Un pic de ajutor, va rog..

Nu era vorba de invidie, m-am suparat din cauza ca a zis ca era prea greoi celalalt pe care l-a primit si stie si ramona asta. Nu o invidiez, pt ca am vazut si poze cu fetitele ei sunt f. dragalase si seamana f. bine una cu cealalta(acum sa nu credeti ca e "linguseala") si din partea mea merita tot ce e mai frumos.
M-a mai deranjat un sg. lucru, pe un alt forum, ca a zis ca a vrut sa ma ajute. dar nu a spus ca si eu am vrut sa o ajut pe ea, la fel cum nici dvs. nu ati tinut cont de scuzele mele (nu o zic cu rautate, vreau sa ne linistim, ca suntem mame si nu trebuie sa se ajunga la asta.).
Si nu am scris aici de frica ca o sa spuneti ceva de faptul ca imi cer iertare si sa ma faceti sa ma simt si mai prost, am preferat sa imi spuneti in particular daca e ceva de rau, dar pot rasufla usurata, nu a fost cazul.
Noapte buna!
anflo
Postat pe 2 Februarie 2009 23:14
eu nu cred ca e linguseala,..sunt sigura ca e linguseala..apropo..eu am zis ca am vrut sa te ajut chiar si dupa ce am aflat ce ai zis despre mine, stii asta, dar ai zis ca nu vrei ca nu ai nevoie de la mine...tu cand mi-ai zis ca ai hainute pt maria mea ce ti-am zis eu? ti-am zis ca am cel putin deocamdata am destule hainute! sa nu cumva sa nu recunosti ca iar incingem spiritele..am arhiva d el mess...le pot cauta oricand discutiile.. iar de tine nu am zis ca ai fi vrut sa ma ajuti pt ca tu ai zis multe ca faci si nu ai facut, si asa..ca fapt divers..chiar nu imi mai pot da seama cu ce minti si cu ce nu.. un lucru mi-e clar..si il stii.. nu imi plac oamenii cu doua fete si nu imi plac, mai nou, lingusitorii...asa ca te rog tine-ti comentariile asupra pozelor mele acasa..tu chiar nu ti-ai dat seama ca pt minciunile pe care le-ai zis nu vei primi nici un pic de "mila" de la mine? nici cu mail-urile alea nu m-ai induiosat absolut deloc..iar amenintarile nu isi au rostul...bravo fata..eu cred ca ai o problema de personalitate! poate ca e doar parerea mea, dar o spun deschis, nu ma ascund si imi asum responsabilitatea..se pare insa ca nu toti stim sa ne asumam responsabilitati..
oricum de la Dumnezeu sa ai iertare ca de la mine..nu imi mai trebuie cardasie cu un personaj ca tine..imi pare rau pt tine si pt cum gandesti! te rog nu mai fa nici un comentariu la adresa mea, nici o linguseala, nimic..iti pierzi timpul de pomana..cel putin cu mine...sa ai grija de viata ta..de fapt..de a copilului in primul rand!!!!!!!!!!!!!
mariutza_mea
Postat pe 2 Februarie 2009 23:32
Din cauza atator neintelegeri si poate inselaciuni am ajuns sa cred ca omul bun e luat de prost,scuze tuturor mamicilor care au vrut sa ajute si sa nu se simta cumva jignite .
Nu imi place deloc cursul luat de acest topic si imi pare rau pt copiii care aveau nevoie de lucrusoare sau hainute sau ce o fi fost,chiar nu au vina ca o mamica a vrut poate sa primeasca ea mai multe lucruri decat cealalta si s-a ajuns sa se spuna lucruri urate.Imi da senzatia ca suntem la primarie si se bate lumea pt un pachet de zahar,o sticla de ulei si un kg faina . .E urat si rusinos.
