nu prea mai am lapte

aly_raz din pacate cu actualul o mers pana la 6 luni ca nu m-am chinuit suficient sa-mi mentin lapticul.Din cauza lipsei de timp,din cauza nervilor care mi faceau unii,oboselii si mai multi factori mi s-o dus lapticul.
bau
Postat pe 4 Martie 2010 20:53
sincer eu m-as fi multumit si 6 luni sa ii dau,din pacate nu am putut decat o luna ,stresul,certurile,ma speriam foarte des,am cazut intr-o depresie post natala si mi-am pierdut laptele


daca va mai fi si urmatorul copil nu am sa las sa ma mai afecteze nimic,din contra pentru linistea mea si sanatatea copilului meu am sa afectez eu
anaROBERT
Postat pe 5 Martie 2010 00:46
Asa trebuie Ana,si eu o sa fac la fel si o sa iau tot ce trebuie ca sa-mi mentin lactatia.
bau
Postat pe 5 Martie 2010 00:57
da am fost proasta,delasatoare,m-am lasat calcata in picioare si am pierdut ce era mai important pentru mine si copilul meu,si asta nu va ramane nepedepsit o intorc eu cand e lumea mai draga
anaROBERT
Postat pe 5 Martie 2010 00:58
Lasa sa fitzi voi sanatosi.Sa incerci sa nu mai lasi pe nimeni sa te supere pe tine si pe copilul tau.
bau
Postat pe 5 Martie 2010 01:05
da pai de cand '' m-am desteptat'' de cand am copilul am devenit mai irascibila ,mai nervoasa nu mai permit nimic mi-am selectat cine sa imi fie aproape si cine nu
anaROBERT
Postat pe 5 Martie 2010 01:06
f bine ,asa te vreau
bau
Postat pe 5 Martie 2010 01:08
viata bate filmul,ne invata cum sa fim atunci cand ne steptam mai putin si pe mine ma incanta schimbarea mea...din naiva dulce am ajuns irascibila rau si este foarte bine,apar ce imi apartine ca o leoaica
anaROBERT
Postat pe 5 Martie 2010 01:10
Ce sa facem tre sa trecem prin viata ca sa crestem mari
bau
Postat pe 5 Martie 2010 01:14
da ai dreptate dar ne confruntam cu probleme majore de la o varsta destul de frageda,si poate ca daca stiam ce imi rezerva viitorul as fi preferat sa ma mai nasc odata sau sa ma izolez
anaROBERT
Postat pe 5 Martie 2010 01:16
Pai daca reincarnarea e adevarata,poate te mai nasti de multe ori...dar de unde vei sti ca trebe sa te izolezi ?
bau
Postat pe 5 Martie 2010 01:20
pai m-am referit ca daca as sti dinainte ce mi se va intampla in viitorul apropiat sau indepartat si nu mi-ar convenii as prefera sa ma izolez adica sa fug unde sa nu ma gaseasca ghinionul
anaROBERT
Postat pe 5 Martie 2010 01:22
pe mine ma inerveaza sotul la culme.... k imi vine sa-mi iau bebele si sa fug in lume... da nu am bani
ale_micutza
Postat pe 5 Martie 2010 06:03
de ce spui asta ale_micuta?
anaROBERT
Postat pe 5 Martie 2010 12:04
Ana pai atunci daca te-ai reincarna,ar trebuii sa te reincarnezi intr-o prevazatoare a viitorului.

ale_micutza cu te supara sotul? zi sa nu te mai supere, ca tu nu ai voie sa te superi ,ca sa aibe ce papa bebelu .Si mai zi ca daca el te supara,toata supararea se transmite prin lapte la bebel si bebelu devine agitat. Asa-i ziceam eu sotului sa vei ce sot cuminte aveam.Am citit si eu asta pe undeva caci chiar e adevarat.
bau
Postat pe 5 Martie 2010 12:57
eu nu vreau sa ma reincarnez,dar daca ar fi adevarat as vrea sa fiu un porumbel sa ii vizitez pe toti sastau la geamul lor iar pe dusmanii sa ii bantui
anaROBERT
Postat pe 5 Martie 2010 12:59
Cred ca ti-ar place sa fi detectiv
bau
Postat pe 5 Martie 2010 13:13
daaaaaa as fi vrut sa fiu detectiv sau politista la politia de frontiera dar din pacate acum 3 ani cand am dat examenul am picat proba sportiva
anaROBERT
Postat pe 5 Martie 2010 13:57
sunteti va rog sa va reorganizati si sa scrieti unde trebuie aici se vorbeste de lapte nicidecum de agent 007
alinakatt
Postat pe 5 Martie 2010 14:04
hey ma mai streseaza sotul din cand in cand... si knd vreau sa ne certam nu vrea....... adik el niciodata nu vrea sa ne certam... eu bat din gura ca o moara stricata... si el sta si se uita la mine nu zice nik! mno in fine... poi sincer sa zic bebe papa acum de la san, mie mi se pare k am lapte putin pt k nu imi mai simt sanii asa de plini cum era inainte! si vad k se satura! de la sfarsitul lunii o sa incep cu supica si va creste mare si voinic!
ale_micutza
Postat pe 6 Martie 2010 16:38
ale_micutza tare faza zu sotul tau
ii bine totusi ca se uita la tine si nu la tv cand vorbesti.

