Un pic de ajutor, va rog..

si tie ramona...te rog sa mai termini si tu ca vad ca nici una nu e mai breaza decat cealalta!ia mai plecati capul amndoua si certati-va in alta parte,ca aici nu suntem la piata!pt ca te consider un pic mai cu bun simt decat p andreea,dovedeste-o ca esti!
annuka
Postat pe 5 Februarie 2009 21:06
Nu sunt necinstita, dar Ramona tot minte. Te simti bine facand asta?
Oricum nu ma mai intereseaza. Lasa, ca odata tot o sa isi arate adevarata fata si in fata voastra si o sa ziceti "uite ca proasta aia avea dreptate"
anflo
Postat pe 5 Februarie 2009 21:07
Annuka, iti spun sincer ca sunt online! Poate nu e bun programul. Crede-ma ca nu mint. Si chiar as vrea sa imi arati mailurile si mesajele, poate vedem unde e greseala.
De ex. acum, la status am "un vot pls", chiar nu as avea de ce sa te mint in leg cu asta.
anflo
Postat pe 5 Februarie 2009 21:11
lasa vraja marii,ca nu ma intereseaza dc esti sau nu online acum...e vb ca iti scrisesem si NU AI AVUT CURAJUL sa raspunzi sau NU AI VRUT.programul este excelent....
si eu nu sut aici la scoala sa controlez alaturi doamna profesoara greselile altora.greseala esti tu...si modul tau de a fi
annuka
Postat pe 5 Februarie 2009 21:17
Poate ai vreo problema de nu intelegi cand iti spun ca nu am primit nimic de la tine!!!
Arata-mi ce mi-ai scris
anflo
Postat pe 5 Februarie 2009 21:22
probleme ai tu a ce esti...si nu ma mai lua p cu mine faze de "femeie inteligenta".vezi-ti de treaba linistita si de viata ta..puteai sa iti arati inteligenta mai demult,copila!si termina o data.eu in privat oricum tie nu iti scriu,daca asta tot urmaresti.spun omului in fata ce am de spus.se pare ca ramona e mai inteligenta decat tine,dupa cum am banuit....i s-a spus sa termine si a inteles.dar daca vrei,de acum poti sa "vorbesti"si singura,daca nu,vezi poate mai ai un pic de clor,ca dai dovada mare de iresponsabilitate oricum
annuka
Postat pe 5 Februarie 2009 21:46
Bravo, f frumos din partea ta! Iti multumesc mult de tot!
anflo
Postat pe 5 Februarie 2009 22:33
annuka
Postat pe 5 Februarie 2009 22:39
Anuka, tu nu ai treaba pe acasa, tzatza principala aici tu esti dupa cate vad eu Ce tot le dai apa la moara la fetele astea? Lasa-le in pace tot scormonesti in r*** .Poate intr-o zi se vor impaca si vor ierta.Impacat-va mai fetelor, zau asa si inchideti gura la spectatori.Hai ca n-ati omorat niciuna pe nimeni.
tory_kidz
Postat pe 6 Februarie 2009 02:21
o persoana fara "personalitate" isi poate da cu parerea? nu cred...daca vreti vreodata sa se linisteasca apele nu mai scrieti..NIMIC despre acest subiect...cine pe cine face tata???? de ce???? in primul rand sa poti vorbi asa despre o persoana trebuie sa ai ceva de impartit cu ea... cine esti, "draga fantoma" ...de ce speri la o impacare intre mine si deea08, ddeiutzz,bebe08, bebe_mic, mami_pui , anflo, koritsy sau cate alte personalitati o avea...eu am fost clara si precisa..impacare cu ea nu am de ce..doar ca o sa invat sa imi triez "prietenii" .. dar parerea mea, nu pt ca mi-a luat apararea, ci pt ca a fost de partea dreptatii, annuka este o persoana directa si poate de aceea o consideri tata...mi se pare normal sa nu se lase facuta in fel si chip de o pustoiaca de 20 ani care pe deasupra mai are si tupeul, dupa ce i-a cerut sa o ajute, sa o faca tata si nesimtitta si in toate felurile.. e dreptul annukai sa se apere. nu-i asa ?
mariutza_mea
Postat pe 6 Februarie 2009 11:09
Daca taceai, filozof ramaneai.
Acum pt ce ai mai zis de mine? Liniste-te odata, ca vad ca iti face placere sa porti o astfel de discutie.
La fel de "pustoaica" esti si tu.
Si abia astept sa te cunoasca si fetele asa cum esti tu si nu asa cum te arati.
Numai de o prietena ca tine nu am eu nevoie acum. Sa ma anunti si pe mine cand ai terminat cu taraboiul asta.
anflo
Postat pe 6 Februarie 2009 11:16
da draga mea...nu ma consum nicipt "prietenia" ta , nici pt altceva..lasa tu sa vada lumea cum sunt! eu abia astept sa ma vada EXACT asa cum sunt..nu-ti doresc acelasi lucru..stii tu de ce.. iar tu.........sanatoasa sa fii ca daca ti-era asa greu iti cautai de munca si lasai copilul la cresa dar cand e comoditate si lipsa de bun simt.. asta e...cred ca asta spune destul de multe despre tine


