produse nu skin si pharmanex

ce dragut...
Freya_
Postat pe 14 Septembrie 2010 22:47
din pacate mai sunt oameni care mai cred in aceste porcarii si isi risca totul pentru o iluzie....
tutankhamon
Postat pe 14 Septembrie 2010 23:35
Buna, subscriu si eu la parerile contra acestei firme de care n-a auzit nimeni pana de curand.
Aseara am fost la un "open" saptamanal de-al lor si, pe langa faptul ca informatiile sunt vagi, toata "afacerea" asta mie una nu-mi miroase a bine deloc si sincer mi-au dat impresia unei organizatii de tip secta. Tipul care a vrut sa ma "racoleze" care teoretic imi e amic, avea un aer foarte...succesful, era apretat, parfumat, la costum si cravata, etc. Chestia e ca discutia cu el nu mi-a clarificat deloc niste intrebari de bun-simt as zice: daca sunt produsele asa de miraculoase, de ce nu au toate saloanele din lumea astea asemenea aparate, de ce mai exista operatii estetice pt lifting, liposuctii, pt indepartarea pielii lasate, tratamente cu laser, radiofrecventa, etc? de ce nu toti oamenii cu un venit decent nu si-au cumparat produsele astfel incat sa arate toti la 60 ani ca la 35? care sunt efectele secundare ale acelor potiuni pe care le dai pe gat ca sa te regenereze si sa te intinereasca (oare?!) ? daca sunt prea concentrate si risc sa iau de fapt o supradoza sau daca peste 15 ani de baut potiunea magica ma trezesc cu nu stiu ce boala de la ea ? de ce de aceasta firma nu am auzit nimic pana acum? cum te poti imbogati daca muncesti vreo 4 ore pe zi trezindu-te la 10 dimineata, cand eu stau cam zilnic la birou cate 12 ore pt un venit ce-i drept peste medie, muncind ca un catar pt banii astia ? de ce as investi 1000 euro in franciza si de ce nu as cumpara de banii astia actiuni la bursa din NY daca firma asta e atat de bine cotata, fara sa mai tb sa racolez nu stiu cate persoane si sa stau toata ziua pe tel ca sa gasesc clienti ? la open au facut demonstratie cu aparatul galvanic pe jumatatea fetei unei doamne de 54 ani si am studiat de aproape efectele tratamentului minune. sincer eu una diferente n-am vazut. asa si daca ma duc la un salon de cosmetica si dau de o cosmeticiana buna care stie sa faca masaj vreo 30 min ca la carte, ies de acolo intinsa toata si luminoasa iar dupa cateva zile iar am tenul deshidratat. a, pardon, cica la galvanic se vad efectele la 24 ore dupa sedinta ca cica asta e timpul de actiune al gelului minune. asadar au raspuns pentru toate.
textul vad ca e acelasi: si mie mi-au zis de razvan spiridon care face cu nevasta 15 mii euro pe luna si de nu stiu cate alte persoane devenite milionare in euro peste noapte. unde sunt aceste persoane si cum pot eu verifica informatia? "nu prea ai cum, tu crede-ne pe cuvant pt ca asa iti zicem noi".
ce anume iti asigura un venit constant? bun, sa zicem ca racolezi cateva persoane la inceput si faci 4000 euro o luna, 2, 3 si apoi? cat faci si cum? ce faci peste 2 ani de pilda, ce garantii ai ca nu se suprasatureaza piata si nu mai gasesti clienti? cum stiu eu ca acel scanner nu e setat in asa fel incat toti cei testati sa para ca au imunitate slaba si deci tb sa cumpere age loc-ul ca sa se revigoreze?!
plus ca am inteles ca intri in franciza dar mai tb sa cumperi apoi, volens nolens, si produse de 100 euro pe luna. tipul de aseara mi-a pus contractul sub nas ca sa-l semnez si i-am zis ca eu tb sa ma gandesc pt ca am multe lucruri neclare si pana nu ma lamuresc nu semnez nimic. mi-am pus si problema urmatoare (deformatie profesionala pt ca-s avocat): daca eu am o problema cu ei si vreau sa ii dau in judecata, pe cine dau, pe firma din SUA, prima pe dreapta ?! ii citeaza instanta din Romania taman in SUA sau cum ?! apoi mai sunt aspectele fiscale ale contractului ca doar fac o achizitie de bunuri dintr-un stat non UE. ce regim fiscal se aplica veniturilor din aceasta activitate ? eu ce sunt? pfa nu sunt, firma nu sunt... deci ma inregistrez la fisc ca ce? persoana fizica, nu ? nu trebuie sa tai factura si sa dau bon fiscal pt ce vand, in speta produsele lor minune ? bun, cum fac asta daca sunt doar pf?
in fine, sunt multe de discutat asa ca cei care vor sa intre in "afacerea mileniului", sa stea sa se gandeasca bine inainte. am facut un calcul simplu si cu o mie de Euro imi fac cam 40 tratamente la un salon bun de cosmetica, de 4 ori pe luna, timp de 10 luni ...



