Legalizarea-prostitutiei-pro-sau-contra

Buna seara!
Am tot stat si citit. Luna, de ce nu vrei tu legalizarea prostitutiei? Fetele acelea oricum vor face asta pentru ca nu au alta alegere pentru subzistenta. Nu ar fi mai bine sa o faca (pentru ca, retine, oricum o vor face!) fiind protejate? Nu vor mai fi batute de toti nebunii de pe centura, nu se vor mai duce cu toti nespalatii, ele - insele - vor fi controlate medical! Si atunci? Ca nu suporti tu barbatul care se duce la sex pe bani? Ei, asta-i, acum! In cazul asta, de ce nu stai cu barda acolo in parcari si pe magistrala! Dar iti spun eu ca tu vei fi prima care o vei lua pe cocoasa ... si nu de la barbatii dornici! Iar cei care au neveste acasa, crezi tu ca nu se duc incolo si incoace? si nu tot dau bani?! Si atunci nu este mai bine sa stii ca vine acasa fara alte compllicatii (medicale si sufletesti)?!
Si acum sa-ti mai prezint si alt aspect: ce este mai de condamnat? Femeia care se prostitueaza pentru bani sau femeia care se prostitueaza de placere, care - vorba cuiva - are si barbat acasa? Sau chiar de n-are barbat, stie ca cel cu care se culca are nevasta? Si in loc sa ii multumeasca nevestii ca i-l trimite ingrijit, spalat, cu chiloti curati ... o sfideaza, rade de ea pe la spate si ii baga limba in ureche barbatului pentru a-l influenta in rau?
Nu, Luna, prostitutia ar trebui legalizata! Daca tot este ceva rau, macar sa fie sub control!
onelia
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:37
asa,asa...
si noi sa fim contabile,ce panamea?!
preci
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:41
De la: preci, la data 2010-09-11 19:41:36asa,asa...
si noi sa fim contabile,ce panamea?!


punkt okit, punkt lovit!:))))))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:48
lenesule...
preci
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:49
ce putin ma cunosti... io as veni bodyguard, sau casier - la taiat de belete, macar...:P
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:50
gemule...
poi nu matale ziceai ca dai c/p pt ca ti-e lene sa spui cui te adresezi?
si cine dreaq te pune pe matale la taiat belete,nene?
vrei sa dea bordelu' faliment?
preci
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:54
preci - > matale nu precepi ca e alt soi de activitate acolo... ce e mai frumos decat sa fii nash de bordel... unde pui suflet si pasiune, nu se egzista lene!...:PPP

ye ca la tren:
intri peste ei, iti dai chipiul pa ceafa, le strigi "banii, beletele si abonamentele, la control!!!:D" - tot nash te chemi: nash de stabiliment.
in timpu' liber, mai planifici un client, pe o spaga modesta, mai una-alta sau amandoua... si oricum veghezi la buna_starea/functionalitatea fetelor si a stabilimentului, in general.

ce-o fi asha de greu pt un lenes ca mine?:))):PPP
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:03

te sacrifici,lasi de la tine,nespa?
preci
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:05
da' unde ai vazut tu cariera de succes fara sacrificii?! ha?!...:))))):P
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:07
asa,asa...carierist te faci!
pimp d'ala!
preci
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:08
si carierist, evident... numai ashea promovezi, desi postu'asta m-ar prinde de minune.

nu mai zic ca tre' sa asigur si protectia fizica si informativa a clientilor si a personalului - respectiv securizarea stabilimentui cu gealati si informatori:PPP, iar daca de ex. tanti Luna vine cu barda plina de sanjele masculilor de pe centura, sa procedez la retinerea Domneaei, pana apar cu duba baetii de la ordinea publica...:PPP:)))

cine zicea ca-i usor cu legalizarea asta???:P
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:16
http://www.youtube.com/watch?v=zXkT2KEVgeE&feature=related
KNIGHT_31
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:19
http://www.youtube.com/watch?v=NuHGjr8H9kk&feature=related
KNIGHT_31
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:21
De la: Doara, la data 2010-09-11 15:43:37Tot ce povestesti tu acolo se intampla pentru ca prostitutia nu e legalizata. Parerea mea. Fetele ar fi mai protejate, inclusiv de lege. Asa sunt la indemana oricarui ticalos.

Fiecare se foloseste de fiecare. De regula amantii cauta ce nu au acasa. Inclusiv sex cu altcineva. Multi isi gasesc amante doar pentru ca amanta e alta femeie. In mai putine cazuri se ajunge la dragoste profunda.

