Antibiotice naturale

Buna seara . Am aflat ca exista antibiotice naturale sub forma de capsule pentru a combate infectiile respitatorii . Ma puteti informa daca au aceeasi eficienta ca si antibioticele de sinteza in cazul unui adult diagnosticat cu sinuzita si amigdalita si daca da cine le produce si / sau de unde le pot achizitiona online . Multumesc .
garbo_408493
Postat pe 1 Februarie 2015 21:27
Intreaba la Plafar sau la farmacie.
Rotty
Postat pe 2 Februarie 2015 07:19
Sinupret pt sinuzita !
Celtic_Frost
Postat pe 2 Februarie 2015 08:22
Sinupret_ul e pe baza de plante ?
Rotty
Postat pe 2 Februarie 2015 08:29
da Rotty ! il ia sora mea si de asta l-am recomandat ! e foarte bun !!
Celtic_Frost
Postat pe 2 Februarie 2015 16:25
Merci Credeam ca-s din alea chimice. Daca-i asa , tre sa trec pe lista .
Rotty
Postat pe 3 Februarie 2015 07:32
Buna ziua.Sunt remedii naturale cu actiune antibiotica foarte buna.Exista atat plane medicinale cu efect antibacterian si antiviral cat si uleiuri esentiale.Acestea din urma au un efect mult mai rapid si intens decat plantele medicinale.Unele uleiuri esentiale se gasesc acum si sub forma de capsule pentru o mai usoara administrare.Capsulele Biomicin forte si Biomicin au fost evaluate clinic şi prin analize de laborator la pacienţi cu faringo-amigdalite şi cu infecţii urinare.
S-au realizat aromatograme (similar antibiogramelor) pe exudate faringiene şi pe uroculturi.S-a constatat eficienţă într-un procent semnificativ: Biomicin Forte în 98% din cazuri şi Biomicin în 80% din cazuri, cu negativarea la control a germenilor identificaţi prin analizele iniţiale (Streptococcus beta hemolityc, Staphylococcus aureus, E. Coli, Klebsiella, Pseudomonas, Streptococcus viridans).
Efectul este similar cu al antibioticelor chimice (testate în paralel pe antibiograme), în plus germenii care au prezentat rezistenţă la antibioticul de sinteză, au fost sensibili la Biomicin Forte.
S-a constatat eficienţă într-un procent semnificativ: Biomicin Forte în 98% din cazuri şi Biomicin în 80% din cazuri, cu negativarea la control a germenilor identificaţi prin analizele iniţiale (Streptococcus beta hemolityc, Staphylococcus aureus, E. Coli, Klebsiella, Pseudomonas, Streptococcus viridans).
Antibioticele naturale pot inlocui antibioticele clasice fara nici o problema.Practica noastra o dovedeste.In situatiile mai complexe insa sunt indicate administrarea si a altor remedii.
Pentru ambele afectiuni tratamentul este mai complex dar cura cu un antibiotic natural cum este Biomicin forte, timp de 2-3 saptamani este de baza.Pentru situatia descrisa se mai pot asocia ihalatiile cu inhalantul Hapciu, comprimate de supt Plantusin si tinctura Hapciu.
Pentru un tratament adecvat este indicat un consult la un cabinet de fitoterapie.
Multa sanatate!
Medic_Fares
Postat pe 5 Februarie 2015 16:02
Biosept, deasemenea, este un antibiotic natural, eu m-am tratat de e-coli cu el(si alte produse naturiste), il gasesti la plafar.
sunrise1
Postat pe 8 Februarie 2015 07:14
Se numeste BIOMICIN FORTE si sunt produase de Fares !
garbo_8419
Postat pe 8 Februarie 2015 07:45
Sunt produse FOARTE BUNE NATURISTE de la firma CALIVITA. Daca doriti amanununte va rog sa imi trimiteti un email. O zi buna!
carlamag
Postat pe 8 Februarie 2015 13:23
De la: carlamag, la data 2015-02-08 13:23:16Sunt produse FOARTE BUNE NATURISTE de la firma CALIVITA. Daca doriti amanununte va rog sa imi trimiteti un email. O zi buna!



