Nurorile, nurorile ,iar nurorle............

sunt cam dezamagit... smardoiala s-a terminat inainte sa inceapa...:=))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 17:19
Geminy........mami....iti plac artele martiale?
nuti_vio
Postat pe 12 Septembrie 2010 17:21
De la: nuti_vio, la data 2010-09-12 17:21:36 Geminy........mami....iti plac artele martiale?


da... de pe tushE.=))

PS: acu ce vrei sa zic - ca nu-mi plac? pai mai primesc eu postul ala de nash de stabiliment???:P
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 17:24
Aha...tu esti cu privitul......nu iti plac luptele corp la corp
nuti_vio
Postat pe 12 Septembrie 2010 17:45
De la: nuti_vio, la data 2010-09-12 17:45:19 Aha...tu esti cu privitul......nu iti plac luptele corp la corp


io sunt iubitor de lupte corp la corp... da' pasnice, nuti....pasnice sa fie!...;)
:))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 17:49
garbo110339
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:09
Pasnice nu-s prea bune si niscavai nabadai.....altfel intervine plictisul....
nuti_vio
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:11
RELE MAI SANTE-TI CA NISTE ,LASA-TI COPIII IMAPACE SA-SI TRAIASCA VIATA CUM VOR SI VOI A-TI FOST CA EI
garbo110339
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:11
da mami..vezi ca maine incepe scoala:))

poate incepi si tu s-o frecventezi
eladaela
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:14
De la: garbo110339, la data 2010-09-12 18:11:59 RELE MAI SANTE-TI CA NISTE ,LASA-TI COPIII IMAPACE SA-SI TRAIASCA VIATA CUM VOR SI VOI A-TI FOST CA EI



oferi si traducerea te rog???
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:26
De la: nuti_vio, la data 2010-09-12 18:11:07 Pasnice nu-s prea bune si niscavai nabadai.....altfel intervine plictisul....


Plictisul nu face parte din status-ul meu cotidian... decat plictis, mai bine nu ma apuc de treaba. mai bine ma plictisesc de stat:P
iar nabadaia... nu-i bathaie!...:)))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 19:16
Geminy...treci in privat....sa iti explic la ce fel de ,,nabadai" faceam aluzie
nuti_vio
Postat pe 12 Septembrie 2010 19:29
Pai de cand te astept... sa-mi faci nijte nabadai, dar tu nimik!...:)):P
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 19:37
Pai...vezi ca am sosit......ce faci acilea?
nuti_vio
Postat pe 12 Septembrie 2010 19:39
De la: nuti_vio, la data 2010-09-12 19:39:17 Pai...vezi ca am sosit......ce faci acilea?


