daca ierti un barbat prima oara,va exista a doua oara?nu e vorba de tarfe ci de o relatie de 1 an si, cu casa si masa si nu cu o femeie mai tanara

Eu as divorta din prima , intodeauna ziceam ca atunci cand o sa ma casatoresc nu o sa-i permit niciunui barbat sa ma calce in picioare.Ori asta ori l-as insela si eu fara sa ii spun ca stiu ca el ma inselat dar sa-l las sa vada ca-l insel pentru ai arata ca nu-i cu nimica mai special si ca si o femeie e la fel ca el.In schimb pe viitor as mai adauga cateva idei in viata sexuala as fi mai tandra si mai intelegatoare si l-as astepta cu mancarea calda,pentru a nu simti nevoia sa gaseasca refugiu in bratele alteia.SUCCES in a lua decizia corecta!!!!!!
andra9279
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:20
eu unul n-am prea inteles... cum vine asta?!...:))
eu_geminy
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:21
n-am priceput cum vine aia cu "fraierul" caruia ii arati ca-l inseli la greu - ca sa vada ca nu-i cu nimic mai special - , dupa care ai curaj sa apari langa el tandra si intelegatoare, cu papa calda etc... (ca la un non-special, este?!)...:D

ma rog, asta e o parte din ceea ce ai spus...:))
eu_geminy
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:26
De la: andra9279, la data 2010-09-06 23:20:14Eu as divorta din prima , intodeauna ziceam ca atunci cand o sa ma casatoresc nu o sa-i permit niciunui barbat sa ma calce in picioare.Ori asta ori l-as insela si eu fara sa ii spun ca stiu ca el ma inselat dar sa-l las sa vada ca-l insel pentru ai arata ca nu-i cu nimica mai special si ca si o femeie e la fel ca el.In schimb pe viitor as mai adauga cateva idei in viata sexuala as fi mai tandra si mai intelegatoare si l-as astepta cu mancarea calda,pentru a nu simti nevoia sa gaseasca refugiu in bratele alteia.SUCCES in a lua decizia corecta!!!!!!



[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl2.glitter-graphics.net/pub/1842/1842982mw432xfbh7.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 8 Septembrie 2010 04:01
Draga mea si eu trec printr-o perioada de criza suntem impreuna din 1975 si e destul de greu .Inca nu l-am prins ca ma inseala dar este mai rece .Referitor la intrebarea ta sfatul meu este sa nu divortezi decit daca:nu aduce bani, nu tine la copil,te jigneste sau te bate...... Un alt tata pentru copil nu gasesti iar copilului ii va fi cel mai greu .Pune in balanta bune si rele si vezi in ce parte inclina.Soacra mea a divortat cu trei copii sfatuita de binevoitori si toata viata i-a parut rau.Ai grija si Dumnezeu sa ne ajute .Cu intelegere si caldura iti doresc tot binele din lume. Fengari
fengari
Postat pe 8 Septembrie 2010 13:45
De la: thrillia, la data 2010-08-21 03:03:42ce-ati face in locul meu?m-ar interesa si parerile barbatilor.am un copil de 9 ani.e greu de luat o hotarare ,desi inclin 80%spre divort.


