Ce inseamna A INSELA?

mai...gasiti si voi...pe undeva...o turma...ceva!!!
fatuca asta...vrea neaparat...PASTOR!!!
si...ce sa duca saraca la pascut...daca nimeni...nu-i incropeste acolo...o turma?
ovidiu42
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:38
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-04 17:14:51Femeile fura barbatii altora... Dar barbatii sunt niste pachete de dus dintr-o casa in alta?
Femeia cedeaza...ce vrea sa spuna asta?
Irina, ma tem ca nu te inteleg.
Hai sa iti spun ceva..La multe le pica cu tronc barbati insurati..Multi mint,,spun dupa ce au sedus femeia...Daca femeia ar gandi mai rational,,nu ar mai suferi atata....sufera si sunt tradate femeile din cauza greselile lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:38
De la: eu_geminy, la data 2010-09-04 17:37:13
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-04 17:35:24
De la: eu_geminy, la data 2010-09-04 17:29:38iti dau o veste proasta... s-ar putea sa ramai ne... maritata...:D
:))
Pai eu as vrea sa ma fac pastor...Fara sa ma casatoresc...Pt ca ma simt mai utila sa fac ceva pt Dumnezeu...Decat sa ma cobor la mintea unui cocos..Si sa traiesc in lumea lui...Prefer sa traiesc in lumea mea.....Si sa fiu unealta lui Dumnezeu...Sa ii ajut pe oameni,,,atata cat accepta ei....Si sa fiu utila...asta ma face pe mine fericita ca pot face si eu ceva pt Dumnezeu


OK... cand esti pregatita si doresti sa iei oi in primire, da-mi un semn. e treaba multa la stana...:P
:))
Pai asta este....La Dumnezeu nu ii plac oamenii lenesi...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:40
auzi, xena... daca ti-ai deschide o manastire, care crezi ca ar veni in numar mai mare la coada ta duhovniceasca: barbatii sau fumeile?!...:))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:42
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-04 17:40:36
:))
Pai asta este....La Dumnezeu nu ii plac oamenii lenesi...[/quote]

eu cre'ca tu scrii la misto, si nu ma mai joc...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:43
De la: ovidiu42, la data 2010-09-04 17:38:36mai...gasiti si voi...pe undeva...o turma...ceva!!!
fatuca asta...vrea neaparat...PASTOR!!!
si...ce sa duca saraca la pascut...daca nimeni...nu-i incropeste acolo...o turma?
pai fiecare crestin adevarat ar trebui sa aiba cate o turma...Pt ca oamenii sunt datori sa se construaisca unii pe altii...Si sa repare ceea ce au stricat,cu mincinile si rautatile lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:43
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-04 17:43:19
De la: ovidiu42, la data 2010-09-04 17:38:36mai...gasiti si voi...pe undeva...o turma...ceva!!!
fatuca asta...vrea neaparat...PASTOR!!!
si...ce sa duca saraca la pascut...daca nimeni...nu-i incropeste acolo...o turma?
pai fiecare crestin adevarat ar trebui sa aiba cate o turma...Pt ca oamenii sunt datori sa se construaisca unii pe altii...Si sa repare ceea ce au stricat,cu mincinile si rautatile lor
Nu este doar de datoria mea sa ii ajut pe altii...Asta este de datoria crestinilor adevarati....Dar care s-au curatat de rautati...Pt ca nu poti predica,,,daca tu nu esti curatat de rele.....daca nu esti cu inima curata in fata lui Dumnezeu si in fata oamenilor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:45
zau?... si daca n-au chef sa se faca ciobani, care ar fi problema? sunt condamnati???:O
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:46
De la: eu_geminy, la data 2010-09-04 17:43:17
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-04 17:40:36
:))
Pai asta este....La Dumnezeu nu ii plac oamenii lenesi...


eu cre'ca tu scrii la misto, si nu ma mai joc...:P
:))[/quote] eu nu fac misto..eu sunt sincera
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:47
bun, hai sa lasam textele din carti... sa vorbim despre "panarame", ca tot ai zis ca iti plac...:)))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:48
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-04 17:47:33
De la: eu_geminy, la data 2010-09-04 17:43:17
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-04 17:40:36
:))
Pai asta este....La Dumnezeu nu ii plac oamenii lenesi...


eu cre'ca tu scrii la misto, si nu ma mai joc...:P
:))
eu nu fac misto..eu sunt sincera[/quote] eu nu fac misto..eu sunt sincera
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:48
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-04 17:48:53
:))
eu nu fac misto..eu sunt sincera[/quote] eu nu fac misto..eu sunt sincera[/quote]

