Relatie cu un barbat cu probleme adevarate

exact asta spuneam si eu mai devreme...
Daca tipul pare atit de normal, cum or fi descoperit aia chiar la prima vedere ca e schizo?
Poate doar daca o fi facut misto ... hai noroc Gigele, ce faci tu acolo atirnat de lustra cabinetului... na, mai sint si cazuri d'astea....
quasaria
Postat pe 6 Iulie 2010 23:32
de la depresie pana la schizofrenie e cale cam lunga...eu cunosc multi medici de la Spitalul Militar , unul dintre astia era sa-mi omoare(psihic) tatal cu un diagnostic(extrem de dur si anume cancer ) gresit si medicatie gresita ...pus in mare ,,graba"
reyya
Postat pe 6 Iulie 2010 23:33
De la: quasaria, la data 2010-07-06 23:32:28exact asta spuneam si eu mai devreme...
Daca tipul pare atit de normal, cum or fi descoperit aia chiar la prima vedere ca e schizo?
Poate doar daca o fi facut misto ... hai noroc Gigele, ce faci tu acolo atirnat de lustra cabinetului... na, mai sint si cazuri d'astea....


Q , uneori psihiatrii au probleme de evaluare ...am vazut cam ce e acolo pe perioada practicii ...am intrebat pe cineva cum poate pune asa repede diagnostice, cantaresc ,,greu" totusi ..mai ales in psihiatrie..si stii ce mi-a raspuns: ?,,la inceput de drum mereu esti tentat sa analizezi prea mult" deci.eu sunt sceptica , asta nu inseamna ca nu afirm ca exista si medici de valoare..Baiatul asta nu are momentan decat simptomatica de depresiv , in trecut...si din ce mai scrie fata ..o ,,atentie exacerbata" vis a vis de pers ei...
reyya
Postat pe 6 Iulie 2010 23:38
mda, cunoastem, cunoastem...
Mie mi-a zis un dr. ca mor in aceeasi zi, nu-ti face probleme. Noroc ca eram prea pissed off sa il iau in serios, i-am zis bine, ne vedem peste o saptamina either way.
Si am revenit peste o saptamina: eu eram aia cu muritul.... Ca o fi, ca o imparti... a gasit el o justificare.

Iar de diagnostice psiho nu mai vorbesc. Trebuia sa fiu sau la zdup sau in camasa de forta daca se adeverea vreunul.
quasaria
Postat pe 6 Iulie 2010 23:38
din pacate,rar am vazut diagnostice cu valoare absoluta...
medicii nu mai e ce era...

imi pare rau,reya...
situatiile de genul sunt traumatizante...
preci
Postat pe 6 Iulie 2010 23:39
si in plus rareori schizofrenia debuteaza cu depresie,( ce a avut baiatul in trecut)...e asa...caz extrem ..dimpotriva , astia sunt veseli , povestesc chestii imaginare..ulterior aud voci , se identifica cu personajul din mintea lor , reactioneaza asa..cred ca pot zbura , se pot decorporaliza ,etc..etc..
reyya
Postat pe 6 Iulie 2010 23:41
preci , cunosc eu un psihiatru .jur ca l-ai confunda cu unul bolnav..cunostinta de familie cu parintii mei , in vizita la el ii spun ca am un trac fantastic de examenul de la facultate ce va urma ..si-mi zice scurt ,,ia si tu un xanax si baga si o bere" ..am ramas paralizata , bine , eram la un sprit in grup , recunosc..dar parca ..tot nu m-as duce vreodata la ala daca as avea ceva :-)
reyya
Postat pe 6 Iulie 2010 23:45
reyya...ha ha ha...hai ca bagasem o soparla si nu mi-a luat postarea.....auzi tu fata....nu dadea rau daca spun o prostie....dar nu se pot face teste evaluatorii pentru a stabili graduol de boala?...ma gandesc la kkturile alea cu poze si imagini...la petele alea de culoare....
tutankhamon
Postat pe 6 Iulie 2010 23:45
bre,da' noi ce facem acilea?!?

