Ce inseamna A INSELA?

De la: ovidiu42, la data 2010-09-04 16:37:06cory....zau...ti-o pui pe irinuca-n cap!!!
cum poti tu...sa emiti asa ceva?


Las' ovi, e acolo de multa vreme - sau asa crede ea...
panty_C
Postat pe 5 Septembrie 2010 16:55
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-04 16:56:10Panterash, daca barbatul meu cu acte iubeste o alta femeie, inseamna ca ma inseala?
Iubeste la un moment dat o ALTA. O prefera, o alege, o iubeste, ii e potrivita. Ma inseala pe mine? Nu. Doar ma schimba. Iar eu ce pot face? Nimic. Ma doare, vars lacrimi, ma dau cu courul de pamant, povestesc prietenelor, scriu pe garbo si cer ajutor, ma imbat...Si? Ce rezolv?


Pai daca tu nu te simti inselata si accepti "mortu'-n" pat - asta este!

Nu rezolvi nimic prin ce-ai enumerat - ma repet: daca accepti, iti asumi consecintele, daca nu -PUI PUNCT! - un picior in...ma iertati si..."bani de drum": altu' la rand!
panty_C
Postat pe 5 Septembrie 2010 16:58
on topic:
"a insela" inseamna sa-ti bulesti hardu' de bunavoie si nesilit de nimeni...
preci
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:03
corect preci!
panty_C
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:05
De la: preci, la data 2010-09-05 17:03:30on topic:
"a insela" inseamna sa-ti bulesti hardu' de bunavoie si nesilit de nimeni...

continuare:
...atunci cand softul nu mai merge updatat si memoria RAM da rateuri in middle-case-ul locativ, iar procesorul s-a incins prea tare din cauza virusilor externi de tip "trojans", pe care ii identifica ulterior ca fiind add-ons-uri la soft-ul de baza [al societatii ]. In acest caz devirusarea nu mai da rezultate, singura solutie fiind un back-up, apoi un system restore in instanta. Atentie insa la defragmentare, deconectati router-ul pentru ca streamingul s-ar putea sa va cam dea conexiunea peste cap
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:11
Thorele, back-up? Restore?
Nu precep - supa reincalzita?
In instanta?
Ceva nu pusca
panty_C
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:16
ideea e ca,odata bulit,hardu' nu mai e hardu' care-a fost never ever...
am i right,thorele?
preci
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:18
verbului "a insela"....fiecare ii da sensul dorit....inteles....convenabil.
Deci fiecare il percepe cum vrea.
walkiria
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:19
exact, preciulicio
felinuto, e SYSTEM restore, nu restore... da' de "aducerea in situatia initiala" cred ca pricepi... e ceva cu "inainte" de hartia aia galbejita, ori ce coloare o mai avea acum, ce-o semnezi la primarie
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:20
cine dreaq ne-a pus sa semnam,ai?
preci
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:24
Thorele, crezi ca mai poate cineva reveni la "starea initiala"?
Nu exista buretele ala care sa faca "erase" pentru "all damages" - parerea mea!
panty_C
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:27
preci, de buna voie si nesilit de nimeni - parca asa era, nu?

"lucru manual" se numeste...
panty_C
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:30
felino...
ori is eu prea subtil, ceea ce e prea putin probabil, ca nu ma duce mintea la subtilitati , ori matale nu ti-ai beut cafeaua de frumusete inca... adica aia de dupa amiaza...
prin "starea initiala" ma refeream strict la statut, nu si la damage-uri

preci... "right said fred"
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:36
asa era,corinache...
ce-si face omu' cu mana lui,blablabla...
preci
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:36
Thorele, baui cafeaua, da' mi-i tare somn si apoi eu, cred ca ma stii, fir-ar mintea mea aia creata, complic orice poate fi simplu - poi eu vreau nu numai statutul dar si starea (memoria stearsa, anii returnati, etc) de dinainte
panty_C
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:42
Na bine, hai ca ma bagai destul in seama - mai bine taceam, vorba lui Lincoln

