Un pic de ajutor, va rog..

stii ceva..eu te las acum ca am altele mai importante...sa duc copilul la dans,ca ma intereseaza soarta si dezvoltarea lui,cat integrarea in societate,nu sta ca al altora in coltul casei,uitat de ma-sa ca are treaba cu cersitu.maseaza-i tu gingiile,ca nu ai inteles aluzia.
si dc tot spui ca te-ai razgandit,da anunt p toate site-urile si spune ca nu vroiai de fapt ajutor,ca te-ai razgandit.nu ma lua p mine cu "ce vrei sa fac".ca poate ce vreau eu...nu esti capabila sau responsabila sa faci. adios,ca ma asteapta treburi importante(copilul meu p primul loc si numai dupa toate escrocheriile d p net).
annuka
Postat pe 2 Februarie 2009 17:20
Poate trebuia sa scriu cum zici tu...
Dar cand am scris astea, m-am gandit ca poate are cineva macar pampersi, nu am zis sa mi le dea pe toate si nici nu am fortat pe nimeni.
anflo
Postat pe 2 Februarie 2009 17:22
Mai femeie! copilul meu nu sta uitat intr-un colt!!! Crezi ca toata lumea e ca tine?
anflo
Postat pe 2 Februarie 2009 17:23
andreea nu te supara pe mine..asemenea vorbe ii adresezi persoanei care te asteptai sa iti dea carutul? nu e frumos din partea ta..


ti-ai taiat singura craca de sub picioare
mariutza_mea
Postat pe 2 Februarie 2009 17:26
mai sa ma ierte dumnezeu, cand eram noi copii nu mai existau papmersi si uite ca nu se murea din cauza asta. cu banii de pampersi mai bine cumperi ceva util copilului (mancare, haine etc), si la varsta asta deja poti sa il inveti la olita ca oricum o s ii trebuiasca nu? daca pampersii erau tinta ta principala , atunci are dreptate anuka in privinta "cersitului"...
ruschita
Postat pe 2 Februarie 2009 17:27
iar mie nu-mi zice ca nu le-ai spus tu altora ce ti-am trimis, ca nici tu insati nu stii ce ti-am trimis, de vreme e nu ai primit inca pachetul!
ruschita
Postat pe 2 Februarie 2009 17:29
Multumesc ramona, esti o dulce!
Spre deosebire de tine, eu nu am pus niciodata poze sexy cu mine pe net.
Am un pic mai multa demnitate decat tine.
anflo
Postat pe 2 Februarie 2009 17:30
mai femeie sa ii spui cui vrei tu....ca nu te tragi cu mine de sireturi....si vroiam sa te ajut,dar ai dat-o de gard rau de tot.daca nu vezi bine sau esti tulburata de vreo afectiune acuta sau virala mai uite-te un pic la pozele din profilul meu si vei constata ca baiatul meu nu e un milog si poti observa in ce ambiente umbla....pt ca ma-sa si ta-su fac sacrificii pt el,de aia l-au adus p lume,nu sa il chinuie.vad ca nesimtirea si prostia ta nu are limite,imi pare rau ca trebuie sa o repet
annuka
Postat pe 2 Februarie 2009 17:32
hai k iar ma musti de spate fara sens..tu nu te-ai saturat de tine si de cate aberatii scoti?
mariutza_mea
Postat pe 2 Februarie 2009 17:32
Imi pare rau ca te-ai suparat si tu..Nu am spus eu nimanui de pachet. Ramona, daca vrei sa faci un lucru bun, recunoaste asta...tu ai intrat pe celalalt forum si spus de hainute de vara
anflo
Postat pe 2 Februarie 2009 17:32
A..nu recunosti?
anflo
Postat pe 2 Februarie 2009 17:33
Nu te-ai gandit o clipa sa ma ajuti, sunt sigura de asta...imi retrag cuvintele care te-au deranjat
anflo
Postat pe 2 Februarie 2009 17:34
ce sa spun unde sa spun de hainute de vara? cui? eu abia acum am vazut ca tu de fapt hainute de vara vroiai.. ce ai cu mine mai fata..deja ai o obsesie..scuze..dar pe invers inca nu sunt..si cu una ca tine..nici nu imi doresc!!!!
