Gimnastica medicala si inot pt copii in Arad

Fetita mea de 3 ani a fost diagnosticata cu platfus si cu scolioza ; si i s-a recomandat gimnastica medicala si daca se poate inot .As vrea sa stiu unde se gaseste in Arad sali de gimnastica medicala pt copii asa mici . Dar sali de inot ?
garbo_Nico
Postat pe 10 August 2010 16:15
si baietelul meu in varsta de 1 an si 9 luni a fost diagnosticat cu platfus si ni s-a recomandat kinetoterapia si curs de inot si as vrea sa stiu daca tu ai gasit o modalitate de a indeplini cererile si ce rezultate ati obtinut. multumesc anticipat
carmenpos
Postat pe 30 Martie 2011 00:53
Buna Carmen ! Noi am facut gimnastica medicala la Orto Janto dar am abandonat acum ceva vreme pt ca fetita nu a mai vrut sa faca exercitiile , acum incercam sa facem acasa cat putem si am inscris-o la cursuri de dans sportiv . La inot nu mi-au luat-o anul trecut pt ca era prea mica , anul acesta in vara vom incerca din nou .I-am facut sustinatori plantari la comanda la Orto Janto , banuiesc ca si tu ai facut lucrul acesta .Acum sper ca suntem pe calea cea buna , fetita este putin mai activa din punct de vedere fizic si incercam sa facem cat mai multa miscare .
In cazul vostru este bine ca a-ti depistat mai repede platfusul asa si recuperarea va fi mai rapida .Despre Kinetoterapie ce pot sa-ti spun este ca va fi destul de dificil sa-l faci pe micut sa faca exercitiile in mod repetat, desi sunt simple, avand in vedere varsta lui . Eu cred ca acasa cu tine va fi cel mai usor prin joaca, asta dupa ce inveti tu exercitiile . Va doresc mult succes si toate cele bune ! Daca vrei sa mai vorbim nu ezita sa ma contactezi !
garbo_Nico
Postat pe 30 Martie 2011 23:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ziua! 1 De la: raggdoll 25 Noiembrie 2010 09:48
Va invit in trei locatii noi din Bucuresti unde puteti practica atat aerobic cat si kangoo jumps 6 De la: garbo238205 24 Octombrie 2011 17:39
wow 1 De la: teesy 5 Decembrie 2010 13:47
SALI BUNE DE FITNESS si SPINNING in CLUJ-NAPOCA 5 De la: garbo005011 2 Martie 2010 16:08
ACASA 40 De la: liaiedera 7 Aprilie 2010 18:35
Setari Cookie-uri