Aaaaaa, esti de la sectantii aia cu MLM-eu...nu-ti trmit nici un mail, ca nu mai scap de voi ca de ciuma...
garbo_167
Postat pe 8 Februarie 2015 17:08
Buna!de la faresvam folosit eu!se numeste biosept.. Se gaseste sub forma de tinctura, sau capsule, ori sirop ptr copii.este eficient si nu afecteza fictul...cutati on line firma fares.
maria_antoaneta
Postat pe 8 Februarie 2015 20:09
Antibioticele naturale se gasesc la magazine specializate cu vanzarea produselor naturiste. Au un efect mai lent decat celelalte, dar nu au efecte secundare.
katerose
Postat pe 8 Februarie 2015 20:13
Daa.din plante..
maria_antoaneta
Postat pe 8 Februarie 2015 20:14
yaya
garbo340156
Postat pe 8 Februarie 2015 22:16
Napraznicul are astfel de proprietati. Se gaseste la Plafar sub forma de pastile si cred ca si tinctura. Ca in toate cazurile cand este vorba de plante actiunea nu este la fel de prompta ca la antibioticele clasice dar functioneaza.
garbo097373
Postat pe 9 Februarie 2015 09:11
Buna ziua! Nu fac parte din nicio ''secta'' (Doamne fereste!)... Nu stiu ce stiti sau ce ati auzit dumneavoastra despre produsele Calivita dar eu am fost si sunt foarte multumita de ele... Eu si familia mea le folosim cam de un an si va pot spune ca sunt nemaipomenite de bune.Trateaza dar si mentin sanatatea...Fiecare dintre noi are dreptul sa aleaga ce si cum sa se trateze si sa isi mentina sanatatea...Nu m-a fortat nimeni sa folosesc aceste produse... le-am incercat, mi-au placut si de aceea v-am sfatuit si pe dumneavoastra sa le incercati. Va doresc o zi fumoasa si multa sanatate!
carlamag
Postat pe 9 Februarie 2015 10:24
De la: carlamag, la data 2015-02-09 10:24:33Buna ziua! Nu fac parte din nicio ''secta'' (Doamne fereste!)... Nu stiu ce stiti sau ce ati auzit dumneavoastra despre produsele Calivita dar eu am fost si sunt foarte multumita de ele... Eu si familia mea le folosim cam de un an si va pot spune ca sunt nemaipomenite de bune.Trateaza dar si mentin sanatatea...Fiecare dintre noi are dreptul sa aleaga ce si cum sa se trateze si sa isi mentina sanatatea...Nu m-a fortat nimeni sa folosesc aceste produse... le-am incercat, mi-au placut si de aceea v-am sfatuit si pe dumneavoastra sa le incercati. Va doresc o zi fumoasa si multa sanatate!


Ba da...faci parte din secta "Calivita"....creiere spalate...
garbo_167
Postat pe 10 Februarie 2015 08:55
da poti sa iei ceva produse de la dacia plant sau de la steaua divina chiar sunt naturale, cunosc directorii si am vizitat linia de productie. chiar si ptr febra sau viroze sunt super eficiente .
garbo212538
Postat pe 10 Februarie 2015 14:27
De la: garbo212538, la data 2015-02-10 14:27:07da poti sa iei ceva produse de la dacia plant sau de la steaua divina chiar sunt naturale, cunosc directorii si am vizitat linia de productie. chiar si ptr febra sau viroze sunt super eficiente .


Ai vazut si de unde au materiile prime? China, India, Thailanda?
garbo_167
Postat pe 10 Februarie 2015 21:17
tu ori esti handicapat mintal ori suferi de mania contradictiei;tu asta care tot comentezi alaturea cu drumul punind fete de dracii la final.....nu va mai pierdeti doamna timpul sa raspunde-ti tuturor alienatilor mintali
Crina_Mirela_Dumitriu_1
Postat pe 12 Februarie 2015 10:22
tu ori esti handicapat mintal ori suferi de mania contradictiei;tu asta care tot comentezi alaturea cu drumul punind fete de dracii la final.....nu va mai pierdeti doamna timpul sa raspunde-ti tuturor alienatilor mintali
Crina_Mirela_Dumitriu_1
Postat pe 12 Februarie 2015 10:22
De la: Crina_Mirela_Dumitriu_1, la data 2015-02-12 10:22:51 tu ori esti handicapat mintal ori suferi de mania contradictiei;tu asta care tot comentezi alaturea cu drumul punind fete de dracii la final.....nu va mai pierdeti doamna timpul sa raspunde-ti tuturor alienatilor mintali



Raspunde-ti, punind, dracii? Ai terminat 4 clase?
garbo_167
Postat pe 15 Februarie 2015 00:13
nu recomanda la farmacie ptr ca ei recomanda ce nu vand
andreea_ioana_anghelescu
Postat pe 12 Martie 2015 15:04
Buna,

Exista numeroase plante si produse care contin substante cu efect antibiotic, antifungic si antiparazitar. Acestea se administreaza insa in functie de manifestarile de sanatate ale fiecarei persone i parte.

Iata mai jos cateva dintre acestea cu rol deosebit de important: propolisul, mierea de manuka, goldean seal, extractul din samburi de grapefruit, pelinita, uleiurile esentiale de oregano, de cuisoare si de arbore de ceai Tea tree.

Adrian Udrea- fitoterapeut, nutritionist- Timisoara
plantevindecatoare@gmail.com
Adi_Udrea_1
Postat pe 15 Februarie 2016 20:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HPV,,, displazie...... 4 De la: garbo_410225 25 Iunie 2015 18:04
Concurs bio-cosmetics 2 De la: irinabita 5 Ianuarie 2014 08:26
"FITNESS-COFFEE"un produs 100% natural prezent la ALIMENTEXPO-2012,Bacau 1 De la: fittnescoffe 3 Aprilie 2012 16:47
Produse naturale pentru sarcina si alaptare 1 De la: Medic_Fares 12 Martie 2015 15:58
ceaiul Kombucha - elixir de intinerire si revigorare 24 De la: garbo_403668 26 Iunie 2014 16:58
Setari Cookie-uri