Ma bag si eu indiscutie cu o intrbare: cum le va proteja legea?????? cum suntem noi, toti cu romanii protejati, de ti-e frica sa mai iesi din casa? murim cu zile prin spitale, ca nu sunt bani, si o sa aibe grija de ele? nu era mai bine sa se ocupe mai intai de punerea economiei pe roate, de punerea la punct a legislatiei, a codului penal, In tara asta este o harababura de nedescris, iar asta, dupa parerea mea, va pune capac.Cum am mai zis pe undeva: din granarul Europei, o sa ajungem WC-ul ei. Mie una, mi-ar fi si rusine. Si asa suntem recunoscuti ca hoti, eticheta asta ne mai lipseste de pe frunte. Oare chiar nu avem altceva mai bun??????? mi-e greu sa cred.... Iar bugetul.... sa fim seriosi.... e gol pentru ca au furat ei banii, si chiar daca este asa cum zic ei, ca nu se aduna destul cat trebuie- din vina cui se intamplaasta? nu din cauza lor? Dar stii cum e- nu poti sa umbli la borbanul cu miere, si sa nu te lingi.... Indiferent cati bani se vor aduna, tot nu le va ajunge, ei, vor sa fure toata tara. e tragic....
yyyvv
Postat pe 12 Septembrie 2010 02:06
pai ies nesteeee bani de acoloo sa vedem ce menestru le ppune si sa se numeasca pesteleeee sef
garbo074997
Postat pe 12 Septembrie 2010 02:14
De la: garbo074997, la data 2010-09-12 02:14:23pai ies nesteeee bani de acoloo sa vedem ce menestru le ppune si sa se numeasca pesteleeee sef


habar n-ai cat tanjesc io la postul asta!!!...
dar cel mai sigur, ma aleg cu postul Craciunului, al Pastelui... si cu dezlegarea la peste, eventual! YESSS!!!:P

:)))))))))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 02:35
Aleho, cred ca vor fi mai protejate daca stau intr-un cadru organizat decat pe ascuns pe centura sau pe strazi la cheremul tuturor. Asta daca tot va doare inima de ele.
Doara
Postat pe 12 Septembrie 2010 07:43
De la: Doara, la data 2010-09-12 07:43:28Aleho, cred ca vor fi mai protejate daca stau intr-un cadru organizat decat pe ascuns pe centura sau pe strazi la cheremul tuturor. Asta daca tot va doare inima de ele.
,


fata cred ca te "doare" rau,da rau de tot ,chestia cu legalizarea asta.unde vezi tu ca eu am comentat ceva pe acest topic,decat in acest moment.nici nu stiam de acest topic,vad ca nici in concediu,nu sunt uitata.fii atenta e prima mea postare aici .uite care e parerea mea.dupa ce am ascultat partile implicate,prin interviuri ...."fetelor nu prea le convine",ca le scade "venitul" prin impozitare.lor "pestilor nu le convine ca raman,fara "venit si loc de munca" dar si fara angajate cu profitul la portofelul clientului.am auzit si politisti care spuneau ca nu le pasa,de prostituate si legalizare.normal ca si lor le ia ciubucul, si "sporul".pai cu cine mai faceau si ei bani de amenzi,dovada muncii lor,caci alte "filme tari"nu am vazut ,decat cu arestarea prostituatelor si iesirea lor peste 1/2 h,afara din sediul politiei.dar cea mai tare inteligenta este Prigoana,tatucul "ideii".poate,vedeti voi pe Prigoana il arde sa ajunga presedintele Romaniei cred,si a inceput sa gaseasca solutii pt bugetul tarii noastre dragi.va aduceti voi aminte de turci?ei bine acum ne razbunam pe ei.pana acum le-am dat fete sa-i jecmaneasca,acum ii jecmanim legal.caci clientul acum plateste si impozitul,pt ca "matroana"=statutul,mareste taxele la intrare ,deoarece doctorul costa,tratamentul costa,intretinerea costa,cladirea costa,etc totul costa.si uite asa creste pretul la "domnisoare",ca sa intre la stat si impozitare .si noi o sa traim bine,pt ca unde buget tare estem,si viata fericita estem si Prigoana"fericit "estem singur printre toti.
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 08:22
Onelia, ai dreptate. Eu ziceam ca prostitutia e o rana a umanitatii, ceva nedemn de a fi femeie, de a fi barbat. Si nu e idealism ci pur realism. Ca ea exista, iarasi stiu. Sunt impotriva prostitutiei. As lupta s-o elimin. Tu zici ca daca tot exista, sa existe un cadru legal de protectie. OK. Dar ma tem ca nu e posibil. Politica insasi nu protejeaza pe nimeni, sistemul juridic e corupt, sistemul sanitar e in criza, Romania e in criza , lumea intreaga...
Deci, o lege a prostitutiei care sa functioneze? Cand nimic nu functioneaza?
Exista in Italia organizatii antiprostitutie. Ies in strada oameni, multe prostituate au fost salvate...M-as inrola in aceasta lupta, cu atat mai mult cu cat vad Romania la vanzare. Urasc profund barbatii care se opresc...si cumpara...
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Septembrie 2010 12:28
A propos...care sunt tarile in care prostitutia e legalizata?
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Septembrie 2010 12:30
Olanda...
Red Light District din Amsterdam iti spune ceva?
A, nu, tie nu are cum sa-ti spuna ceva, ala e pentru barbati si femei, nu si pentru tine
Thor_again
Postat pe 12 Septembrie 2010 12:33
a,deci caprele ca mine n-are ce cauta colo-'sha?
preci
Postat pe 12 Septembrie 2010 15:22
adik sa inteleg ca te dai kapra, fara sa te deranjeze statutu'asta?...:O
;)

