sunt gravida?

.
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 11:45
.
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 11:45
.
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 11:45
.
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 11:46
.
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 11:46
.
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 11:46
.
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 11:46
.
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 11:46
.
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 11:46
scuze, nu stiu de ce apare mesajul de 100 de ori, nu mi s-a mai intamplat pana acuma
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 11:47
iar ca sa zici ca nu ma duc acum la dr, ca macar acum poate s-ar putea face ceva, mai bine astept 4 luni cand am sa aflu ca nu se mai poate face nimic si atunci ma omor.... sa-mi fie cu iertare!
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 11:49
pana si forum a luat-o razna de aberatiile pe care le scoate nu vreau bebe acum are infectie acum nu are ,acum este insarcinata si de ce trebuie sa astepti 4 luni ca sa vezi sexul copilului o femeie care nu asi doreste un copil nu sta atata timp...............nu mai am cuvinteeee
ALEXANDRU28
Postat pe 17 August 2009 11:55
cred ca pana la urma cineva nu are ce face si posteaza aici inventii....
ane_mary_kidz
Postat pe 17 August 2009 12:30
fata draga, ne-ai bulversat total... deja simt cum firul gandirii mele logice este atacat haotic de raspunsurile tale...

sa inteleg ca ai fost la un doctor, ai facut analize de sange si urina si 2 teste de sarcina... dupa toate astea, doctorul ti-a spus ca ai infectie urinara...
pai acum, la 4 luni de la eveniment, tu vii si ne intrebi pe noi daca esti insarcinata???????

scuza-ma, dar daca tot ai fost la un doctor, nu l-ai intrebat pe el? oricum, din analizele de sange se poate vedea daca esti sau nu...
ai urmat tratamentul? te-ai gandit vreo secunda ca daca esti insarcinata orice tratament, oricat de banal ti s-ar parea, poate sa afecteze viata copilului?

cand ti-ai facut testele de sarcina? in general, ele nu sunt concludente daca le faci la mai putin de 2 saptamani de la contactul sexual... daca le-ai facut dupa 2 saptamani, atunci nu esti insarcinata...
dar prietenul tau nu te-a sfatuit sa mergi la un doctor, daca ai indoieli? el vrea un copil? sau a fost o relatie intamplatoare, intr-o noapte, la o petrecere?
si ce rost mai are sa mai astepti inca 4 luni? insarcinata sau nu, ceva se petrece cu tine...

si de unde si pana unde faza cu moartea???!!! ti se pare tie ca asta e solutia problemelor? o problema n-o rezolvi decat daca vrei... tu stii ce NU VREI, dar te intreb daca stii CE VREI?
de ce sa te omori? de rusine? din neputinta de a-ti creste "presupusul" copil? pai, sa zicem ca esti insarcinata, desi noi ne cam indoim... cand te omori? inainte sau dupa ce nasti? si cu copilul ce faci?
si daca mai stai inca 4 luni, crezi ca mama ta n-o sa vada ca esti insarcinata?
si de ce crezi tu ca "libertatea" plecatului la facultate te scuteste de griji sau este o solutie a problemelor tale?

eu iti recomand sa te duci macar la un ecograf... o sa vezi clar despre ce e vorba... nu inteleg de ce este atat de complicat pentru tine sa te duci... daca nu vrei sa fii singura, du-te cu o prietena, desi, la 19 ani, mi se pare putin exagerat sa-ti fie frica de doctor... in plus, la ecograf nici nu te dezbraci, nici nu te doare...

oricum ar fi, nu te mai studia atat in oglinda, ca nu rezolvi nimic asa...
andracalin
Postat pe 17 August 2009 12:33
macar spune-ne din ce oras esti... poate se gaseste pe aici vreo mamica din accel oras dispusa sa te insoteasca la doctor...
andracalin
Postat pe 17 August 2009 12:35
fetelor, credem zilele trecute ca voi atacati fata asta...acum am ajuns la concluzia ca va pierdeti timpul cu ea, nu cred ca merita efortul. Pana si eu mi-am pierdut deja cateva minute citind acest topic. Fata nu cred ca are o problema, poate doar psihica!
ane_mary_kidz
Postat pe 17 August 2009 12:38
ana maria draga, n-am inteles in ce a constat ajutorul tau, mai ales cel de prevenire, dar, ma rog...
fata a spus clar ca nu vrea sa stie mama ei... cu totii avem secrete fata de mamele noastre...
e adevarat ca familia este prima care ar trebui sa te ajute, dar cand ceri ajutorul in alta parte, e bine sa-l primesti...
si acuma ce vroiai? sa o felicitam toate pentru deciziile "intelepte" pe care le-a luat?
"atacurile" noastre sunt pe deplin meritate, cu atat mai mult cu cat mesajul a fost postat pe un forum de mamici... daca scria pe un forum dedicat tinerilor de varsta ei, poate ca reactiile erau altele...
dupa ce si-a luat sapuneala de rigoare, ca de, suntem si noi mame, fiecare a indrumat-o sa faca ceva... in niciun caz sa se omoare...
andracalin
Postat pe 17 August 2009 12:44
vad ca ai ajuns sa ne dai dreptate... oricum, este al nu stiu catelea caz pe forum cu probleme de genul asta... deja a devenit o obisnuinta ca o data pe luna sa mai apara cate o pustoaica gravida care nu vrea copil, dar i "s-a intamplat" nenorocirea...
andracalin
Postat pe 17 August 2009 12:46
cred k nu ai inteles ce am vrut sa zic, de ce mereu va simtiti atacate in orgoliu propriu?....in fine.
ane_mary_kidz
Postat pe 17 August 2009 12:47
citez: "o sa stau asa pana in octombrie,cand ma duc la fac..k o sa fiu singura..eu sper totusi sa nu am nimic..cu toate k imi vine sa vomit intr-una si ametesc usor.. si dk am bb..nush c sa fac..k la avort nu s-ar mai baga nimeni la 4 luni..singura sol..moartea!"

