Cum inveti bebelusul sa stea pe oala?

Salut mamici si pitici!Voi cum ati reusit sa va invatati copii sa stea la oala?Fetita mea face deja desi nu are decat 10 luni si jumatate.Este drept ca mai ratam cate un scaun sau un pipi dar in general nu ne mai este frica de oala. La inceput am fost reticenta in ceea ce priveste acest subiect dar sa stiti ca ma ajuta ft mult sa stiu ca micutei mele(Miruna-Ioana)ii este mai bine curata la fundulet.Succes si va pupam pe toti mamici si pitici!!!!!!!!
kidz001637
Postat pe 24 Iulie 2009 06:23
Buna! poate ne spui cum ati reusit voi la varsta asta ?Noi avem doar 6 luni .Ne-ar prinde bine cateva sfaturi!
aliceyvo
Postat pe 24 Iulie 2009 08:59
pe oala??? adik pe olita???
ale_micutza
Postat pe 24 Iulie 2009 09:37
La inceput totul trebuie sa fie ca o joaca.Il pui pe bebe pe olita cu tot cu pampers.Ii canti te jci cu el si-i sustragi atentia.Va plange bineinteles dar trebuie sa perseverezi .In fiecare zi cate 5 minute macar.Apoi dupa 2 sapt incerci sa-l pui de mai multe ori dar tot cu pampersul.Ve-ti vedea ca va incepe sa se obisnuiasca cu ideea chiar daca involuntar. Si incetul cu incetul dupa fiecare somnic il puneti pe oala.O sa vedeti ca da rezultate!!!!!!!!!!Chiar daca la inceput nu va face nimic ideea de a sta pe oala nu va mai fii un cosmar ci un lucru normal .Va pupam si va dorim succes!
kidz001637
Postat pe 25 Iulie 2009 12:30
Cu cat invata mai multe de mic cu atat va fii mai bine cand va fii mare.Copii au capacitatea de a memora lucrurile mult mai bine dacat adultii.
Cand va vorbi atunci va sti sa se ceara la oala!!!!!!!!!!!
kidz001637
Postat pe 25 Iulie 2009 12:36
buna,la mine baietelul are 1 anisor shi 8 luni,shi nicidecum nu se cere singur la olita,face numai daca il asez eu,dar cind ma vede cu ea fuge ....cum sa-l fac ca sa inceapa a iubi olitza sa !!!mii greu de pampersurille acestea!e deacum mare ,ar trebui sa inteleaga!!
garbo180382
Postat pe 21 Decembrie 2010 12:33

ioi, ce dragutze sunteti!
pana la varsta de 3 ani, copilul face la olitza absolut intamplator sau daca sta toata ziua pe ea
fibrele extrapiramidale nu sunt mielinizate pana la aceasta varsta, iar copilul isi face nevoile involuntar
am zis bine?
zambila
Postat pe 21 Decembrie 2010 13:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mamici nascute in august 18 De la: office_salinasusesi_ro 3 Februarie 2010 14:48
Salin Timisoara 1 De la: office_salinasusesi_ro 10 Februarie 2010 20:30
PRECIZARE 5 De la: office_salinasusesi_ro 14 Februarie 2010 10:24
vorbe de duh 67 De la: office_salinasusesi_ro 28 Februarie 2010 11:06
IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE - CATALOG 2 De la: eladaela 17 August 2010 22:33
Setari Cookie-uri