Am vazut ca Anflo si-a cerut scuze,dar oare isi mai au rostul dupa tot ce s-a spus?daca ai fost atacata asa de tare,de ce mai ripostezi ?nu stiu cine a spus lucruri despre cine,dar pe un forum de copii sa vezi asa scandal, ....
Ma abtin de la a face si alte comentarii pt ca nu mai au importanta dar daca ar vedea cei din afara cum reactionam la asa tema,ar rade de noi si ne-ar spune tigani,si poate pe buna dreptate.Inteleg necesitatile fiecareia dar nici chiar asa.
Va doresc numai bine si voua si copiilor si sa va ajute Dumnezeu sa va rezolvati problemele .
ninutza_kidz
Postat pe 2 Februarie 2009 23:35
invidie, fata mea,invidie...dupa cum spune si ruschita,nu e treaba nimanui cine cui da...ai inteles pana aici?mariutza_mea si oricine altcineva poate primi 50 de carucioare si 30 valize cu haine,care e problema ta?tu vezi-ti de viata ta...!daca primesti ceva bine,daca nu,nu tre sa te iei de viata nimanui...si faza cu pozele sexy si cu toate balivernele ce e?stai cuminte in banca ta,cu capul plecat daca spui ca ai frica de Dumnezeu...frica de Dumnezeu nu se intelege cu amenintarile si cu comportamentul acela nepotrivit al tau.si scuze nu are rost sa ceri...capul face capul trage.trebuie prima data sa gandesti si dupa sa vorbesti,mai fatuco!
annuka
Postat pe 3 Februarie 2009 00:07
scuze poti cere de acum pana cand mori,ca nu te iarta nimeni...eu una nu.esti o neobrazata pt ca iti permiti sa trimiti in primul rand mesaje de genul acela unei persoane cu care nu ai nici o legatura,nu o cunosti,nu ii stii reactile si nici situatia .eu in locul tau eram intrata demult in pamant,sa ma tot critice toata lumea si eu tot tare in clantza sa fiu...esti o nerusinata aia esti.si daca mai indraznesti sa mai raspunzi ,public toate mailurile si ii spun si lui mariutza mea sa o faca....!nu are rost sa te mai lingusesti...daca stiai sa taci la timp poate ca erai ajutata totusi cumva,pt ca intervenisera si alte fete care aveau cate cv de oferit.si mariutza mea...nu te-a vb de rau nici p tine si nici p ruschita la mine,daca cumva va interesa.ca tot o tii pe-a ta ca omul fara cap.chiar vroiam sa mai trimit un carutz,dar vad ca nu am cui...in romania rasa e prea degradata.cui vroiam eu sa ii dau o mana de ajutor...
annuka
Postat pe 3 Februarie 2009 00:24
Clar...la urma urmei, ce te face sa crezi ca te lingusesc, ramona?! Eu nu vad de ce
Pt ca am zis de tine la 2 persoane, tu ai zis de mine la o tara intreaga, nu doar 2...
Cat despre scuze, in mailul pt annuka, am zis ca nu o sa fie de ajuns scuzele mele si desi am incercat sa fac ceva bun, sa ne linistim...nu am cu cine vorbi...
Si da, mariuta_mea chiar avea poze sexy, daca tot ai adus vorba...asta v-o poate confirma oricine de pe forumul parinti.
Ramona...am zis multe ca fac si nu am facut?! De cate ori am vorbit de hainute? ai zis ca vii in oras, dar nu cunosti zona, nu de alta, dar hainutele de la mine nu erau chiar asa de frumoase...plus ca erau de baietel...
