Un pic de ajutor, va rog..

Buna tuturor, sper sa ne poata ajuta cineva de aici...am avea nevoie de niste pampersi marimea 4, un port bebe, am vb cu cineva aici pe forum de un carucior, deocamdata astept raspuns, hainute am primit de la cineva, pt moment avem, dar daca ar avea cineva niste hainute de vara (baietelul meu va face 1 an la vara, acum are 7 luni), sau orice alte lucrusoare care nu va mai sunt de folos...Avem probleme mari, mai bine zis datorii f mari si e posibil sa ne scoata apartamentul la licitatie....dar nu voi astepta sa se intample asta, vom scoate apartamentul la vanzare si ne vom lua o casuta batraneasca, undeva la tara, ca sa fie ieftina, dar pana atunci as avea nevoie de o mana de ajutor, daca nu va deranjez prea mult
Poate stiti pe cineva care sa vanda un umidificator ieftin, pt ca respira cam greu bebelusul meu noaptea si ma sperie...
Va multumesc.
usr_20870
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:10
iti trimitem noi niste hainute de baietel pt vara daca vrei. zi-ne pe ce adresa.
ruschita
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:13
ti-as putea da adresa pe privat cumva? poate pe mess?
usr_20870
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:16
da-mi adresa pe privat daca vrei (dai click pe poza mea si ti se deschide pagina mea de profil , sub poza undeva o sa iti apara TRIMITE MESAJ )
ruschita
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:22
off...nu merge...daca ai mess, vb acolo?
mamykutza09@yahoo.com
usr_20870
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:27
Imi spune "Pagina aceasta nu mai exista pe Kidz!"
usr_20870
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:28
mai incearca, ca sigur tre sa mearga. daca intri pe pagina mea de profil fara sa fii logata merge, iti apare TRIMITE MESAJ. deci tre sa mearga si daca te loghezi. sau, din ce oras esti, daca esti din bucuresti poate ti le dau direct (ne intalnim si ti le dau), nu le mai trimit prin posta. sau daca esti din rm valcea, ploiesti, valea calugareasca, plopeni...
ruschita
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:21
Nu merge...incearca sa imi trimit tu mie si ai sa vezi. Din pacate nu sunt din Bucuresti, sunt din Botosani.
usr_20870
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:26
eu cred ca nu ti-ai facut tu bine inregistrarea ca utilizator, ca nu ai nici nume si nu cred nici ca te-ai inscris in 1970... dar de ce nu vrei sa iti dai adresa pe forum?whatever. da-mi un nr de tel fix sa te sun sa-mi dai adresa atuncea.
ruschita
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:32
Chiar asa...mai devreme imi arata numele si in 1970 nici nu eram nascuta :)
Hai ca scriu adresa aici, doar ca sunt persoane care din lipsa de ocupatie, fac treburi urate.
Str. Prieteniei, nr. 4, sc. B, et. IV, ap. 21, jud. Botosani, loc. Botosani, cod 710077. Nume Andrus Andreea.
Mi-am mai facut un cont, dar vad ca patesc acelasi lucru...nu stiu ce nu fac bine
anflo
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:59
of, am completat de 6 ori datele mele...de ce se sterg? ca doar dau clic pe salvare... Daca te pricepi si daca ai timp si chef fa-mi tu un cont..ca parca-s fantoma
anflo
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:03
in sfarsit se vede o schimbare
anflo
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:16
Ruschita, mai vorbim?
anflo
Postat pe 29 Ianuarie 2009 01:41
:)) vorbim,mai , de ce sa nu vorbim.
ia zi, ce te framanta?
ruschita
Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:07
Duc lipsa de ceva...am nevoie in primul rand de o prietena...sunt suparata ca m-am certat cu cineva si mai am un pic si ma dau cu capul de pereti
anflo
Postat pe 29 Ianuarie 2009 12:17
acum ca ai cont .. dpune-mi cu ce te pot ajuta ? daca vrei vb pe mess. asta-i si id de mess
mariamatei
Postat pe 29 Ianuarie 2009 12:51
spune-ne cu ce te putem ajuta. despre ce e evorba. cu cine te-ai certat?inbteleg ca era cineva la care tii ca altfel nu te afecta asa.
ruschita
Postat pe 29 Ianuarie 2009 13:24
Buna...m-au certat niste mamici care erau oameni de care am reusit sa ma atasez..au spus cum am bani de net si nu am pentru bebelusul meu, asa ca am decis sa ma descurc cum pot si cu ce am, decat sa ma considere cineva o hoata sau profitoare sau...nu mai cer nimic la nimeni, daca nu am ceva, asta este...o sa treaca toate...