ai mai zis si asta... hai sa vorbim noutati!...:))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:51
De la: eu_geminy, la data 2010-09-04 17:48:52bun, hai sa lasam textele din carti... sa vorbim despre "panarame", ca tot ai zis ca iti plac...:)))
pai fiecare crestin adevarat ar trebui sa aiba cate o turma...Pt ca oamenii sunt datori sa se construaisca unii pe altii...Si sa repare ceea ce au stricat,cu mincinile si rautatile lor ...Daca barbatul vrea sa fie cioban,,,unealta lui Dumnezeu...Atunci o sa devina unealta lui sarasaila si o sa vrea sa ma strice pe mine sa devin si eu o unealta a lui sarasila si sa imprastii si eu minciuni si rautati la oameni...De asta nici nu ma incurc cu asa ceva
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:51
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-04 17:51:29
De la: eu_geminy, la data 2010-09-04 17:48:52bun, hai sa lasam textele din carti... sa vorbim despre "panarame", ca tot ai zis ca iti plac...:)))
pai fiecare crestin adevarat ar trebui sa aiba cate o turma...Pt ca oamenii sunt datori sa se construaisca unii pe altii...Si sa repare ceea ce au stricat,cu mincinile si rautatile lor ...Daca barbatu nul vrea sa fie cioban,pt ca este lenres,,,unealta lui Dumnezeu...Atunci o sa devina unealta lui sarasaila,pt ca la sarsaila ii plac lenesii si o sa vrea sa ma strice pe mine sa devin si eu o unealta a lui sarasila si sa imprastii si eu minciuni si rautati la oameni...De asta nici nu ma incurc cu asa ceva
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:53
cu ce nu te incurci, adica?... nu mi-e prea clar...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:53
acu' ma intreb si io: o fi mare unealta lui Sarsaila?... isi face treaba bine?!...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:55
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-04 17:43:19
De la: ovidiu42, la data 2010-09-04 17:38:36mai...gasiti si voi...pe undeva...o turma...ceva!!!
fatuca asta...vrea neaparat...PASTOR!!!
si...ce sa duca saraca la pascut...daca nimeni...nu-i incropeste acolo...o turma?
pai fiecare crestin adevarat ar trebui sa aiba cate o turma...Pt ca oamenii sunt datori sa se construaisca unii pe altii...Si sa repare ceea ce au stricat,cu mincinile si rautatile lor




irinuca...sincer...pe tine...nu te obosesc dialogurile strerile?


pe mine...recunosc...ca...DA!!!
si sincer...neavand nimic cu tine...personal...chiar nu-ti inteleg vehementza cu care postezi!!!
ceea ce ma face sa cred ca...inca n-ai invatzat nimic de la viatza!!!
si...consumi energii...inutil!!!
nu te supara...dar...chiar asta se vde!!!
tu...lupta...si...dai...si lupta...si dai...si lupta!!!
poate...cine stie!!!
ovidiu42
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:57
ufff... si incepuse sa-mi placa dialogul asta euharistic...:PPP
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:07
De la: eu_geminy, la data 2010-09-04 17:53:46cu ce nu te incurci, adica?... nu mi-e prea clar...:D
:))
pai fiecare crestin adevarat ar trebui sa aiba cate o turma...Pt ca oamenii sunt datori sa se construaisca unii pe altii...Si sa repare ceea ce au stricat,cu mincinile si rautatile lor ...Daca barbatu nul vrea sa fie cioban,pt ca este lenres,,,unealta lui Dumnezeu...Atunci o sa devina unealta lui sarasaila,pt ca la sarsaila ii plac lenesii si o sa vrea sa ma strice pe mine sa devin si eu o unealta a lui sarasila si sa imprastii si eu minciuni si rautati la oameni...De asta nici nu ma incurc cu asa ceva,,,cu un barbat cu gandire de cocos pt ca este lenes....Si la Dumnezeu nu ii plac lenesii...de asta de lenesi doar sarasaila se apropie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:10
xena, ai mai zis asta... dar e tot fara substanta, parca ai fi invatat o poezie si ii tot inversezi versurile intre ele.
nu poti sa lasi turma aia in pace si sa vorbesti mai la modul concret?...:))
eu_geminy
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:15
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-04 18:10:16
De la: eu_geminy, la data 2010-09-04 17:53:46cu ce nu te incurci, adica?... nu mi-e prea clar...:D
:))
pai fiecare crestin adevarat ar trebui sa aiba cate o turma...Pt ca oamenii sunt datori sa se construaisca unii pe altii...Si sa repare ceea ce au stricat,cu mincinile si rautatile lor ...Daca barbatu nul vrea sa fie cioban,pt ca este lenres,,,unealta lui Dumnezeu...Atunci o sa devina unealta lui sarasaila,pt ca la sarsaila ii plac lenesii si o sa vrea sa ma strice pe mine sa devin si eu o unealta a lui sarasila si sa imprastii si eu minciuni si rautati la oameni...De asta nici nu ma incurc cu asa ceva,,,cu un barbat cu gandire de cocos pt ca este lenes....Si la Dumnezeu nu ii plac lenesii...de asta de lenesi doar sarasaila se apropie