Sanii in timp nu mai sunt la fel de tari ca inainte,se fac moi,dar lapte este ,isi da drumul in momentul in care incepe sa pape micutza.
bau
Postat pe 6 Martie 2010 16:45
ale_micutza tare faza zu sotul tau
ii bine totusi ca se uita la tine si nu la tv cand vorbesti.

Sanii in timp nu mai sunt la fel de tari ca inainte,se fac moi,dar lapte este ,isi da drumul in momentul in care incepe sa pape micutza.
bau
Postat pe 6 Martie 2010 16:45
m-ai amuzat ale_micuta esti prima pe care o aud care se plange ca sotu nu vrea sa se certe, nu-i nimic foarte bine dar macar te asculta ce spui ii intra ceva in cap sau e cu gandu in nori .oare daca i-ai trage una ar spune ceva glumesc evident .
anaROBERT
Postat pe 6 Martie 2010 19:54
ana, la al doilea copil, esti mult mai relaxata, eu la primul eram foarte stresata...cu al doilea e alta treaba (Darian are 4 ani jumate acum) partea naspa este ca nu prea mai ai liniste cu doi...
aly_fab
Postat pe 6 Martie 2010 22:58
da cred ca stresul creste mai mult ,nu cred ca fac fata la 2 copii,daca si al doilea va fi ca asta vaii imi iau campii
anaROBERT
Postat pe 7 Martie 2010 00:37
poi ii mai trag si eu cate una! si dupa aia incep si rad... si apoi zice catre mine: "da vrei sa-ti dau si eu una sa vezi cum ii ?? " si eu zic: "no... vrei sa ne batem??? " si apoi zice... "joaca-te joaca-te k ti-oi da una asa din gluma si apoi ii planje" si ii mai dau una... si ma duc in pat... da cam i le dau klumea.. eu am facut box si apoi ii dau la ficat.... da se uita asa mai suparat la mine... si mie mila si imi pare rau! si gata ....
da odata l-oi prinde nervos si apoi mi-a zbura capul de la loc

si cu laptele... am observat k cu toate k nu imi mai simt sanii asa de tari... laptele iese atat cat papa bebe! si is un pic suparata acum... k ii curge nasucul! plus k bietul stranuta.. si pac ies mucisorii..
ale_micutza
Postat pe 8 Martie 2010 14:05
ale_micuta cu cine faci box cui ii dai una la ficat,wow am ramas marcata e vb de copilul tau asta micut sau mai ai unul mai marisor ca vad ca si vb din cate am inteles .

a racit putin da-i ceva preventiv un panadol baby
anaROBERT
Postat pe 8 Martie 2010 14:11
nuuuuu... cu sotul fac box
ale_micutza
Postat pe 8 Martie 2010 14:29
aaaaaaa m-am calmat,ma uitam la avatr am vazut un bebic mic zic mai ce naibii mai are unu sigur,bn ca m-ai lamurit
anaROBERT
Postat pe 8 Martie 2010 14:31
ce ma bufnit rasul cand am vazut ce ai scris... cum doamne feri sa bat copilul?? si mai ales sa ii dau in ficat??? ...

acuma schimband subiectul... ati vazut la tv de oamenii aia ce aveau o fetita de 2 luni si nu ii dadeau de mancare si mergeau la jocurile video si cresteau o fetita virtuala??? si a lor in 2 luni s-a ingrasat 50 grame! dar a murit knd fetita plangea de foame aruncau o paturica pe ea si gata!
ale_micutza
Postat pe 8 Martie 2010 14:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nasterea la Spitalul Universitar 1 De la: laulica26 19 Mai 2010 19:33
abandon scolar 14 De la: cory_emy 6 Iunie 2011 15:49
AJUTOR...... 2 De la: adrica 13 Aprilie 2009 22:22
Bebe care sughite des... 25 De la: anaROBERT 21 Februarie 2010 11:13
despre fertilitate 2 De la: pana_oana 27 Iulie 2009 12:22
Setari Cookie-uri