mamici on line

multumesc mony ,am fost si la doctor in seara asta,mi-a dat un sirop si ceva picaturi contra durerilor de gat:-(.maine noapte plecam la munte,ma pun sa-mi fac,, o tona "de ceai acum ca sa fiu maine in forma.
chanty
Postat pe 1 Martie 2010 22:08
bau
bau
Postat pe 1 Martie 2010 22:15
Eu n-am luat deocamdata nimic ,dar cred ca ar trebuii.



AnaROBERT nu mai stiu pe ce subiect vorbeam despre homeopate dar uite un site daca ai timp sa citesti http ://www.homeopathicmd.ca/Romanian.html#safe , am pus pauza intre http si : ca nu ma lasa astia sa scriu mesajul.
Ce mai face baietelul?A-ti fost la doctor?Ce a zis?
bau
Postat pe 1 Martie 2010 22:16
doamne cat m-am chinuit sa scriu un mesaj,de nu l-am scris pana m-am saturat
bau
Postat pe 1 Martie 2010 22:18
buna seara, chanty insanatosire grabnica si vacanta placuta asteptam poze, poate ne aduci si noua muntele mai aproape, pupicei

mony ai spus ceea ce voiam si eu sa zic apropo de homeopate, o sfatuiesc pe anarobert sa-si schimbe medicul pediatru...
o seara buna!
aly_raz
Postat pe 1 Martie 2010 22:33
buna fetelor,ceva activitate pe aici..

chanti sa tef aci bine si distractie placuta.

mony m-am uitat pe o gramada de siteuri despre homeopate si chiar nu imi prezinta interesul fiecare cu parerea ei,eu nu ii voi da niciodata homeopate copilului ca nu sunt de acord cu ele iar homeopatele nu se dau la copii sub 1 an fara un set de analize eu asa stiu asa va spun daca si eu am fost mintita va mint si eu pe voi cu parerea de rau.

aly_raz de ce sa imi schimb pediatra,ce ai cu ea saracuta ca sincer chiar este buna eu una sunt multumita de ea chiar azi am vizitat-o mi-a dat augmentin si debridat la copil si nu am mai facut temp astazi,in sfarsit am scapat dar tot mai avem un pic de rosu in gat,.
anaROBERT
Postat pe 2 Martie 2010 01:03
AnaROBERT iti spune lumea sa-ti schimbi pediatra din cauza asta,ca-ti spune numai prostii despre homeopate.
Am vrb cu fete care dau la copii numai homeopate ,la copii sub un an,si unele,au copii de 3-4ani si nu le-au dat niciodata antibiotice.
Iti mai dau un exemplu la care sa te gandesti: de ce femeile cat timp sunt gravide nu au voie antibiotice dar homeopate au voie?
Tu ai genu de pediatra , cand raceste copil, hop antibiotic.La mine numai doctorita de familie face asa ,ar da antibiotic pt orice,dar am noroc cu doct pediatru care e f bun si incearca sa trateze fara antibiotice pt ca mi-a spus de f multe ori ca sunt cele mai rele pt copii.
Si ai zis ca trebuie facute analize pt homeopate.Si pt antibiotice ar trebuii facute analize dar f putini doctori fac asta,majoritatea dau medicamente dupa ureche.
bau
Postat pe 2 Martie 2010 09:31
Fetele primiti o cafea ?
bau
Postat pe 2 Martie 2010 09:45
buna mony, da, dar se poate un cappuccino?