Si asa as putea sa spun si eu despre tine, ca ai zis ca faci multe si nu ai facut...este asa?
anflo
Postat pe 3 Februarie 2009 00:37
Anflo,te rog nu mai pune paie pe foc,toata lumea si-a schimbat parerea despre tine.se poate continua la infinit asa dar nu duce la nimic.sunt calma cand iti spun,fi isteata si nu mai scrie.iti faci singura mai mult rau,te rog sa ma intelegi.
nu ma intelege gresit,urasc sa iti spun asta sau sa ma bag unde chiar ca nu ma intereseaza,dar nu faci bine ce faci.
e ultimul mesaj pe acest topic ,sper,se face din tantar armasar.
ninutza_kidz
Postat pe 3 Februarie 2009 00:53
ninutza, cand am zis ca nu mai vreau sa primesc donatii, exista deja cearta dintre mine si ramona, dar dupa cum vezi nu am zis nimic de ea si nici nu intentionam...in schimb s-a gandit ramona ca e mai frumos sa ne certam in public, zicandu-mi "prefer de acum orice discutie va mai fi, sa nu..intre noi...sa fie direct pe site sterge-ma din lista asta cum am zis" si macar de se intampla pe un sg forum, dar unde am fost inregistrata, a venit si a zis astea, din dorinta de razbunare, deci nu stiu cine e mai josnic aici.. eu ca am jignit-o pe ramona o data la annuka si o data la altcineva, printre care mi-am si cerut scuze,(ceva ce ramona nu va fi in stare vreodata sa faca) sau ea care a intrat pe aceste forumuri si a afisat discutii ce le-am avut noi in particular(ceea ce demonstreaza ca ea se pregatea de asa ceva, cu mine sau cu oricine altcineva), aratand toate acele id-uri (in mod sigur daca aveam acelasi id peste tot, imi facea acelasi lucru), si spunand ceea ce spune si nu mai spun ca erau persoane care au vrut sa ma ajute si vazand toate acestea s-au razgandit; Eu am evitat totusi sa dau toate detaliile vietii ei, ea in schimb, nu!
Eu sunt de parere ca de la atatea persoane care s-au luat de tine pe net, ai adunat prea multa rautate si ti-ai format o prea mare dorinta de razbunare...
anflo
Postat pe 3 Februarie 2009 00:58
Ar ramane vreuna dintre voi indiferenta? Eu sunt sigura ca nu.
anflo
Postat pe 3 Februarie 2009 00:59
mai fatuco....cine de cine s-a luat de prima data? hai nu o mai da in vrajeala ca pe bune ca ma scoti din pepeni si ma faci sa arat tuturor lucruti ce nu cred ca ai vrea sa se afle..stii prea bine ca peste tot tu t-eai luat de mine si eu nu am facut decat sa iti raspund cu aceeasi moneda. iar daca ti-am zis sa discutam tot ce e de discutat p net a fost pt ca nu am nimic de ascuns..si astfel nu as mai avea de ce sa postez discurtiile de pe mess...tu faci ce vrei s cum vrei..ti-m mai zis si repet NU TE MAI LUA DE MINE AIUREA si nu mai fa comentarii la adresa mea! tu chiar nu ai priceput ce inseamna persona non grata?
mariutza_mea
Postat pe 3 Februarie 2009 01:06
Pt mine a devenit deja obositor acest subiect,crede-ma.e urat ca s-a ajuns aici din cauza unui carucior sau a unui pachet,e poate chiar patetic.nu vreau sa te judec nici pe tine nici pe mariutza_mea,fiecare poate aveti nevoie mare de ajutor dar scandalul acesta nu place nimanui si ai vazut ca s-a retras lumea.de acum inainte vor iesi lucruri si mai urate la suprafata si nu iti va place sau nu va place nimanui.eu te sfatuiesc sa nu mai ripostezi,las-o asa ca dupa cum am spus,nu duce la nimic bun ,vei vedea.si tu pici de fata rea.
chiar ca nu mai vreau sa scriu.
ninutza_kidz
Postat pe 3 Februarie 2009 01:10
Nu ma lua cu "mai fatuco". Da, eu m-am luat de tine prima data, dar nu am deschis niciodata un topic despre tine. Poti sa pui ce lucruri vrei tu, oricum important e pt mine ca stiu ce fel de om esti si datorita tie o sa am grija ce prieteni imi aleg de acum. si nu am lucruri de ascuns.