De la: apostol, la data 2010-07-20 00:04:53Salutare tuturor si bine v-am gasit!
Azi am fost la a doua intalnire cu cineva de la Nu Skin (ieri a fost prima). Sincer sa fiu mi se pare foarte ciudat bussinessul lor si modul cum poti sa devii repede foarte bogat, cel putin asa zic ei. Cu alte cuvinte ceva mi se pare dubios la mijloc, pentru ca e prea frumos sa fie adevarat. Adica dupa cateva luni sa ajungi la 3-4000 de euro. Norocul meu este ca am mai lucrat in vanzari si cam am habar cat de cat cu ce se manaca treaba asta. Tipa care mi-a facut prezentarea (prietena unui prieten) stia f bine sa-si vand marfa si am continuat sa o aprob sa vad pana unde poate ajunge, pentru ca eram curios sa vad ce... hai sa nu le zic abureli, mai degraba ciudatenii, imi spune mai departe. Totul s-a rupt brusc atunci cand am intrebat daca e vreun risc sau daca cineva e nemultumit iar raspunsul a fost un "NU!" categoric si cand mi-a zis ca imi trebuie 1000 de euro. Pai scuzati-ma, dar in lume nu exista companie in care TOTI angajatii sa fie multumiti si fericit si sa li se para ca totul e lapte si miere acolo In plus iintru in bussiness ca sa fac bani, nu sa dau. Iar daca o companie iti cere bani inca din prima zi de munca cred ca ceva nu e in regula. Si oricum ai da-o, este vorba de o structura piramidala, nu prea are de-a face cu MLM.
Mi s-a spus in sunt bagati in afaceri si au foarte multi bani oameni de la 20 la 70 de ani care si-au lasat afacerile pentru Nu Skin. Cica inclusiv Razvan Spiridon ar fi bagat in afacerea asta.
Miercuri e o prezentare si am zis ca ma duc. Na, daca nu ma bag in afacere macar ma duc din respect pentru prietenul care mi-a propus treaba asta. Insa sper sa nu ma puna sa platesc intrare ca fac stanga imprejur imediat. In pus, asa cum zicea cineva mai sus: de ce prezentarea se face intr-o cafenea, la un suc si ala platit de tine? Pentru o firma serioasa care e pe locul 3 la bursa nu mi se pare tocmai profi, dar ma rog, poate sunt eu de moda veche si nu stiu care e treaba prin State.
garbo169146
Postat pe 24 Septembrie 2010 11:56
Oameni buni, este important atunci cand se intra in afacerea asta(Nu Skin) ca cei care te-au bagat sa se mai si ocupe de tine...de aceea au dat gres atatea persoane, pt ca cineva nu a inteles bine adevaratul scop al afacerii ce se bazeaza in primul rand pe parteneriat si relatie de prietenie decat pe vanzare propriuzisa...din prima se obtin mai multe avantaje;)...care are noroc de buni sustinatori si intelege adevaratul rol al afacerii are de castigat...milioane. Si o spun in cunostinta de cauza....asa ca studiati bine orice mecanism al afacerii...pt ca mai intai trebuie sa stii cu ce te ocupi ca sa obtii si profit
garbo171824
Postat pe 12 Octombrie 2010 03:19
eu am un profesor care vrea sa ne bage,ne spune lucruri frumoase,ne incurajeaza,dar nu numa eu,si colegii mei sunt de parere ca ascunde ceva .
vad ca toti care sunt pro nu skin zic aceasi poezie,ca e "cea de-a 3-a companie bla bla bla" ,"ei au interes ca tie sa iti mearga..."......bla blauri.am citit mult aici ,ce a avut fiecare de zis,si multe lucruri le repetati(cei pro),sau pur si simplu le-am auzit de la profesorul meu.probabil va invata poezia la una din intalnirile voastre si ajungeti si voi sa credeti ce ziceti,vi se umple capu cu dinastea.....dar cine sunt eu sa ma pun cu voi "inteligenti"
daca voi sunteti aia "inteligenti"bravo voua,clar e ca nu toti reusesc.trebuie sa ai vointa, sa acorzi timp si sa sti unde sa iti gasesti clienti.
eu una nu cred ca o sa ma bag in aceasta afacere,nu imi place sa risc.....nu imi permit sa pierd 1000 Ron (atata trebuie sa dau pentru inceput pentru produse...)
eu cred ca o sa reusesc in viata si fara nu skin,sunt multi care nu au avut nevoie de MLM pt a fi milionar.
eu am 50% sanse sa reusesc,dar nu ma atrage,nu sunt facuta pt a vinde produse,a face reclama ,a chema pe alti sa participe la ceva ce presupune riscuri...nu vreau eu sa fiu responsabila daca cineva investeste multi bani in nu skin si nu ii merge.
bravo celor care au reusit si sunt facuti pentru asta......dar eu cred ca nu oricine poate reusi.
garbo178787
Postat pe 6 Decembrie 2010 16:56
De la: apostol, la data 2010-07-20 20:55:19
De la: garbo163359, la data 2010-07-20 10:27:21Salut,
Nimic din ce comentati aici despre NuSkin nu e adevarat. De obicei cei care nu au succes in a face ceva critica. Iar noi romanii suntem campioni la asta. Afacerea e ok, produsele sunt ok, nimeni nu se imbogateste peste noapte. E posibil sa fi dat voi peste niste oameni lipsiti de etica in aceasta afacere (pt ca padure fara uscaturi nu se poate), dar fiti si voi obiectivi cu voi insiva, nu poti fi expert intr-un domeniu pe care nu l-ai incercat cativa ani.... Nu va dati cu parerea, ca e usor sa faci rau, daca voi nu ati avut rabdare sa invatati despre acest business...
Cititi ce este cu adevarat MLM in literatura internationala si apoi vb despre sistem.
Ca intradevar unii sunt mai putin etici in MLM -urile din Romania este adevarat, ca asta face rau e adevarat, dar acestia nu vor avea succes in afacere.
E bine ca sunteti sceptici, dar informativ-va si petreceti cateva luni sau ani de cercetare si experimentare si apoi mai vb.

Nu spala nimeni creiere, nu este nici o secta, fiecare din voi e liber sa decida, este doar un alt fel de management (american), bazat pe entuziasm, atmosfera, motivare, incurajare, energie.... cine a lucrat in america stie, cei care vor ramane toata viata in sistemul comunist de spaga, pile si relatii (comunism, sistem rusesc - asta da creier spalat), nu se va identifica cu un alt sistem.

Daca nu vedeti oportunitati de business in alte sisteme nu aruncati cu rahat, daca voi nu sunteti capabili, mergeti inainte si cautati-va rostul vostru in viata, ca toti suntem diferiti si vom avea drumul nostru....








