daca ierti un barbat prima oara,va exista a doua oara?nu e vorba de tarfe ci de o relatie de 1 an si, cu casa si masa si nu cu o femeie mai tanara

Aici, in Italia, femeile inseala cot la cot cu barbatii, poate ca si ii depasesc...
Luna_in_capricorn
Postat pe 3 Septembrie 2010 21:52
lunooo pai ii frumos sa zica ea ca lo inpins in bratele alteia? ia sa fi facut ia pocinogu ca no mai spala prutu si dunarea
garbo074997
Postat pe 3 Septembrie 2010 21:53
si suflet curat el inselatoru se si razbuna ca nu e aia pres...si copilu lui dormea in cada .........vai de organele lui ar fi fost ..ptiu ce bestie natangu
garbo074997
Postat pe 3 Septembrie 2010 21:57
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-03 21:52:59Aici, in Italia, femeile inseala cot la cot cu barbatii, poate ca si ii depasesc...
foarte bine le face sa traiasca senzatia pe propria piele
garbo074997
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:02
De la: garbo074997, la data 2010-09-03 21:57:42si suflet curat el inselatoru se si razbuna ca nu e aia pres...si copilu lui dormea in cada .........vai de organele lui ar fi fost ..ptiu ce bestie natangu


Bestie, nebestie...s-a razbunat in felul lui...orgoliul, deh...
Luna_in_capricorn
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:02
ce italia, bre? are cineva dintre voi impresia ca in romanica fomeile-s mai breze decat barbatii? hai sa nu va dau exemple, ca s-or oripila unele categorii de rumance... in special alde banatencele si ardelencele

nu zic ca doar alea inseala pe aici, dar deocamdata de acolo am date concrete
Thor_again
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:02
De la: garbo074997, la data 2010-09-03 22:02:03
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-03 21:52:59Aici, in Italia, femeile inseala cot la cot cu barbatii, poate ca si ii depasesc...
foarte bine le face sa traiasca senzatia pe propria piele


Dap! S-a intors complet roata iar barbatii stau pe ganduri...
Luna_in_capricorn
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:03
foarte bineee sa se gandeascaaa ca ce tie nu-ti placee altuia nu face
garbo074997
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:05
thor si stii tu di undii bre le cunosti pe stricate
garbo074997
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:07
Thor, romancele cand vor fi independente din punct de vedere material, poti fi sigur ca isi vor lua revansa! Si vor trai cum si cu cine vor!
Luna_in_capricorn
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:07
De la: garbo074997, la data 2010-09-03 22:07:16thor si stii tu di undii bre le cunosti pe stricate





eu as formula altfel"pi undi umbli, bre, de le cunosti pe stricate?"
si_totusi
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:11
lunache, am impresia ca vorbim impreuna da' ne intelegem separat
ia mai ceteste o data ce am scris eu si pe urma incearca sa explici ce ai vrut sa-mi spui cu postarea asta a matale

ce "revansa" sa-si ia fomeile din romanica, bre? pentru ce, cand de cand lumea nu e nici o diferenta intre ele si barbati, la inselat?
Thor_again
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:12
Scumpo, am trait destui ani prin zonele alea si am vazut destule... si ia ghici: 90% dintre ele erau maritate
ale dreaq stricate!
acuma, fiecare intelege ce vrea, mie mi se rupe
Thor_again
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:14
hai, mai ca am glumit.
si_totusi
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:16
Ba e diferenta la inselat in Romanica.
Luna_in_capricorn
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:21
ba nu e nici o diferenta. ca doar barbatii aia de care se plange lumea pe aici, nu au amante italiene. tot romancute de-ale noastre
si_totusi
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:25
scurt si la obiect trecut prin asta , luat copil plecat in viata. acum sint fericita
bafta !
oanta
Postat pe 4 Septembrie 2010 02:59
Emma, bineinteles ca si femeile inseala...Macar doamna de care povestesti si-a luat copiii cu ea, am cunoscut femei care au lasat copii, casa, barbat pentru altul. Si nu s-au mai intors din drum!
Luna_in_capricorn
Postat pe 4 Septembrie 2010 08:34
Depinde,il mai iubesti,e un om bun,merita iertat?
pe copil cum il va afecta,separarea de tat,il asculta?il respecta?
Stii cum afecteaza un baiat,la varsta asta,aproape de pubertate?
Poate incepe sa nu asculte,chiar sa loveasca pe mama,ai citit desigur pe garbo.....
Ceea ce afecteaza pe copil,pana la pubertate,izbucneste,explodeaza atunci,
nu te grabi sa ieri o decizie.
Poate cealata va renunta,daca el nu face primul pas,inseamna ca nu o iubeste...nu o va lua niciodata,daca nu a luat-o pana acuma....
Cunosc o doamna,a carei sot avea pe una,si asta da telefon intr-o zi,la sotie,sa -i zica de ce nu pleaca,ca nu o iubeste,ca are amanta,pe ea,etc....
PaNA LA URMA AU RAMAS IMPREUNA,SI el a inceput sa se poarte frumos,sa o ia in calatorii,sa i faca cadouri..
O femeie poate invarti situatia,cum vrea ea,poate orice
Ceea ce poti,este sa devii bombonica...adica sa nu i faci observatii,reprosuri,sa il sprijini la greu,sa il intrebi daca poti face ceva ptr el,sa te porti cat de frumos poti....vei castiga enorm,el va face comparatie sigur...
Sotia e gospodina,e omul lui de incredere,mama copilului lui,sprijinul lui la batranete....cealalta e distractia si patul...e mare diferenta....
Si daca ar locui impreuna,mirajul asta ar disparea,in cele mai multe cazuri,peste 60%,el se intoarce la sotie....
Toti isi pierd capul ,cand o fufa le da atentie,le face vreo doua complimente,le gadila orgoliul de mascul...toti.
Pana si al meu,daduse peste o psiholoaga,care i-a zambit si i-a facut tre complimente,esi el era topit top...m-a chemat s i pe mine ea la o sedinta,sa cunoasca sigur inamica nr 1,si am vazut cu ochii mei...apoi telefoanele acasa,ale ei,ca sa sune cand vrea sotul meu,la orice ora,cand are probleme...norocul meu cu soacra,care e o scorpie,a intervenit,i-a taiat macaroana...eu eram prea mamaliga....
Merita incercat,e o casnicie,de atatia ani,e ceva serios,ce ai de pierdut?
Exact,si asta merita cantarit,ce castigi,si ce pierzi,in cazul divortului.
E foarte usor sa iti zic acuma,lasa-l.Dar viata are probleme,grave desigur,si ele trebuie intampinate si rezolvaTE,MACAR INCERCAT.
Si ca sa spunem adevarul,noi sotiile nu aflam,dar ei,s-au incurcat cel putin odata in viata lor,cu diverse,ocazional,sau legaturi de durata.....seful meu a avut legatura zece ani cu una,fara sa ii treaca prin cap sa o lase pe sotia lui,mai in varsta,mai urata,pentru aia.
Stiu asta de la serviciul meu,in care erau foarte multi barbati,care discutau liber,in fata mea,intre ei.....
Nu e asa corect,lasa-l si gata.
Poate nu vrea niciodata sa se casatoreasca cu aialalta....poate va trece,esi sigura ca nu?????
Prietena mea de la atena are un sot,a adus in casa pe una sa faca curat,interna,si sa ajute cu fetita bolnava,si aia s-a incurcat cu sotul...acum sotul plateste lu aia garsoniera sa stea,si altele,si face scandal acasa ca nu ii convine nimic...dar prietena mea nu il va lasa,si nici el nu vrea sa o ia pe aia,a zis clar,,....au trecut patru ani,patru ,nu unul!
Asa ca stiu o gramada de situatii din astea,si candva voi trece si eu prin exact acelasi lucru.
Sau poate nu voi afla.
Nu te grabi,si incearca ce ti-am spus,oricat de greu ar fi.
Aminteste-ti de primul an de casatorie,si incepe sa te porti ca atunci,fii prietena,si bombonica.
Eu zic ca vei castiga,o femeie poate orice,cand isi pune in cap.Succes!D
daniilia
Postat pe 4 Septembrie 2010 08:46
GARANTAT 100% ca va exista a doua oara, si a treia oara... caci de'acum a prins gustul si stie ca esti slaba si-l ierti.
Bagajul la usa si drumul!