punem de-un congres,un seminar,ceva?
facem consultatii viruale gratis,bre?!
preci
Postat pe 6 Iulie 2010 23:47
stati blande fetelor.....ca si la mine la stoma...vin unii cu niste diagnostice puse de altii....mama mama....ma iau cu mainile de cap....
tutankhamon
Postat pe 6 Iulie 2010 23:48
Testul Rorschach, Tuth? ala se incadreaza la teste proiective si oricum astea merg doar coroborate cu chestii mai serioase de evaluare..doar ala aplicat singular e kk, parerea mea, dar nu si parerea aluia care face modulul si evaluarea pe acest test.
reyya
Postat pe 6 Iulie 2010 23:50
asa preci.....bre mamica....fii dura...arde-le...zi-le.... sa scoatza banul....
tutankhamon
Postat pe 6 Iulie 2010 23:51
De la: reyya, la data 2010-07-06 23:45:22preci , cunosc eu un psihiatru .jur ca l-ai confunda cu unul bolnav..cunostinta de familie cu parintii mei , in vizita la el ii spun ca am un trac fantastic de examenul de la facultate ce va urma ..si-mi zice scurt ,,ia si tu un xanax si baga si o bere" ..am ramas paralizata , bine , eram la un sprit in grup , recunosc..dar parca ..tot nu m-as duce vreodata la ala daca as avea ceva :-)


fac,totusi,o mica paranteza....
medicul psihiatru care l-a ingrijit pe tatal meu,s-a sinucis la doi ani dupa pacient..
sh'al dreaq de nu parea normal cand discutam cu el verzi si uscate!
preci
Postat pe 6 Iulie 2010 23:53
reyya...nu stiu mami cum se cheama....la cursurile de psiho din facultate imi cautam radiera pe sub banca.... ...era un mos libidinos si cam tzacanit si aveam scarba si oroare de el....nu am invatat mai nimic de la cursuri....
tutankhamon
Postat pe 6 Iulie 2010 23:53
tuth, hai ca la tine la stoma e mai rau ca la psihiatru.... dia de lesina, devin violenti sau fac ca toate visele n-ai ?
Ca mie de ex. zbarnaitul ala de la aparate imi da niste reactii antisociale rau.
quasaria
Postat pe 6 Iulie 2010 23:53
pe criza asta...
reyya
Postat pe 6 Iulie 2010 23:54
reyo...
zi-mi ce vezi in pata asta,bre:

...ca un emoticon cu bere varsata n-avem in stoc...
preci
Postat pe 6 Iulie 2010 23:55
vai ce frica imi era la stomatolog cand eram mica...ma ascundeam pe unde gaseam
reyya
Postat pe 6 Iulie 2010 23:56
un diagnostic corect medical se pune cam in 2 luni de investigatii .si inca nu s-a putut dovedi daca viitorul vostru copil va mosteni boala tatalui ,parerile sunt impartie .Important este ca el sa constientizeze de aceasta "boala" a sa.Constientizarea o sa va ajute sa treceti peste greutatile bolii mai usor sau mai greu .


90 % din bolile pe care le au pacientii sunt boli emotionale ,se incrunta,se gandesc ca au ceva iar acest lucru declanseaza anumite reactii in lant in organism.
cavalerulnegru
Postat pe 6 Iulie 2010 23:57
De la: preci, la data 2010-07-06 23:53:22
De la: reyya, la data 2010-07-06 23:45:22preci , cunosc eu un psihiatru .jur ca l-ai confunda cu unul bolnav..cunostinta de familie cu parintii mei , in vizita la el ii spun ca am un trac fantastic de examenul de la facultate ce va urma ..si-mi zice scurt ,,ia si tu un xanax si baga si o bere" ..am ramas paralizata , bine , eram la un sprit in grup , recunosc..dar parca ..tot nu m-as duce vreodata la ala daca as avea ceva :-)


fac,totusi,o mica paranteza....
medicul psihiatru care l-a ingrijit pe tatal meu,s-a sinucis la doi ani dupa pacient..
sh'al dreaq de nu parea normal cand discutam cu el verzi si uscate!