Nu zic ca este o afacere proasta, este un sistem foarte interesant si unic la noi. De aici rezulta si scepticismul unora, inclusiv al meu. Pe de alta parte este un adevar general valabil cum ca daca vrei sa ai o viata fara griji si in scurt timp (gen +,+) Nu Skin e solutia, cel putin asa sustin ei. In privinta asta sincer ma cam indoiesc. Problema e ca nu am 1000 de euro in acest moment si poate ca e mai bine ca nu-i am. Personal astept sa mai treaca ceva timp, ma mai interesez in stanga si-n dreapta care e treaba cu politica firmei (de la voi si de la cei care sunt bagati in treaba asta) si peste cateva luni, daca sunt 100% convins ca e o afacere buna, ma bag. Oricum in momentul asta sunt convins cam 60%.






sunt deacord cu tine apostol,cum am zis si mai devreme nu imi place sa risc,pt a risca trebuie sa fiu 100%sigura pe afacere si sa vreau sa fac.....am sa ma mai interesez si eu mai departe
garbo178787
Postat pe 6 Decembrie 2010 17:17
Asta e pentru cei cu PIRAMIDAAAAA!!!!
Inclusiv:

De la: garbo164316, la data 2010-08-01 10:59:50Pentru toti cei care regreta intrarea pentru acei indecisi cautat pe net vanzari tip MLM si cum se ascunde oaiea in blana de lup sub acest imperiu piramidal de Propaganda si manipulare emotionala si persuasiva din partea sponsorului si a liniei lui superioare.
Studiati atent inainte de a investii cei 1000 euro. exista mari sanse sa regretati ziua cand ati fost contactat. Studiati si propaganda fanatica religioasa... similara acestor grupuri care vor sa va aduca in situatia + TIMP + Bani. Cine este in varful acestui sisitem ? De ce nu se gasesc simplu si usor pe net detalii despre nominalizarea la premiul Nobel, de ce nu sunt afisate datele si avizele de la ministerul sanatatii despre produsele Nu Skin?
Manipulare de grup prin anihilarea in mod constant si direct asupra modului de a gandii a celui carea fost"racolat" o afacere de viitor??? Unde este acest viitor, in contul celor din Ungaria care transfera banii la Comp. mama in SUA si apoi ....?
Noi romanii nu suntem atat de creduli cum cred alti. suntem putin atipici dar nu PROSTI . verificati de 10 ori nu ii lasa sa te grabeasca in alegere, de ce atata graba, de ce sa nu vb. cu nimeni inainte sa iei o decizie?Ce tehnici de manipulare , exact ca la intrarea in PCR si la obligativitatea cotizatiei de partid.

http://metropotam.ro/La-zi/2008/09/art9405465005-Job-Vanzator-in-sistem-piramidal/



Ganditi-va putin /?! MLM = piramida ?!
Nu, nu este deloc o piramida!
Piramida este la locul vostrul de munca, de ex: Domnul X. e vanzator la nike intr-un mall. Castiga cineva mai mult ca el ? din pacate DA , Directorul , Castiga cineva mai mult ca directorul magazinului de nike dintr-un mall ?! Da patronul mall-ului !
ASTA e piramida !
pentru ca :
Vanzatorul nu poate sa castige niciodata mai mult ca patronul mall-ului.
In MLM, poti castiga cati bani vrei tu poti castiga mult mai mult decat cel care ti-a oferit sansa poti castiga si mai mult decat cel care l-a adus pe el .

O zi buna!
stephaNNb
Postat pe 14 Decembrie 2010 15:07
un vot pe acest link
http://clipedeinspiratie.ro/2010/11/22/o-sansa-pentru-copiii-prematuri/
tusi_Oli
Postat pe 14 Decembrie 2010 15:54
De la: stephaNNb, la data 2010-12-14 15:07:06Asta e pentru cei cu PIRAMIDAAAAA!!!!
Inclusiv:

De la: garbo164316, la data 2010-08-01 10:59:50Pentru toti cei care regreta intrarea pentru acei indecisi cautat pe net vanzari tip MLM si cum se ascunde oaiea in blana de lup sub acest imperiu piramidal de Propaganda si manipulare emotionala si persuasiva din partea sponsorului si a liniei lui superioare.
Studiati atent inainte de a investii cei 1000 euro. exista mari sanse sa regretati ziua cand ati fost contactat. Studiati si propaganda fanatica religioasa... similara acestor grupuri care vor sa va aduca in situatia + TIMP + Bani. Cine este in varful acestui sisitem ? De ce nu se gasesc simplu si usor pe net detalii despre nominalizarea la premiul Nobel, de ce nu sunt afisate datele si avizele de la ministerul sanatatii despre produsele Nu Skin?
Manipulare de grup prin anihilarea in mod constant si direct asupra modului de a gandii a celui carea fost"racolat" o afacere de viitor??? Unde este acest viitor, in contul celor din Ungaria care transfera banii la Comp. mama in SUA si apoi ....?
Noi romanii nu suntem atat de creduli cum cred alti. suntem putin atipici dar nu PROSTI . verificati de 10 ori nu ii lasa sa te grabeasca in alegere, de ce atata graba, de ce sa nu vb. cu nimeni inainte sa iei o decizie?Ce tehnici de manipulare , exact ca la intrarea in PCR si la obligativitatea cotizatiei de partid.

http://metropotam.ro/La-zi/2008/09/art9405465005-Job-Vanzator-in-sistem-piramidal/



Ganditi-va putin /?! MLM = piramida ?!
Nu, nu este deloc o piramida!
Piramida este la locul vostrul de munca, de ex: Domnul X. e vanzator la nike intr-un mall. Castiga cineva mai mult ca el ? din pacate DA , Directorul , Castiga cineva mai mult ca directorul magazinului de nike dintr-un mall ?! Da patronul mall-ului !
ASTA e piramida !
pentru ca :
Vanzatorul nu poate sa castige niciodata mai mult ca patronul mall-ului.
In MLM, poti castiga cati bani vrei tu poti castiga mult mai mult decat cel care ti-a oferit sansa poti castiga si mai mult decat cel care l-a adus pe el .