Dar sper totusi sa ma imprietenesc cu niste mamici aici
anflo
Postat pe 29 Ianuarie 2009 13:26
eu nu te judec. fiecare face cum crede de cuviinta. tu ai cerut ajutor si fiecare te ajuta sau nu, dupa cum poate sau nu poate, dupa cum vrea sau nu vrea. daca ai fi cerut ceva ce nu iti trebuia, problema ta. daca mie imi prisoseste, de ce sa nu foloseasca altcuiva? mai zicea cineva ca sa pastrez toate hainutele si sa nu dau din ele, ca poate ii facem un frator . o sa ii facem, da, dar ce, lui nu ii ia nimeni haine noi deloc? daca nu noi, sigur ii iau nasii, rudele etc. oricum nu o sa foloseasca 2 randuri de haine o data (si ale lui si ale lui andrei), asa ca noi mai dam din ele, nu pastram decat ce e mai neutru (merge si la fetite) sau mai de suflet (d exemplu darurile de la mosul care a venit la andrei in spital nu le dam) Nu mai pune la suflet ce zic altii, daca tu simti ca iti foloseste netul si nu te descurci fara el, asta nu e traba altor mamici, doar nu ai fortat pe nimeni sa iti dea nimic. Si daca ceri ajutor pe net, evident ca ai net, nu e ca si cum pacalesti pe nimeni.
ruschita
Postat pe 29 Ianuarie 2009 13:32
Iti multumesc tare mult...Chiar aveam nevoie sa imi spuna cineva asa ceva
Si eu am dat hainutele lui bebe, pt ca am o nepotica de 4 luni, dar am si pastrat din ele, cum ar fi primele hainute, si cateva body-uri care mi-au fost foarte dragi mie
anflo
Postat pe 29 Ianuarie 2009 14:10
ma gandesc ca sunt atatea mamici care isi tin copilasii in paturele si carpe si tot se descurca..eu nu as putea? oricum, nu cred sa ajung atat de rau, dar oricum va fi ma voi descurca; timpul trece, bebe creste, problemele vin si trec...si nu am cerut niciodata ceva ce nu sa nu-mi foloseasca...am zis si in primul post ca am primit hainute, nu m-am ascuns...dar e dureros cand stii ca cineva se gandeste la tine ca la un om rau si tu incerci sa dovedesti ca nu e asa si nu vrea nimeni sa te asculte...
anflo
Postat pe 29 Ianuarie 2009 14:14
Oricum, daca reusim sa vindem apartamentul si gasim o casuta ieftina, am sa-i iau lui bebe tot ce i trebuie si am sa ii pot face si un loc de joaca in curte(sper), ne platim toate datoriile si astfel salariul va fi salariu si nu vom mai avea de platit rate...ne vom putea permite mai multe, plus ca la casa nu sunt atat de multe de platit....si mai pot pune si niste cartofi,rosii, legume in curte acolo; o sa fie mai usor
anflo
Postat pe 29 Ianuarie 2009 14:17
buna.Cine ne poate ajuta si pe noi cu cateva hainute,mai subtirele pt primavara?am un baietel de un an si 4 luni.Multumesc
nechitaelena81
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:13
anflo, ti-am pus azi la posta un pachetel cu cateva hainute. sa imi aduci aminte mai la vara sa iti mai trimit, ca acum hainele de vara le folosim pe sub hainele de iarna pe post de maieu . Sa imi zici mai la vara daca mai ai nevoie sa iti mai trimitem.
ruschita
Postat pe 30 Ianuarie 2009 20:56
Iti multumesc mult, sper si am sa fac tot posibilul sa nu imi mai trebuiasca.
anflo
Postat pe 31 Ianuarie 2009 12:39
aviz mamaicilor care trimit pak si fac acte de caritate:printre voi nu sunt numai persoane ortodoxe....daca vreti sa stiti cate ceva despre fata asta caruia voi ii faceti bine,va voi spune eu,pt ca eu sunt persoana cu care"a vorbit"pt un carutz.nu trebuie decat sa va expun mailurile ce a avut nerusinarea sa mi le trimita,tarand in noroi numele unei fete nevinovate,spunand fel de fel de baliverne despre ea....Cu mine ea nu "a vorbit"pt carutz,ci a incercat sa faca rau cuiva pt a obtine carutul.Numai ca (NE)educatia si ignoranta cuiva se vede din primele cuvinte pe care le aseaza pe o foaie(sau in cazul nostru pe internet).imi pare rau ca trebuie va spun aceste lucruri,dar vad ca omul bun este intotdeauna considerat si prost.Spre deosebire de ea,fata caruia eu i-am trimis carutul(care este oricum un landou----deci vreau sa spun pt noi nascuti,in nici un caz pt copii care deja stau in funduletz,nu mai stau culcati.... )nu a facut ca ea...sa se milogeasca in stanga si in dreapta,ci isi vede linistita de treaba ei,a dat doar un mesaj de raspuns anuntului facut de mine.eu ma gandesc ca inainte sa aduci un copil pe lume trebuie sa fii capabil sa teconduci tu singur...Sunt si cazuri nefericite,in care "se intampla"si altele in care tatal copilului abandoneaza familia,respoansabilitatea,altele in care nu toti au o situatie financiara pre "roz"dar sa ma scuzati...asta ar insemna ca cel putin 50-60%din populatia romaniei sa iasa la cersit.Nu cred ca printre voi nu sunt persoane care se lupta zi de zi pt a supravietui...si atunci va intreb eu,ce ar trebui sa facem?sa iesim cu totii pe strada si sa ne plangem nejunsurile?