:))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 15:24
he,he....
io-s prima care-si recunoaste calitatile,bre!
preci
Postat pe 12 Septembrie 2010 15:27
De la: preci, la data 2010-09-12 15:27:07he,he....
io-s prima care-si recunoaste calitatile,bre!


pai... ma surprinzi!... mai rar ca tine!:P
eu stiu numai persoane care-si recunosc defectele.:))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 17:23
citez:
1." Un barbat adevarat NU merge la prostituate. Merg la prostituate masculii-a citi fiintele "umane" de sex masculin. Merg la prostituate barbatii cu probleme sexuale, afective"...

ce intelegi tu printr-un barbat adevarat?
si de ce crezi ca un barbat adevarat nu merge la prostituate?
dar unde merge un barbat adevarat?
tusi_Oli
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:34
Chestia asta cu "femeia obiect sexual" e doar de perceptie. Daca asa iti este setata mintea, poti sa te simti obiect sexual chiar si fata de sotul tau pentru faptul ca tu nu ai chef si el are si o faci doar asa, din datorie de familist.
Deci, PRO legalizare.

Si Luna draga mea, tu nu-ti dai seama cite neveste ar fii fericite sa fie asa . Ele stiu oricum ca barbatii (sustinatorii financiari ai familiei (vezi ca vorbesc despre o anume categorie de familii )) au amante si de ce sa nu prefere ca barbatii lor sa mearga la un stabiliment (fara implicare emotionala si cu siguranta sanitara) decit sa-si faca o amanta/iubita care le cheltuie nu numai banii ci si sentimentele si timpul.
Cu o dama de companie (pentru ca asta este termenul elegant al unei prostituate) sotul petrece o ora si vine acasa fericit si linistit, cu amanta petrece un weekend si vine acasa suparat si isi bate nevasta.

Si in continuare zic ca stabilimentele aste ar trebui sa fie nu numai cu dame pentru barbati ci si cu barbati pentru femei. Femeiea de afacere, carierista care nu are timp de viata personala dar are nevoi trebuie sa aiba si ea un loc sigur si placut unde sa se simta bine, nu?????
Ciresica
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:42
un barbat "adevarat" nu merge la niciun fel de femei. se castreaza urgent!:DDD
:)))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:44
De la: eu_geminy, la data 2010-09-12 20:44:28un barbat "adevarat" nu merge la niciun fel de femei. se castreaza urgent!:DDD
:)))


MERGE SA ISI SPELE MASINA
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl8.glitter-graphics.net/pub/84/84898c5rb44c4gf.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:48
moooama ce dezbateri adanci.....da' adanci rau de tot....
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna. am si eu o problema dk ma poate ajuta cineva 51 De la: nelly05 27 Februarie 2010 14:37
CE INTELEGETI PRIN DOVEZI DE IUBIRE?? 770 De la: fleurdelis 20 Martie 2010 09:40
Relație cu un băiat care are un copil cu o alta femeie . 12 De la: garbo_466031 21 Mai 2017 16:27
Iubire in exil de Donna V 10 De la: eu_geminy 19 Februarie 2012 22:29
dak ierti...poti sa si uiti?oare mai merge relatia? 216 De la: garbo020969 21 Aprilie 2010 16:55
Setari Cookie-uri