Nurorile, nurorile ,iar nurorle............

Bine v am regasit scumpele mele!Se pare ca sunteti tare ocupate ca nu mai intrati de loc pe aici.Eu va doresc o primavara frumoasa, sa aveti parte de zile senine si multe bucurii!
Jojolin
Postat pe 26 Martie 2012 04:43

SA AVETI PARTE DE **UN PASTE FERCIT** CU TOTII!!
Jojolin
Postat pe 30 Martie 2012 08:01
LA MULTI ANI FERICITI NORURI!! NU V AM VAZUT DE UN AN PE AICI!VA ASTEPT CU DRAG.
Jojolin
Postat pe 8 Ianuarie 2013 19:59
mam casatorit dupa prima iubire si am venit in casa soacrei mele cu inima deschisa.chiar din prima zi ea nea prajit o tigae de cartofi de dimineata si sa dus la ficasa in satul vecin fara sa mai spuna ceva eu am strins din umeri si am ramas acasa cu fiul ei.si cu toata gospodariia.a doua zi a revenit si peste citeva zile ma si vorbeste prin sat ca ce nora mia adus ca sta toata ziua in oglinda si se peaptana cu toate ca iam muls vaca din primele zile.am ramas insarcinata repede neam casatorit . .......soacramea a si inceput sa faca scandaluri din orice.ca nus asa imbracata , la inceput fiind eu insarcinata am imbracat eu halat de al ei .apoi am zis ajumge...am nascut o fetita draguta la maternitate nici nu sa aratat nici macar na sunat.cind am venit acassa iar scandal din cauza ca nui placea numele .noi am xotarit sai punemdupa numele sotului. nicoleta.am inregistrato dumneaei scandal si mai mare.sotul de prost ce era ia permis sa schimbe numele.a doua zi de dimineata cucoana sa dus acasa la secretara sia schimbat numele fetei....cit am plins doar eu stiu . peste 4 ani am nascut doi gemeni aceeas istorie .batea matanii ca lasa casa toti prin prejurul ei si mama si sotul nimeni no putea linisti.aici nu ia mers .sotul ia arata certiicatul cu tot cu nume .sa suparat sa dus iar la ficasa apoi a venit si nu vorbea cu mine .am hotarit noi sa f acem conditii la casa daca tot ia lasato lui.era un dezastru .am facut baieapan casa o gramada dea bani.de cite ori am facut cite ceva de atitea ori se ducea la ficasa de suparare....apoi venea.toate erau pe capul meu.nu ma plingeam ma bucuram de liniste.au trecut 8 ani de atunci citeau fost si cit am plins din cauza ei e mult de povestit .acum plinge ca nare respect de la mine .ca nus multumita ca mo ajutat.nustiu cu ce ca cu copii mai mult sora mea ma ajutat.vine acasa o saptamina sta si se duce citeo luna iar la ficasa.sii povesteste sotuluicit e de bunai ficasa... .de cind nu prea.sta pe acasa ne incelegem cu sotul de minune. cum vine cum ne certam ....de curind am dat fata la cursuri de dans sportiv .a venit acasa sa dus incet la sotul meu ia facut un cap cu ca sa scoata fata de la cursuri. ca la cei trebuie chinuiala.eu am auzit din alta camera am facut eu de data asta scandal si iam spus sa nu se mai bage ca eu stiu cum sai educ copii.plingeam si eu si fata......am impresiia ca asa va fi la nesfirsit.insa de acum bunatatea mea sa terminat........am si eu doi fii si o sa fiu si eu soacra intri zi dar asa nicicind nam sa procedez nui omeneste.
garbo_429814
Postat pe 9 Februarie 2016 13:20
814, da` pe tine cine te-a invatat sa scrii ?
Rotty
Postat pe 9 Februarie 2016 18:22
Ti se pare ca ar fi invatat-o cineva???
Sau daca ar fi vrut, s-a sinucis!
Schmetterling
Postat pe 9 Februarie 2016 18:57
Eu una cred ca este greșit ca o fata care se căsătorește sa meargă sa llocuiască la soacra pt ca actualul soț nu reușește sa închirieze un apartament .și actuala soție trebuie sa suporte mofturile soacrei.
in. Primul rand ca i se pare ca dacă nora vineri casa ei vine la toate dea gata, și încearcă sa te umilească, ca peste tot unde ești ajutat cu un ceva, nimeni nu vrea sa te ajute, toți vor dB sa ii în ajuti
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Februarie 2016 19:21
După mineun barbat care nu este în starea închirieze apartament,după ce se însoară, și așteaptă ca actuala nnevasta sa vina sa o suporte pe maica care are cu un totul obiceiuri diferite și se crede superioara.
și vrea ca dacănora Da ca sta în casa ei trebuie sa danseze cum cântă ea.o femeie nu ar en trebui sa accepte sa se mute la soacra sau sa îi permită sa o umilească. Mai greu este Dacă depinzi de ea, nu l e place sa ajute, fiecare npt el, asa a este si în in Familie, mai bine te luptinsa te descurci singura nu te încurci cu barbaticare nu eeste independent, sa stai sa te umilească soacra pt ca barbatul nu este în stare sa închiriezi un apartament
