Legalizarea-prostitutiei-pro-sau-contra

Baton Rouge... ou Moulin Rouge. (urat fenomen, niste animale, bleachhh:PPP)...

:)))
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:02
bah...railor.....lasati si voi oamenii sa-si descarce neputintele si neajunsurile....
tutankhamon
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:03
De la: tutankhamon, la data 2010-09-10 21:03:00bah...railor.....lasati si voi oamenii sa-si descarce neputintele si neajunsurile....


tocmai de aia am zis ca nu mai raspund unor replici empirice, cu falsa aparentza de "moralitate si puritanism" , dar profund jignitoare la adresa unor categorii de oameni. vorbesc serios.
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:04
ge....eh..la tatzi ni-i greu....
tutankhamon
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:11
De la: tutankhamon, la data 2010-09-10 21:11:47ge....eh..la tatzi ni-i greu....


dah... da' nu la tatz la fel, noooo...:))))))
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:13
ge...noo ashe!....
tutankhamon
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:15
Mno! dei ghinior, no, c care-i baiu'? Aaaa... s-o apucat lunache di filozofii cu secse? No lsa-o, m, ogorilor, c ea le zice cu ce caut, ghietoasa di ie!
Thor_again
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:39
Multumesc, Geminy, dar nu pot fi toleranta cu barbatii care cumpara sexul! Sunt foarte toleranta cu toti, mai putin aceasta categorie...As da legi aspre, daca as putea, impotriva prostitutiei., incepand cu barbatii-amenzi usturatoare trimise acasa, sa vada si nevasta si fiica si fiul...
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Septembrie 2010 00:42
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-11 00:42:52Multumesc, Geminy, dar nu pot fi toleranta cu barbatii care cumpara sexul! Sunt foarte toleranta cu toti, mai putin aceasta categorie...As da legi aspre, daca as putea, impotriva prostitutiei., incepand cu barbatii-amenzi usturatoare trimise acasa, sa vada si nevasta si fiica si fiul...


Luna, eu te cred, te-am inteles, sunt in multe privinte de acord cu tine, dar opiniile noastre personale sunt inutile. Niciodata astfel de legi/amenzi nu vor fi date.

cat despre restul... am obosit, sunt destule articole de specialitate, pe net.:)
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 00:45
Daca numim "meserie" si munca sexul, jignim profund pe cei ce muncesc cu adevarat.
Barbatul care merge si cumpara sex nu stie cata greata, cata durere provoaca in sufletul femeii-constransa poate de saracie sa suporte atata scarbosenie...
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Septembrie 2010 00:45
luna...vad ca ai ce ai cu barbatii care calca in strachini......dar cu femeile care au mandrete de barbat acasa si ele sunt rele de musca....ce zici soro?? pentru alea nu dai lege??? sa li se infunde canalul cu smoala si sa se tavaleasca in chinuri????
tutankhamon
Postat pe 11 Septembrie 2010 00:52
De la: tusi_Oli, la data 2010-09-08 15:16:24bey daca astia zic da pt legalizarea prostitutiei eu imi fac stabiliment, iar langa el fac si o firma de servicii funerare


[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl9.glitter-graphics.net/pub/77/77299yq5j0qv7xb.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 11 Septembrie 2010 01:01
De la: tutankhamon, la data 2010-09-11 00:52:19luna...vad ca ai ce ai cu barbatii care calca in strachini......dar cu femeile care au mandrete de barbat acasa si ele sunt rele de musca....ce zici soro?? pentru alea nu dai lege??? sa li se infunde canalul cu smoala si sa se tavaleasca in chinuri????


As da lege si pentru ele...
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Septembrie 2010 01:03
Lunache, bre, esti usor patetica. Hold your horses, ca de sex nu a murit nimeni pana acum. Ba din contra.

