timiditatea va poate da viata peste cap!

vuvuzela, nu ma contrazice .citeste exact ce am scris eu si nu ce ai inteles tu
si_totusi
Postat pe 23 August 2010 08:11
De la: vuvuzela, la data 2010-08-23 01:09:29"cont si _totusi,esti foarte nestiutoare in domeniu.-
5. exprimarea "era o stare psyhologica.nu era bolnava.dureros" e de coma ".nu ai observat ca intre vocabula "bolnava" si "dureros" exista punct?


mai, vocabula. un om care are oaresce probleme psihice e un om bolnav. ce tot atata o sucesti?doar tu ai spus ca avea probleme psihice
si_totusi
Postat pe 23 August 2010 08:18
totusico, tu cu cine incerci sa discuti?
Iti consumi energia in van...
Tylly
Postat pe 23 August 2010 08:37
cell, asa e.

si_totusi
Postat pe 23 August 2010 08:38
Vuvuzela, nu cred ca este corect sa vorbesti despre un subiect la modul general, apoi sa dai un exemplu particular ca sa argumentezi. E ca si cum ai spune toti timizii se vor comporta asa in situatia expusa de mine. Absolut gresit! Fiecare om timid mai are pe langa, o multitudine de trasaturi de personalitate care interactioneaza si care il fac sa aiba raspunsuri enorm de diferite de alti timizi la aceeasi stimuli.



PS: nu este nevoie de psiholog pentru un timid, decat daca sunt si alte lucruri la care trebuie sa lucreze individul respectiv.

PPS: si eu sunt timida de fel... asa si? inseamna ca o sa ajung sa ma sinucid daca am un esec in dragoste? aberatie mai mare n-am mai citit!
aliceintaraminunilor
Postat pe 23 August 2010 15:52
Alice,regret.eu am explicat destul.in toate sensurile.cineva se pare ca nu vrea sa inteleaga.altcineva nu poate.crezi ca are rost sa imi pierd timpul?interpretarile te indeparteaza de intelesul subiectului.iar subiectul este -TIMIDITATEA-.nu mai intra sa citesti ceva ce ti se pare "aberant".consider ca am spus tot ce am avut de spus,restul sunt doar discutii.
vuvuzela
Postat pe 23 August 2010 23:16
De la: vuvuzela, la data 2010-08-20 20:33:43
De la: moniq_, la data 2010-08-10 19:13:06mai fetelor, dar voi ati auzit in mod sigur de schizofrenie! de asta sufera Vuvuzandra... ma mir ca va mai obositi!




sper ca te recunosti in descriere.ca doar esti medic si dai diagnostice nu?sau nu esti medic?atunci cum iti permiti sa discuti in asa hal ,cu o persoana si mai ales necunoscuta?nu ai bun simt?


cel putin celelalte interlocutoare au discutat despre ce am scris eu.dar si-au pastrat bunul simt.incearca sa iei exemplu, mai ales de la Q.



Nu inteleg de ce unii dintre dumneavoastra nu au inteles. S-a pus in discutie..TIMIDITATEA...s-a dat si un exemplu..(putea fi alt exmplu). Nu stam sa discutam procedurile jurisdictionale a unui proces...ci...despre TIMIDITATE.
garbo108723
Postat pe 24 August 2010 16:04
De la: vuvuzela, la data 2010-08-23 23:16:53Alice,regret.eu am explicat destul.in toate sensurile.cineva se pare ca nu vrea sa inteleaga.altcineva nu poate.crezi ca are rost sa imi pierd timpul?interpretarile te indeparteaza de intelesul subiectului.iar subiectul este -TIMIDITATEA-.nu mai intra sa citesti ceva ce ti se pare "aberant".consider ca am spus tot ce am avut de spus,restul sunt doar discutii.

stai ca avem o problema mare de comunicare
Am inteles ca subiectul este timiditatea, tocmai de aceea am vorbit despre timiditate mai sus. Despre ce crezi ca am vorbit?

Pur si simplu nu sunt de acord cu ideile tale despre timiditate, nu sunt corecte si am explicat de ce. Daca vei citi cate ceva despre ce inseamna timiditatea si cum se manifesta, despre psihologie in general, vei vedea si tu ca nu ai dreptate. Sau asta e problema?

Timiditatea nu numai ca nu mi-a dat viata peste cap, dar chiar m-a ajutat sa vad cum sunt oamenii din jurul meu (pentru ca, prin definitie, un timid nu interactioneaza asa usor cu oameni nou-cunoscuti, ceea ce a insemnat ca am stat deoparte si am vazut ce fel de oameni sunt si apoi am decis daca si cum sa interactionez cu ei).