crezi ca tipa are nevoie de ajutor? hmmmmmmm, merge si la facultate nu? deci nu e "o inapoiata" ca sa zic asa...deci....
ane_mary_kidz
Postat pe 17 August 2009 12:50
nu ma simt atacata in orgoliul popriu, simt doar cum pentru fetele de varsta ei e mai important sa fie "apreciate" de baieti, in loc de respectate...
imi pare rau pentru ele...
imi pare rau ca de la generatie la generatie scad valorile si creste incultura, fie ea si sexuala...
andracalin
Postat pe 17 August 2009 12:51
eu i-am luat apararea prima data, apoi am urmarit ca ea nu da niste raspunsuri concludente si de aici...rezulta ca nu face decat sa duca discutia asta unde vrea ea, e pierdere de vreme, parerea mea, atata tot. asta am vrut sa zic, in vreme ce unii ii vor binele, "ea" nu face nimic concludent, nici macar nu poate spune din ce oras este, atunci merita sa mai fie bagata in seama? O zi buna!
ane_mary_kidz
Postat pe 17 August 2009 12:56
o dovada in plus ca viata si anturajul generatiei lor nu reprezinta decat un mijloc de a degenera... ea nu se duce la facultate pentru ea, ci pentru a se "elibera"...
cu toate ca nu intelege riscurile acestei eliberari...
dovada ca-si traieste propria "drama", fara sa aiba certitudinea ca o are...
autovictimizarea asta, blazarea de care da dovada, iresponsabilitatea propiei fiinte si poate a celei din ea, nu denota decat o incultura crasa a generatiei...
andracalin
Postat pe 17 August 2009 12:59
si daca totusi acest personaj "nu-vreau_bebe" nici macar nu exista? sau nu are problema pe care sustine? eu cred ca o sarcina nu e tocmai de neglijat, atunci cand exista suspiciunea ca e reala nu? exista testul barza, e 99% probabilitate, ce D-zeu e chiar atat de greu de facut?...aaaaaa, atunci sa ne dea un nr de cont sa-i trimitem bani sa-l cumpere, poate nu are "saracuta"..hai mai...
ane_mary_kidz
Postat pe 17 August 2009 13:03
mai, testul a zis ca l-a facut de 2 ori: a iesit negativ. dr i-a zis ca are infectie urinara. ea , probabil sperand ca nu-i nimic, vrea sa astepte pana in octombrie cand va analiza mai atent problema si cand, daca va considera ca e cazul, se va omori. eu sincer nu cred ca exista nici o problema din cele pe care le-a scris ea aici, cred ca e doar o inventie ca sa se amuze sau sa mai capete putina atentie pt ca altundeva decat pe net nu o baga nimeni in seama. ca daca ar fi avut vreo problema, cerea ajutor nu pareri (ca parerile nu nasc copii si nu merg la dr in locul tau), si apoi cu toate parerile pamantului, ea era cea care trebuia sa faca ceva in loc sa stea degeaba pana in octombrie, deci netul cu discutiile lui oricum nu i-ar fi fost de ajutor prea mult. parerea mea e ca a fost o gluma proasta, sau poate face vreun referat ceva despre atitudinea populatiei vizavi de sarcinile nedorite sau cine stie..
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 13:36
p.s: in ziua de azi faptul ca ai facut (ca faci) o facultate este egl cu zero: toti fac facultati, sunt atatea facultati unde nu dai nici admitere, nici la cursuri nu trebuie sa mergi, trebuie doar sa iti platesti diploma. asa ca faptul ca ea merge (sau crede ca va merge, ca n-am inteloes daca e deja studenta) la facultate in octombrie nu dovedeste in nici un fel inteligenta, cultura, responsabilitatile ei...
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 13:42
apendicele il am scos, si ala e in partea dreapta,nu in partea stanga unde am eu dureri :)
nu_vreau_bebe
Postat pe 17 August 2009 14:50
si nu am zis ca ma duc la facultate sa va demonstrez ca sunt inteligenta..eu m-am referit la faptul ca plec d aksa..si a mai zis cineva ca asta e o inventie..nu este o inventie..poate ca nu stiu eu sa ma exprim ca sa fiu inteleasa d toata lumea :-
nu_vreau_bebe
Postat pe 17 August 2009 14:54
fetelor nu credeti ca ar fi bine sa incheiem subiectul asta?sunt alte subiecte si mame care intradevar au nevoie sa se descarce si sa discute cu adevarat daca nu stie sa fie inteleasa lasati-o balta,n-aveti cu cine vb
ALEXANDRU28
Postat pe 17 August 2009 15:04
asta e si parerea mea oricum peste 2-3 saptamani mai apare vreuna care are aceeasi problema si nici ea nu vrea bebe nu vrea la medic nu vrea sa vorbeasca cu mama ei dar vrea sa faca sex neprotejat ...de "prieten" nici ca se mai pune problema
SEBY1YEAR
Postat pe 17 August 2009 15:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indem ptr munca la 4 ore? 2 De la: elodia_2 16 Februarie 2012 16:34
Deodorantele de camera ii afecteaza pe bebelusi? 1 De la: nicolekyty10 27 Ianuarie 2010 17:34
copii de 5 ani 1 De la: adrianatatu09 5 Februarie 2009 09:15
dermatita seboreica 26 De la: garbo_446242 14 Iulie 2017 16:22
biscuiti baby star 6 De la: ams 9 Ianuarie 2009 00:14
Setari Cookie-uri