timiditatea va poate da viata peste cap!

Jii.. inzeamna ga nu jdiam za zgrim in limba romana, ji de azda du ramaz gorigenr la jgoala brimara.
achmed
Postat pe 31 August 2010 23:46
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-31 11:51:19 trebuie sa avem tupeu, as spune eu!...e prea mult spus ce ai scris tu. Mai multa indrazneala as spune eu, dar cu bun simt.


KNIGHT_31
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:23
De la: KNIGHT_31, la data 2010-09-01 00:23:53
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-31 11:51:19 trebuie sa avem tupeu, as spune eu!...e prea mult spus ce ai scris tu. Mai multa indrazneala as spune eu, dar cu bun simt.





la cine te referi la Ahmed?
vuvuzela
Postat pe 1 Septembrie 2010 11:09
citezi pe KIMGHT si pe sageata - adica tot pe tine - si il intrebi pe Ahmed

fix ca nuca-n perete

ia sa vedem logica

intri in primarie, dai cu usa de perete la primar, afli ca ala discuta la telefon cu marghioala despre criza de colicist , si intrebi curioasa: ce mai e nou prin irak, Obama?
si_totusi
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:19
totusico
panty_C
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:05
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-31 11:47:09fosila naibii!!!!!!!!!!!! schelet ambulant de Achmed, natia mamei tale, de analfabet, ce cauti tu pe acest forum??????????observ ca nu esti dorit de nimeni, imi asum riscul sa te dau afara de pe acest topic. Invata limba romana si apoi mai discutam, dar nu depinde numai de mine!!!!!!!!!!!!!


Sindromul Tourette?
panty_C
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:09
scumpo, mi-ai adus aminte de o faza:
doi prieteni de-ai nostri, iubit si iubita merg intr-o zi pana la primarie, el avea ceva de rezolvat acolo....buuun! o lasa pe fata la intrare sa-l astepte, si cand iasa de la primarie trece de ea si pleaca mai departe!
si pe drum se tot gandea: parca lipseste ceva....
o uitase pe fata acolo!
zambila
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:11
panty_C
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:19
si_totusi
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:27
Aja vageam ji Achmed.. luam gadan duba el, buneam bomba zub iajmag, mergeam la brimaria de la Izrael, ji gand iejeam, uidam gadan-gabgana agolo. In gingi minude vageam bum-bum ji bivam inga una mizion reujid
achmed
Postat pe 1 Septembrie 2010 20:41
bey frate! da' asta cu ochii mari cine mai e????
silfida
Postat pe 1 Septembrie 2010 20:48
gum?
tu nu cunosgut la achmed?
achmed in misiune estem...regrutam gadan egzdremisd bentru gauze nobile...
preci
Postat pe 1 Septembrie 2010 20:52
E Achmed cel zegzi...
Tylly
Postat pe 1 Septembrie 2010 20:52
gum gine bre, Zilvido? E Achmed, gare buni bomba daga nu taceam vrumoz
Thor_again
Postat pe 1 Septembrie 2010 20:52

ce-aveti ma? beurati ceva????

bune bomba???? de ge??? e dimid, cu viadza besde gab?????????
silfida
Postat pe 1 Septembrie 2010 20:58
Bre, eu cred ca e vreo clona a vuvuzelei sau irinucai.. ca prea o tine asa, cu limba aia a lui stricata
anakin
Postat pe 2 Septembrie 2010 09:48
zambila
Postat pe 2 Septembrie 2010 09:53
De la: si_totusi, la data 2010-09-01 12:19:56citezi pe KIMGHT si pe sageata - adica tot pe tine - si il intrebi pe Ahmed

fix ca nuca-n perete

ia sa vedem logica

intri in primarie, dai cu usa de perete la primar, afli ca ala discuta la telefon cu marghioala despre criza de colicist , si intrebi curioasa: ce mai e nou prin irak, Obama?


