amanta-sotie

Viata mea este asa complicata...nici nu stiu de unde sa incep...pot sa spun doar ca viata mea a inceput in clipa in care m-am maritat.dar nu a fost sa fie o casnicie asa um mi-am imaginat.Cand a venit pe lume baietelul meu am fost cea mai fericita.Cam tot atunci au aparut si problemele.Sotul meu a inceput sa aiba aventuri,lipsea noaptea de acasa...pana cand intr-o zi mi-am dat seama k ma insala cu o femeie de varsta mamei lui,si nu am mai suportat.Am divortat cu toate ca fiul meu nu avea decat 8 luni si eu nu lucram,nu aveam inca nici 18 ani.Dar m-am angajat,fiul meu mergea la cresa si incet-incet a crescut.M-am decis atunci ca nu mai vreau sa ma marit a 2a oara.L-am cunoscut pe Cozmin prin sora mea.Mi-a placut de el din prima clipa.Dar ceva ma impiedica...era insurat...Si totusi pana la urma am ales sa incep o relatie cu el.Sotia lui locuia in alt oras,el era la servici aici,asa ca ne vedeam in fiecare zi.Ma astepta cand ieseam de la servici,mergeam peste tot unde aveam treaba impreuna,chiar si cu fiul meu.Ne-am departit dupa un an de realtie ptr ca eu am ramas gravida,dar nu putem sa tin acest copil.Simteam ca nu e corect,si in plus nu ma descurcam cu 2 copii singura.El s-a suparat f tare atunci si o perioada de 8 luni nu am mai vorbit dupa acest episod.Mi-a fost greu sa renunt la copil ptr ca il iubeam f mult dar...avand in vedere situatia..mi se pare ca am luat o decizie buna.Mi-am schimbat serviciul in decursul timpului in care nu am mai vorbit.Dar soarta a facut sa ne intalnim din nou si sa reluam povestea noastra.Care a devenit mai puternica ca inainte,si ne-a apropiat mai tare.Orice probleme aveam o discutam,ne ajutam cu ce puteam.Curand se implinesc 3 ani(cu ceva pauza,este adevarat)de cand ne cunostem si suntem impreuna.Sotia lui a venit de cateva ori in oras si a locuit cu el,dar eu mergem cu el peste tot,eu si copilul meu.Acum sunt in alta situatie limita.Trebuie sa plec de acasa.Mi-am cautat undeva unde sa ma duc si sa imi fie bine cu copilul meu,dar chiriile sunt scumpe si nu ma descurc singura cu copilul ptr ca lucrez 3 schimburi.Si tot el este cel ce ma ajuta.O sa locuiesc cu el si cu fratele lui(are un ap cu 3 camere).Stiu ca poate unii dintre voi este greu sa inteleaga dar nu cred ca o sa ma deranjeze sotia lui cand o sa vina in vizita,mi se pare ca o cunosc asa de bine...este o femeie extraordinara.Nu as fii acceptat asta daca nu insista el asa de mult.De curand i s-a nascut si al doilea copil(avea un baietel cand l-am cunoscut),care este o fetita.I-a dat si numele meu ptr ca tine f mult la mine si vrea sa fac parte din viata lui ptr totdeuna.Nu stiu ce are sorta rezervat ptr mine,si stiu ca nu este bine ceea ce facem noi,este ca si cum are 2 sotii.Dar il iubesc ff mult si o sa fiu alturi de el atat cat se va putea.Nu am nevoie de un sfat,vrioam doar sa impartasesc povestea mea cu altii.
christine21
Postat pe 8 Septembrie 2009 09:13

permite-mi o intrebare: sotia lui ce parere are despre aceasta situatie? Daca si ea te admira la fel de mult, iar pe individ il tin buzunarele (ca alte organe par sa-l tina... vezi inima... ), atunci va puteti strange fain frumos la un loc si puneti de-un harem. O multime de avantaje de aici, incepand cu cheltuielile pentru intretinere, pana la compania nevesti-si care, ti-ar putea deveni buna prietena...