astept raspunsurile voastre....
annuka
Postat pe 2 Februarie 2009 09:22
mai nu te supara pe mine, fiecare are dreptul sa facace vrea. cine cere cere, cine da , da si gata. eu am oferit niste haine care stau acum degeaba in dulap. nu ma intereseaza cine le va purta (mama care le-a cerut sau alt copil oarecare de pe strada), dar sunt convinsa ca cineva le va purta intr-un final. nu cred ca s-a ostenit nimeni sa dea indicatii atat de precise cu privire la ce fe lde hainute vrea, numai ca primindu-le sa le arunce la gunoi sau sa spele cu ele pe jos, sau sa le faca bucatle sa umple salteaua cu ele. sincer! Asta in primul rand. In al doilea rand, persoana despre care mi-ai scris in mesajul privat ar fi trebuit sa taca nu sa iti zica tie (si altora) ce i-am trimis sau nu i-am trimis. In al treilea rand, nu inteleg care e supararea ta si de ce ti-a casunat pe mine. Ti-e ciuda ca incerc sa fac o fapta buna, sau ti-e ciuda ca nu te-am ajutat pe tine, sau care faza? Da, fiecare are probleme , si eu am avut garla, si fiecare ibcearca sa si le rezolve cum stie mai bine. Unii "cersesc". Ok. Daca crezi ca e o actiune mai de succes asta, fa si tu la fel. Cine te impiedica? Nu zic ca nu e exagerat sa pretinzi ca simultan ve folosi si port-bebe si carucior, dar nimeni nu a bagat mana in buzunarul nimanui, fta a zis "dati-mi" si cine are si vrea ii da. cine nu, nu. Nu vad de ce trebuie tu sa ma amesteci pe mine in problema asta si sa imi zici ca te mira sa vezi ca mai ajut si pe altcineva decat pe cei de care deja stiai.Nu e problema ta ce fac eu. PUNCT!
ruschita
Postat pe 2 Februarie 2009 10:07
iar daca trimit ceva pt un copil (indiferentr de ce parere as avea sau nu despre parintii lui sau despre cat de bine si-au planificat ei viata), trimit pt acel copil nu are nici o vina. de ce trebie copilul sa plateasca pt inconstienta parintilor sau pt nenorocul lor? Si daca noii acum o ducem bine poate ar tb sa ii multumim lui dumnezeu pt ce avem si nu sa aruncam cu noroi in altii care incearca sa ajute un copil mai amarat decat al sau... Si tie daca mi-ai cere ajutorul si nu m-ar incomoda cu nimic, ti-as ajuta. ( Asta daca nu as simti cumva ca intru in categoria celor mai putin ortodocsi sau mai...prosti prin faptul ca ajuta!...multumesc frumos...)
ruschita
Postat pe 2 Februarie 2009 10:10
nu ma intelegeti gresit nici unii: eu nu iau apararea nimanui, vreau doar sa ma lasati pe mine in pace, nu ma amestecati in problemele, barfele, intrigile voatre! Iar cei pe care i-am ajutat cu orisice vreodata, va rog mult, nu faceti din asta pagina de ziar, NU e treba nimanui ce fac eu si pt cine!!!!!!!!!!!!!!!
ruschita
Postat pe 2 Februarie 2009 10:18
nu ma intelege tu gresit p mine...cei mai putin ortodocsi sunt cei ca ea si unul di cei prosti prin faptul ca ajuta ma vad tratata eu,nu vorbeam despre tine...daca nu ai inteles.ca unii muncesc sa aiba si se strofoaca pt copilul lor si altii intra in categoria celor care SE FOLOSESC de copii pt comoditatea lor.nu stiu tu,dar eu cei 7 ani de acasa ii am si de aceea am dat un anunt ca vreau sa ajut pe cineva...nu numai asa de flori de mar si pt a ma afla in treaba.as ca inainte de a judeca....mai gandeste-te o data cine p cine invidios
annuka
Postat pe 2 Februarie 2009 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nurorile, nurorile ,iar nurorle............ 198 De la: Jojolin 10 Februarie 2016 17:16
de suflet 63 De la: office_salinasusesi_ro 13 Februarie 2010 17:13
vand hutut de camera 2 De la: pinky 5 Iunie 2009 10:48
Balansoar graco elecric 5 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:19
mamici nascute in februarie 18 De la: Mony08 30 Noiembrie 2009 03:02
Setari Cookie-uri