Ce inseamna A INSELA?

cory....zau...ti-o pui pe irinuca-n cap!!!
cum poti tu...sa emiti asa ceva?
ovidiu42
Postat pe 4 Septembrie 2010 16:37
Irina, tu crezi ca daca doi oameni ajung in fata altarului fara sa se fi culcat unul cu altul automat au inima curata si cununia binecuvantata? Crezi ca asemenea cupluri nu ajung in impas niciodata? Daca iubesti un om si faci dragoste cu el insemna ca-ti spurci inima?
Eu gandesc altfel. Sunt convinsa ca exista pana si prostituate cu inima curata. Deasemenea, neprihanite fizic dar cu inima plina de ganduri necurate...Tu prea o iei ad litteram...
Luna_in_capricorn
Postat pe 4 Septembrie 2010 16:46
Geminy, multam, ai sintetizat bine ce voiam eu sa intreb...
Am obiceiul sa bat campii cu gratie dar ideea e asta: care fidelitate e mai importanta?
Luna_in_capricorn
Postat pe 4 Septembrie 2010 16:49
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-04 16:46:17Irina, tu crezi ca daca doi oameni ajung in fata altarului fara sa se fi culcat unul cu altul automat au inima curata si cununia binecuvantata? Crezi ca asemenea cupluri nu ajung in impas niciodata? Daca iubesti un om si faci dragoste cu el insemna ca-ti spurci inima?
Eu gandesc altfel. Sunt convinsa ca exista pana si prostituate cu inima curata. Deasemenea, neprihanite fizic dar cu inima plina de ganduri necurate...Tu prea o iei ad litteram...
Pai daca iubesti pe cineva cu adevarat iti respecta parerea daca tu nu vrei sa te culci cu el....Dacas te agaseaza cu propuneri si insista inseamna ca este un nesimtit si iti va face mereu asa...Eu cred ca un barbat cu bun simt,,tine cont de parerea femeii....Si nu o agaseaza cu propuneri....Fiecare are ideile lui si este liber sa faca ceea ce vrea cu corpul lui...Nimeni nu te poate obliga..Nici macar dupa casatorie...Daca barbatul nu isi respecta atributiile,,,aunci nici femeie nu trebuie sa isi respecte atributiile...Dar barbatii sunt asa nesimtiti si obliga femeia sa faca si ceea ce nu vrea..O agaseaza...eu una nici nu mas uita la un asemenea specimen...Si nu as sta langa el....pt ca eu am demnitatea mea....Si apoi barbatul daca te iubeste,,respecta principiile femeii...Daca te agaseaza ii dai papucii si cauti un barbat mai destept si mai intelegator....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 16:55
Panterash, daca barbatul meu cu acte iubeste o alta femeie, inseamna ca ma inseala?
Iubeste la un moment dat o ALTA. O prefera, o alege, o iubeste, ii e potrivita. Ma inseala pe mine? Nu. Doar ma schimba. Iar eu ce pot face? Nimic. Ma doare, vars lacrimi, ma dau cu courul de pamant, povestesc prietenelor, scriu pe garbo si cer ajutor, ma imbat...Si? Ce rezolv?
Luna_in_capricorn
Postat pe 4 Septembrie 2010 16:56
Eu una nu vreau sa am relatii cu nici un barbat pana sa ma casatoresc.....Daca fereasca Dumnezeu m-ar forta vreunul nu stiu ce as face...Cred ca l-as castra...Nu ma las pana nu l-as lasa fara obiect sa vad daca o sa se mai dea asa barbat...Apoi Dumnezeu nu ma bate ca am castrat un gunoi care are un organ genital inutil....I-o tai si o dau la caini sa o manance.....PT CA BARBATII SUNT NISTE GUNAOIE....nu toti dar majoritatea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:00
xena -> hmmm... esti chiar atat de sigura ca nu-ti place sa fii curtata?!...
sau chiar nu esti curtata -dupa inversunare se vede - dar iti place sa-ti imaginezi ca ai fi?!...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:00
Totusel, da, sunt brabati care au aventuri dar familia e "sfanta".
Reuseste mereu nevasta sa faca diferenta intre o aventura si o iubire? Sau se simte ORICUM inselata?
Luna_in_capricorn
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:01
Irina, tu chiar crezi ca virginitatea e o garantie a iubirii dumnezeiesti?
Luna_in_capricorn
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:03
poate n-a aflat ca virginele nu mai au cautare...:PPP
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:04
neah!!!...ce ziceam yo...cory?
fata...nu si nu...pana...nu e...cu trecere de la preot...
d`aia...saracutza...are iesiri...
ovidiu42
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:05
Si apoi daca unele femei cedeaza pt ca barbatii insista la ele...De asta nici nu le respecta barbatii....Apoi femeilor nu le pasa de alte femei sunt rele se baga in relatiile altor femei..Oamenii,,,femeile sufera din cauza egoismului lor,,,ca nu le pasa atunci cand iau barbatii la altele....si barbatii la fel....Oameniii sufera pt ca nu se respecta unii pe altii,,se tradeaza unii pe altii....femeile isi fura barbatii una la alta...De asta sufera femeile...pt ca sunt rele si egoiste
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:05
deci inteleg ca daca cedeaza, fumeile sunt rele si egoiste...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:06
De la: eu_geminy, la data 2010-09-04 17:00:41xena -> hmmm... esti chiar atat de sigura ca nu-ti place sa fii curtata?!...
sau chiar nu esti curtata -dupa inversunare se vede - dar iti place sa-ti imaginezi ca ai fi?!...:P
:))))
Pai sigur ca imi place sa fiu curtata de barbati destepti care tin cont de principiile mele si nu ma agaseaza cu pareri idioate ca sa imi schimb gandirea in favoarea lor...Eu cu aseamenea specimene nici nu stau de vorba.......
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:08
dar daca sunt destepti si iti fac si propuneri? ca tot nu m-ai lamurit!...:)))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:10
De la: eu_geminy, la data 2010-09-04 17:06:44deci inteleg ca daca cedeaza, fumeile sunt rele si egoiste...:P
:)))
Pai normal ca daca iti face curte un barbat care deja are o relatie...Fara sa il cunosti,,ca multi mint...Faci o alta femeie sa sufere si uite asa se transimte egoismul de la femeie la femeie...Si uite asa isi fura barbatii unele la altele...pt ca sunt egoiste...Vor sa fie fericite pe sufernita altor femei....Si uite asa de asta nici nu le ajuta Dumnezeu....Pt ca raul facut,,atrage alt rau...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:12
Femeile fura barbatii altora... Dar barbatii sunt niste pachete de dus dintr-o casa in alta?
Femeia cedeaza...ce vrea sa spuna asta?
Irina, ma tem ca nu te inteleg.
Luna_in_capricorn
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:14
xena -> hai nu serios!... eu cunosc o seama de cooorve (scuze pt. termen) care au tot ce-si doresc in viata. si au ajuns la o varsta respectabila!...:)))