as intreba-o pe anarobert cum se numeste pediatra ei? sa nu fie cumva una pe care o stiu eu foarte bine si e varzaaaaaa, daca vrei sa-mi spui
al meu a facut alergie de la augumentin, i-am dat pe la 6 luni cand la sfatul d-nei dr de familie (pediatra fiind) bebe ar fi avut rosu in gat. Imediat am dat fuga la pediatra si saracul avea febra de la dinti si inceput de pojarel, deci am zis ca mor, nu alta. Asa ca sa nu mai aud de antibiotice date dupa ureche si imediat la orice simptom de rosu in gat sau altele...
aly_raz
Postat pe 2 Martie 2010 10:35
De acord cu Aly... imi aduc aminte discutiile de pe topicul de care zici cand i-ai dat antibiotic si a facut pojarel
Nici eu nu eram convinsa cu homeopatele chiar am si spus-o pe acel topic, dar mi-am schimbat parerea radical 100%.Prima data am avut o experienta cu un medic homeopat care nu cred ca era prea documentat si mi-a indus aceasta nesiguranta...
Dar sincer iti zic AnaRobert de anul trecut de cand am inceput cresa si am facut racele dupa raceli cu antibiotic dupa antibiotic de toate felurile ca doctorita de familie era in imposibilitatea de a imi prescrie inca ceva, ca nu mai stia nici ea ce sa-mi dea am ajuns la homeopat.
Cu dr. homeopat am tratat pe rand de la coada la cap: bronsita,amigdalite acute, conjuctivita purulenta,otita acuta si am ajuns in final si la clasica viroza.
De la coada la cap, era varza copilul meu iar azi cand vad ca-i sclipeste un pic ochii si doua starnuturi suspecte o sun ii spun care este treaba si imi zice ce si cum sa-i dau.
Deci ea a tratat sistematic tot ce am enumerat mai sus pe rand si pentru fiecare afectiune mi-a dat un alt fel de granule cu diferite concentratii pana am ajuns la punctul 0.Fiecare tratament era sub obesrvatia ei si orice se intampla in cursul zile sau noptii obligat sa raportez.Chiar amanunte care mie mi se pareau nesemnificative.
Acum Doamne multam pot zice ca sunt linistita.Nu mai dau antibiotic(si injectabil am facut)si fata mea nu mai este terorizata de doctor si siropuri peste siropuri si multe altele.Aveam la un moment dat o farmacie la mine acasa.
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:06
f bun capuccino numai ca nu mai am plicuri
bau
Postat pe 2 Martie 2010 11:20
alinakatt daca poti sa-mi prescrii si mie numele doct.homeopat
bau
Postat pe 2 Martie 2010 11:23
este in timisoara, daca e ok iti prescriu cu drag....stai ca tu esti pe aproape
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:24
sunt pe aproape,parintii mei sunt din tm
bau
Postat pe 2 Martie 2010 11:31
ai mesaj privat
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:31
mai sti ca nu suntem si vecini
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:33
mony, atunci dau eu astazi si data viitoare vedem cum facem
alinakkat stiu si eu povestea ta, esti greu de uitat
cine e petru homeopate? sa ridice manutaaaa
aly_raz
Postat pe 2 Martie 2010 11:36
ubita ati crescut mari parca mai ieri erati un ghemotoc
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:37
sa stii, repede a mai trecut timpul
mai ieri eram o mamica speriata
aly_raz
Postat pe 2 Martie 2010 11:38
aly....cum adica sunt greu de uitat hai ma...chiar asa reputatie am.De obicei sun calma si nu oftic pe nimeni
hai sa fim in element si sa adaugam si
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:39
speriata vroiai sa zici panica, horor....acum cand ma gandesc inapoi ma prapadesc de ras.Slabise sorumea din cauza mea dupa ce am nascut ehheee ca o gazela
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:41
in sensul bun al cuvantului, esti o tipa cu simtul umorului, imi place stii si sa dai peste nas, elegant
aly_raz
Postat pe 2 Martie 2010 11:42
vezi ca poti fi acuzata in plen de ``perierea unei utilizatoatoare fara acceptul partilor``
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:46
eeeeee, atunci imi asum riscul
sper doar sa nu ies ciufulita, in rest nu-i bai
aly_raz
Postat pe 2 Martie 2010 11:47
maaaiiii tu vrei sa-ti schimbi look-ul si nu sti cum sa iti faci o programare bag seama....undei stilista noastra nr.1 stefy

apreciem solemn orice coafura
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:50
multumim alinakatt...
vreti sa mergeti la coaforul virtual
bau
Postat pe 2 Martie 2010 11:55
sa stiti ca m-ati nimerit, mi-am facut programare vineri la tuns, epilat...bla bla... aici se tunde moca? mai economisesc si eu un ban, ca tot e criza
aly_raz
Postat pe 2 Martie 2010 11:58
www.taaz.comcine vrea ceva virual.E chiar trasnet ce poti face din tine.Stai ca imi pun la profil poze modificate pe site.
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 11:58
daca e recomandat de tine, dau si eu o fuga
aly_raz
Postat pe 2 Martie 2010 12:04
ei ce ziceti Lady Gaga
alinakatt
Postat pe 2 Martie 2010 12:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bb-ei nascuti in august..la mai mult.... 25 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 09:55
Vand carucior Primii Pasi model H309 si scaun masina 4 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:06
vand carucior primii pasi 6 De la: fleurdelis 7 Iulie 2010 22:50
Vand scaun de masa Hauck Mac Baby Deluxe, nou, 140 ron 3 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:06
Vand carucior copii 22 De la: kidz001272 1 Martie 2015 20:10
Setari Cookie-uri