adica, dupa ce ma faci sa tzopai ca pingpongu'intre prevat si aciulea, ma mai si intrebi...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 19:48
Eu intodeauna le-am respectat si acuma le respect ce vreti sa le zic saru-mina?Am mai spus muncesc nu sint pensionara am gradina mare am un parculet in spatele casei de cite ori tai iarba pleaca de acasa si daca ii spun zice ca nu are timp si ia sta la prietene la cafea si pot sa mor eu de lucru ca o doare niciunde.Odata am plins stateau pe terasa la cafea si eu faceam prin gradina lucru nu ar fi zis una lasa nebuna si tu lucru si vina la o cafea cu noi sa stiti ca nu sint bau bau si stiu si sa ma urc si sa ma cobor la orce nivel.Si daca era o straina tot ar fi zis mai stai si te odihneste un pic ca vin sa te ajut si eu dupa aceia .Si atunci vii in casa la un om strain si ma faci de rusine eu am vorbit si cu cuscri si mi-a zis ca-i tinara si o sa faca ia.are 30 de ani.Eu daca era fata mea cred ca o mincam cu tot cu fulgi.De aceia m-am detasat de ele nu le mai bag in seama si cind vin la mine le tratez parca nici nu ar exista.
delly003506
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:10
Nu, ca e musai sa ma bag. Cu voia dumneavoastra, desigur. Va citesc de multa vreme sunt doar spectator dar de data asta o sa-mi spun parerea.
Am fost nora si voi fi soacra. Abia astept. Voi castiga o fica nu voi pierde un fiu. Sper si imi doresc din suflet.
Cand ceva rau se intampla de cele mai multe ori spunem a gresit pentru ca... nici nu mai stim sigur ce a gresit dar nu conteaza a gresit, gasim noi si motivul. Mai rar ne punem intrebarea dar unde am gresit eu (nora sau soacra)?, sau daca ne intrebam incercam un raspuns care sa ne scuze nu sa ne acuze.
Probabil ca daca ne-am accepta cu mai multa toleranta si daca nu am crede despre noi ca suntem perfecti lucrurile ar fi mai usoare in relatia nurori - soacre, socri, soti .
Sa va spun o poveste:
O mama are doi copii fata si baiat.
Copii se casatoresc iar dupa o perioada de timp mama se intalneste cu o preietena.
- Am auzit ca ti s-au casatorit copii cum le merge? intreaba prietena.
- A, zice mama. Pai baiatul a nimerit foarte bine. Nora are grija de el ii face cafeaua dimineata, il astepata cu masa, e o buna gospodina.
Fata a nimerit mai rau. Trebuie sa spele sa gateasca, sa-i faca cafeaua, sa-l astepte pe barba'su.
Trageti voi concluziile.
Va doresc o saptamana buna la toti.
ccoca
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:37
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:41
Da,,,,,,,,,,e necesara comunicarea si neamestecul in viata lor.Parerea mea este ca, atunci cand baietii , au o relatie, o aduc in casa vs,neaparat trebuie sa se puna niste ,,limite,,in casa. Adica, esti in casa mea, respecti sistemul din casa,Ex,eu sunt acum in,,vacanta mare,,,la fii.Sambata am ,,gatit,,, vb, vine cu nora! Ea a facut mancare,eu am intrebat o cu ce pot s o ajut, am curatat zarzavaturi, cartofii, in rest nu m am bagat,A facut si piept de pui pane ,am intrebat o cum il face, eu il fac altfel dar,,,,,,,nuuuuuuuuu, i am cerut sa l faca precum il fac eu! Cand gateste eu nu i dau nici o ,,,indicatie pretioasa,, pt, ca nici mie nu mi place sa m i se dea, dac,,ma ntreaba, cu drag ii raspund.E ,,,,mai bine asa.Azi fiul meu fiind pe tir a plecat la pranz in Franta, am intrebat o ,,daca,,pot s o ajut cu ceva, n a fost nevoie m am retras sus pe balcon si m am dus pe internet,Sa nu credeti ca totul este ,,perfect,, ca nu ma ,,deranjeaza, uneori, nervii,, ei fara rost dar, nu zic nimic((nu si varsa nervii pe noi)) ,,,,si atunci totul este mai mult decat ,,perfect,,ma respecta,, o respect si gata! Am avut si noi in urma cu 3 -4 ani niste discutii, ne am clarificat ,proplemele,eu,ea si fiul si de atunci ,,evitam ,cearta, scarba, mizeria,,Si noi ne bem cafeaua impreuna cand suntem deodata trezite,ea fumeaza, fiul nu, eu nu i reprosez ,de ce fumeaza,,?? I a reprosat ,nepoata, ca, a promis ca, nu mai fumeaza si tot ,fumeaza! Fiul meu nu bea, nu fumeaza ,dar,,,,,,,,,,,merge la ,,pescuit,, si asta i mare bai! I s a ,,reprosat,, nu bea ,nu fumeaza,,dar ,,merge la ,,pescuit((socru lui a zis)) Eu i am zis e bine o sa i interzic sa mai mearga la ,pescuit,, ((parca i dupa mine ,are 38 ani)),,,atunci sa mearga la,,baut la crasma precum ..altii,, si la ,,,curve n cimitir..!! Poate e mai bine asa! El de singura lui pasiune n o sa se lase pt, ca i neam de persoane care au trait langa apa si au pescuit!! Ii prinde si le da drumul, ca nu le plac acesti pesti de rau si lac!! Dar,,,,este o pasiune,,,eu il preferam pe tata la ,,pescuit,, decat la baut si la mandre! COMUNICAREA, TOLERANTA, RESPECTUL SUNT SOLUTIILE AMEABILE INTRE ,,SOACRE SI NURORI, Va doresc o saptamana linistita fara stress si probleme! Salutari di Toledo-Spania, Maria,