PS: si daca fomeile cedeaza, e vina barbatilor mincinosi cumva???...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:15
De la: eu_geminy, la data 2010-09-04 17:10:33dar daca sunt destepti si iti fac si propuneri? ca tot nu m-ai lamurit!...:)))
eu vreau un barbat inaltat duhovniceste....Pt ca omul inaltat duhovniceste are o minte de vultur.... si omul fara credinta seamana la minte cu a unui cocos....El vede lucrurile ce il inconjoara....Cativa oameni,,,,cladiri....zeci de oameni si este multuimit de viata lui...pe cand un om inaltat duhovniceste are o minte de vultur...are minte agera...care se desfata cu frumuseatea lumiii,,,si de aceea acest vultur nu ar fii niciodata multumit daca ar fii pus in ograda laolalta cu cocosul....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:22
ai putea gasi asa ceva, pe la manastiri...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:25
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-04 17:22:20
De la: eu_geminy, la data 2010-09-04 17:10:33dar daca sunt destepti si iti fac si propuneri? ca tot nu m-ai lamurit!...:)))
eu vreau un barbat inaltat duhovniceste....Pt ca omul inaltat duhovniceste are o minte de vultur.... si omul fara credinta seamana la minte cu a unui cocos....El vede lucrurile ce il inconjoara....Cativa oameni,,,,cladiri....zeci de oameni si este multuimit de viata lui...pe cand un om inaltat duhovniceste are o minte de vultur...are minte agera...care se desfata cu frumuseatea lumiii,,,si de aceea acest vultur nu ar fii niciodata multumit daca ar fii pus in ograda laolalta cu cocosul....
Eu nu as fii niciodata multumita sa fiu pusa laolalta cu un cocos ...pt ca asa sunt oameni care nu au cunoscut pe duhul sfant...Ei vad doar ceea ce ii incojoara.....Eu vrea sa cunosc multe lucruri,,,,sa am mintea deschisa mereu spre lucruri noi care vin de la Dumnezeu.....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:25
cu un academician, n-ai incercat?...:))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:26
Eu nu as fii niciodata multumita sa fiu pusa laolalta cu un cocos ...pt ca asa sunt oameni care nu au cunoscut pe duhul sfant...Ei vad doar ceea ce ii incojoara.....Eu vrea sa cunosc multe lucruri,,,,sa am mintea deschisa mereu spre lucruri noi care vin de la Dumnezeu..... pt ca asta si vrea se spune...Fericiti cei saraci cu duhul...Eu ma simt saraca cu duhul si vrea sa cunosc cat mai mult....Sa fiu mereu deschisa pt lucruri noi care vin de la Dumnezeu...Si nu o sa las pe nimeni sa ma impedice.....Pt ca un cocos,,,nu ma poate intelege si intre noi ar fii o plictiseala....TOTALA SI EU AS fii mereu nemultumita
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:28
iti dau o veste proasta... s-ar putea sa ramai ne... maritata...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:29
gata cu inshelatu`...ca fata asta...nici nu stie despre ce vb


