Un pic de ajutor, va rog..

ceea ce iarasi m-a indignat a fost faptul ca pana sa nasca spunea in stanga si in dreapta ca ea da copilul spre adoptie , ca nu are cu ce sa il creasca .. si atunci logic ca toate mamicile au sarit in ajutor din dorinta de a ii arata ca se poate descurca si cu doi copii ... dar ce nu au inteles este ca ea a observat ca se poate creste un copil si asa si ... cred ca i se pare o prostie sa se opreasca ..
ion_cristina
Postat pe 10 Februarie 2009 16:29
Fetelor, va rog, lasati-o moarta si treceti peste, (nu va mai scrieti deloc, daca asta este solutia) atatea vorbe urate si acuzatii vis-a-vis de poza minunatiilor voastre de copii ! E urat ! Hai lasati-o balta! Deschideti topic-uri pe teme mai placute!
Daca considerati ca este necesar postati avertizari referitoare la persoana in cauza , intr adevar nu este corect sa profiti de bunatatea unor mame, si este fff neplacut sa faci eforturi sa ajuti pe cineva si apoi sa fii dezamagit in legatura cu persoana respectiva, dar nu consumati atat de multa energie pe lucruri negative! Chiar nu inteleg!
carla_dana_p
Postat pe 10 Februarie 2009 16:52
vai rushchita nu ma refeream la ce ai postat tu inaintea mea ce la tot taraboiul creat de ajutorul umanitar jur ca nici nu am citit pana acuma ceea ce ai postat...imi pare rau ca nu am fost inteleasa ....toate cele bune va dorim!
violeta09_kidz
Postat pe 11 Februarie 2009 15:41
Daca tot am deschis topicul, am sa va tin la curent cu ce rezolv.. Zilele astea am pus anunturi pe net si in ziare cu vanzarea apartamentului. Trebuia sa facem intabularea luni dar nu am mai reusit, o vom face cat de curand si nu ne va mai ramane decat sa asteptam.
anflo
Postat pe 26 Februarie 2009 12:32
va doresc multa bafta de pe acum ca sa va puteti rezolva problemele si sa treceti peste aceasta perioada.
SEBY1YEAR
Postat pe 26 Februarie 2009 12:36
Multumim.
anflo
Postat pe 26 Februarie 2009 12:39
e o adevarata telenovela sa citesti aceste pagini, pe bune toata chestia e sa fii atenta sa nu pierzi firul
Bianca291
Postat pe 16 Martie 2009 16:57
Am si eu fetita de 9luni si mi-au ramas multe hainute de la ea multe sunt de vara stiti cumva cui as putea sa le dau nu prea imi vine sa le arunc vb foarte serios poate ma sfatuiti.
maria_serafim
Postat pe 17 Martie 2009 15:59
maria_serafim, intra sa vb pe yahoo cu altamaurica@yahoo.com , este o invatatoare din jud iasi, care stie niste oameni tare amarati care ar avea nevoie de hainute. iti spune ea despre ce evorba (daca vrei mai multe detalii si ca sa iti dea si adresa lor, ca nu vrea sa o faca publica pe site). Daca nu te convinge povestea lor, sau daca nu gasesti cui altcuiva sa le dai, du-le la o casa de copii ca sigur au nevoie
ruschita
Postat pe 17 Martie 2009 16:19
maria_serafim nici nu-ti imaginezi ce bucurie poti sa le faci acelor copii dar si tie crede-ma este un sentiment special
SEBY1YEAR
Postat pe 18 Martie 2009 13:02
la acelasi lucru m-am gandit si eu sa le dau la o casa de copii dar nu cunosc o sa ma interesez.
maria_serafim
Postat pe 18 Martie 2009 16:26
si multumesc pt sfaturi sunteti niste dragute.
maria_serafim
Postat pe 18 Martie 2009 16:27
nici eu nu am cunoscut pe nimeni dar m-am descurcat oricum doamnele de acolo sunt foarte deschise la acte de caritate mi-au spus chiar ca poti si boteza copii ca nu sunt toti botezati am zis ca ma mai gandesc dar sa stii ca ar fi o idee buna
SEBY1YEAR
Postat pe 18 Martie 2009 16:44
daca nu stii case de copii suna la protectia copilului (asistenta maternala) ca sigur stiu ei sa te directioneze catre una
ruschita
Postat pe 18 Martie 2009 16:48
Nu stiu ce sa zic de casele astea de copii...Eu am una aproape de mine si sincer v-o spun...Nu ajung toate la copii...daca unei ingrijitoare ii place ceva, poate sa ia, nu are nimeni de unde sa stie. Am avut 2 colegi care erau de la camin si spuneau ca le fura altii hainele care erau mai frumoase/ dulciuri si altele. La noi in zona, in aproape fiecare sambata venea cineva si cerea mancare/haine/bani, hainele mele asa le-am dat, dar in ultimul timp nu prea au mai venit.