UNUI BARBAT DACA NU II OFERI DRAGOSTE DEGEABA STAI CU EL, ESTI DOAR CA O MOBILA IN DECOR SI NU E BINE PT NICIUNUL
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl5.glitter-graphics.net/pub/176/176895x048b3o4jk.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:20
fa cum crezi tu ca e mai bine,si daca merita sa o iei de la capat cu acest barbat
narcysa
Postat pe 9 Septembrie 2010 15:20
Bravo Si totusi...!!! De zeci de ori Bravo !!! Cred ca mi-ar placea sa te cunosc :). Relax - sunt o femeie care s-a cam pierdut in timp in ce spui tu - "certuri, miorlaieli", etc dar care isi cauta fortele sa se adune de pe jos si sa dovedeasca faptul ca o femeie poate sa-si creasca bine singura copiii. Admir femeile puternice care stiu sa-si tina barbatul langa ele, dar le admir si mai mult pe cele care cunosc adevarata libertate insotita mereu de greul singuratatii, dar care si-au putut pastra verticalitatea de a nu accepta mizerii "extra" ale barbatului numai in numele de a fi DNA X cu familie completa si tata la copii.
opera0413
Postat pe 9 Septembrie 2010 15:25
asa opero, bag-acilea, de toate pt toti... bre, da' ce-o nemerishi pe totushoica, zici ca i-ai ghicit gandurile...
zambil
Postat pe 9 Septembrie 2010 15:51
dac sunt de un an mpreun , e clar c ine la acea femeie......dac e un tat bun ..rmne la fel indiferent n ce cas va sta ...poate de aceea nu s-a mutat la cealalt ....divoreaz dac asta vrea i el ....ai vorbit clar cu el ?? asta totui nu e via de familie...dar hotrrea i aparine....
garbo166250
Postat pe 9 Septembrie 2010 16:50
Probleme in comunicarea dintre cei 2 duc la aparitia infidelitatii, valoarea unuia scade, iar el/ea incearca sa o regaseasca. Odata cu acest lucru apare si neincrederea in partener/partenera.
Acum apar amantele / amantii. Sunt entitati care iti redau valoarea cuiva.
Daca ierti un barbat prima oara, va exista si a doua oara? este intrebarea
Prima oara cand se intampla acest lucru realizezi si tu poate si el ca este o problema. Daca va comportati totusi ca adulti si identificati acele probleme care au dus la acest lucru ati castigat o parte din lupta...
Daca mai exista iubire, dragoste intre voi, veti trece peste acele momente.
Daca nu mai exista sau daca unul dintre voi nu mai doreste .. atunci bataliae pierduta => divortul.
Acum, desigur, poti sa ierti aceasta infidelitate.. dar nu o poti uita. Daca se va mai intampla vreodata a doua oara sigur nu-l ierti. Nu vei putea sa mai treci peste acest lucru. Chiar daca vei ajunge la o varsta inaintata... cand se va intampla a doua oara.. nu-ti vei ierta asa usor ca nu ai divortat in tinerete.

Da este adevarat ca copii sufera mult in urma divortului parintilor, ca ei sunt cei care au nevoie de ambii parinti. Dupa divort conteaza foarte mult management-ul relatiei, in care amandoi parintii trebuie sa fie implicati, chiar daca nu mai locuiesc impreuna, ei trebuie sa se comporte ca niste adulti. De multe ori parinttii ajung sa-si spuna multe pe tot parcursul divortului sa arunce cu noroi unul in celalalt; atunci se comporta ca niste copii si din aceste lucruri nu iese nimic pozitiv... iar in final tot copii sufera.
Si mai este ceva important, una barbat care nu resuseste sa multumeasca o femeie... nu va reusi cu niciuna sa faca acest lucru.
Se poate ca dupa divort sa gasesti pe cineva special care sa inteleaga trecutul tau si sa-l accepte si sa ofere copilului /copiilor tai tot de ce au nevoie. Acestia/acestea sunt rare, iar pentru ei/ele jos palaria.

Asa ca pana la urma conteaza ce doriti voi doi si aici trebuie sa fiti sinceri unul cu celalalt... iar daca nu mai merge.. ideal ar fi sa va despartiti fara tam... tam...
Razvan
Postat pe 9 Septembrie 2010 18:30
Fii puternica !!! Divorteaza !!! Sa il ierte Dumnezeu !
garbo003676
Postat pe 9 Septembrie 2010 20:35
el ce zice???Ati discutat?
garbo114459
Postat pe 10 Septembrie 2010 08:29
nu este nici o problema ca vrei sa divortezi si sa iei viata de cuplu de la capat dar.....analizeaza in prealabil stadiul relatiei tale cu noul iubit
mai concret: reactia si atitudinea lui vis a vis de intentia ta de a divorta si felul in care iti accepta copilul, daca i-l accepta
tymbark
Postat pe 10 Septembrie 2010 13:11
zambilu, nu stiu altele cum sunt dar eu chiar sunt adepta lui "hai shushaua!"
si_totusi
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:09
De la: si_totusi, la data 2010-09-10 21:09:13zambilu, nu stiu altele cum sunt dar eu chiar sunt adepta lui "hai shushaua!"