bai preci , asta e maxima..s-a sinucis psihiatru?? eu cand va spun ca unii sunt mai dusi decat aia de-i trateaza
reyya
Postat pe 6 Iulie 2010 23:58
De la: preci, la data 2010-07-06 23:55:13reyo...
zi-mi ce vezi in pata asta,bre:

...ca un emoticon cu bere varsata n-avem in stoc...


preci , eu sunt dupa o zi onomastica...tu crezi ca pot sa vad ,,normal " la ora asta??
reyya
Postat pe 6 Iulie 2010 23:59
gagici.....daca va consoleaza cu ceva, si eu am reactii necontrolate cand trebuie sa ma asez pe scaunul stomatologic....ma duc la buda inainte de vreo 3-4 ori.....bine,a cuma, nu am avut nici o sexperienta placuta in acest loc...ca poate as privi altfel lucrurile....ioi....oare tre sa-i cer cheile lui sefu????
tutankhamon
Postat pe 7 Iulie 2010 00:02
mami...
sa vezi ce vad aia in fiecare zi a vietii lor fro' doo'jde ani asea,funia si sapunul ti s-ar parea o izbavire,trust me!
preci
Postat pe 7 Iulie 2010 00:02
tutanko...
cere-i-le,mami...
chiar daca tu nu folosesti personal cabinetu',da' poti sa pui de-un biznis cu pacienti de-ai nostrii care asta viseaza,asta picteaza: sa face o sexperientza stomatologica!
preci
Postat pe 7 Iulie 2010 00:05
preci ,hai mey ca te obisnuiesti , taica-miu a fost medic legist ..eu cand eram mica saream de prin cosciuge cu altii copii de legisti..pana m-a gasit taica-miu pe unde ma jucam ...asta e alta poveste :-)) te obisnuiesti ...de atunci poate am eu gustul pt o afacere cu locuri de veci ..cand vin in tara , tot o pun in aplicare ... :-)
reyya
Postat pe 7 Iulie 2010 00:07
gagici...io sunt dupa o extractie de molar de minte inferior de era sa-mi dau cu tesla'n .....am chemat pana la urma chirugul bmf, ca nu dovedeam...maseaua aia iesea numai felii....la naiba....noroc ca nu am fortat.....avea doua radacini subtiri....si ale dreaq nu se vedeau pe radiografie....
tutankhamon
Postat pe 7 Iulie 2010 00:07

mda. d' aia ma gindeam eu sa fac medicina, dar stiam ca n-am the guts.

quasaria
Postat pe 7 Iulie 2010 00:10
preci....mamica...ma risc daca asa zici tu......am pus ochii pe un tip suuuuuuuuuper cu ochii verzi ca marea....imi suspina si inima in mine cand se aseaza pe scaun si ma priveste in ochi ........oooof....mance-l mama de baiet cu ochi verzi....
tutankhamon
Postat pe 7 Iulie 2010 00:13
la tine,acolo in germanica,poate te obisnuiesti...

da' la noi la sighet de ex,unde in decembrie.la -15,20 de grade,"pacientii" stateau mai mult goi decat imbracati,in saloane cu gratii la ferestrele sparte,cu grupuri sanitare de o mizerie care-ti depaseste imaginatia...mai greu...
preci
Postat pe 7 Iulie 2010 00:14
preci....don-t kill my gorgeus night....please.....
tutankhamon
Postat pe 7 Iulie 2010 00:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relație de cuplu fără intimitate 14 De la: garbo_472262 3 Septembrie 2017 21:01
cand el e neamt .... 98 De la: garbo_7733 12 Noiembrie 2012 14:23
cuplu 37 De la: _alexandra 9 Iunie 2009 11:08
Îmi dați un sfat va rog frumos! 27 De la: gabriela_g1979 9 Octombrie 2014 22:41
ce ati face voi?!! 9 De la: hot_coffee 24 Mai 2010 15:18
Setari Cookie-uri