anflo
Postat pe 18 Martie 2009 17:28
asa nu ai de unde sa stii niciodata:poate unul care ti se pare amarat, ii dai ceva si el il vinde. dar macar, daca duci ceva la o casa de copii, poate u ajung la copii chiar toate dar macar ajunge o parte, si au si ei o bucurie (ca doar, nu dau pe dinafara de motive de bucurie copiii aia nu?) eu cred ca merita sa faci un gest de genul asta pt ei. (ca ei nici nu s epot duce nicaieri sa ceara, sau sa aiba alte cai de a fi ajutati, mai ales daca au pana in 7 luni sau 9 luni sau cat zicea maria ca sunt hainele alea de micute). Sau daca ingrijitoarea ia hainele care i se par mai frumoase (ele fiind de bebelus), poiate aduce in locul lor la orfelinat hainele de acasa , care i se par mai urate decat astea, si tot ar fi un castig pt copilasii aia nu?) Acuma na, fiecare cum crede.
ruschita
Postat pe 18 Martie 2009 17:39
Asta e, nu ai de unde sa stii, oricum, Dumnezeu e mare si este vorba aia...Dumnezeu nu bate cu parul.
anflo
Postat pe 18 Martie 2009 18:00
si eu am un centru de copilasi chiar langa blocul meu. am incercat sa vorbesc cu ingrijitoarele de acolo si mi-au zis ca nu au primit donatii de foarte mult timp. asa ca am hotarat sa donez toate hainutele care raman de la fetele mele acolo. sunt mai multi bebelusi, copii pana in 3-4 ani abandonati de parinti sau ai caror parinti sunt morti. am vazut ceva ce m-a socat..din lipsa de fonduri dadeau la bebelusi apa unde au fiert orezul, iar la cei mai mari orezul..ingrijitoarele de acolo nu si au primit salariile de 3 luni, au mai ramas doua, restul si au dat demisia..sunt niste femei de nota zece...nu cred ca sunt genul care sa ia acasa din hainutele sau jucariile copiilor alora. nu au ce. asa ca nu cred ca e general valabil ca ingrijitoarele iau pt ele..pacat..pacat ca exista atatia copilasi nevoiasi si cei cu bani nu se gandesc sa faca un gest sa le aduca un zambet pe buze sau macar o gura de mancare sa le ofere...am ajuns sa i multumesc lui dzeu pt ce am, atata cat e..e bine...altii nu au nici atat..sa fereasca dumnezeu sa ajunga cineva in asemenea situatie..sunt 8suflete amarate de copilasi
mariutza_mea
Postat pe 19 Martie 2009 11:53
Eu cred ca ar trebui sesizat ceea ce se intampla acolo...cum sa dea apa de la orez la cei mici si orezul la cei mari?? Le-ar trebui un control. Decat asa, mai bine sa fie inchis acel centru, nu? sunt sigura ca s-ar gasi loc pt acei copii in alte centre.
anflo
Postat pe 21 Martie 2009 20:14
EU AM DAT FOARTE MULTE HAINE LA CASA DE COPII PENTRU CA NU AVEAM CE FACE CU ELE SI NU LE-A LUAT NIMENI DIN CONTRA II VAD PE COPII CU HAINELE PE EI CA MERG DESTUL DE DES PE ACOLO ASA CA NU TOATE INGRIJITOARELE SUNT NESIMTITE SA LE IA ELE.HAI SA FIM SERIOASE ORICE PADURE ARE SI USCATURILE EI.
ramo_deni
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:58
INCHIDEREA UNUI CENTRU DE COPII PE PERIOADA ASTA DE CRIZA?CRED CA NU STII CE VORBESTI. ADICA AUTORITATILE NU AU BANI DE HRANA SI TU ESTI SIGURA CA SE GASESTE LOC IN ALTA PARTE?UNDE LA TINE ACASA? ASTA DACA O MAI AI.
ramo_deni
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:03
Razi tu, razi...dar nu razi a bine
anflo
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:21
CARE-I PROBLEMA TA PAPUSA? VEZI-TI DE TREBURILE TALE SI VORBESTE DOAR CAND ESTI IN CUNOSTINTA DE CAUZA ALTFEL NU TE MAI OBOSI.SAU CE ESTI CLARVAZATOARE SA VEZI DACA RAD BINE SAU NU?RAD CUM AM CHEF SI CAND AM CHEF MAI ALES CAND VAD ABERATII.
ramo_deni
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:11
nu stiu ce sa zic dar pe cateva topicuri au inceput sa se iveasca tot discutii aprinse,de ce sunteti asa de rautacioase si interpretati totul cum nu ar trebui?hai sa fim mai intelegatoare una cu cealalta ca doar nu avem nimic de impartit doar de inpartasit idei despre una despre alta nicidecum sa ne tot tachinam .va urez un PASTE FERICIT SI TOT CE VA DORITI
silviatatu
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:59
Si noi va uram un Paste Fericit, multa sanatate si fericire tuturor precum si famillilor voastre.