Si apoi, nimeni nu te obliga, daca nu vrei, sa devii prostituata - sunt o gramada de alte meserii pe care o femeie le poate face. Insa paroxismul tau in a demonstra o prostie incepe sa frizeze absurdul si sa arate ca ai aversiuni legate de subiectul sexualitate.
anakin
Postat pe 11 Septembrie 2010 01:06
Am obosit si eu, Geminy...Desigur ca aici ne dam doar cu parerea, nu putem face nimic.
Categoria pe care chiar o exclud complet din randul lumii e categoria celor care abuzeaza sexual de copii, a celor care violeaza femeile...Vezi? Totul se invarte in jurul acestui sex, instinct omenesc dar ca sa devina uman are nevoie de multe altele...
Deci sa fim oameni, in adevaratul sens al cuvantului!
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Septembrie 2010 01:09
Anakin, eu fac diferenta intre a face sex si a face dragoste...Si nu, nu am frustrari. Si da, uneori sunt patetica.
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Septembrie 2010 01:12
O, Thor, again?
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Septembrie 2010 01:13
pedofilii si violatorii ar merita sa fie spanzurati in piata publica.
dar nu ei fac obiectul acestui topic.
si oricum, ce am avut de spus, am spus.
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 01:16
Lunache, poti sa faci cate diferente vrei matale, ca tot pe langa subiect esti.

Am retinut esentialul, ca nu esti de acord cu legalizarea prostitutiei. Ok, e parerea ta si punct; chiar nu ma intereseaza argumentele tale, care sunt, ma repet, patetice si stupide.
Pana la urma, daca ar fi dupa tine, toata lumea ar trebui sa fie ca in proverbul latin "foutere, non-foutere, labum necesarrium est".
anakin
Postat pe 11 Septembrie 2010 01:17
Luna, damele de companie sunt cele mai bine platite, cele mai cautate si cele mai interesante femei.
Barbati nu din clasa de mijloc a societatii folosesc serviciile lor si ci cei din spuma societatii.
Si ce e rau in asta?
Sunt, frumoase, destepte, incheie afaceri (ajuta de fapt) si tin friiele la o gramada de business-uri.
Nu vorbesc de cele de la sosea ci de adevaratele dame de companie asa cum mereu s-au gasit si mereu vor fi.
Dar e mult de povestit.
Oricum, sunt PRO si sunt convinsa 100% ca un astfel de stabiliment ar ajuta mult familiile aflate in cumpana.Ar scade numarul divorturilor si s-ar reduce violenta casnica.
Ciresica
Postat pe 11 Septembrie 2010 05:46
fleurdelis
Postat pe 11 Septembrie 2010 08:02
Ciresica, damele de companie...stiu...frumoase, educate, inteligente...nu e nimic rau in a face companie unui barbat intr-un drum de afaceri-ca noaptea fac ce fac e strict treaba lor. Dar in acest caz femeia nu e obiect sexual.
Tu zici ca legalizarea prostitutiei ar aduce liniste in familii si ar elimina divortul. Problemele lumii asteia sunt de natura spirituala si nu sexuala.
Barbatul se duce unde se duce si se intoarce acasa "linistit". Vreau sa vad si eu femeia aceea care accepta ca barbatul ei sa aduca liniste in casa asa...
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Septembrie 2010 08:47
Luna, daca inchizi ochii sa nu mai vezi nu inseamna ca nu mai exista. E alegerea fiecarei femei daca vrea sau nu sa fie obiect sexual. Cu sau fara plata cam tot aia se intampla. Zici sa-si gaseasca barbatul o amanta? Adica sa o faca pe gratis. Asa crezi ca femeia nu mai e un obiect sexual? Ba e, doar ca el la plecare nu-i da bani.
Doara
Postat pe 11 Septembrie 2010 10:37
Doara, imi tin mereu ochii deschisi si nu am cum sa afirm ca prostitutia nu exista...atat de idioata nu-s! Exista si inca cum si inca de cand! Asta nu inseamna ca e un bine...E un rau necesar? E chiar necesar?
In fine, nu-s aici ca experta in prostitutie ci ca una care vede pe toate strazile Italiei romance, ca una care aude in toate zilele ca sunt aduse cu promisiune de munca dar ca apoi sunt aruncate pe strada la munca. Sunt batute, sunt amenintate ca cei ramasi in Ro vor fi omorati. Sunt torturate. Raman insarcinate adesea-pentru ca domnul barbat plateste pentru fara prezervativ-nasc in conditii infernale, fara asistenta sanitara iar copiii ajung unde nici macar nu se stie. Stau si ma intreb ca proasta: chiar nu se poate controla acest fenomen? E la vedere!!! Multe sunt omorate...caci exista si din aceia care le chinuie sexual si le omoara.
Lasand la o parte-daca se poate, dar se poate?-acest cosmar existential, sa ne preocupam de legalizare...O femeie decide sa se faca prostituata asa cum una decide medic alta muncitoare...Meseria de prostituata va fi in sfarsit la lumina, cu contract de munca, salar, eventual norma zilnica...Daca asta vrea umanitatea...e libera sa aiba ce vrea...Dar sunt libertati si libertati!
In ceea ce priveste amanta, mereu am crezut ca intre barbat si amanta exista o iubire...Daca tu zici ca amanta e obiect sexual gratis...chiar nu stiu cum pot comenta. Comentariul meu nu e important dar vor fi fiind amante ce citesc vorbele astea ale tale ...
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Septembrie 2010 11:45
Tot ce povestesti tu acolo se intampla pentru ca prostitutia nu e legalizata. Parerea mea. Fetele ar fi mai protejate, inclusiv de lege. Asa sunt la indemana oricarui ticalos.