Pe subiectul asta cred ca s-au mai facut telenovele...
Ella34
Postat pe 8 Septembrie 2009 09:39
"nu cred ca o sa ma deranjeze sotia lui cand o sa vina in vizita"

asta-i cea mai buna gluma
si_totusi
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:39
mamicaaa...tu chiar crezi ce spui??? ca sotia lui ti-ar putea fi tie prietena?????mai ales daca afla ca pe ea o neglijeaza in favoarea ta???? mami...acuma cati ani ai, puisor???
tutankhamon
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:45
... nu trebuie sa-ti faci probleme daca te deranjaza sau nu ca el doarme cu sotia in camera de alaturi, ci daca nu cumva o deranjaza pe ea (in cazul in care afla)ca te fufu el pe tine si mai stati si in aceeasi casa... Cum poti sa accepti o asemenea situatie, mai ales ca stii ca, in timp ce era cu tine, nevasta-sa a mai facut cu el un copil?
..Copilul tau cum ii spune? Ti-ai pus intrebarea ce va zice baietelul tau cand te va vedea gigiulindu-te cu el si apoi el cu nevasta-sa?
Ti-a placut asa de mult cand sotul tau avea amanta incat te-ai hotarat sa fii si tu cealalta?
daria_
Postat pe 8 Septembrie 2009 14:11
Grav! Nici macar nu ma pot gandi la o asemenea situatie... dapai sa imi inchipui!
picaturaderoua
Postat pe 8 Septembrie 2009 14:50
regizorii de telenovele din sudul americii ar da faliment urgent...
surubel
Postat pe 6 Octombrie 2009 09:38
ciudat . povestea incepe: viata mea mea e complicata .....si se incheie cu ...nu vreau nici un sfat voiam sa va spun povestea mea
blanca
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:19
e telenovela....blanca!!!!nu pot sa cred ...c zice fata asta.....
nazirra
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:24
ella, la noi haremu' e ilegal

si apoi, cine suntem noi sa ne punem in calea fericirii lor??
daca se apreciaza reciproc, vor locui impreuna, pe alocuri, nu le deranjeaza situatia, pe noi de ce ne-ar deranja??
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:27
si apoi, viata bate filmul!!
de cele mai multe ori...
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:28
cam da mai ella da daca iubesti un om.....esti si geloasa otira?nu???deci cum poti accepta sa te muti cu fratele lui....si sa sti ca vine si nevasta sa da nu te deranjaza.....deci fata cit te plateste??????numaai materialu te intereseaza??????
nazirra
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:31
si eu zic, nazzi...

..sau or fi mormoni.era un film pe HBO
blanca
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:31
cand te simti iubit, gelozia dispare
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:33
zambiluta, da' am zis eu altceva?

Atata vreau sa adaug: sa fie la ei, acolo...
Ella_34
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:34
zambilico....cind e vorba de 2 persoane...e ok....da cind deja sint trei????cine pe cine iubeste??????
nazirra
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:34
ella, de-ar fi numai la ei...din pacate e peste tot, atata tot ca ei nu vad asta ca pe ceva anormal

fiecare nu normalitatea lui, iubeste care pe cine poate
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:37
Ei si tu acum...

eu cred ca unii n-au auzit bine indemnul "iubiti-va mult!" Ei au inteles "iubiti-va multi..."
Ella_34
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:39
toti . iubesc dragostea .
blanca
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:40
Da... fara numar, fara numar!!!
Ella_34
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:42
noi sa fim sanatosi!
oricum, fata nu ne-a cerut nici un sfat, asa ca...ce treaba am eu cu ea?
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:44

Pai, nici eu nu am vreo treaba cu ea, dar nu era pacat sa lasam tot spatiul asta gol?
Si apoi, cand vii cu astfel de povesti aici, te astepti sa primesti tot felul de reactii.... nu doar felicitari, nu?
Ella_34
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:47


evident, ne mai distram si noi, ce naiba?
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:50
coooorect....love....is in die aer?????corect.....nu???
nazirra
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:54

Zambiluta, acum revenind la tema topicului ... Mai, imi place de mor pisoiul ala al tau, Leo! E o minune!
Ella_34
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:55
ehe, la el nu renunt asa usor...iubitul ca iubitul, dar nu te baga la motanul meu
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:57
Da?
Stai sa ma mai uit o data la poza iubitului...
Ella_34
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:58
ella, ii pun si o funditza rosie daca il vrei!!
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:59
il scoti la licitatie?
Lasa-l acolo, ca-i bun la casa femeii...
Ella_34
Postat pe 6 Octombrie 2009 11:00

ella, da' de unde sti tu??
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 11:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu cei cu mine 59 De la: garbo259257 16 Ianuarie 2012 13:05
tradarea 89 De la: Melanie 4 Noiembrie 2009 18:05
Poti s aiubesti dar sa fi indragostita de altul? 12 De la: garbo_415874 29 Ianuarie 2017 18:08
Sunteti fidela? 80 De la: garbo015979 21 Ianuarie 2010 19:00
Promiscuitatea - efect secundar al libertatii... 51 De la: snowflake 17 August 2009 12:32
Setari Cookie-uri