Ma duc sa-mi fac somnul de "frumusete"

ne mai citim, cand ne intalnim
panty_C
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:46
felinutzo, lasa mami ca se intampla si la case mai mari, ce dreaq?
io zic ca e cam tarziu pentru somnu' de frumusete, ca-i aproape 6, ramai mai bine aici sa te mai limpezesti
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:50
http://www.youtube.com/watch?v=d2JvN7O499U
panty_C
Postat pe 5 Septembrie 2010 18:03
Breee, iote-l pe Achmed!
http://www.youtube.com/watch?v=DfmWJQzp3Ls&NR=1
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2010 18:16
O carte care m-a durut mult "Arborele lui Iuda" -Cronin...
Luna_in_capricorn
Postat pe 5 Septembrie 2010 19:04
Irinuca nu stie sa se exprime,insa in toata "aiureala ei",exista un adevar,acela ca "femeile fac rau femeilor".Sa fim sincere,femeile sunt mai rele decat barbatii.Cand un barbat inseala,cu cine o face?TOT CU O FEMEIE!
madi_m
Postat pe 6 Septembrie 2010 00:11
pai si o femeieeee ......insala cu barbatu (nerusinatu se inpiedica )
garbo074997
Postat pe 6 Septembrie 2010 00:16
breeee corve si fumei si barbati
garbo074997
Postat pe 6 Septembrie 2010 00:17
Cel mai ciudat inselat: cand el o inseala cu cea mai buna prietena a ei...sau chiar cu sora...
Luna_in_capricorn
Postat pe 6 Septembrie 2010 08:35
asta este deja nesimtire pura ..... luna
cricat
Postat pe 6 Septembrie 2010 08:41
De la: cricat2002, la data 2010-09-06 08:41:26asta este deja nesimtire pura ..... luna


DA! Din pacate e frecventa... E singurul inselat pe care nu il inteleg.
Femeia e inselata si de barbat si de prietena (sora). Care ustura mai tare?
Luna_in_capricorn
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:00
De la: madi_m, la data 2010-09-06 00:11:40Irinuca nu stie sa se exprime,insa in toata "aiureala ei",exista un adevar,acela ca "femeile fac rau femeilor".Sa fim sincere,femeile sunt mai rele decat barbatii.Cand un barbat inseala,cu cine o face?TOT CU O FEMEIE!


Offf, bietul de el! El mititelul nu are nicio vina, ea, "cealalta", cateaua!!!! ... ea e vinovata! Ia sucit mintile, l-a zapacit, ori poate l-a santajat, l-a sechestrat... l-a bagat cu forta in patul ei!
Madi draga, ma faci sa rad. Cand un om inseala (barbat sau femeie deopotriva), o face de buna voie, constient de consecinte, deci asumandusi-le, iar "vina" daca vrei sa o numesti asa, desi eu zic ca-i doar o alta alegere, ii apartine...
Oamenii inseala atunci cand, constientul sau subconstientul, nemultumit de anumite aspecte ale vietii lor, le sugereaza sa faca o schimbare radicala. So, daca nu era ea, era alta, dar omul tot ar fi sarit gardul...

Tylly
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:03
Femeile fac rau femeilor...Si barbatul unde e in toata povestea? E cumva un obiect pe care il furam un pic din casa alteia? Sa fim seriosi!
Luna_in_capricorn
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:16
barbatul in povestea asta e...la mijloc...
el e ingerasul nevinovat,cazut in ispita

doar ele,femeile,e de vina
eladaela
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:35
Rele, bre!!! Toate!
Si hoate pe deasupra...
Tylly
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viata sexuala ordonata este elixirul vietii 102 De la: elodia_2 22 Februarie 2012 11:45
Ca un om sa isi pastreze o inima curata..Trebuie sa invete sa se exteorizeze.... 113 De la: garbo107589 6 Octombrie 2010 05:43
CUM SA SUPRAVIETUIESC DUPA O DRAMATICA DEZAMAGIRE ? 8 De la: sora_ilsi 4 Ianuarie 2011 00:23
ce parere aveti depre combinatia femeie taur-barbat balanta 3 De la: AGAPI_MOU 22 August 2009 15:04
Sex 6 De la: Mihaela_Alina_Petraru_1 11 Ianuarie 2018 17:35
Setari Cookie-uri