Jojolin
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:44
De la: Jojolin, la data 2010-09-12 21:44:18 Da,,,,,,,,,,e necesara comunicarea si neamestecul in viata lor.Parerea mea este ca, atunci cand baietii , au o relatie, o aduc in casa vs,neaparat trebuie sa se puna niste ,,limite,,in casa. Adica, esti in casa mea, respecti sistemul din casa,Ex,eu sunt acum in,,vacanta mare,,,la fii.Sambata am ,,gatit,,, vb, vine cu nora! Ea a facut mancare,eu am intrebat o cu ce pot s o ajut, am curatat zarzavaturi, cartofii, in rest nu m am bagat,A facut si piept de pui pane ,am intrebat o cum il face, eu il fac altfel dar,,,,,,,nuuuuuuuuu, i am cerut sa l faca precum il fac eu! Cand gateste eu nu i dau nici o ,,,indicatie pretioasa,, pt, ca nici mie nu mi place sa m i se dea, dac,,ma ntreaba, cu drag ii raspund.E ,,,,mai bine asa.Azi fiul meu fiind pe tir a plecat la pranz in Franta, am intrebat o ,,daca,,pot s o ajut cu ceva, n a fost nevoie m am retras sus pe balcon si m am dus pe internet,Sa nu credeti ca totul este ,,perfect,, ca nu ma ,,deranjeaza, uneori, nervii,, ei fara rost dar, nu zic nimic((nu si varsa nervii pe noi)) ,,,,si atunci totul este mai mult decat ,,perfect,,ma respecta,, o respect si gata! Am avut si noi in urma cu 3 -4 ani niste discutii, ne am clarificat ,proplemele,eu,ea si fiul si de atunci ,,evitam ,cearta, scarba, mizeria,,Si noi ne bem cafeaua impreuna cand suntem deodata trezite,ea fumeaza, fiul nu, eu nu i reprosez ,de ce fumeaza,,?? I a reprosat ,nepoata, ca, a promis ca, nu mai fumeaza si tot ,fumeaza! Fiul meu nu bea, nu fumeaza ,dar,,,,,,,,,,,merge la ,,pescuit,, si asta i mare bai! I s a ,,reprosat,, nu bea ,nu fumeaza,,dar ,,merge la ,,pescuit((socru lui a zis)) Eu i am zis e bine o sa i interzic sa mai mearga la ,pescuit,, ((parca i dupa mine ,are 38 ani)),,,atunci sa mearga la,,baut la crasma precum ..altii,, si la ,,,curve n cimitir..!! Poate e mai bine asa! El de singura lui pasiune n o sa se lase pt, ca i neam de persoane care au trait langa apa si au pescuit!! Ii prinde si le da drumul, ca nu le plac acesti pesti de rau si lac!! Dar,,,,este o pasiune,,,eu il preferam pe tata la ,,pescuit,, decat la baut si la mandre! COMUNICAREA, TOLERANTA, RESPECTUL SUNT SOLUTIILE AMEABILE INTRE ,,SOACRE SI NURORI, Va doresc o saptamana linistita fara stress si probleme! Salutari di Toledo-Spania, Maria,
...............EU NU FUMEZ!!!
Jojolin
Postat pe 12 Septembrie 2010 22:23
MAI RAR CA DV. Dzeu sa va binecuvinteze .baiatul dv. trebue sa aiba grija de asta .si sa nui permita . in acelas timp mai datii ragaz . poate intelrge ea singura ca doar no fi facuta dintro bucata .
memo
Postat pe 13 Septembrie 2010 02:53
Nu sunt maritata, nici nu-mi doresc prea curand lucrul asta, dar am si eu o ,,soacra,, de vreo 5 ani. La inceput a fost ok, atat ea cat si socrul erau niste oameni super de treaba, dar din pacate el a murit la 2 ani dupa ce l-am cunoscut pe prietenul meu si de atunci au inceput si necazurile. El a devenit ,,capul,,familiei la o varsta mult prea frageda, ea s-a imbolnavit si s-a pensionat si de atunci sta tot in casa si moare de plictiseala si comenteaza toata ziua. La inceput eram oarecum aliate impotriva lui, pana mi-a venit mintea la cap cand a zis ca nu ma mai suporta sa-l tot cicalesc ca si maica-sa. Pe parcurs au fost tot mai multe despartiri intre noi, ultima fiind mai lunga si atunci si-a dat si ea seama si a inceput sa-i tot dea sfaturi ce si cum. Ne-am impacat si la vreo luna a urmat o discutie intre noi doua, care m-a cam deranjat, dar pana la urma am apreciat faptul ca a fost sincera si am zis ca pana la urma amandoua suntem constiente de defectele lu fiu-su, dar cu toate astea eu zic ca il iubim la fel de mult, in felul nostru. Pana la urma te certi cu parintii si te nemultumesc si faci tot cum vrei tu, atunci soacra cum sa fie perfecta ??????
Cred ca totusi respectul si comunicarea fac bine nu numai in relatia de cuplu, cat si cea cu soacra
garbo022526
Postat pe 13 Septembrie 2010 12:13
da ....526 ai un inceput promitator cu soacra ta se observa din relatarea ta...insa categoric dupa jigniri,dupa despartiri si dezacorduri urmeaza comunicarea care odata incheiata toata cacialmaua revine si isi urmeaza cursul.