O zi buna!



interesanta oferta dar din cate am studiat aceasta firma NU SKIN va pot spune doar atat...ca ne pierdem timpul cu prosti in viata iar lucrurile serioase nu le vedem...
de pilda am vazut ca se scrie ca e un sistem piramidal...din contra acesta fata de sistemul piramidal din cate vad are limite ceea ce il scoate din jocul piramidelor ...
vad la bursa ca e in continua crestere ...aratati mi firme cotate la bursa in care voi lucrati ...de pilda luna trecuta am vazut ca in Bucuresti are o crestere de 32% doar pe bucuresti ...eu unu consider o afacere destul de buna ...acum cred ca depinde cum o privesti ...eu unu ma gandesc cum sa fac in viata ceea ce alti nu fac ...oricum e de luat in calcul iar cand te gandesti ca franciza e doar 1000 de euro...in comparatie cu Mcdonalds 125000
oricum e de gandit ca afacere...
chefurobert
Postat pe 10 Ianuarie 2011 22:23
Eu fac aceasata afacere de 4 luni si pentru ca n-am reusit sa ma adun si sa pun osul la treaba am evoluat foarte lent pana acum in comparatie cu altii. Pana in acest moment am castigat aprox 2300 eur si se pare ca au inceput sa se miste lucrurile. Observ ca cei care nu au avut succes in aceasta afacere dau vina pe sistem si privesc MLM ca fiind ceva nociv si malefic dar nu au puterea sa recunoasca faptul ca pur si simplu nu au urmat pasii necesari demararii corecte. Imi este foarte clar acum ca daca nu urmezi metodologia specifica acestui tip de afacere succesul este in mod 100% ZERO, nu exista sanse de reusita fara instruirea in mod corect. De cand ma ocup si de tipul asta de afacere nu am auzit nici macar o data pe cineva sa spuna ca banii se pot face rapid si usor in cel mai bun caz rapid dar in mod sigur nu usor.

Sunt multi cei care desi investesc timp in aceasta afacere au un randament foarte scazut datorita lipsei de instruire, fiind si cazul meu la inceput si doar eforturile celor din jurul meu m-au facut sa ma trezesc. Am o firma care imi aduce intre 1300 si 4000 eur /luna si sincer sa fiu imi este aproape bine dar ideea care ma incanta din ce in ce mai tare la afacerea NuSkin este faptul ca este foarte omogena in sensul ca nu am de facut mai mult de 1-2 drumuri pe zi, nu umblu pe la clienti, pe la furnizori samd iar potentialul de crestere a veniturilor in comparatie cu ce imi poate oferi genul de afacere pe care o desfasuram pana acum e enorm tinand cont ca investitia este teoretic zero.
Mi-a fost clar de la bun inceput faptul ca NU este o afacere pentru oricine dar care poate oferi beneficii financiare si nu numai extraordinare.
Exista multi care critica genul asta de afacere fara sa stie nici macar despre ce e vorba dar un lucru e cert si anume ca pareri au toti si le dau gratuit, pana la urma asta sta in firea umana sa incerce sa para mai destepti decat sunt. Evident ca cei care nu sunt in stare sa faca aceasta afacere devin nemultumiti si frustrati fara sa aibe decenta sa recunoasca nici macar fata de ei ca vina le apartine in totalitate si incep sa arunce cu noroi incercand sa discrediteze compania, colaboratorii, colegii, cafeaua, produsele si tot ce le mai cade in raza vizuala fara sa isi de seama ca in fapt se discrediteaza pe ei.
Toate datele despre veniturile mentionate mai sus sunt reale si pot dovedi asta daca e nevoie.

Trebuie sa recunosc ca pana sa intru in contact cu NuSkin aveam o parere similara celor care critica MLM datorita unor experiente nefericite cu niste inepti practicanti ai unor afaceri de tip MLM (multi level marketing) care insistau pana imi venea sa le zic de mama fie sa-mi vanda ceva, fie sa ma invite la prezentari, fie mai stiu si eu ce.... Am observat acum la NuSkin ca exact cei care in final ajung sa renunte sunt chiar cei care fac astfel de invitatii aproape agresive (exista retarzi de genul asta si la NuSkin) pentru ca sunt disperati care incearca sa isi puna afacerea la punct in ultimul moment si nu mai tin cont nici de bun simt nici de etica si ajung sa minta si promita tot felul de minuni doar ca sa le fie lor bine.

Nu spun nimanui sa faca acest gen de afacere insa un lucru e sigur si anume faptul ca asa cum a achitat franciza sperand sa nu munceasca si sa castige bani (cat de idiot sa fii sa crezi asta) tot asa ar fi putut sa ceara informatii detaliate despre acest business inainte sa plateasca ceva. Puteti cere informatii la nesfarsit celor care va propun aceasta afacere si va invit sa o faceti. In momentul in care o prietena pe care o apreciam foarte mult mi-a propus afacera asta am cauta ca tot omu` exact date negative despre asta si hotarator a fost faptul ca informatii negative am gasit numai pe forumuri si nu mi-au parut fondate pe nimic concret majoritatea nefacand altceva decat sa jigneasca pe cei din afacere sau compania in sine. Nu ma deranjeaza cand vorbesc despre companie, rezultatele acesteia vorbesc de la sine, dar ma deranjeaza cei care nu fac decat sa improaste cu noroi niste oameni care fac o afacere pe care nu o inteleg ei. E nevoie si de platirori de taxe si de buni consumatori de Fornetti si parizer asa ca propun sa-i lasam in suc propriu pe "cunoscatorii" cu pricina.