ps. lasa-ma pe mine asa "nesimtita" "profitoare" si "vaca" asa cum sunt..
iar pe annuka las-o sa isi vada de ale ei ca nu ai tu dreptul sa o judeci de nici o culoare...
iar tu fii asa cum esti ca iti sta bine
mariutza_mea
Postat pe 6 Februarie 2009 11:21
...si care e subiectul pe bune ca nimeni nu intelege nik doar dak citeste cele 7 pagini....sigur e cel mai comentat subiect,mai bine se numea altfel.......,ati deviat tare de la subiect,scuze ca ma bag, dar chir sunt pers care doresc sa ajute,la ce s-a mai facut acest topic....stiti cum se zice cel mai destept cedeaza...pupici la pici!

aaaa... cand se linistesc apele vorbim si la subiect"un pic de ajutor ,va rog..."
oanaoaky
Postat pe 6 Februarie 2009 11:39
In primul rand, nu te-am facut vaca, bun?
De lucru am cautat...
Sa te vad pe tine ca ai sa iti lasi fetele la cresa, cand cea mica va avea 7 luni, plus ca alaptez.
In fata fetelor nu ai decat sa faci pe sfanta, dar eu te stiu prea bine.
Eu ma opresc aici. Multa sanatate!
anflo
Postat pe 6 Februarie 2009 11:40
draga eu le-as fi lasat si acum, dar din pacate nu este cresa in dorohoi!


aaaaaaaaaaaa si cum de alaptezi daca cereai lapte praf si cereale...
mariutza_mea
Postat pe 6 Februarie 2009 11:44
Ca sa nu ramai "curioasa", dupa cum imi spuneai tu mie odata...daca te uitai si in alte subiecte, nu numai la ajutor umanitar, ai fi aflat ca nu se satura numai cu piept...desi ar fi trebuit sa stii asta, ca doar ai o fetita de aproape 2 ani. Si daca tot stai in chirie, nu vad de ce nu te muti in botosani, ca sa le poti duce la cresa..ca doar o sa ai salar sa poti plati o chirie mai mare.
Din momentul asta vei vorbi singura.
anflo
Postat pe 6 Februarie 2009 11:49
mai copila lu mama..vezi ca esti pustoaica..nu ma pot baga cu capul inainte//intai ar trebui sa imi gasesc de lucru si apoi si banii de cresa si chiria..eu iti ziceam tie pt ca tu NU PLATESTI CHIRIE.... eu am de lucru, lucrez de acasa..asa cu nu ma compara pe mine, care lucrez noaptea, de acasa, cu tine care nu faci decat sa iti plang de mila si sa gasesti motive...sorry pt tine si pt copilasul ala pe care il ai...
mariutza_mea
Postat pe 6 Februarie 2009 11:53
ai dreptate oanaoaky...nu se mai intelege nimic.sfatul meu este:daca vrei sa ajuti pe cineva,fa-o cu mare atentie pt ca nu se stie peste cine dai si ce neplaceri ai....