Bianca291
Postat pe 20 Aprilie 2009 11:10
ma scuzati,deja am pierdut firul...Doamne,sunteti atat de rele ca nu imi vine sa cred.sincer,am ramas muta.este o persoana aici care e,cred,una dintre cele mai rele persoane ,sa spunem,intalnite vreodata. mare pierdere de energie! chestiunea e cat se poate de simpla-daca vrei,ajuti,daca nu,nu.dar nu reprosa niciodata,caci oricum,cand ajuti,cel mai mare bine ti-l faci tie.nu sunt o religioasa,daca asta ati inteles...unde locuiesc eu chiar exista un asa-zis magazin in care gasesti cam de toate pentru copii,gratis,noi sau vechi.poti dona sau iti poti alege ce vrei.aici,la noi,chiar e o moda sa donezi(ganditi-va ca faceti un bine cuiva,nu ca v crede cineva proaste)...aaa,la 20 de ani,chiar erati asa de mature?nu cred.eu spun sa va mai ganditi o data inainte de a intra in conflict cu cineva.k,suficient.
iullius
Postat pe 30 Aprilie 2009 15:26
iuliuus, tu pana la urma esti femeie sau barbat, ca nu mai inteleg nimica
pinicuta
Postat pe 30 Aprilie 2009 15:32
barbat.numai ca persoana ca scrie acum e femeie,e mami.nu am scris niciodata,dar m-a luat dezgustul vazand ce e aici.tati e cel care se ocupa de tot,eu am scris doar acum.
iullius
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:01
ai vazut mariutza cine era "fantoma fara personalitate" care pleda pt impacarea ta cu cnflo?tory careia ii ziceai tu "sarumana, bun vbenit pe forum"... ce ciudat, cum isi schimba oamenii atitudinea fata de acceasi persoana, in functie de cum i se canta sau nu in struna cred ca psihologii au o meserie f interesanta, cred ca tre sa fie f interesant sa dezlegi tainele mintii omenesti
pinicuta
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:01
Νu intru prea des pe net...m-a deranjat sa aflu ce li se da de mancare la copiii aia...a fost asta ceva asa de rau? Eu cred ca in orice centru de copii se primesc fonduri macar cat sa mai faca si cate un piure, sau ceva de genul, nu? Este parerea mea...nu cresc copiii doar cu orez, sau apa de la orez, asa este? Stiu ca acesti copii reprezinta doar un nr pt statul nostru si ma doare ca nu se iau masuri...Eu iubesc foarte mult copiii si nu imi place sa aud de astfel de lucruri...copii ce nu au ce manca/copii cu probleme de sanatate.
Ramo_deni, puteai sa imi spui pe alt ton ceea ce mi-ai spus in primul post, ca doar asa este...nu le stiu eu pe toate, nu? Dar te-ai luat de mine si de casa mea...asta chiar nu a fost frumos si cred ca nu e nevoie sa spun eu.
Nu va mai certati intre voi, ca noi ne-am impacat si ne-am pupat de atunci...vorba vine...dar tot mai apare cate o persoana care sa mai puna bete pe foc
Ce a fost, a fost...sa ne vedem fiecare de ale noastre si totul va fi bine.
Imi pare rau pt ce am scris in aceste pagini, daca as putea sa le sterg, as face-o.
Sa aveti cu totii o viata plina de bucurii si cu cei dragi mereu alaturi.
anflo
Postat pe 3 Mai 2009 00:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TARC-CUMPAR SAU .....PRIMESC,URGENTTTTTTTTT 1 De la: mihamedlife 10 Februarie 2009 08:56
vand scaun masa CAM 1 De la: kidz008494 9 Iunie 2010 11:51
Bine ati venit! 95 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 15:50
bebe de 6 luni in premergator, e gresit? 44 De la: Alina80 18 August 2009 15:50
Calendare personalizate pentru 2010 1 De la: alexandra 1 Noiembrie 2009 13:47
Setari Cookie-uri