sunt gravida?

noua nu ai ce ne demonstra poti in schimb sa-ti demosntrezi tie ca esti o persoana responsabila si ca esti capabila sa iei decizii corecte in viata nu sa te tii dupa fusta lui mami si atunci cand scapi ca sa zic asa faci numai traznii asa ca pe viitor gandeste de 2 ori inainte de a face un lucru ca apoi vei regreta toata viata
SEBY1YEAR
Postat pe 17 August 2009 15:16
acum atat vreau, de la toate care v-ati dat cu parerea,..sa-mi spuneti fiecare c credeti,dk sunt sau nu gravida,,,si o sa va las in pace..nu o sa va mai stresez si imi cer scuze dk v-au suparat cu ceva nelamuririle mele :|...deci am durere abdominala in stanga jos,ce se lasa pe picior,cu stari de greata si ameteli usoare, si depistata de catre medicul de fam cu infectie urinara( leucocite multe in urina- asta mi-a iesit la analize)..ma scuzati inca o data
nu_vreau_bebe
Postat pe 17 August 2009 15:59
nu _vreau_bebe dupa mine nu esti gravida,iar raspunsul la intrebarile tale si nelamuririle tale le ai doar de la un DOCTOR.Eventual poti sa-ti faci si un control psiho...nu afirm ca esti dusa cu pluta dar e clar ca esti o persoana cu probleme interioare poate te simti neinteleasa sau ai nevoie de o afectiune care nu ai gasit-o nici in familie nici in anturajuyl tau de prieteni.Spun asta deoarece din moment ce ai ales calea internetului de a te destainui cu o problema si nu cu mama ta care ar trebui sa fie prima care sa te ajute e clar ca ceva te opreste si nu ai increderea necesara.Acum ca am fost rea cu tine asta e asta-i felul meu dar nu mi se pare normal ca unei persoane de 19 ani sa-i lipseasca simtul ratiunii macar minimul necesar.Succes!
alinakatt
Postat pe 17 August 2009 16:12
P.S. nu mi-o luati in nume de rau fetelor nu acuz pe nimeni cind se destainue aici pe site dar sunt doua cazuri diferite.Ea chiar nu a ales situl potrivit.Eventual ar fi trebuit sa citeasca mai multe forumuri ca are de invatat de la noi ceva .
sper sa nu fiu inteleasa gresit si nu acuz pe nimeni care cauta un sfat intre noi mamele pt. ca si eu il caut la rindul meu.Am invatat multe de la voi chiar daca nu am postat tot timpul dar discutile le urmaresc cu mare interes.
alinakatt
Postat pe 17 August 2009 16:17
1.nu esti gravida
2. daca apar leucocite in urina nu stai linistita cu raspunsul "e o infectie", si gata: ce infectie e? ce microb? o antibiograma, un tratament adecvat...
3. dureri pe picior, dupa un contact sexual atat de recent, nu da nici sarcina si nici infectia urinara, asa ca fa o ecografie abdominala ceva si vezi care e baiul. poate si durerile si greata si toate au o cauza dar daca nu mergi la dr nu o sa afli care este cauza... a, si..dr nu-l gasesti pe net ci la cabinet
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 16:17
eu tot nu m-am lamurit daca ai facut tratamentul prescris de doctor sau nu... daca si in urma tratamentului te simti rau, poate mai rau, dupa descrierea ta, atunci schimba medicul si fa alte analize...
pentru orice eventualitate, mai fa un test de sarcina, desi nu cred ca esti gravida...
andracalin
Postat pe 17 August 2009 16:28
da..am urmat tratamentul prescris de medic...mi se desumflase burta..nu am mai avut pb..iar dupa 2 sapt dupa c am term tratamentul, a inceput iar sa se umfle..