annuka
Postat pe 6 Februarie 2009 12:23
Doamne fereste pana unde s-a ajuns oare cate pagini se vor mai scrie....
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Februarie 2009 12:38
nu vreau sa creez controverse doamne fereste dar am vazut si eu pe alte forumuri(mami,miresici) ajutorul umanitar cerut de ramona si zecile de pagini de controverse create pe aceasta tema....eu as trage o concluzie....cine vrea sa ajute sa ajute cine nu atunci nu sa fie....pentru ca pana la o adica conditia materiala nu intotdeauna corespunde cu cea financiara...fiecare are problemele si neajunsurile lui...si eu una care ma cataloghez in clasa de mijloc sa spun asa imi lipsesc una alta si mi le-as dori...deci de aici ar rezulta ca cine vrea sa ajute ajuta
ps:eu le doresc numai bine si spor in toate la fetele cu probleme(mai mari sau mai mici) iar legat de un ajutor umanitar ramane la atitudinea fiecaruia!
O zi buna va doresc!
violeta09_kidz
Postat pe 6 Februarie 2009 12:43
buna seara mamici,buna seara si tie Ramona,nu am nimic cu nimeni,intru si eu si citesc pe unde apuc ,caut unele chestii si ma trezesc eu stiu pe unde,dar sincer cand am vazut si poza si comentariile facute ....imi vine sa urlu,nu e treaba mea dar si aici se ajunge la scandat care te are drept una dintre protagonistele principale,cum se face ca peste tot pe unde intrii ,lasi scandal???nu stiu si nici nu e treaba mea ,dar peste tot ceri ajutor,ok e viata grea,dar cat ajutor mai vrei de ce nu lasi si pe altii sunt mamici disperate care ar dorii sa aiba parte de multe chestii,dar tu intrii in una suta forumuri peste tot ceri ajutor,lasi scandal,pe mami de ce nu mai intri ????? iti este rusine?
felicitari pentru cel de al 2 lea bb sincer imi pare rau ca te chinui si nu imi place de tine ca bagi raca intre mamici,de ce?????iti place sa vezi cum se cearta mamele din cauza ta?
ok,va las dragi mamici si imi pare rau ca peste tot pe unde vad ca scrie gazutza sau mariutza deja stiu ca este scandal
un somn usor va doresc
mihasa
Postat pe 9 Februarie 2009 22:03
...nu stiu ce sa mai zic nici eu....
am numai o singura intrbare pt toti/toate cei care citesc acest subiect....:ati vazut pe undeva pe aici ca gazutza sau mariutza a cerut ceva cuiva?....eu una nu...........
annuka
Postat pe 9 Februarie 2009 23:33
nu in subiectul asta , dar in altele da .
ion_cristina
Postat pe 10 Februarie 2009 15:30
annuka: http://www.kidz.ro/comunitate/forum/view_topic/594/va-rugam-sa-ne-ajutati-.html

http://www.kidz.ro/comunitate/forum/view_topic/821/URGENT-cartus-imprimanta-lexmark-z645.html


mai era unul in care cerea sa primeasca lapte praf dar nu mai gasesc linkul...


ruschita
Postat pe 10 Februarie 2009 15:44
iar pe alte situri . cere patut , si interfon pt bebe ..
ion_cristina
Postat pe 10 Februarie 2009 15:54
http://www.faracearta.com/umanitare-f84/cine-ne-poate-ajuta-t1631-210.htm
ruschita
Postat pe 10 Februarie 2009 16:00
devine ilar
violeta09_kidz
Postat pe 10 Februarie 2009 16:04
ceea ce mie mi s-a parut urat .. este ca are o atitudine agresiva , practic apostrofeaza anumite persoane care ofera diverse donatii . citez .

DONEZ HAINUTE BEBE 0-7 LUNI,SUNT DIN BUCURESTI SI POT FI CONTACTATA LA TEL 0724****2.
CommentAuthorgazutza29 CommentTimeJan 19th 2009

nr de tel nu e bun..sau il tineti numai inchis..

si pe acelasi site. foloseste 2 id uri diferite ..... cerand diverse mie asta mi se pare clar ca nici ei nu i se pare ok sa ceara la modul asta ..

CommentAuthorgazutza29 CommentTimeDec 22nd 2008

poate are cineva un patut pt bebe.bebelina mea deja se foieste foarte mult iar in pat cu mine si cu suruiara ei e foarte greu ca trebuie sa am grija si nu ma mai pot odihni.multumesc.

sincer nu am nimic cu oamenii astia . pt ca nu cred ca au de toate si vor doar sa ceara . cred sincer ca le lipsesc destule ... dar eu am trecut printr-o experienta naspa .. in care am dat diverse obiecte pt bebe , si le-am gasit la vanzare pe diverse site-uri ... anunturile de genul ala .... super oferta cu de toate ... noi si second hand .....m-am suparat tare ... si probabil sunt mai subiectiva ... ca sa nu mai spun ca persoana in cauza parea tare amarata din e-mailuri ... ideea e ca sincer acum ... daca tu chiar nu ai .... ceri eventual mancare si haine- strictul necesar .. ....nu lucruri care multora li se par scumpe dar fac un efort sa le ia ....daca sunt persoane dispuse sa le ofere anunta ele .. nu trebuie sa le ceri tu .....
ion_cristina
Postat pe 10 Februarie 2009 16:04
violeta, daca tie vinderea unui colpil ti se pare ilara...
ruschita
Postat pe 10 Februarie 2009 16:24
nu degeaba se spune ca femeile sunt niste tate.
maria_serafim
Postat pe 10 Februarie 2009 16:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut 1 De la: garbo261189 25 Ianuarie 2012 16:45
Alex are nevoie de ajutorul nostru, urgent! 1 De la: amimami 31 Iulie 2009 13:19
AVEM NEVOIE DE AJUTORUL VOSTRU 15 De la: T3O 19 Mai 2010 15:16
Ce-o sa fie, cand va fi mare? 4 De la: mentor 8 Decembrie 2008 19:39
Vand patut cu baldachin si balansoar Douceur 1 De la: simi_clau 17 Februarie 2010 01:17
Setari Cookie-uri