voi dezbateti defectele lui fisu deci sa inteleg ca asta este problema voastra,pe cand relatia soacra-nora este roz....
anaROBERT
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:23
BUNA ZIUA D-NA JOJOLIN ! ........ SUNT UNA DINTRE MIILE DE NURORI DIN LUMEA ASTA CARE NU SE INTELEGE NICI CU SOACRA SI NICI CU CUMNATA ..............
1) .........CE TREBUIE SA FACI ATUNCI CAND SCACRA ITI CERE SA NU-I MAI CALCI PRAGUL SI SA UITI SI DE BAIATUL EI ?
2 ) ....... ... CUM PROCEDEZI CAND CUMNATA TE DA AFARA PE USA SI SPUNE : " IESI NECURATULUI DIN CASA MEA ?" ......... .......... DE CE TOATE ASTEA ? ........... NU AM FOST OBRAZNICA , INTOTDEAUNA AM SPUS SARUT -MANA ........... AM UN SERVICI BUN .......... NU SUNT VREO UMBLATOARE ........SUNT DE CASA CHIAR GOSPODINA....... SI-I MAI IUBESC SI BAIATUL CA PE OCHII DIN CAP ...........
........... DUPA CATIVA ANI DACA A VAZUT CA NU A REUSIT SA NE DESPARTA , SOACRA S-A RESEMNAT SI M-A ACCEPTAT CU CHIU CU VAI ............ DA ' CE MA FAC CA NU POT UITA FAPTUL CA AM FOST DATA AFARA DIN CASA , IN ZIUA DE CRACIUN , DE CATRE CUMNATA MEA ? .......... MOTIVELE LOR : 1... NU SUNT FRUMOASA , SUNT MICA DE STATURA 1.55 ...... 2 ) AU IMPRESIA CA -L FAC SA SUFERE PE SOTUL MEU SI DACA AR FI FOST ASA NU CRED CA S-AR MAI FI CASATORIT CU MINE ........ 3) LOCUIESC IN MEDIU RURAL IN ZONA BUCURESTIULUI SI PROVIN DINTR-O FAMILIE OBISNUITA , PE CAND EI SUNT O FAMILIE DE : INGINERI , DOCTORI , ECONOMISTI ............................... CE SA FAC ? CUM SA MAI PROCEDEZ ?
oanas_2004
Postat pe 13 Septembrie 2010 15:23
simplu.....
pleaca de acolo,poate aveti posibilitatea sa plecati cu chirie o perioada sau daca poti taci si inghite,roata se invarte si la timpul ei cumnata ta va trece poate prin ceva mult mai rau si mai urat.
anaROBERT
Postat pe 13 Septembrie 2010 15:26
Scumpa mea! ((Oana)) Eu as avea o discutie cu ,,sotul meu, privind,, mama si sora lui,Cum sa uiti de baiatul ei si sa nu i calci pragul??? Dar el,,,, ce face?? Ce zice?? Ce pazeste??((tontul??)) Nu esti frumoasa?? Frumusetea sufleteasca este mai buna decat ceea de fatada! Esti mica??? Nu toata lumea s a nascut mare! Daca, sotului tau ii placi asa cum esti, nu te mai stresa draga mea! Ignora i familia! Daca, nu esti buna pt, ei sa fie sanatosi! Tu te ai casatorit cu fiul -fratele ei, nu cu ,soacra-sau cumnata! IGNORRRRRRR!!Asta este solutia!!Eu am o cumnata mai mare ca sotul cu 9 ani!A venit dupa revolutie si s a bagat pe pamantul sotului, ca i trebuie si ei o bucata de pamant din gradina parinteasca desi,,,sotul a ramas orfan la 13 ani.. nu i a pasat deloc de fratele mic ramas orfan,,, ea era maritata, i au dat pamant zestre i au facut nunta,,, apoi i a bagat prostii in cap sotului,, cand era putin afumat ,((ea, este mai mare ca mine ea cu 16 ani,,)) am rarit vizitele acasa la ea si bucata de pamant care o dorea,, ,,,am vandut o si ne am amenajat in apartament!N a fost el la ea nici de 15ani desi de la pamantul ns, pana la ea is 20minute de mers la tara.. anul trecut am fost pe la tara o sun ca sa vedem daca este acasa si ne spune,,,Nuuuuuuuuuu ,veniti ca n am ce sa va dau!! :sml-happy0009 :Ii spun,,n avem nev, de nimic am adus noi de toate si pt, tine ,,doar vrem sa te vedem! Nuuuuuu, veniti ca n am timp