Mult succes indiferent de ce fel de afacere faceti.
garbo184066
Postat pe 26 Ianuarie 2011 02:43
Acolo la voi, in secta, aveti bonus si spalrea de creier
ameno
Postat pe 26 Ianuarie 2011 09:55
De la: ameno, la data 2011-01-26 09:55:21Acolo la voi, in secta, aveti bonus si spalrea de creier



morning ameno!


de ce te intereseaza,vrei sa te bagi la o spirala,sa stai cu " roatele" in sus?
dancris
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:03
'neata la toata lumea
tusi_Oli
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:09
morning!
daca se lasa cu dezbracate la pielea goala nu ma bag........ca mi teama
ameno
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:10
neatza Tusi! :-*
dancris
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:18
Buna redfire.
Tocmai am achizitionat nectarul G3.Imi poti da te rog o adresa ,un site de unde as putea procura acest nectar mai ieftin?Am platit pe el 150 Ron in speranta ca fetita mea sa nu mai fie atat de "bolnavicioasa". Sper sa merite banii.
Astept un raspuns.
Multumesc
ramonasalcudean
Postat pe 26 Ianuarie 2011 11:33
de ce credeti ca NUSKIN nu este o afacere buna ,credeti-ma ca aceasta afacere este foarte buna pentru cei care cred in ea si cum multi nu cred devine o mare tzeapa ,aceasta afacere este o batalie psihologica ,cu cat prostesti mai multi sa intre cu atat castigi mai mult ,ieri am fost la prezentare la Rin si am inteles perfect ce si cum sta treaba ,ei incearca sa vanda niste produse pintr-un sitem numit MLM (piramida mascata pe intelesul tuturor) prin care poti castiga o caruta de bani daca te inscrii si platesti taxa de intrare de 1000EUR iar apoi sa alergi in stanga si in dreapta sa mai (prostesti) recrutezi inca alte 4 persoane ,pana aici sa spunem ca totul este bine si corect doar ca problema incepe abia de acum ,pentru a castiga banii aia multi trebuie sa rulezi produsele lor care sunt foarte "bune" la un "pret bun" pe piata si nu stiu daca poti face asta catre oricine (au fost foarte retinuti in detaliile de vanzare la prezentare) ,cei 4 recrutati de tine trebuie sa aduca si ei la randul lor cate 4 persoane de fiecare ,daca in caz ca acestia nu reusesc sa faca asta NUSkIN va spune ca acele persoane sunt incapabile (proaste) si ca nu au invatat nimic la intrunirile lor si le vor elimina din joc iar tu vei constata ca nu mai ai rulaj de produse si ca nu castigi nici cine stie ce bani

este foarte adevarat ca aceasta afacere nu este pentru oricine ci doar pentru cei foarte capabili sa manipuleze si sa prosteasca lumea ,da ati inteles foarte bine ,totul este o mare prosteala in care se vand produse poate cu adevarat bune dar care au un pret enorm ,nu mai stiu sigur pe unde am citit un post in care cineva spunea ca acele produse au un raport calitate pret foarte bun (e draci) ,daca nu au un pret supraevaluat atunci cum dreaq puteti fi platiti atat de bine ,sa nu care cumva sa imi spuneti ca aceasta companie e asa hotarata sa va faca pe voi milionari incat va da bani din buzunarele lor ca nu stiu ce va fac ,pe un forum a prezentat cineva ingredientele produselor NUSKIN si echivalentul acestor produse cu aceleasi ingrediente dar la un pret muuuult mai mic dupa care a primi si raspuns de la un adept NU SKIN invocand ca produsele lor au acele ingrediente dar ca sunt dozate in cantitatea optima ceea ce il face foarte aficient ,daca doar pentru un dozaj optim se percep asemenea preturi prefer sa raman la vitamina C ,ce sa fac daca eu sunt mai tampitel de felul meu si nu sunt asa vizionar ca voi ,sa imi spuna si mie care dreaq a reusit dintre voi sa ajunga la +timp +bani din afacerea asta asa cum promit ei ,de ce se pune problama ca noi cei care nu credem suntem frustrati ,eu cred ca voi cei care ati intrat in afacerea asta sunteti cei frustrati pentru ca alergati ca idiotii sa prostiti lumea si constatati ca nu toti sunt la fel de "vizionari" ca voi sa se avante intr-o afacere de rahat ,va zbateti ca pestii pe uscat sa faceti lumea sa creada ca afacerea este una de exceptie pentru a nu esua voi ,succesul vostru este asigurat de prostii care cred ca se poate ,si in incheiere vreau sa stiu si eu de ce aceste produse daca sunt atat de bune nu se vand in farmacii (vindeti cumva etnobotanice) ,de unde poate sti cineva ca aceste produse nu provoaca dependenta ,de unde poate sti cineva ca aceste produse au calitatea specificata de producator (la inceput toate produsele o au) si ca tot ce va cumpara pe viitor de la ei va contine acel ingredient miraculo extras din fructul GAC (sa nu uitam ca aproape tot ce este pentru Romania au o calitate slaba la un pret de calitate superioara) ,asa ca din partea mea NUUUU nuskin

Ps. nu este un sistem piramida ?deci voi chiar credeti ca puteti castiga mai mult decat capii acestei companii ,sunteti penibili