ia intreb ati-o....de cate ori s-a gandit sa insele...?
si...mai ales...ar fi avut pe cine?
ca...cine sta in preajma ei?...
ovidiu42
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:31
Fericiti cei saraci cu duhul...Eu ma simt saraca cu duhul si vrea sa cunosc cat mai mult....Sa fiu mereu deschisa pt lucruri noi care vin de la Dumnezeu...Si nu o sa las pe nimeni sa ma impedice.....Pt ca un cocos,,,nu ma poate intelege si intre noi ar fii o plictiseala....TOTALA SI EU AS fii mereu nemultumita ....Pt ca un cocos care nu a cunoscut mai mult..este multumit de viata lui....Dar eu care am cunoscut mai mult,,,,nu as fii multumita niciodata cu cat se multumeste un om de rand....Eu vreau sa cunosc cat mai multe...Si nu o sa las pe nimeni sa ma impedice
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:32
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-04 16:46:17Irina, tu crezi ca daca doi oameni ajung in fata altarului fara sa se fi culcat unul cu altul automat au inima curata si cununia binecuvantata? Crezi ca asemenea cupluri nu ajung in impas niciodata? Daca iubesti un om si faci dragoste cu el insemna ca-ti spurci inima?
Eu gandesc altfel. Sunt convinsa ca exista pana si prostituate cu inima curata. Deasemenea, neprihanite fizic dar cu inima plina de ganduri necurate...Tu prea o iei ad litteram...



Luna am venit de la munte,cu un Zeus.crezi ca suntem,noi femeile motivul da a pacatui al barbatului?suntem draga mea.trebuie sa ne traim viata..traieste la maxim si vei vedea numai lucrurile frumoase.eu nu vad otrava vietii.eu nu critic ,caci ma incarc negativ,traieste,fii fericita si vei fii cea mai fericta daca te gandesti la lucruri rele te imbolnavesti. atentie Zeus nu are o Hera.daca vrei ,tu ca femeie barbatul nu rezista in fata noastra.daca inseala,sau nu,o fac fara vina.
vuvuzela
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:32
xena -> acu ce faci?... doar schimbi ordinea vocabulelor, dar ai mai repetat asta de vreo 6-7 ori... crezi ca n-am inteles?!...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:34
De la: eu_geminy, la data 2010-09-04 17:29:38iti dau o veste proasta... s-ar putea sa ramai ne... maritata...:D
:))
Pai eu as vrea sa ma fac pastor...Fara sa ma casatoresc...Pt ca ma simt mai utila sa fac ceva pt Dumnezeu...Decat sa ma cobor la mintea unui cocos..Si sa traiesc in lumea lui...Prefer sa traiesc in lumea mea.....Si sa fiu unealta lui Dumnezeu...Sa ii ajut pe oameni,,,atata cat accepta ei....Si sa fiu utila...asta ma face pe mine fericita ca pot face si eu ceva pt Dumnezeu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:35
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-04 17:35:24
De la: eu_geminy, la data 2010-09-04 17:29:38iti dau o veste proasta... s-ar putea sa ramai ne... maritata...:D
:))
Pai eu as vrea sa ma fac pastor...Fara sa ma casatoresc...Pt ca ma simt mai utila sa fac ceva pt Dumnezeu...Decat sa ma cobor la mintea unui cocos..Si sa traiesc in lumea lui...Prefer sa traiesc in lumea mea.....Si sa fiu unealta lui Dumnezeu...Sa ii ajut pe oameni,,,atata cat accepta ei....Si sa fiu utila...asta ma face pe mine fericita ca pot face si eu ceva pt Dumnezeu


OK... cand esti pregatita si doresti sa iei oi in primire, da-mi un semn. e treaba multa la stana...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Merita sa mai astept ? 36 De la: amely23 1 Iunie 2013 14:36
Gratuit 21 De la: elodia 23 Mai 2011 21:03
Spate acoperit. 1 De la: ulygarbo 18 Martie 2017 19:01
dragostea de-o vara 1 De la: dulcedeea97_yahoo_com 30 Iunie 2009 14:40
Sa traiesti in cusca altuia. 174 De la: michelle_ 21 Iunie 2011 21:08
Setari Cookie-uri