mamici on line

anaROBERT eu sunt prin zona.Macar eu voi incerca sa-l invat sa manance sanatos atata timp cat voi putea,si atata timp cat noi mancam sanatos nu poate sa-i fie pofta de mancaruri nesanatoase,cel putin pana la gradinita.

chanty sa sti ca inca ma consider norocoasa ca mai gasesc legume si fructe care n-au trecut pe la "plastician" , dar trebuie sa ma uit bine de exemplu prin morcovi de "taratoare albe"


bau
Postat pe 28 Februarie 2010 23:22
chanti eu nu sunt adepta mezelurilor,sotul meu nici sa nu le vada in fata dar copilul mai mananca 2 crenbwsti odata pe saptamana,un galbenus de ou odata la 3 zile.de multe ori si eu ma intreb de legume si fructe oare cu ce sunt injectate pentru ca sa imi fac reclama la un produs si eu pot minti populatia.
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 23:26
Oua mai gasim fara sa trebuiasca sa cumparam din comert.Eu de exemplu am acasa numai oua de casa ,nici un ou din comert.Cat despre mezeluri ,nici eu nu prea sunt de acord cu ele pt ca ne fac noua rau,mai ales copiilor.Noi am renuntat la mezeluri in momentul in care sotului meu i-a fost f rau, a facut intoxicatie alimentara.Lui ii placeau f mult crenvustii si tot timpul ii luam de acelasi fel,manca odata la o sapt,doua.Si hop intr-o zi dupa ce a mancat dureri de burta,toata ziua pe buda,si tot mai rau ia fost pana a venit doctoru si ne-a spus ca a facut intoxicatie alimentara si la facut bine.Si eu am facut odata de la pateu ...deci se poate.
bau
Postat pe 28 Februarie 2010 23:27
fetelor ia scazut temp la bebicu meu dar este foarte transpirat,este ud leoarca si nu il pot trezi ca plange si iar ii creste temp simt ca o iau razna m inceput sa plang mai devreme de mila cum ma privea mititelu si nu imi putea spune ce il doare.

chanti astazi la tine m-am gandit,eu ca a facut temp mai mare si am fost super terminata si disperata iar in momentele alea ma gandeam la tine si prin ce ai trecut tu si mai imi venea asa putina forta.
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 23:29
sigur,este incredibil!!Uite de ex:am cumparat rosii ,frumoase,cand am ajuns acasa de la cumparaturi fetita,,m-a ajutat"si le-a pus pe pe un dulapior de pantofi...au alunecat si au cazut in spatele dulapului.cca 3 sapt mai tarziu fac curat,trag dulapul,gasesc rosiile!in aceasi stare,frumoase si ,,sanatoase".ai fi zis ca atunci le-am cumparat.Halal vitamine !
chanty
Postat pe 28 Februarie 2010 23:31
tu esti o norocasa eu chiar nu am de unde sa iau oua ca as fugi in dinti sa iau stiu cat de bune si sanatoase sunt dar de unde sa le iau.
crenbwsti la fel si eu ii dau doar un singur fel aceia de la gepeto din piept de pui este evident ca au e-uri dar ce sa fac nu am alta varianta.
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 23:31
imbalsamate rosii ati cumparat era clar si evident ca au fost trecute pe la cosmetician cum spune mony
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 23:33
anaROBERT,mi-e bine sa stiu ca se gandeste cineva la mine cand ii este greu si mai prinde puteri.va imbratisez tareeee,o sa se faca bine ai sa vezi ,stiu ca e dureros sa-l vezi bolnavior si neajutorat,dar maine va fi mai bine
chanty
Postat pe 28 Februarie 2010 23:34
sarumana chanti asa sper sa fie mie asa imi este genul cand mi se intampla ceva sau trec prin ceva nu tocmai placut ma gandesc la alte persoane carora le-a fost mai greu si au avut taria si puterea sa treaca peste iar in cazul de fata cu temperatura copilului si cu cat am tras cu el astea 2 zile mi-a sarit gandul la tine si la cat ai tras tu si parca am prins puteri nu stiu cum sa ma exprim,dar a venit de undeva un val de forta
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 23:37
chanty
Postat pe 28 Februarie 2010 23:38
Ana la piata ai incercat? Si eu i-am dat tot de pui(asa scrie pe reteta dar nu stim ce contin) si om mare i-au facut rau,eu zic totusi sa ai grija.
Ma bucur sa aud ca e mai bine printisorul tau.
bau
Postat pe 28 Februarie 2010 23:44
fetelor.noapte buna,un somn lin si usor va doresc.Maine va fi mai bine!
chanty
Postat pe 28 Februarie 2010 23:46
acum l-am schimbat fetelor era prea ud a udat si perna nu aveam cum sa il las asa sper ca am facut bine.sarumana mony
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 23:47
chanty noapte buna


anaROBERT ai facut f bine
bau
Postat pe 28 Februarie 2010 23:48
noapte buna chanti


