mamici on line

unde sunt toate mamicile care sunt acum on line,pe ce forum discutati? ma simt tare singura cine vrea sa discute si cu mine
diana_maria_kidz
Postat pe 19 Februarie 2010 11:34
buna DIANA MARIA.de ce te simti singura?eu vreau sa stau de vb cu tine
segio2009
Postat pe 19 Februarie 2010 11:46
buna mamicilor si eu sunt on-line si vreau sa discut cu voi si cu toate mamicile on-line dar se pare ca nu ne sincronizam cand una sta pe forum alta are treaba si tot asa dar n use stie niciodata.pupici si sanatate.
anaROBERT
Postat pe 20 Februarie 2010 00:46
buna mamici si eu sunt on-line ....ce mai faceti?
anaROBERT ce mai zici ca faci?
bau
Postat pe 20 Februarie 2010 01:02
ce sa mai fac mony eu sunt pasare de noapte ziua nu ma lasa fimiu la pc si noaptea cand prind momentul trag tare in rest ce sa fac bine sanatoasa am prins si eu afar un pic mai caldut si am iesit la plimbarica m-am mai relaxat si eu mi-am descarcat energia.tu ce mai faci?care mai e viata ta?
anaROBERT
Postat pe 20 Februarie 2010 01:04
mony iti pun aici niste retete pentru bebe:Tarta cu piure de spanac :copii peste 6 luni
Ingrediente
1 cartof mare
50g spanac congelat
1 ou
40ml lapte
1 lingurita smantana proaspata

Mod de preparare
Cartoful se curata,se taie in bucati si se pune la fiert intr-o cratita cu apa clocotinda.
Cu 2 minute inainte de a termina de fiert cartoful,se adauga in cratita la fiert si spanacul.
Din lapte caldut si smantana sa face un sos.
Dupa ce au fiert,spanacul si cartofii se amesteca bine,pana se obtine un piure care se amesteca cu oul.Combinatia obtinuta se pune intr-un vas termorezistent uns cu unt si se fierbe in bain-marie circa de 15 minute.
anaROBERT
Postat pe 20 Februarie 2010 01:09
Pasta de pui cu cartofi ;pt.copii peste 6 luni
Ingrediente
-2 pulpe pui dezosate
-2 cartofi de marime mijlocie
-150ml iaurt
-verdeata pentru gust

Mod de preparare
Pulpele se fierb pana cand carnea devine frageda.Separat,se fierb cartofii (curatati si taiati) cu verdeata.
Dupa ce au fiert,cartofii se paseaza ca pentru piure,carnea se toaca foarte fin si se amesteca cu iaurtul.
anaROBERT
Postat pe 20 Februarie 2010 01:10
Piure de cartofi cu sfecla : foarte potrivit pentru copii anemici
Ingrediente
-500 g sfecla rosie
-250 g cartofi
-50 g unt
-100 ml lapte
-1 lingurita seminte sfaramate de chimen
-sare

Mod de preparare
Curata sfecla si cartofii, taie-i in felii subtiri sau in cubulete. Pune intr-o cratita putin unt si legumele. Adauga apa, cat sa se acopere legumele si fierbe la foc potrivit.
Dupa ce legumele s-au inmuiat , paseaza-le trecandu-le prin sita sau marunteste-le cu ajutorul unui mixer. Pune apoi laptele cald, restul de unt si praful de chimen si amesteca bine piureul cu o lingura de lemn. Potriveste de sare

anaROBERT
Postat pe 20 Februarie 2010 01:12
Supa-creama de conopida
Ingrediente
-o conopida de marime medie
-2 linguri unt
-2-3 linguri smantana
-1 lingura faina de grau
-patrunjel verde

Mod de preparare
Se pune conopida la fiert adaugand faina dizolvata cu putina apa.Cand da in clocot se adauga untul si se mai fierbe,la foc potrivit,pentru aproximativ 45 de minute.
Cand conopida este fiarta se scoate si se paseaza prin sita,adaugandu-se apoi la apa in care a fiert.


Mod de servire
Se serveste calda,cu smantana si patrunjel tocat.
Pentru copilasi mai mari se pot adauga si crutoane de pa
anaROBERT
Postat pe 20 Februarie 2010 01:12
Multumesc anaROBERT o sa salvez retele,o sa-mi fie bune pe viitor.
Noi avem o diversificare f lenta pt ca asa ne-am invatat,bagam cate o leguma la 3 zile si cate un fruct pe saptamana asa ca mai avem pana ajungem la spanac ,iaurt,ou.....dar trece repede timpu si o sa mancam de toate.
bau
Postat pe 20 Februarie 2010 01:14
da im iimaginez si eu la fel am facut cu robert dar eu ti le-am trimis sa le ai pe viitor poate te vei folosi de ele eu m-am folosit si mi-a fost bine sunt foarte sanatoase si uneori cand sunt in pana de ideii ii mai fac cate o reteta din alea trimise si aici pe forum si imi e mai simplu.
anaROBERT
Postat pe 20 Februarie 2010 01:16
anaROBERT esti pusa absenta astaseara