:))))) hehehe, de cand am uitat replica asta... multumesc ca mi-ai reamintit-o!:)))))


de fapt, mi-ai reamintit de o istorie intreaga, mor de ras:)))))
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:11
si_totusi
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:13
De la: si_totusi, la data 2010-09-10 21:13:31


auzi, mi-am mai amintit de una... replica aia catre pishu, ceva gen "hai valea/marsh pe varianta..."...=))=))=))
ce s-a ofilit!:)))))))))
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:21
pufu chiar ca avea o roata lipsa
si_totusi
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:26
era dusa rau cu cercu', dar nu avea cerc...
dar... de ce vorbesti la timpul trecut?...:O
ma indoiesc ca si-o fi gasit-o... de roata vorbesc...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:28
De la: garbo107589, la data 2010-09-05 22:24:48din partea mea poate s-o faca de numarate ori ,pe mine m-a pierdut de-atunci ,pentru mine este doar tatal copilului si atat,eu sunt puternica si viata mea va fii altfel peste 2 ani,foarte puternica si sa natoasa fizic ,si am ceva frumos in viata mea care imi da putere sa pot face lucruri mari.
BRAVOOOOOOOOOO ,ASA TE VREAU !! >>OM CU DEMNITATE!! ca nu se termina VIATA ,cu unul care nu te mai vrea !! barbatii cati vezi cu ochii IN LUMEA ASTA LARGA !!
garbo001084
Postat pe 11 Septembrie 2010 11:47
De la: Thor_again, la data 2010-09-02 20:59:54Scumpo, sa nu imi spui ca de abia acum vezi cum gandesc majoritatea femeilor
Asta e educatia pe care au primit-o, dar mai grav este ca se complac in aceasta situatie si nu fac nici macar un pas in directia schimbarii. Deh, pentru ele emanciparea inseamna sa isi injure barbatul ca la usa cortului si, o data la patru ani, sa puna stampila pe ala care le-a dat un kil de faina


....subscriu:)
june66558
Postat pe 11 Septembrie 2010 17:51
De la: garbo001084, la data 2010-09-11 11:47:42
De la: garbo107589, la data 2010-09-05 22:24:48din partea mea poate s-o faca de numarate ori ,pe mine m-a pierdut de-atunci ,pentru mine este doar tatal copilului si atat,eu sunt puternica si viata mea va fii altfel peste 2 ani,foarte puternica si sa natoasa fizic ,si am ceva frumos in viata mea care imi da putere sa pot face lucruri mari.
BRAVOOOOOOOOOO ,ASA TE VREAU !! >>OM CU DEMNITATE!! ca nu se termina VIATA ,cu unul care nu te mai vrea !! barbatii cati vezi cu ochii IN LUMEA ASTA LARGA !!


[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl10.glitter-graphics.net/pub/77/77360axu38n9fu8.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:12
Buna ,daca tu simti ca el chiar si-a incheiat socotelile si poate fi acel barbat si daca el incearca sa te recucereasca dupa tot ce a facut ....nu doar sa stie ca tu l-ai iertat si sa fie irascibil ...sa incerce sa iti recastige increderea si daca tu te simti puternica sa treci peste aceasta infidelitate si sa discuti problemele intervenite in casnicia voastra si sa o luati pas cu pas .....se poate face un efort totusi trebuie sa iertam atunci cand iubim noi avem nevoie sa fim protejate si iubite ...daca simti inca asta poti trece peste .......dar trebuie sa iti asculti inima si sa iti cauti linistea sufleteasca ......si inarmeaza-te caci daca va mai fi si alta sa ai "glontul pe teava " si sa ii dai papuci ..caci omul iarta dar nu uita