da daca tu spui mony m-am consolat
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 23:50
ce raspuns frumos si ironic
bau
Postat pe 28 Februarie 2010 23:52
glumesc
bau
Postat pe 28 Februarie 2010 23:52
nuuuuuuuuuuu serios nu a fost ironic chiar nu stiam daca sa il schimb sau nu imi era frica sa nu il ia iarasi frisoanele si sa faca temp de aia am spus si am intrebat,ce glumeata esti la ora asta
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 23:54
Astazi am avut o zi frumoasa
Si eu imi trezesc piticul ,adica se trezeste cand il schimb cand transpira.
bau
Postat pe 1 Martie 2010 00:00
ce ai facut azi de esti asa vesela si glumeata?
anaROBERT
Postat pe 1 Martie 2010 00:01
Sa pove ce mi s-a intamplat astaseara,i-am facut baita lu pitic in vana cu tasu,apoi l-am imbracat si am fugit eu sa fac baita singura si pe el l-am lasat cu tasu.Vine tasu la mine si-mi explica ca mi-e imi trebe niste pastile de lecitina(stiam asta,am aflat la examen,dar nu stiam cum de stie si sotu) si-mi spune ca eu l-am imbracat pe al mic dar am uitat sa-i pun scutecu(nu radeti de mine prea tare )....si in secunda urmatoare mi-a gasit baietelul pe jos cu leptopul in brate si cu cablurile in gura,rodea la cabluri,cazuse din pat si a luat si leptopul cu el ,cum a reusit nush.Faza cea mai tare e ca nu a plans pana nnu l-a vazut pe tasu si at a inceput cica sa planga dar imediat ce l-a luat in brate s-a comportat ca si cum nu s-a intamplat nimic. Deci a experimentat si el prima cazatura si vad ca nu l-a deranjat deloc.
bau
Postat pe 1 Martie 2010 00:05
Am fost la plimbarica cu al meu sot si cu al nostru baietel pe la manastire,pe la socru meu,la o pizza cu nasii lu al mic si cam asa a fost ziua noastra de azi,f frumoasa
bau
Postat pe 1 Martie 2010 00:07

esti tare mony m-ai facut sa rad ai uitat sa ii pui pampersul copilului bietul copil dar este de inteles se mai intampla te grabeai la baie.

a luat o cazatura eu cred ca nu a plans ca a avut treaba cu laptopul(cablurile)vroia sa trimita un mesaj la gagica si a inceput sa planga abea cand la vazut pe tati pai ce rost avea sa planga cand era singurel nu il vedea nimeni ce smecher este ce si-a spus el in gand....daca,cad macar nu cad singur il iau si pe el cu mine
anaROBERT
Postat pe 1 Martie 2010 00:09
la mesajul asta ai fost super tare,ce m-ai facut sa rad , a ta povestioara este superba
bau
Postat pe 1 Martie 2010 00:18
ati fost si la plimbare ce va pasa noi am stat in casa si am bolunzit pe langa copil si nici vremea nu a tinut cu noi.

imi aduc aminte prima cazatura a copilului meu a fost in noaptea de inviere ce ne-am mai speriat mititelu ce a mai plans su dupaia a deveit o rutina prima e mai grava apoi se obisnuiesc (glumesc)
anaROBERT
Postat pe 1 Martie 2010 00:20
mony vad ca ai iesit,ok va pup noapte buna mai vorbim maine ma bag si eu langa piscotzelul meu. papa somn usor
anaROBERT
Postat pe 1 Martie 2010 00:31
Noapte buna
Nu am iesit ,o trebuit sa-l schimb pe pitic ca s-o udat cum s-a agitat,si o trebuit sa-i mai dau sa pape ca o inceput sa urle, ca niciodata azi mi-a papat mai mult.Vad ca nu doarme cred ca stie ca implineste 7 luni dupa ora 00
Apropo o zi de 1 martie frumoasa
bau
Postat pe 1 Martie 2010 00:38
buna dimineata fetelor. M-am trezit fara voce!!ce poate fi?aseara eram ok.ati patit-o vreodata?am luat raceala de la iubita mea mica,dar nimic rau,adica nu ma doare gatul......
chanty
Postat pe 1 Martie 2010 09:24
astia chiar sunt fara bun simt ,ma chinui sa scriu mesaj ca sa-l scriu de 10 ori
bau
Postat pe 1 Martie 2010 22:02
chanty imi pare rau ca treci prin asta.Si eu am patito ieri dim ,m-am trezit ragusita si inca mai sunt ragusita.Insanatosire grabnica
bau
Postat pe 1 Martie 2010 22:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE 1 De la: tavibkk 18 Februarie 2009 02:14
bebe de 6 luni in premergator, e gresit? 44 De la: Alina80 18 August 2009 15:50
Educatia crestina a copiilor 53 De la: aly_fab 17 Noiembrie 2010 01:29
AFTER SCHOOL CLUBUL ISTETILOR DIN CONSTANTA (SCOALA DUPA SCOALA) 1 De la: kidz001127 18 Iunie 2009 11:39
pont pe vreme de criza 2 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:20
Setari Cookie-uri