Fetele pe unde mai sunteti?
bau
Postat pe 21 Februarie 2010 01:49
daaa fetelor am lipsit nu sa mai intamplat de mult dar vad ca nimic nou in lipsa mea nu am pierdut nimic.ce faceti fetelor unde sunteti?
anaROBERT
Postat pe 21 Februarie 2010 10:44
mamicilor unde sunteti,de data va trec eu abstente pe toate va poop eu sunt pe aici prin zona.
anaROBERT
Postat pe 22 Februarie 2010 00:07
eu sunt prezenta ce mai faci ? ce ai mai facut?
bau
Postat pe 22 Februarie 2010 01:02
mony tu ca mine nu dormim noptile
anaROBERT
Postat pe 22 Februarie 2010 01:04
da asa e...
ma enerveaza ca nush ce are de-mi merge compu greu
noaptea mai am si eu putina liniste si atunci ma bag pe internet
bau
Postat pe 22 Februarie 2010 01:08
da si eu la fel ziua curatenie,mncare si grija de copil mai am asa cate putin timp dupa masa cand doarme da tot seara e mai liniste.ce frumos a fost ieri afara am iesit toata ziua cu fimiu la plimbare.ce are pc tau e virusat vrea format?
anaROBERT
Postat pe 22 Februarie 2010 01:10
nush ce vrea...dar stiu ce nu vrea...nu vrea sa ma lase sa scriu.
Ce bine ca a-ti fost afara .II place afara?
Noi mai avem putin pana iesim ,ca suntem aproape vindecati.
bau
Postat pe 22 Februarie 2010 01:31
daaa cum sa nu ii placa ma alearga de colo colo dimineata l-am scos de 10:30 si am intrat in casa la 13:00 am papat am facut nani si de la 16:00 pana la 18:00 l-am scos cu bicicleta prin parc a fost si tare frumos afara dar sa anuntt iar frig iar o sa stam in casa.


voi ce mai faceti cum mai sunteti?
anaROBERT
Postat pe 22 Februarie 2010 01:37
Noi suntem mai bine asteptam caldurica.....
Se pare ca baietelul crede ca am stat prea mult pe net si vad ca da semne ca nu are stare ....iiplace sa-i fac pe spate cand este nelinistit.
iti doresc noapte buna si ne auzim maine ca daca nu ma duc acum langa el sigur se trezeste
bau
Postat pe 22 Februarie 2010 01:41
ok mony somn usor da-i un pupic dulce de la noi
anaROBERT
Postat pe 22 Februarie 2010 01:43
anaROBERT unde-s mamicile online?
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 00:55
cred ca dorm duse noi ca de obicei incurcam ziua cu noaptea sii nvers




ce ai mai facut mony,ce iti face pilu ce ati gatit bun azi?
anaROBERT
Postat pe 23 Februarie 2010 01:05
azi mai mult am flamanzit decat gatit ca al mic nu a vrut sa doarma deloc si am ost cam singura acasa.....asa ca am mancat supita de ieri ,am mancat cartofi pragiti cu oua fripte ....si spanac de ieri ...deci maine gateala....in rest mancarica la al mic ...i-am facut pireu de morcov cu pastarnac si cu ardei si pireu de mar ...cam atat.

Voi ce a-ti mai facut azi?
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 01:13
noi ce sa facem am facut o ciobita de fasole,am facut niste gogosi dar astea pel a ora 22:00 lui i-am facut crenbwsti i-am fiert 2 i-am mai facut pireu de mar cu banana si biscuiti un iaurtel intre mese si am mai avut si ciorbita de perisoare de ieri.


dar nush maine ce mai facem ma distruge rutina asta pe mine
anaROBERT
Postat pe 23 Februarie 2010 01:16
si pe mine ......
Cel mai greu imi este sa ma gandes ce fel de mancare sa fac .
poate mai vi tu cu idei si -mi zici si mie
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 01:22
mai esti sau ai fugit la somnik?
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 01:27
sunt am fost la o pipa
anaROBERT
Postat pe 23 Februarie 2010 01:30
aaa te-am prins .....le ai cu pipa
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 01:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
COSTUMASE BABYFACE 1 De la: mayusha 18 Septembrie 2009 11:09
pentru mos craciun 1 De la: ionelutza 13 Decembrie 2009 14:12
CAMPANIE DE CRACIUN-CASTIGATI 100 EURO 1 De la: crys_1976 17 Decembrie 2009 17:16
Masa de infasat noua 2 De la: hranacopii 20 August 2008 16:47
Vand hainute bebe 0-1 an super ieftine!!!! 2 De la: kidz004391 25 Octombrie 2009 10:23
Setari Cookie-uri