Care "peste tot"?! Tu ai deschis topic pe fiecare forum pe care eram inscrisa si eu a trebuit sa imi iau apararea si sa dau explicatii la cei pe care i-ai starnit impotriva mea.
Chiar nu mai iau deloc aiurea de tine!
Cred ca am priceput ce inseamna persoana non grata...una ca tine.
Macar am stiut sa imi aleg un baiat bun care sa ma iubeasca si sa-mi fie alaturi. Si care isi iubeste enorm copilul.
Si sa stiti ca nu sunt singura persoana de care se ia...are ea lista ei de "persoane suspicioase" pe care a facut-o publica...
anflo
Postat pe 3 Februarie 2009 01:19
tu nu esti normala..daca ai fi ramas singura sa iti cresti copilul te-ai mai fi batut cu pumnii in piept ca vai te iubeste si alea? deja la faza asta nu stiu cum sa iti zic..ai atins toate mamele singure care se straduiesc din rasputeri ssa isi creasca singure copiii si sa le ofere cat de cat un trai decent! rog moderatorii sa inchida acest subiect..nu ma jigneste numai pe mine ci, repet, TOATE MAMELE SINGURE!!!!!!!!!!!!
mariutza_mea
Postat pe 3 Februarie 2009 01:24
Nu au de ce sa se simta jignite toate mamele singure, pt ca nu prea vezi sa stea o mama sg cu 2 copii la certuri pe net...nu era ceva general
anflo
Postat pe 3 Februarie 2009 01:27
BA CHIAR LA MODUL GENERAL A FOST! sorry pt tine..clar...mai mergi pe la psiholog s-ar putea sa iti mai schimbi ideile
mariutza_mea
Postat pe 3 Februarie 2009 01:30
Cred ca tie ti-ar prinde mai bine
anflo
Postat pe 3 Februarie 2009 01:30
eu am fost si recunosc...macar tu recunoaste ca ai nevoie sa mergi
mariutza_mea
Postat pe 3 Februarie 2009 01:31
te rog sa iti vezi de treaba ta cine p cine a luat si cine iubeste copii si cine nu...nu rade de nimeni,ca viata ta de femeie maritata si de mama abia a inceput,si nu se stie ceea ce iti ofera viata.asa ca nu te mai lauda atata cu fericirea ta,ca nu se stie cat dureaza....nu stie nimeni ce ii rezerva ziua de maine.daca baiatul tau,dupa cum il numesti iubeste atat de mult copilasul acela,sa o si demonstreze prin fapte....sacrificandu-se pt el cum tre sa faca un tata iubitor si responsabil,draga mea.nu sa te lase p tine sa umbli cu cresitul din poarta in poarta... nici macar nu gandesti ceea ce spui,ti-am mai zis si o repet.capul tau are atata inteligenta incat da p afara....
annuka
Postat pe 3 Februarie 2009 01:31
astept sa ma uimesc dc mai ai ink marea neobrazare,nesimtire si nerusinare de a raspunde....vezi-ti fata de viata ta....daca esti atat de fericita ce umblii ca nevoiasa p forum?du-te si fa o vacanta cu iubitul si cu copilul tau
annuka
Postat pe 3 Februarie 2009 01:36
Se sacrifica destul...cat despre cersit...sunt mame care prefera sa ofere lucrusoarele la alte mame, decat sa le arunce, asa cum faceti voi, asa cum fac si eu.