mariutza_mea
Postat pe 2 Februarie 2009 17:34
mda..eu chiar ma retrag... DE TOT din subiectul asta.. mi-e si scarba sincera sa fiu..in loc sa inveti sa gasesti rezolvari la probleme gasesti motive si scuze idioate.. sa dea dzeu sa nu ajunga copilul tau sa aiba gandirea ta! eu imi cresc cu mandrie fetele si oricat as lupta pt ele tot nu mi se pare de ajuns.. sa fii sanatoasa si sa iti dea Dumnezeu minte si sa o folosesti la ce trebuie!
mariutza_mea
Postat pe 2 Februarie 2009 17:37
Nu te recunost in cuvintele de mai jos, ramona?

..scaun de masa..gentuta nu stiu de care...pampersi...haine de vara (deja ) ... blender...sterilizator...umidificator(ca vezi doamne i se pare ca bebe respira greu...
anflo
Postat pe 2 Februarie 2009 17:40
realizez ca sunt un pic off topic insa as vrea sa ajut si eu cu niste hainute pe cine are nevoie. Baiatul meu are acum 6 luni si am deja 2 cutii mari cu hainute in stare foarte buna (unele chiar nepurtate sau imbracate de 2-3 ori). Eu am un apartament tare micut si cam duc lipsa de spatiu si pote exista cineva caruia i-ar prinde bine.
corina_dragoi
Postat pe 2 Februarie 2009 17:41
la o casa de copii te-ai interesat? cred ca acolo e cea mai mare nevoie (daca ai vreuna prin apropiere sau stii cum se ajunge la ea)
ruschita
Postat pe 2 Februarie 2009 17:44
ma gandeam sa ajut si eu cand am vazut anuntul dar citind cele de mai sus m-am razgandit total mai bine merg la centrul de copii abandonati din orasul meu si le donez ca acei copii chiar au nevoie.Cred ca maine si pun in aplicare planul ca numai bine e sotul meu liber si-l pun sa ma duca pana acolo cu cutii cu tot.
SEBY1YEAR
Postat pe 2 Februarie 2009 17:46
corina_dragoi eu am o fetita de 2luni si o saptamana, dar deja trecem la hainute de 3-6 luni ca e lunguta are 61cm deja cateva lucrusoare de 3-6luni avem noi, nu zic nu, insa foarte putine pt ca ce am avut mai mult au fost de 0-3luni. daca vreti sa le oferiti (cateva, ca sa mai fie si pt altcineva)eu le primesc cu placere..nu am "pretentii" de genul haine de fetita/baiat sau culori. iar de celelalte va pot da o idee ce sa faceti cu ele...
mariutza_mea
Postat pe 2 Februarie 2009 17:46
Multumesc mult fetelor care m-au ajutat/ care au vrut sa ma ajute...
Ruschita, te inteleg daca te-ai suparat; si eu sa vad asa ceva nu as mai avea incredere...daca esti de acord, cand iau pachetul, il pun inapoi, ca uite ce fac fetele...mai bine ma lipsesc si asa ti-ai facut si tu probleme si cu siguranta se va bucura alt copilas de ele.
anflo
Postat pe 2 Februarie 2009 17:46
vad ca nu sunt singura care gandeste asa....
SEBY1YEAR
Postat pe 2 Februarie 2009 17:46
:(
anflo
Postat pe 2 Februarie 2009 17:48
nu mai bine, anflo, dai tu la alt copil hainele?ca decat sa fi cheltuit degeaba pt transportul cu posta, si eu si tu?nu crezi ca e mai bien asa, daca tu nu le vei pastra?
ruschita
Postat pe 2 Februarie 2009 17:54
Plec si eu...imi cer scuze pt tot.
