daca ierti un barbat prima oara,va exista a doua oara?nu e vorba de tarfe ci de o relatie de 1 an si, cu casa si masa si nu cu o femeie mai tanara

zambi, cand iubesti, nu tii cont cat oferi si ce oferi! iubesti si asta insemna a-l face pe celalalt fericit, implinit! cand intervine deja legea qui-pro-quo-ului (iti dau, imi dai), atunci ar trebui sa te intrebi daca mai e vorba de iubire si nu de un troc!
esme
Postat pe 15 Iunie 2011 21:36
"Urmareste topicul "daca ierti un barbat prima oara,va exista a doua oara?nu e vorba de tarfe ci de o relatie de 1 an si, cu casa si masa si nu cu o femeie mai tanara"

Daca te abonezi la acest subiect, vei primi noile mesaje postate in mailul cu noutati din comunitate.
thrillia
Avatarul lui thrillia
35 mesaje
Membru din: 28/01/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 21 August 2010, ora 03:03
Citeaza Raspunde

ce-ati face in locul meu?m-ar interesa si parerile barbatilor.am un copil de 9 ani.e greu de luat o hotarare ,desi inclin 80%spre divort. "



tu ce crezi?mai intai te-as impusca pe tine apropo de titlu si subiect.iti meriti soarta...ai ceea ce esti,ce gandesti si ce faci.
ratuscaceaurata
Postat pe 15 Iunie 2011 23:21
....trilia (si nu numai tu), e destul de greu de luat o hotarare cand sunt si copii la mijloc....

..depinde si de comportamentul lui fata de tine si de copii....

...e posibil ca un barbat sa doreasca o aventura la un moment dat pentru "condimentarea" vietii (nu dadeati - nu toti e florinache)...

...o relatie stabila cu o alta femeie presupune din start disparitia sau, cel putin, estomparea sentimentelor fata de tine...

...cine a facut asta odata, o sa mai faca si alta data...asta e ce iti doresti?

...asa a facut si sotul meu timp de 10 ani si cand se intorcea acasa se purta ca in bancul ala "de ce nu ai basca? de ce ai basca?"...

...ne-am separat in urma cu 5 ani...eu am fost singura, el a fost cu altcineva...

...acum mi-a cerut sa reluam relatia..cica ma iubeste ca la inceput

...la inceput nu ma iubea, da acum ma iubeste ca la inceput....

...am iertat, dar sunt incapabila sa uit...

...iti dau sfatul primit de la copiii mei (tin la tatal lor, il respecta, dar nu-l aproba): "poate esti fraiera si pui botul"
daria_
Postat pe 16 Iunie 2011 01:32
...esme, e adevarat ca in iubire nu trebuie masurata ca la piata : cat primesti, atat sa dai...

...a da fara sa primesti ceva in schimb - am invatat ca asta nu se numeste iubire...
daria_
Postat pe 16 Iunie 2011 01:44
copiii vor pleca in drumul lor si tu vei ramane singura .E tare grea singuratatea .Conteaza ce spui tu ,nu ce vor copii
garbo092580
Postat pe 16 Iunie 2011 10:25
Este o problema delicata ...... soacra mea a divortat cind cei trei baieti erau destul de mici si cind am intrebat-o daca-i pare rau a recunoscut ca da si ca daca ar mai putea sa mai decida odata acest lucru nu s-ar mai intimpla. I-a fost cumplit de greu iar vina a fost si a ei asa cum a recunoscut.Socrul ajungea tirziu de la servici si pina sa ajunga si ea in pat el adormea .DE aici neintelegeri O ALTA mai in virsta care a stiut cum sa-l ia si divortul pe care ea,l-a inaintat la sfatul vecinelor.Sotul imi spunea cu regret in suflet ca daca era putin mai mare nu-i lasa sa divorteze.A crescut fara tata si durerea din sufletul lui n-a strers-o decit dragostea celor cei doi copii ai nostrii.Cind te casatoresti si ai copii,nu te mai gindesti nu-mi place PA.Pentru ca prin decizia pe care o iei afectezi nu numai viata ta dar si pe a copilului tau.Si sa nu crezi ca daca e bine crescut o sa inteleaga de ce altii au 2 parinti si el numai o mama .Trebuie sa stati de vorba sa vedeti de ce s-a ajuns aici,ce l-a nemultumit si a cautat in alta parte dar si ce te nemultumeste si te nelinisteste pe tine.Daca mai exista acel fir magic intre voi care v-a legat impreuna poate reusiti sa treceti peste acest nefericit episod .Doar impreuna sa doriti acest lucru cu tarie . Tu esti singura in masura sa iei decizia corecta .....noi cu sfaturi bune ,rele incercam sa dam o mina de ajutor ,sa nu te lasam singura la necaz.
fengari
Postat pe 16 Iunie 2011 21:19
Acelasi lucru mi s-a intamplat mie. Cateva luni de zile a fost cu altcineva mai mica ca el cu 18 ani.
Am comunicat foarte mult cu el spunandu-mi ca simtea ca eu nu-l mai iubeam. L-am iertat dar de uitat nu o sa uit niciodata.
Oricum fac in asa fel incat ca sotul meu sa-si de seama ca a gresit si sa faca diferenta intre mine si EA si ce pierdea daca ramanea cu EA.
Cristicuta
Postat pe 23 Septembrie 2011 08:43
De la: garbo092580, la data 2011-06-16 10:25:19copiii vor pleca in drumul lor si tu vei ramane singura .E tare grea singuratatea .Conteaza ce spui tu ,nu ce vor copii


da!
Axl_22
Postat pe 23 Septembrie 2011 08:51
"cand iubesti, nu tii cont cat oferi si ce oferi! iubesti si asta insemna a-l face pe celalalt fericit, implinit! cand intervine deja legea qui-pro-quo-ului (iti dau, imi dai), atunci ar trebui sa te intrebi daca mai e vorba de iubire si nu de un troc! "

Axl_22
Postat pe 23 Septembrie 2011 08:52
Troc-poc, orice e posibil taica pe lumea asta!
Iarta-l !
SAL
Postat pe 23 Septembrie 2011 11:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dorinte pentru 2009 1 De la: Emyna 30 Decembrie 2008 08:57
despartire. cum sa il ajut? 3 De la: geo32 13 Martie 2009 23:52
Increderea in sine. 8 De la: mss_x_8 11 Iulie 2009 22:49
Disfunctionlitati in familie 33 De la: iasomia 29 Septembrie 2009 17:02
Sunt atat de disperat ca nu stiu incotro s-o iau, voi ce ma sfatuiti? 92 De la: elodia 20 Mai 2010 10:43
Setari Cookie-uri