va urez numai bine
Shakur26
Postat pe 2 Februarie 2011 01:14
Am citit vreo 2 ore absolut tot ce s-a postat despre acest subiect. De ce? Pentru ca fac parte din NU SKIN din luna octombrie si ma interesa ce aveti de spus. In clipa de fata sunt in faza de mijloc. Nu stiu exact ce sa cred. Sunt si pareri PRO si pareri CONTRA destul de bine sustinute, mai sunt cateva post-uri urate, care nu isi aveau sensul, dar trec peste... Sa va spun istoria mea pe scurt. Am dat cei 1000 E. Recunosc ca fac parte din cei care nu analizeaza prea mult informatia si merg mult pe incredere. Persoana cu care am facut intalnirea initiala era o persoana capabila si sincer cred ca face bani, pentru ca la nivelul de Rubin la care este ea se castiga 5000 - 6000 E lunar, iar urmatorul nivel este cel de Diamant unde se ajunge la vreo 9000 E lunar. Nu stiu cati dintre voi stiu ce presupune ca munca. Ca sa ajungi Rubin, trebuie sa ai cei 4 oameni sub tine, care la randul lor sa aiba cate 4. Am o schema foarte bine facuta si chiar am cautat-o 5 minute, dar nu imi este la indemana, dar daca aveti intrebari chiar va pot rapunde la unele dintre ele. Cine a spus ca unii din afacere sunt babuini, poate ca au dreptate. De ce? Pentru ca eu sunt la faza in care sunt un mic babuin. Am intrat, dar nu am studiat. Nu pot face o prezentare PROFI nimanui. De aceea singura mea sansa de a prezenta informatia este sa invit cat mai multe persoane la OPEN si sa sper ca ei vor intelege informatia de acolo. O sa ma intrebati poate de ce am intrat si nu o sa stiu sa va raspund. Poate pentru venitul pasiv, poate pentru acel SCANNER care mi-l doresc si vad in mod real ca produce bani. Ca sa stabilim din start... cei 1000 E dati, pentru mine nu au fost o problema... inseamna jumatate de luna de munca in asigurari. Acesta este domeniul meu nr.1 si care imi place si il fac cu drag. Acolo va pot spune ca sunt PROFI si am toate informatiile cu plusuri si minusuri. Orice afacere are plusuri si minusuri. Nu exista perfectiune. Eu m-am hotarat referitor la NU SKIN cum sa abordez afacerea. Da, o sa ii am pe cei 4 in afacerea mea si datorita lor o sa am acel scanner. ( Am uitat sa precizez ca din luna octombrie si pana in prezent nu am facut mai nimic. Doar am invitat oameni la OPEN. Dupa 2 luni de inactivitate am pierdut acel start, adica cei 1000 E de inceput. Acum e putin mai greu, insensul ca trebuie sa aduc 4 oameni in aceeasi luna + produse de 500 E. Sunt in faza in care acum pot spune ca sub mine este 1 om, dar atat... parea mai simplu, dar este deosebit de greu sa lucrezi cu oamenii sau de fapt sa ii convingi sa dea cei 1000 E ) Cu acel scanner o sa incerc sa fac macar 5 scanari pe zi, iar la 25 lei scanarea ( 20 lei castigul meu ) pe luna o sa pot face un venit suplimentar celui din asigurari de 30 milioane. O sa ii sustin pe cei 4 de sub mine sa ajunga sa isi ia acest scanner, pentru ca tot ce produc ei imi aduce mie un venit spulimentar de 5%, dar cam atat... Probabil ca o sa ajut maxim 16 oameni sa faca afacerea, dar apoi afacerea se va dezvolta singura. E greu sa ii gasesc pe cei 4... mai ales ca nu am instruirea. Produsele le-am testat o parte, o parte - nu. Galvanicul l-am vandut in prima faza, ca sa imi recuperez din investitie. Adevarul este ca prietena mea are salon. Nu vi se pare o idee buna ca si afacere sa ajungi sa ai acel scanner sa il dai la un salon si sa iti vina 10 lei din scanare in loc de 20, dar in mod pasiv. Sunt totusi 50 lei pe zi... o medie x 30 zile sau putem sa eliminam duminicile si tot sunt vreo 13 milioane. Pasiv! Cati din cunoscutii vostri nu lucreza pe banii astia o luna intreaga, norma intreaga si cu stres. Multi... Eu nu sunt nici setata, nici convinsa, nici sectanta, nici nimic. Sunt perfect cu picioarele pe pamant si vreau sa fac bani, dar nu agresiv si pacalind lumea cu iluzii. va recomand sa aveti acest scanner. Poate fi o solutie buna. Ca pe langa scanner reusiti sa vindeti si consumabile foarte bine, dar fiecare poate face bani din ce vrea. Mi se pare fairplay si va zic asa... Daca va masurati o singura data si sa zicem ca sistemul imunitar nu sta prea bine, VA ROG nu consumati produsele Nu Skin, ci incercati orice altceva: Vitamina C, morcovi, ceai verde... ce vreti voi. Apoi va masurati iar. SCANNER-ul mi se pare o chestie reala din care se pot face si bani si nu mi se pare ceva mincinos. Astept pareri CONTRA. Poate aveti experiente legate de subiect. Ma intereseaza ca si idee. Poate o sa va spun mai multe cand o sa am efectiv acel scanner. De ce? Pentru ca de fiecare data cand il deschizi te masori pe tine prima oara ( ca test ) si va dati seama de cate ori o sa ma masor eu si chiar o sa vad atunci care e realitatea. mai mult de cei 1000 E nu am ce pierde. Nu mi se pare o tragedie, sincer! Ps: Si referitor la cateva post-uri... 1. E urat ca nu se da o cafea gratis cand faci o invitatie, dar o cam dai de la tine din buzunar si cand ai 20 de intalniri intr-o zi ( ma refer la cei care chiar muncesc comparativ cu mine, nu pot sa plateasca cafeaua la 20 de insi, pentru acei 1-2 care posibil vor sa intre... sau nu poti la inceput... sunt multi care nu au din ce. 2. E adevarat ca nu vine nimeni cu nici un contract... e putin cam agresiva abordarea... intalnirea este doar pentru informare... apoi e normal sa lasi omul sa analizeze informatia si apoi sa decida. Prietenul meu la inceput imi spunea ca ma duc la "Secta" sincer. Apoi a mers cu mine. I s-a parut interesant si mi-a zis ca in momentul cand o sa avem scanner-ul se ocupa el sa faca scanari, decat sa se duca la multinationala din care face parte pe 15 mil / luna de la 08 la 16... si totusi el are un program lejer. 3. Este adevarat ca in afacere sunt oameni ca: Razvan Spiridon si Andreea Liptak, Daniel - solistul de la K1, Sanda Ladosi, Miki de la Capital, George Papagheorghe si alti cativa din show biz. Inintial am crezut ca fac prezentari pe bani si atat. Apoi am realizat ca ei sunt in afacere. Au multa influenta asupra lumii din jur. Sunt persoane publice si au un avantaj. Chiar se merita sa faca afacerea. 4. Nu sunt produse ieftine, chiar nu sunt... de fapt pot spune ca in afacerea asta conteaza mult ce cunostinte ai. O persoana care consuma doar pasta de dinti X de 5 lei sau samponul Y de 10 lei nu o sa dea niciodata 70 lei pe un sampon NU SKIN si nu pentru ca nu ar vrea, ci pentru ca nu isi permite. NU SKIN nu se adreseaza celor cu venituri mici spre mediii, ci acelora cu venituri mult peste medie sau mari. De aceea va pot spune ca, cu toate ca sunt in NU SKIN aprob o parte din parerile PRO si o parte din cele CONTRA. In momentul de fata singurul lucru care ma deranjeaza este faptul ca nu totul este TRANSPARENT. Sunt si chestii destul de vagi si nimeni de deasupra ta nu iti spune cumva cat castiga. E CROSS LINE... in limbajul lor. De fapt daca afli, oarecum te poti descuraja... poate de asta. Nu stiu daca am mai omis ceva... dar revin... poate aveti cevapareri la post-ul meu.