Tylly
Postat pe 4 Septembrie 2010 08:53
hai mai...relelor...ca prima data...nici nu se pune!!!
acu`...deh...prima data...nu se pune...a doua oara...fiind tot prima...iar nu se pune....
ovidiu42
Postat pe 4 Septembrie 2010 09:10
unde tot gasiti exemplele astea de femei fraiere? ala plateste garsoniera la amanta si nevasta nu si nu. cica e bine asa
si_totusi
Postat pe 4 Septembrie 2010 09:17
ce sa-i faci...tusica? ...nu vezi ca...inca n-au disparut stfel de specimene?
ovidiu42
Postat pe 4 Septembrie 2010 09:22
spre norocul vostru, mai. daca ar dispare ,ati fi morti
si_totusi
Postat pe 4 Septembrie 2010 09:24
maiiiiiiiii.............yo...poci sa ma exclud?
ca...parca vreau sa mai respir...nitzalush`!!!
ovidiu42
Postat pe 4 Septembrie 2010 09:33
oanta....goog for you...


ovidele...chestia aia cu persoanele de fata e valabila
las' ca te includem cand pleci



totusico,batman,batman....iubire mare mami


daniila...chestia nu e general valabila
si daca e baiat,depinde ce relatie ai cu el
eladaela
Postat pe 4 Septembrie 2010 09:37
no`....ma gandeam yo ca...nu ma lasi tu...asa...
ovidiu42
Postat pe 4 Septembrie 2010 09:40
te poti baza pe mine mami...nici o nadejde
eladaela
Postat pe 4 Septembrie 2010 09:42
De la: eladaela, la data 2010-09-04 09:42:19te poti baza pe mine mami...nici o nadejde





stiaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ovidiu42
Postat pe 4 Septembrie 2010 09:43
De la: thrillia, la data 2010-08-21 03:03:42ce-ati face in locul meu?m-ar interesa si parerile barbatilor.am un copil de 9 ani.e greu de luat o hotarare ,desi inclin 80%spre divort.



Desi nu pare simplu, chiar e: daca-l iubesti de mori, il ierti (fie ca vrei asta, fie ca nu)! Daca intervin motive de genul: mobila, muraturi, ce zic vecinii sau colegii de servici (ai vecinilor) .. LET HIM GO! Si reciproca e la fel de valabila. N-am uitat de copil, insa ti s-a spus deja ca el nu poate creste fericit intr-o familie bazata pe compromis ... :
cat_13
Postat pe 4 Septembrie 2010 09:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema 51 De la: eu666 19 Martie 2010 17:13
Ati lupta pentru a fi fericiti cu riscul a fi foarte egoisti? 39 De la: garbo012814 22 Iunie 2009 13:27
Complicat... 37 De la: ANTA 3 August 2009 16:46
pierduta inca de la nastere 6 De la: persidadamian 17 August 2009 20:16
Cine sa mai inteleaga ... barbatii? 24 De la: bluelight 18 Noiembrie 2009 05:56
Setari Cookie-uri