Irinuca,iara turme?uite eu am cateva zile libere.traieste viata draga mea.oile se folosesc ,in gospodarie,carne,lana,etc.daca iti plac pastorii fugi la Becali,om cu frica lui Dumnezeu,iti canta si cantece bisericesti.fugi ,ca vine acum plasma solara ,si nu stii si tu ce inseamna sa traiesti cu adevarat.propovaduiala se face in biserica.si nici acolo babebele nu prea asculta.popii sunt tinerei,si baietii lor deveniti tot popi.....eheee crezi ca acolo gasesti o turma curata trupeste si sufleteste?
vuvuzela
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:26
vuvuzeao!!!...lasa mami...subiectu`...ca...zau de ai cu cine sa-l dezbati!!!
asa ca...destinde-te...cum poti!!!
fatuca...are de dus turme...la pascut...ca doar vrea sa fie pastoritza!!!
asa ca...hai s-o lasam sa pastoreasca!!!
ovidiu42
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:35
Irina, misiunea pe care ti-ai ales-o tu e dificila, foarte. Iti doresc multa forta!
Luna_in_capricorn
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:49
De la: ovidiu42, la data 2010-09-04 18:35:57vuvuzeao!!!...lasa mami...subiectu`...ca...zau de ai cu cine sa-l dezbati!!!
asa ca...destinde-te...cum poti!!!
fatuca...are de dus turme...la pascut...ca doar vrea sa fie pastoritza!!!
asa ca...hai s-o lasam sa pastoreasca!!!




ok...
vuvuzela
Postat pe 4 Septembrie 2010 20:02
si_totusi
Postat pe 4 Septembrie 2010 20:02
hmmmm.....iubirea e in primul rand libertate,libertate de a face,gandi si simti.iubire e atunci cand poti sa il accepti pe cel de langa tine asa cum e,sa te bucuri de zambetul lui chiar daca acel zambet nu e din cauza ta.
corynutza_iaco
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:54
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-04 19:49:16Irina, misiunea pe care ti-ai ales-o tu e dificila, foarte. Iti doresc multa forta!
pai asta este datoria fiecacrui crestin....Care in loc sa imprastie minciuni si rautati in lume...Ar trebui sa imprastie sinceritate,,,dar in acelasi timp sa ai si grija...Pt ca poti fii sincer si fara sa spui toata inima ta...Apoi sa fii folosit....Mie imi plac oamenii cu bun simt pt ca si eu sunt la fel...Dar acei care si ei sunt fara bun imt trebuie sa invete sa se controleze unul pe altul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:59
De la: corynutza_iaco, la data 2010-09-05 10:54:00hmmmm.....iubirea e in primul rand libertate,libertate de a face,gandi si simti.iubire e atunci cand poti sa il accepti pe cel de langa tine asa cum e,sa te bucuri de zambetul lui chiar daca acel zambet nu e din cauza ta.
Pai eu accept pe celalalt de langa mine daca si el ma accepta asa cum sunt...Si nu face lucruri care sa ma afecteze...Cum ar fii sa nu ma minta sa nu ma insele,,sa fie recunoscator...Si sa faca lucrurile in asa fel incat si mie sa imi fie bine...Pt ca omul trebuie sa ofere si sa primeasca....Pt ca viata este scurta si trebuie sa mio petrec in preajma la oameniii care ma simt multumita sufleteste si imi impartasesc si ei solidaritate...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:03
De la: corynutza_iaco, la data 2010-09-05 10:54:00hmmmm.....iubirea e in primul rand libertate,libertate de a face,gandi si simti.iubire e atunci cand poti sa il accepti pe cel de langa tine asa cum e,sa te bucuri de zambetul lui chiar daca acel zambet nu e din cauza ta.


Luna_in_capricorn
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:26
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-05 11:03:43
De la: corynutza_iaco, la data 2010-09-05 10:54:00hmmmm.....iubirea e in primul rand libertate,libertate de a face,gandi si simti.iubire e atunci cand poti sa il accepti pe cel de langa tine asa cum e,sa te bucuri de zambetul lui chiar daca acel zambet nu e din cauza ta.
Pai eu accept pe celalalt de langa mine daca si el ma accepta asa cum sunt...Si nu face lucruri care sa ma afecteze...Cum ar fii sa nu ma minta sa nu ma insele,,sa fie recunoscator...Si sa faca lucrurile in asa fel incat si mie sa imi fie bine...Pt ca omul trebuie sa ofere si sa primeasca....Pt ca viata este scurta si trebuie sa mio petrec in preajma la oameniii care ma simt multumita sufleteste si imi impartasesc si ei solidaritate...


Irina, ce zici tu aici nu are nici o legatura cu crestinismul. Esti sigura ca ai inteles cu adevarat invatatura lui Hristos?
Luna_in_capricorn
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TE IUBESC pentru ca... 259 De la: b727ana 13 August 2013 02:17
Am nevoie de un sfat!!! 1 De la: garbo_500166 7 Iulie 2019 00:36
nu stiu ce sa fac 5 De la: anonima20 8 Iunie 2015 15:58
Barbatia -nu are legatura deloc cu muschii 53 De la: garbo265966 8 Iulie 2012 19:33
jazz and.. bossa nova music for you ladies and gentlemens 11 De la: garbo225715 13 Septembrie 2013 14:11
Setari Cookie-uri