camiE
Postat pe 5 Februarie 2011 00:18
Am fost su eu de curand la o astfel de prezentare Nu Skin ..am putut sa fac altfel diferenta si sa inteleg afacerea intrucat eu sunt inscrisa de aprox.1 an ,ca distribuitor la firma Forever(nu regret alegerea facuta ) .De ce nu m -as implica in Nu skin? pentru ca mi se pare investitia de intrare in afacere mult prea mare -1000 euro + unele conditii mult prea exagerate(ai 3 luni sa inscrii alte pers ,altfel esti dat afara ) .Produsele ,banuiesc ca sunt bune ,nu stiu ce sa zik ,intrucat nu le am incercat ,insa ,sunt sigura ka la aceeasi calitate sustinuta de Nu Skin gasesti produse la alte firme cu preturi mult mai mici..Ca si concluzie..raman in continuare la Forever .sunt mari diferente ! Cine doreste mai multe detalii ,ma poate contacta la adr e-mail :catalina_cimador@yahoo.com
garbo192749
Postat pe 27 Februarie 2011 16:16
m-am scanat si eu de 4 ori cu scanerul biofotonic de la nu skin. a 3-a oara am iesit ceva mai bine...dar dupa vreo 10 sticle de gac.
acum am trecut pe noni de la Ap Bio Life...astept sa vad rezultatele la urmatoare scanare
deep2w
Postat pe 23 Martie 2011 21:48
Salut, va rog mult, se spunea aici despre o comparatie a continutului vitaminelor Pharmanex cu altele. Aveti link-ul respectiv?
Multumesc
Techno_Astra
Postat pe 11 Mai 2011 14:32
sincer sa fiu am analizat daca sa intru in acest subiect atat de controversat.....dar sunt o persoana care a parcurs 2 prezente la evenimentele companiei Nu Skin si ma aflu in fata unui fapt radical in viata mea: acela de a lua DECIZIA de a fi sau a nu fi cu Nu Skin.Pe langa showul americanesc si prezentari -spectacole menite sa destinda incordarea si curiozitatea "pufanilor" participanti la care am fost prezent si reusind sa-mi mentin curiozitatea de a lectura pana aici observatiile justificate de ambele parti prezentate pe forum doresc si solicit date suplimentare de la persoanele care sunt sau au fost implicate in activitatea Nu Skin...sper sa pot primi vesti legate de felul cum "suna" un contract....vesti legate de sistemul de puncte sau punctaj(pana acum la cele 2 prezentari la care am participat la niciuna nu s-a pus aceasta problema nici macar in treacat nu a fost specificata asa ceva sau ceva legat de vreun punct...aici am aflat si eu despre asta......cum la fel tot aici pe forum am aflat despre limitele de timp in care as fi conditionat sa inscriu persoane sau sa cumpar lunar produse....de fapt...exista cineva aici pe forum activ in Nu Skin care are curaj sa spuna deschis si curajos care este Adevarul?...De ce exista atata secret si mister in jurul acestei afaceri pare-se transparente a carei companie e cotata la bursa? Sincer doresc raspunsuri aici pe forum si nu in particular dar doar de la persoane decente cu bun simt care isi vad inca varful nasului....posibil ca afacerea sa existe ca prospera pentru primii intrati dar si pentru ultimii intrati activi in domeniul sanatatii si infrumusetarii(medici,asistente medicale,saloane de coafura de lux,farmacii,etc) , cei cu venituri peste medie(avocati, artisti,directori de companii,etc) si multi altii cu putere de decizie in domeniul sanatatii(directori de spitale,etc) si nu numai.Pentru toti acestia intr-adevar este o oportunitate de afacere foarte profitabila prin insasi natura profesiei lor si sunt de inteles pentru curajul avut.... in alta ordine de idei faptul ca cei care organizeaza in numele Nu Skin ascund in mod voi anumite informatii la prezentari ma fac sa fiu reticent...multe informatii le-am aflat aici pe forum si nicidecum din prezentari....daca aveti rude cunostinte in USA ar fi interesant de intrebat daca ei cunosc sau au auzit de Nu Skin...Acet MLM poate fi sau nu o oportunitate viabila de a castiga bani pentru cei care activeza in domeniul sanatatii nutritiei sau au venituri mari sa-si poate permite consumul personal si direct al produselor...a 3-a firma de top din lume cu pozitie de monopol cum se lauda pe anumite produse si tehnologii sa nu-si poata permite sa-si promoveze produsele decat prin consultanti ? in loc sa-si deschida direct reprezentanta cu vanzare directa la public sau prin retelele existente deja(farmacii, magazine de specialitate, spitale,etc) nu ar incasa mai rapid si mai mult banuti si nu ar insemna totodata ca exista si grija pentru oameni si afectiunile lor de sanatate? (vezi nourish for children) si mult mai multi oameni decat sunt acumn ar putea achizitiona produse direct fara intermediari pentruinsanatosire... aceasta retea prezentata impune de la bun inceput o conditionare financiara de acces ...sigur ca exista comparatii variate si motivate pentru exemplificare si motivare a gestului insa aici e Romania sa nu uitam....nu e vorba ca as risca 1000 euro pentru ca nu e o mare pierdere in final dar faptul ca ulterior pot fi informat de "target" de puncte , etc si cine mai stie ce mai se ascunde ma tine la distanta..(aviz lectorilor si conferentiarilor de network marketing) lipsa transparenteima duce cu gandul ca exista o temere de refuz din partea companiei...e adevarat ca ++ e frumos si ideal sa existe ....e bine sa avem teluri ....insa suntem pamanteni cu ratiune avem memorie si nu se uita usor si celelalte ++-uri promise tot de companii americane inca din anii '90 care multe s-au stins dupa sacul umplut...tehnologii nanotehnologii futuriste viata fara de moarte tinerete fara batranete mai avem putin si devenim nemuritori ...dar tot oameni vom fi si atunci decizia e de a fi sau a nu fi....astept fapte si nu opinii astept ...zile senine in suflet tuturor
hergo
Postat pe 19 Mai 2011 14:45
cand este de dat 1000 euro, trebuie sa te gandesti bine de tot.
mie nu mi-a inspirat deloc incredere produsele Nuskin. cand am citit compozitia: metilparaben, etilparaben (conservati ieftini si dovediti a fi cancerigeni)
apoi suplimente nutritive cu Benzoat de sodiu..etc fara nici o certificare (bio, eco) sau vreun institut independent recunoscut.
sau povesti de genul ca nu stiu ce crema intra pana in al 3-lea strat al pielii (asa intra toate inclusiv untura de porc)
apoi acel asa zisul sistem de pregatire...care din punctul meu de vedere jigneste inteligenta umana