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Februarie 2016 19:26
Și eu am cunoscutul băiat care locuia la maicasa, nu era independent, așa ca lam trimis sa isi în ia o păpușă,
dacă stai încasa soacrei ttrebuie obligatoriu sa faci lucruri care este ea obișnuită și nu se merita,
Este greu sa te impui dacă depinzi de ea, unele te en ajuta un pic și vor sa faci ce zic ele, așa au făcut bbărbații lor cu ele, așa fac și ele cu altii, sau un integrat pt ca altfel nu ar en fii putut sa locuiascăcu ei,
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Februarie 2016 19:29
Mai bine o femeie se uita sa vadă ddacă soțul este independent, nu locuiește la maicasa.putine femei sunt cumsecade, ddepinde și de viață viata o avut,
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Februarie 2016 19:34
După mine nu se merita sa mergi sa an locuiești cu soacra pt un barbat, multe soacre au avut vviața grea cu barbatul de aceea se inraiasca așa suturile în fund te fac sa nu mai ai Bun simt, devii indiferent și rece la tot
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Februarie 2016 19:37
Eu credca suturile iîn fund trebuie sa le iei ca pe avertisment, sa a fii precaut, aa ab gândești cu creierul, și lupți pt drepturile tale, și bunul simt sa rămână, pt ca un om fără bun simt nu se numește om,
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Februarie 2016 19:39
Nu se merita sa stai în casa soacrei și sa accepți daruri de la soacra apoi sa iînceapă sa te umilească, mai bine îl trimiți pe barbat la munca, sa aducă bani dacă tot așteaptă crăpare dea gata și sa îi cureți mizeria după el,
Dar la soacra aruncai cu darurile în cap și scoate pe ușa afară, mai rău dacă stai în casa ei, nimeni nu te ajuta cu drag, decât sa te ajute cineva și apoi sa te umilească mai bine aruncai cu darurile în cap, eu una nu accept daruri apoi sa fiu umilita, mai bine muncesc ajut pe cine măajuta, ddacă nu mă ajuta nimeni nici eu nu ajut, decât cu sfaturi o încurajare,
etc
Oamenii nu se ajuta intre ei, femeile sunt inraite, și ele au depins de alții care luau umilit, acum vor sa facă cu tine tot t la fel, te iubesc pe tine aașa cum sau iubit pe ele, iau lăsatpe aalții sa își bata joc de ele, apoi și tu trebuie sa le lași sa își bata joc din tine,
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Februarie 2016 20:19
Eu una nu las pe nimeni sa își bata joc de mine, pt ca si elee alții șiau bătut joc.
mai bine nu depind de nimeni, îmi trimit barbatul la munca sa aduca ac bani ca și el așteaptă toate Dea gata, dacă nu aduce viteza, dar nu se merita sa îi lași pe alții sa își bata joc din tine, mai bine muncești ai demnitatea ta, cine te ajuta ajuți, cine nu nu ajuți, eu una așa fac,
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Februarie 2016 20:23
Cel mai bine ajuți un om cu sfaturi sa se îndrepte sa fie corect și cuun tine, dar material nu, la munca ca nici ei nu ajuta, cine munceștemanca cine nu foame, stii daca esti nprea bun ti se urca toti in cap si asteapta sa iiîn ajuti tu, dar ei pe tine nu,
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Februarie 2016 20:26
De la: Rotty, la data 2016-02-09 18:22:33814, da` pe tine cine te-a invatat sa scrii ?


Cineva din satul vecin....
barboneli
Postat pe 9 Februarie 2016 21:22
Și pe tine cine tea învățat sa te exprimi și sa te comporți, porcul. ?
ingerasulluptor1
Postat pe 10 Februarie 2016 17:11
Femeile trebuie sa învețe sa nu se încurce cu barbati care stau la mama, și așteaptă sa îidea mama lapte,

Nu trebuie sa stai cu vrăjitoarea de maicasa, pe care a înrăiți barbat au, mai bine te zbați sa te descurci singur cu Dumnezeu unii oameni te mai îndruma dacă știi doar sa alegi sfaturile bune,
ingerasulluptor1
Postat pe 10 Februarie 2016 17:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NUNTA DUPA BOTEZ 11 De la: denis2009 26 Martie 2010 14:16
vand masinuta jumbo 1 De la: 1ayana 9 Iunie 2009 14:29
Vrei un venit suplimentar ??? 1 De la: banica_andreea30 4 Mai 2009 02:33
Sa dam o mana de ajutor sinistratilor! 10 De la: yyoana_62 31 Iulie 2010 23:19
VAND SCAUN AUTO CAM 2 De la: chinabuye 9 Mai 2010 14:55
Setari Cookie-uri