Si imi pare rau, dar tot ramane aberant sa spui ca toti timizii sunt fragili psihic si predispusi la depresii (asta e faza cu sinuciderea, in caz ca iar avem o problema de comunicare).

Sau poate voiai doar sa fii admirata pentru intelepciunea din primul mesaj si toti sa-ti spuna cum le-ai luminat viata si ce mare dreptate ai. Ei, ghinion!
aliceintaraminunilor
Postat pe 24 August 2010 20:09
ceeee???
vuvuzela - alehandra???
admirata pentru intelepciune???

asta pana si la copy/ paste dupa un text corect gramatical scapa zece greseli de ortografie la cinci cuvinte
victor68
Postat pe 24 August 2010 20:32
garantat 100%, daca esti timid si bine crescut, fata de altii cu tupeu si indrazneala....
caleidoscop
Postat pe 25 August 2010 10:09
ce multa rautate in voi !...ca ala face greseli de ortogafie.....asta e.....e cartea lui de vizita, ca ala nu a inteles sensul cuvintelor, ca ala a rastalmacit sensul cuvintelor, ca nu esti destepta destul, ca ala e nebun sau bolnav....acelasi lucru, zic eu, etc, etc, etc. Observ chestia asta mai pe toate subiectele comentate, chiar oare nu ne putem face intelesi?...si eu am primit observatii dar am incercat sa ma corectez(de tot felul) si eu la randul meu nu am fost atat de rea(sarcastica) cu altii, poate din "timiditate", doar uneori, urmaresc ce este mai important sa faci observatii sau conversatii !?
caleidoscop
Postat pe 25 August 2010 10:24
foarte bine!
ameno
Postat pe 25 August 2010 10:28
ati inteles bine ce am vrut sa zic?
caleidoscop
Postat pe 25 August 2010 12:53
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-25 12:53:59ati inteles bine ce am vrut sa zic?
de prima data da esti sexy cand te nervezi
garbo074997
Postat pe 25 August 2010 12:55
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-25 10:24:41 ...doar uneori, urmaresc ce este mai important sa faci observatii sau conversatii !?


Eu te-am inteles exact. Anume ca pentru tine este mai important sa faci "conversatii", indiferent ce si cum... doar barfa sa iasa
Cat despre faptul ca unii dau copy/ paste-uri aiurea, sau despre faptul ca multi sunt de-a dreptul neinteligibili tocmai din cauza acelor greseli, dar stiu, pe de alta parte, sa umble cu "nasul pe sus" si sa improaste in stanga si in dreapta... nu mai conteaza. Barfa sa iasa!
Pardon, "comunicarea"!
victor68
Postat pe 25 August 2010 12:58
ai punctat bine, ca ai inceput cu sfarsitul...acolo unde eu trag concluzia !in exemplul de fata!...dar judecata ta nu a coincis cu a mea, din pacate !....e grav ce spui tu, barfa!....daca la tine se potriveste asta nu inseamna ca si altii fac acelasi lucru !...de la tine am priceput, nu mai este nevoie de explicatii.
caleidoscop
Postat pe 25 August 2010 13:13
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-25 13:13:55...de la tine am priceput, nu mai este nevoie de explicatii.


Iote ca "punctez" iar. Cu sfarsitul
Trebuie sa recunosc: ai o parere foarte buna despre tine. Numai ca e un pic exagerata
Ma rog, un pic mai mult, dar qui prodest?
victor68
Postat pe 25 August 2010 13:18
De la: garbo074997, la data 2010-08-25 12:55:41
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-25 12:53:59ati inteles bine ce am vrut sa zic?
de prima data da esti sexy cand te nervezi
sunt sexy si cand sunt nervoasa (dar nu prea se intampla, deoarece nu dau ocazie) si sunt sexy si atunci cand nu sunt nervoasa. Mi-au spus-o altii ! Ma enervez destul de rar, nici nu trebuie , datorita firii mele impaciuitoare si a profesiei.
caleidoscop
Postat pe 25 August 2010 13:20
sa ne fie de bine
ameno
Postat pe 25 August 2010 13:27
sec,sec, raspunsul.
caleidoscop
Postat pe 25 August 2010 16:34
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-25 10:24:41 ce multa rautate in voi !...ca ala face greseli de ortogafie.....asta e.....e cartea lui de vizita, ca ala nu a inteles sensul cuvintelor, ca ala a rastalmacit sensul cuvintelor, ca nu esti destepta destul, ca ala e nebun sau bolnav....acelasi lucru, zic eu, etc, etc, etc. Observ chestia asta mai pe toate subiectele comentate, chiar oare nu ne putem face intelesi?...si eu am primit observatii dar am incercat sa ma corectez(de tot felul) si eu la randul meu nu am fost atat de rea(sarcastica) cu altii, poate din "timiditate", doar uneori, urmaresc ce este mai important sa faci observatii sau conversatii !?