pupicii
Lory07
Postat pe 13 Septembrie 2010 15:24
daca il mai iubesti si iti doresti sa fiti o familie in continuare-cumpara-ti haine frumoase, du-te la coafor, schimba mobila prin casa (macar cu locul), gateste-i mancarea favorita si fii o pisicuta blanda, demonsteaza-i superioritatea ta, iar cand are chef de discutie provoaca-l la o destainuire sincera si vezi ce e in sufletul lui !?
anisoaraf
Postat pe 14 Septembrie 2010 13:02
daca ar fi vorba de ''tarfe'' in mod clar va fi si 2,3,4 etc...toata viatza,dak e vorba de o relatie extra,e posibil sa fie si ultima,dar totusi,gandeste-te k intr-un an de zile apar sentimente ,e clar k se simte apropiat de femeiea aceaa si in mod sigur tine la ea,poate chiar o iubeste...atunci ce mai cauti langa el?!?Stai pt.copil,asta e o scuza des intalnita,copilul va lua numai exemple negative de la voi,iar cand isi va lua zborul(doar asta e cursul firesc al vietii) te vei trezii k ai trait langa un om care nu te-a respectat,probabil acuzand .....soarta.....de ce cruda a fost cu tine....Copiii pot trai bine cu amandoi parintii chiar dk locuiesc in case diferite.`ai sa privim persoanele publice 90%sunt divortati,asta inseamna k nu-si iubesc copiii?In nici un caz!!!
sincer acum....omul traieste bine mc cu amanta,iar dk respectiva ii va spune bye-bye,se intoarce la roata de rezerva,care-l asteapta cu masa pusa,u probabil bucuradu-te''VAIIII,TOT LA MINE S-A INTORSC!De ce s-a intors 'tot'la tine asta e intrebarea.....pt.k a primit''bye`bye''
-pt casa
-din comoditate,obijnuinta.Multe merg pe ideea asta,''TOT LA NEVASTA SE INTOARCE''da pt.k de cele mai multe ori,amanta nu e dispusa sa-i spele INK chilotii,ne complacem si ramanem la statutul de 'NEAVTA CU COARNE'pacat.....
garbo166924
Postat pe 15 Septembrie 2010 15:17
Indiferent ce hotarare vei lua nu vei fi multumita dupa aceea, vei regreta mereu ca ai facut sau ca nu ai facut ceva.
cornelia_leia
Postat pe 24 Septembrie 2010 15:27
intrebarea, de fapt, este pe cine pui in prim plan. Pe tine sau pe el.
Copilul nu e in discutie - ramineti parintii lui oricum. Nu de copil divortati. problemele sint intre voi doi, nu intre voi si copil.

Deci - cine e mai important? E mai important EL - sa fie acolo, chiar si formal - sau esti mia importanta TU - sa te simti femeie, apreciata, iubita?
Stiu cum se simte treaba asta cu inselatul - si lasa rani adinci la un nivel la care nu stiu daca le-ar mia putea vindeca nimeni...sau nimic. Prima intrebare este de ce EU n-am fost suficienta pentru el. Pur si simplu e o situatie care otraveste - iti face rau, la modul cel mai direct posibil.
Chiar daca ulterior se intoarce la tine, chiar daca se intoarce in genunchi, intrebarile alea nespunse o sa apara de cite ori o sa te impiedici de el prin casa. De cite ori o sa intirzie. De cite ori va avea vreun gest de indiferenta. Cu sau fara motiv, o sa revezi secventele. Nu trec... Nu e ca gripa. Nu se vindeca.
Sigur, daca tii neaparat sa il pastrezi poti sa o faci, pina la urma. Dar de ce ai pastra o cupa de otrava, din care sa bei cite un pic? De ce ti-ai face tie asta?
Daca pentru el e demonstrat ca tu n-ai contat, pentru el a contat doar el, de ce tu insati n-ai conta pentru tine? De ce sa accepti un om care te raneste, in loc sa te faca fericita?

quasaria
Postat pe 29 Noiembrie 2010 00:54
q, ca si principiu da, e corect!
dar problema nu consta in faptul ca eu nu i-am fost suficienta, ci in faptul ca n-am stiut sa-mi formulez corect asteptarile...de aici rezulta dezamagirile!
de ce sa ma astept ca el sa-mi fie fidel toata viata (cum e florinelu ), cand sunt perfect constienta ca asta-i utopie?

pana la urma, problema femeilor consta in faptul ca ofera prea mult, fara sa le ceara nimeni asta si sa pretinda acelasi lucru
zambila
Postat pe 29 Noiembrie 2010 15:34
bravo.In sfarsit o femeie cu scaun la cap pe aici.Fiti diplomate fetelor!!!
garbo092580
Postat pe 15 Iunie 2011 21:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu mai stiu ce sa fac! pls help! 71 De la: japan 30 Martie 2010 14:50
viata de cosmar nu gasesc iesire 38 De la: neco 2 Mai 2013 22:23
Am nevoie de un sfat 21 De la: garbo069487 6 Noiembrie 2009 18:54
poti iubi doi barbati? 82 De la: scrichy 8 Noiembrie 2009 19:16
eu capricorn el capricorn 2 De la: luc70 9 Mai 2009 21:17
Setari Cookie-uri