anflo
Postat pe 2 Februarie 2009 17:55
Eu le-am cerut de nevoie, nu de dragul de a cere si daca esti de acord, le voi pastra eu, vreau sa nu iti para rau pt ce ai facut
anflo
Postat pe 2 Februarie 2009 17:57
odata ce tio le-am trimis, si dupa cum am zis le-am trimis pt copil, as vvrea sa le si foloseasca (sau daca nu el, atunci alt copil), nu da bani la posta ca sa mi le tirmiti inapoi, de banii aia ia copilului ceva. si ce, tu nu gasesti cui sa le dai daca tie nu iti plac sau nu iti folosesc?
ruschita
Postat pe 2 Februarie 2009 18:00
Te-ai suparat, asa este?
anflo
Postat pe 2 Februarie 2009 18:03
aoleu, oamenii lui dumnezeu! incetati opdata! daca le voiam inapoi iti ziceam. nu nu le vreau inapoi. i le-am trimis copilului tau, lasa-l pe el sa le foloseasca. gata, ajunge! Si da, ma supara faza cu "ti le dau inapoi", ce eu n-am alta teeaba decat sa plimb haine prin tara inainte si inapoi?pastreaza-le femeie daca ti le-am trimis, nici macar nu le-am trimis pt tine ci pt copil!
ruschita
Postat pe 2 Februarie 2009 18:05
Nu mai am ce sa spun. La inceput erau cateva persoane care ma intelegeau. Atat...nu mai deranjez pe nimeni;
Rog un admin sa inchida topicul.
Multumesc,
Andreea.
anflo
Postat pe 2 Februarie 2009 18:10
ooo vad ca s-au calmat apele,dar totusi,anflo,deea si andreea puteai sa imi scrii in loc de mail un mesaj aici p forum.sau tre sa ne ascundem dupa deget...
si ca sa inteleaga toata lumea care nu e la curent ce s-a intamplat....si eu am dat anunt ca ofer un carucior chicco("DE FIRMA" dupa cum spune anflo),ma bucur din suflet ca am facut-o,si nemultumirea mea e doar una:invidia lui anflo ca nu a fost ea beneficiara...am primit fel de fel de mailuri de la ea in care o injosea si o batjocorea p mariutza_mea de mama focului,in asa fel incat spera ca eu sa nu ii mai trimit acesteia caruciorul...
si am facut apoi un aviz amatoarelor de acte de caritate sa se intereseze mai bine despre persoanele carora le fac bine,pt ca nu sut toate prea ortodoxe,si ne trateaza de proaste p noi restul...de aici a decurs dupa cum ati putut observa.in rest nu am nici o nemultumire,fiecare poate bineinteles face ceea ce vrea,dar minciuna,intriga si invidia sunt cele mai urate lucruri din lume.asa ca daca eu am ajutat pe cineva,m-am interesat ce fel de persoana e si in nici un caz niste mailuri ffff suspecte nu m-au facut sa imi schimb parerea in bine despre cea care le-a trimis si in rau despre cea care era subiectul discutiei.va pup fetelor si sanatate.
Ruschita,nu are nimic nimeni cu tine si eu nu ma bagam in seama daca nu eram patita...vroiam doar sa intelegi cu cine ai de-a face...nu sa nu ii pui paket.mai sunt si altele(nu dau nume)care in privat,pe messenger cer bani de la toate persoanele cu care intra in vorba,si acelea povestind fel de fel de baliverne de nu mai stiu nici ele cui ce au zis.imi pare rau sa observ ca rasa romaneasca e ata de pomanagie si mincinoasa...nu e de mirare ca si aici,in strainatate se uita toti urat la noi...din cauza unor astfel de specimene.....
annuka
Postat pe 2 Februarie 2009 21:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LEAGAN ELECTRONIC -Pimii Pasi- de vanzare 1 De la: alinutzika 22 Octombrie 2009 17:38
SUPER OFERTA Vand sistem supraveghere Philips Avent 1 De la: danielas999 6 August 2009 20:18
Vand Fisher Price Laugh & Learn Home - 380 ron 1 De la: im2008 5 Ianuarie 2010 21:42
alocatia copilului dupa 2 ani 49 De la: SAL 18 Februarie 2012 14:41
avem nevoie de ajutorul tutturor mamelor 2 De la: larisa_ana 1 Decembrie 2009 18:42
Setari Cookie-uri