de voi!! Ii spun lui,se n-furie si zice ca ,nu mergem! De cate ori ii spun sa mergem zice ,,,NU! Vor muri o data fara sa se vada!!Sotul meu a suferit 2 ,infarcturi cerebrale,,este paralizat, pe st. la ,ochi urechi, creier, nu se stie niciodarta care pleaca si,,,,,,,,,,,nu se vad .........Fratii si atunci sa fie bine cu cei ,straini, fam???Eu nu i as deranja!!!! In casa in care eu nu am scaun eu nu intru! Iubire cu forta ,,,nu mi trebuie! Ce daca s ,,,intelectuali,,??!! Nu prea au ,,educatie,,! Ca ,,,daca, ar avea, nu s-ar fi comportat in asa hal. Ce ,,,a muncit D zeu mai mult pe ,,intelectuali,,, decat pe omul de rand??? Nuuuuuuuuu,,,,prea cred! ,,,,,,,,,,,,, Daca, sunteti sortiti sa locuiti cu ei,este o mare ,, problema, daca, nu va este bine, gasiti o modalitate de a pleca undeva, singuri,,,ca, niciodata nu va fi bine!In 1979, am facut un curs de un din care 4 luni am stat in Bucuresti la un camin dar la sf, de sapt, plecam la Bucur Obor la sora mamei,care are o fata,, matusa asta era de o absurditate ,rara,,in idei,, in final verisoara s a maritat dar,,,,,,,,,nici vb, sa stea fata cu ea!Nuuuuuuuuu stiu in ce relatii sunt dar ,,om mai absurd ca ea n am vazut, iar daca, incercai s o contrazici,,, se surpa cerul!! Eu iti doresc, sanatate familiei tale, pace liniste si gasiti o solutie sa va fie bine voua!!Asta ,tu ,cu sotul tau hotarati!Nimeni nu va poate rez, problema!Pacat!Viata este asa scurta,, e pacat sa traiti in stress si neliniste! Eu va doresc tot binele din lume!
Jojolin
Postat pe 13 Septembrie 2010 17:50
De la: anaROBERT, la data 2010-09-13 15:26:46simplu.....
pleaca de acolo,poate aveti posibilitatea sa plecati cu chirie o perioada sau daca poti taci si inghite,roata se invarte si la timpul ei cumnata ta va trece poate prin ceva mult mai rau si mai urat.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Ce faci ,,noro..?????????Cam tarziu prin zona!!
Jojolin
Postat pe 13 Septembrie 2010 17:53
526,,,,,,,,,,,El trebuie sa si faca ordine,, cu familia lui,,Eu, niciodata, nu mi voi pune fiii, sa aleaga,,intre mine si fam lor! Daca, vezi ca nu esti fericita cu el unde sunteti ,mergeti undeva singuri la un camin ,,daca nu atunci mai bine despartirea pana nu vin bebeyy si atunci,,esti ,obligata,, sa suporti ,uneori ,totul ..pt fericirea unui copil si nu merita!! Succes!
Jojolin
Postat pe 13 Septembrie 2010 17:58
526,,,,,,,,,,,El trebuie sa si faca ordine,, cu familia lui,,Eu, niciodata, nu mi voi pune fiii, sa aleaga,,intre mine si fam lor! Daca, vezi ca nu esti fericita cu el unde sunteti ,mergeti undeva singuri la un camin ,,daca nu atunci mai bine despartirea pana nu vin bebeyy si atunci,,esti ,obligata,, sa suporti ,uneori ,totul ..pt fericirea unui copil si nu merita!! Succes!
Jojolin
Postat pe 13 Septembrie 2010 17:58
pt,toata lumea!
Jojolin
Postat pe 13 Septembrie 2010 18:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand hainute fetite 1 De la: Morena05 2 Iunie 2010 11:47
2 % impozit pe venit 48 De la: etaN 10 Aprilie 2011 21:34
Vand role noi ROLLERBLADE ASTRO 6, noi 3 De la: chinabuye 9 Mai 2010 14:57
Pandantive argint cu cristale tip Swarovski 1 De la: dacris 30 Ianuarie 2010 19:31
o dieta eficienta? 14 De la: garbo_380032 20 August 2013 18:34
Setari Cookie-uri