrie 2009 11:47
Setari Cookie-uri