apoi ecal scaner...atat de dubios...sunt zeci de astfel de scanere care toate sunt unice in felul lor...incepand cu "indigo"...etc
deep2w
Postat pe 19 Mai 2011 22:30
nu am auzit de produsele NuSkin decit aici pe forum.Am gugalit putin si am vazut ca poti cumpara on line, pe amazon...asa ca.....

la cite MLM-uri sunt in America ar fi si culmea sa aud de toate.

un lucru e clar pentru mine: banul nemuncit nu-mi aduce satisfactie, asa sunt eu mai stakhanovista.

MLM...au incercat altii in jurul meu cu tot felul de produse miraculoase, servicii senzationale...apa de ploaie.
Ciresica
Postat pe 19 Mai 2011 22:45
Deep ai dreptate, se munceste in sistemul MLM. Ca nu e usor sa-ti gasesti adepti care sa creada in produsul/serviciul care il oferi si care la rindul lor sa gaseasca alti s.a.m.d. si intr-un fericit final sa il si vinda.

A ne confunda sistemul MLM cu serviciul de resaling.
Ciresica
Postat pe 21 Mai 2011 21:59

n- fi "reselling" cumva? Sail away... honey.... :-)))
quasaria
Postat pe 22 Mai 2011 22:20
De la: Ciresica, la data 2011-05-21 21:59:59
A ne confunda sistemul MLM cu serviciul de resaling.


indiferent ce s-ar zice, MLM este resalling.
deep2w
Postat pe 23 Mai 2011 16:51
Q, merci.Esti vigilenta, e bine sa fii asa.

Deep, ai si tu dreptatea ta intr-un fel dar atunci tot comertul este un mare MLM ceea ce ....contravine ideii de comert.Micii boutique-ari se pot numi ca sunt MLM dar nu tot ce este comert.

In fine,hai ca ametim neuronul unora si e pacat.
Ciresica
Postat pe 25 Mai 2011 06:06
HI,am fost si eu in nuskin pentru ca mi-au placut produsele la inceput,si pentru ca cea mai buna prietena a mea a tras de mine o luna,am cedat pentru ca aveam incredere in ea.ADEVARUL este ca nu te costa absolut nimic sa te inscrii la companie ca si distribuitor,daca vrei sa beneficiezi de venituri nu esti obligat sa dai 1000 de euro ci poti sa gasesti persoane carora sa le vinzi produse de 900 euro pentru ca 100 euro este comanda ta personala obligatorie.In momentul in care ai ajuns executiv(4 pers) ai un targhet de 2000 de puncte (aproximativ 2000 de euro) lunar daca vrei sa obtii venituri si sa-ti pastrezi pozitia.Cand te califici pentru scaner acest targhet se ridica la 3000 de puncte sau sa ramai executiv + 5 comenzi de minim 50 euro care sa contina life-pak sau G3;in prima luna dupa ce ai obtinut scanerul o sa te trezesti ca ai de platit o chirie a scanerului de 600 ron+tva. SUCCES
garbo208473
Postat pe 8 Iunie 2011 02:39
Frustrare, nemplinire, stupizenie. Matale cu certitudine nu te-ai ndeletnicit cu lectura dincolo de revistele americnoase Pharmanex. Totuși, mcar de dragul artei, un sfat. Data viitoare cnd te bate mentalitatea s expui un astfel de comentariu, asigur-te c ai folosit expresii inteligibile n limba romn și c dumneaei, gramatica, nu te-a prsit n rstimpul hotrrii de-a scrie și procesul efectiv. Acest comentariu a devenit hotrtor. Voi spune: Pas, Pharmanex!
raz
Postat pe 7 Iulie 2011 00:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre Facultatea de Administrare a Afacerilor +altele 2 De la: garbo_469551 17 Iunie 2017 13:37
buna seara 1 De la: maxalina 22 August 2012 20:46
Caderea parului poate fi stopata? 43 De la: garbo_489454 21 Februarie 2019 13:59
O mana de ajutor de la mama natura 126 De la: Nichi_D 28 Septembrie 2014 08:19
Acnee la 32 de ani 166 De la: mirabela12 21 Mai 2016 13:21
Setari Cookie-uri