Si ma sacrific si eu, uite asa, facandu-ma de rusine, incercand sa adun ceva pt el, ca nu el se face de rusine ci eu si de ar fi asta singura posibilitate sa nu duca el lipsa de nimic, as continua si de-ar fi sa patesc mai rau, ianfara de vorbe
anflo
Postat pe 3 Februarie 2009 01:37
Am sa raspund, atata timp cat o sa ma provocati
anflo
Postat pe 3 Februarie 2009 01:38
parerea mea.... dupa ce ca ai intrat in apa pana la gat, te bagi singura cu capul la fund.........................
mariutza_mea
Postat pe 3 Februarie 2009 01:39
si in plus..o mamica daca e intr-adevar in dificultate, nu sta sa raspunda "daca e provocata"..adik practik tu ai cerut singura sa fii provocata.cred ca in situatia ta e destul de greu sa ai tu ultimul cuvant..nu crezi?
mariutza_mea
Postat pe 3 Februarie 2009 01:43
Nu are legatura dificultatea cu provocarea
anflo
Postat pe 3 Februarie 2009 01:45
auzi tu nesimtito... ma cunosti tu p mine sa stii ca arunc ceva?iti faci copilul de rusine de pe acum,ca te stie lumea,si treburile astea p care tu le faci acum nu se uita,copilul creste si il arata lumea cu degetul p strada.dar parca ai tu 7 luni,nu copilul ala,pt ca oricat ti s-ar spune,nu vrei sa intelegi.ti s-a spus cu frumosul,ti s-au dat si sfaturi,si tu tot p a ta o tii,ca un catar.vrei sa faci p mama-victima,lasa-i p altii sa te aprecieze,nu mai spune ca aia si aialalta au facut nu stiu ce,si tu nu,ca ai frica de Dumnezeu.ca dc ai fi mai tacuta ai avea mai multe de castigat...
annuka
Postat pe 3 Februarie 2009 01:48
Nu am zis ca arunci tu cu ceva
Mi s-a zis cu frumosul?! Daca era asa, eu taceam si imi vedeam de treaba mea
anflo
Postat pe 3 Februarie 2009 01:49
bine ca ai recunoscut ca arunci lucrurile,sa citeasca si altii sa fie siguri ca nu meriti nimikde la nimeni
annuka
Postat pe 3 Februarie 2009 01:50
parerea mea.. e inutil sa ne pierdem vremea cu ea, din moment ce toata lumea ii recomanda sa inceteze si sa se retraga...fiind obisnuita sa obtina ceea ce cere..si poate chiar mai mult, ii este greu sa accepte ca de data asta are si de pierdut...eu personal o voi IGNORA TOTAL, INDIFERENT CE AR MAI SPUNE DESPRE MINE, COPIII MEI SAU TATAL COPIILOR MEI! eu am ales ceea ce am ales pt binele copiilor nu doar pt propriul bine si interes!
mariutza_mea
Postat pe 3 Februarie 2009 01:51
"Se sacrifica destul...cat despre cersit...sunt mame care prefera sa ofere lucrusoarele la alte mame, decat sa le arunce, asa cum faceti voi, asa cum fac si eu.
Si ma sacrific si eu, uite asa, facandu-ma de rusine, incercand sa adun ceva pt el, ca nu el se face de rusine ci eu si de ar fi asta singura posibilitate sa nu duca el lipsa de nimic, as continua si de-ar fi sa patesc mai rau, ianfara de vorbe"
Daca nu ai mai fi nervoasa si ai citi cu atentie, ai vedea ca ma refeream la faptul ca le dam mai departe, la alt copilas

anflo
Postat pe 3 Februarie 2009 01:52
vai,intligenta dvs,va rog sa ma scuzati....ca mi-am pierdut timpul cu o inculta ca dvs
annuka
Postat pe 3 Februarie 2009 01:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mamici in targoviste 6 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 10:20
Vand Carucior Baby Star cu landou - 140 ron 1 De la: im2008 7 Noiembrie 2009 23:22
mamici nascute in noembrie 45 De la: office_salinasusesi_ro 15 Aprilie 2010 15:53
mamici nascute in iulie 30 De la: office_salinasusesi_ro 12 Aprilie 2010 23:37
Haine pentru mamici-masuri mari 1 De la: kids 1 Februarie 2009 08:47
Setari Cookie-uri