Sagetuta,greselile sunt in mintea lor,in comportamentul lor si in ambientul lor de turma.toata Romania aproape daca ai observat a ramas cu vechiul concept de turma.DACA TOTI FAC ASA E LEGE,SE TIN UNUL DUPA ALTULnu au personalitate.nu generalizez.de aceea eu nu imi pierd timpul,scriind discutii sterile.
vuvuzela
Postat pe 25 August 2010 18:12
Pe fiecare forum se gaseste o moralista ca sageataalbastra care-si da cu firma singura-n cap in cele din urma.... same old, same old
aliceintaraminunilor
Postat pe 25 August 2010 21:34
Narcisismul a mai facut o victima.
Sagetico, tu esti ruda cu aleha?
Tylly
Postat pe 25 August 2010 21:39
acum nu sunt dispusa sa raspund la provocari...stati fiecare in banca lor ca asa-i mai bine, chiar si tu cea cu nume de poveste,....in cele din urma voi fi practica in comentarii, observatii, constatari, argumentari,etc....etc, si barfe de la aliceintaraminunilor, exact ce am scris mai sus, mult mai sus....se potriveste manusa pt.alicein.....lor...si fii mai explicita ca m-ai iritat rau de tot in asta seara, de la mine sa nu astepti minuni..... mai era unul(una) mai sus in topic pe la raspunsuri, cum ca as fi sexy...la nervi, la starea de nervi....asa e corect, asa ar fi trebuit sa fie(sac)!!!!!!da sunt si cracanata...la nervi.....mai sunt sexy ? aveti bunul simt si vedeti-va de lungul nasului. alice...lor nu poti comenta, sau mai exact nu poti tine morala cuiva? scrie ceva pitoresc si cu siguranta te voi indragi , poate si tu pe mine,dar?????????????
caleidoscop
Postat pe 25 August 2010 22:26
De la: Celleste_, la data 2010-08-25 21:39:09Narcisismul a mai facut o victima.
Sagetico, tu esti ruda cu aleha?
intrebare de-a dreptul stupida o consider, nu-mi foloseste la nimic sa ma stiu narcisista, doar ca te-ai uitat acolo unde este public la datele personale si...ai citit multumire de sine, ti-as spune mai multe dar nu este cazul daca ma intelegi, vand prea mult din casa. Cui foloseste? poftim unde dai si unde crapa!...nu va imbatati cu apa vie....sunt ciudata, al naibii de ciudata pentru voi, pt.tine!
caleidoscop
Postat pe 25 August 2010 22:40
Cu pudra de talc ai incercat?

Tylly
Postat pe 25 August 2010 22:41
am eu una....beng beng
http://www.youtube.com/watch?v=6u0J46ztnuY&feature=related
fleurdelis
Postat pe 25 August 2010 22:43
si daca nu-i place, ii dau o portocala...
(in cap)
fleurdelis
Postat pe 25 August 2010 22:43
fleur, ce-i cu tine asa razboinica in seara asta?



Tylly
Postat pe 25 August 2010 22:45
De la: Celleste_, la data 2010-08-25 21:39:09Narcisismul a mai facut o victima.
Sagetico, tu esti ruda cu aleha?


cellicooo..imi furasi fata cuvintele din gura......
tutankhamon
Postat pe 25 August 2010 22:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa continui...sau sa pun punct? 36 De la: luc70 3 Mai 2009 21:51
Cum pot sa imi stapanesc gelozia 58 De la: garbo_14436 11 Iulie 2013 19:23
Am si eu o problema ! 1 De la: ombtron 11 Mai 2009 18:06
nu pot sa inteleg daca este normal 63 De la: garbo027119 29 Noiembrie 2009 21:51
PRIETENA MEA,MEA CERUT SA AVEM si alte relatii..... 14 De la: papusika_72 27 Ianuarie 2009 15:25
Setari Cookie-uri