nu_vreau_bebe
Postat pe 17 August 2009 16:31
un tratament ti-o fi dat el, dar depinde cum (ai facut urocultura cu antibiograma, sumar de urina, analize de sange?), sau ti-a zis el pur si simplu" ia si tu pastilele astea si mai vedem". mai du niste urina la analizat pana una-alta (ca din urina oricum se vede si sarcina daca este), si apoi vb cu medicul si zi-i ce te doare, asteptatul nu foloseste niciodata la nimic, indiferent de natura problemei. daca este ceva are o cauza, si daca nu elimini cauza, nu dispare nici problema, logic nu? deci: mergi la dr, lasa netul si invata mai bine pt admitere, lasa gandurile negre si incearca sa iti rezolvi problemele TU, nu aqstepta sa ti se rezolve ele singure (ca nu suntem in povestile cu zane si minuni nu se intampla daca stai si doar astepti)
pinicuta
Postat pe 17 August 2009 16:36
buna...sunt noua pe acest site...am si eu o intrebare...stiti cumva daca la testul de sarcina se vede daca sunt dupa 11 zile de la actul sexual..?mi-am facut un test si a iesit negativ..eu si sotul meu ne dorim foarte mult un bebe si de 5 luni ne chinuim...ciclul meu vine normal la 31 de zile...ar fi trebuit sa imi vina ieri..adica in data de 17 sept..si azi suntem in 18 si nu mi-a venit...se poate se fiu gravida si sa nu se fi vazut la testpls astept si eu o parere ca tare stresata mai sunt...mersi
marya1987
Postat pe 18 Septembrie 2009 18:43
Da, e posibil sa fii gravida. Prietena mea avea la fel o menstra exacta si la trei zile de la intarziere si-a facut un teste de sarcina care a iesit negativ, menstra nu a aparut nici dupa doua saptamani, asa ca a repetat testul si a iesit pozitiv, iar acum are o bebeika grsuta de 5 luni. Indiferent de rezultat nu-ti pierde speranta !
iasmina_kidz
Postat pe 18 Septembrie 2009 22:09
multumesc de incurajare...nici azi nu mi-a venit ciclul si am mai facut un test...tot negativ a iesit:((si eu imi iau temperatura bazala...normal o am 36.7 ...si dupa ce am avut ovulatia(mi-a crescut la 36.9 in timpul ovulatiei) tem.mi-a revenit la normal...si dupa o sapt mi=a crescut iara la 37.0...a tinut asa o sa[t si azi a scazut iara la normal..nu mai stiu ce sa cred...si testul a iesit negativ...:(mai stiti vreun caz asemanator?totusi se poate sa fiu gravida /./?mersi
marya1987
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:26
draga marya1987, mie mi-a iesit primul test pozitiv doar la 5-6 zile dupa ziua cand trebuia sa-mi vina ciclul, si la prima sarcina si la a doua. In primele zile iesia mereu negativ dar ciclul nu venea. Dupa 5-6 zile a iesit primul pozitiv dar f.f.f. slab... ce-a de-a doua linie abia se vedea.

Bafta oricum :)
corina_dragoi
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:10
multumesc de incurajare corina...dar la mine e treaba si cu temperatura...nu stiu de ce dintr-o data a fost asa de ridicata 11 zile si pe urma a scazut la loc...am citit ca temp bazala trebuie sa fie ridicata daca sunt gravida...sunt asa de stresata...nu mai stiu ce sa fac si pe cine sa intreb...cu toate ca am numai 22 de ani imi doresc foarte mult un bebe...si parca astea 5 luni in care am incercat au fost o vesnicie...si inca nu sunt...
marya1987
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:42
despre temperatura bazala nu am idee, insa daca vrei sa fii 100% sigura, stiu ca exista o analiza de sange. Eu am facut acesta analiza la euroclinic in bucuresti pe calea floreasca, si a costat 80 de lei acum aprox. 2 ani. Nu imi mai aduc aminte exact cum se numea si ce masura exact, pt ca nu o mai am hartia cu rezultatul, insa cred ca orice medic ginecolog stie despre ce este vorba.
Mult succes
corina_dragoi
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:57
da am auzit si eu,,,din pacate mi-a venit ciclul asteptam luna asta sa vedem poate se prinde...pupici
marya1987
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:43
multa bafta
SEBY1YEAR
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai e loc de romantism dupa ce apare bebe? 13 De la: tofan_stanita 9 Mai 2009 21:24
DESPRE LAPTIC 5 De la: shhh 31 Ianuarie 2010 17:16
Mamici din Mures! 10 De la: mama_lui_Filip 11 Februarie 2010 18:58
buna ! 2 De la: vasilicasavoiu 5 Februarie 2009 12:04
Baia dupa varicela 3 De la: Denis29 30 Martie 2009 13:45
Setari Cookie-uri