Fiecare se foloseste de fiecare. De regula amantii cauta ce nu au acasa. Inclusiv sex cu altcineva. Multi isi gasesc amante doar pentru ca amanta e alta femeie. In mai putine cazuri se ajunge la dragoste profunda.
Doara
Postat pe 11 Septembrie 2010 15:43
De la: Doara, la data 2010-09-11 10:37:34Luna, daca inchizi ochii sa nu mai vezi nu inseamna ca nu mai exista. E alegerea fiecarei femei daca vrea sau nu sa fie obiect sexual. Cu sau fara plata cam tot aia se intampla. Zici sa-si gaseasca barbatul o amanta? Adica sa o faca pe gratis. Asa crezi ca femeia nu mai e un obiect sexual? Ba e, doar ca el la plecare nu-i da bani.


AMANTELE O FAC DIN DRAGOSTE IAR CURVELE O FAC PE BANI. E SIMPLU
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl7.glitter-graphics.net/pub/665/665907ze4uudv566.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 11 Septembrie 2010 18:54
mey.. n-ati mai lamurit problema?...:))))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 18:58
De la: eu_geminy, la data 2010-09-11 18:58:04mey.. n-ati mai lamurit problema?...:))))



Concluzie: sigur ca e necesara legiferarea prostitutiei, da' pe principiul romanesc: "sa fie la altii", cu alte cuvinte, "da' daca se duc si ai nostri??":)))
cat_13
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:05
De la: cat_13, la data 2010-09-11 19:05:07

Concluzie: sigur ca e necesara legiferarea prostitutiei, da' pe principiul romanesc: "sa fie la altii", cu alte cuvinte, "da' daca se duc si ai nostri??":)))


eu am inteles de la intelectualii interbelici ca era foarte onorabil sa te duci la bordel, odata... pacat ca n-am mai prins...:PPP
:))))))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:11
luna cu drag iti recomand o carte : Unsprezece minute de Paulo Coelho
ameno
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa imi dau seama... 5 De la: thrillia 19 Decembrie 2010 21:43
am nevoie de un sfat 7 De la: garbo099444 24 Februarie 2010 17:32
urgent!!!!!!! va roggg mult 7 De la: vuvuzela 4 Februarie 2011 19:42
SOFER DE ROMANIA RETURNEZ VOTURI 1 De la: no_identify 5 Septembrie 2010 11:09
va arog ajutati-ma 11 De la: iasomia 23 Martie 2010 10:36
Setari Cookie-uri