BUNA RAU ASTA
KNIGHT_31
Postat pe 2 Septembrie 2010 11:38
io stau si ma intreb cum naibii nu i se innoada ahmedutzului limba de la atatia g si b si z si pana mea......ca mi-am scrantit io ochii incercand sa-l cetesc....
tutankhamon
Postat pe 2 Septembrie 2010 11:46
De la: vuvuzela, la data 2010-08-10 12:00:08marea majoritate a oamenilor,se simt rusinati cel putin ocazional.altii traiesc aceasta emotie atat de intens ,incat nu pot sa relationeze cu oamenii din jurul lor.timiditatea este o stare emotionala,care te face sa te simti incomod sau penibil in anumite situatii.am ales acest subiect,pt ca este foarte important sa nu traiesti cu aceasta timiditate ci sa cauti sa ti-o tratezi.o cunostinta ,a pierdut un proces pt aceasta timiditate.desi am fost implicata in proces,nu voi spune in ce mod,nu prezinta interes,si vorbeam cu ea inainte de sedinta in permanenta cum sa-si sustina cauza,e pentru prima oara in viata mea ,cand am patit asa ceva.cand ajungea in instanta,se bloca,nu putea sa scoata o vorba.ramanea stana.era vorba de interogatoriu,nu aveam cum s-o ajut in acele momente.era vb de un proces de partaj al locuintei,in care statea cu familia fetii ei.au cumparat proncentual,fiecare casa,mama avand cel mai mare procent ,fiind si bolnava.apoi cedeaza ca o proasta fetii ei din procent si ramane cu cel mai mic.ca de era copilul si nu credea ca-i poate face vre-un rau.inainte am sfatuit-o ca greseste,imi pare rau ca am avut dreptate.fiica s-a trezit ca vrea casa pentru ea ,caci era maritata acum.asa ca ce conta ca era mama ei,si gesturile facute ,pt ea ca si copila,nu domnule ea vroia sa stea lejer in doua camere.se subintelege ca mama primea o sulta derizorie si ramanea pe strazi,fara casa.exista insa o procedura,cu care putea sa castige mama.dar ce putem sa fac?amutea in fata instantei.i se blocau coardele vocale.am adus acte medicale,xplicative.nu a contat.si asa biata mama din cauza timiditatii,a ramas pe strada.dureros dar adevarat,viata bate filmul.ieri am revazut-o intamplator.imi venea sa fug din calea ei.am vorbit cu medici,spuneau ca era o stare psyhologica.nu era bolnava.dureros...aceasta intamplare m-a marcat pe viata,ca ciudatenie.


Oamenii sunt mai mult emotionali decat rationali...Exista solutii pentru starea descrisa anterior...Cu tehnici de dezvoltare personala sustinuta si bineanteles autopsihoterapie, care daca stam sa ne gandim tot un fel de automanipulare se cheama , se obtin rezultate benefice...remarcabile...Si asa ne manipuleaza presa, politicul, comertul si multe altele care ne inconjoara...de ce nu am vrea sa invatam sa facem asta singuri si...in beneficiul nostru ? Exista nenumarate posibilitati ! Totul este sa vrei !....Vorbesc la general, evident ! Succes !
Leona_Forever
Postat pe 2 Septembrie 2010 20:06
ce zici tu, leona acolo?
si_totusi
Postat pe 2 Septembrie 2010 20:16
EU SUNT TIMIDA SI-MI TREBUIE SI LA DRAGOSTE SA FIU IMPINSA
garbo107589
Postat pe 3 Septembrie 2010 05:05
De la: garbo107589, la data 2010-09-03 05:05:06EU SUNT TIMIDA SI-MI TREBUIE SI LA DRAGOSTE SA FIU IMPINSA


SI DACA DRAGOSTEA E O PRAPASTIE ?
KNIGHT_31
Postat pe 3 Septembrie 2010 15:44
De la: anakin, la data 2010-09-02 09:48:22Bre, eu cred ca e vreo clona a vuvuzelei sau irinucai.. ca prea o tine asa, cu limba aia a lui stricata


fleurdelis
Postat pe 3 Septembrie 2010 15:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ca nu stiu unde sa apuc 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:02
Cu ce masina trebuie sa vina mireasa la nunta? 3 De la: domo 24 Decembrie 2008 07:54
diferenta mare de varsta ....problema mare ? 143 De la: scrichy 1 Iulie 2009 22:02
Cum sa imblanzesti o scorpie, violenta ? 116 De la: misu60 17 Decembrie 2009 00:22
seful iti propune sex pentru pastrarea locului de munca, ce faci? 81 De la: micki23 19 Mai 2009 19:06
Setari Cookie-uri