caderea parului

Buna, mamicilor!
Am si eu o mare problema. Am nascut de 4 luni si imi cade parul teribil, la baie , la pieptanat. Pur si simplu sunt disperata.Imi e teama ca Vladut s-a invatat sa bage manuta in par sa se joace.scoate mana plina de par.Am vb. cu dr. cica sa iau vitamine. Am tot luat, dar nici o schimbare.
Dati-mi si mie niste sfaturi, va rog mult!

vladutel
Postat pe 25 Ianuarie 2009 13:42
buna... si am o fetita de 6 luni si am aceeasi problema.nu stiu ce sa mai fac.prietenele mele imi spun sa am rabdare ca e de la sarcina,nastere...........dar cata rabdare sa am,pana raman fara par???????

am incercat sampon revalid impotriva caderii,acum am de la vichy.......nimic.eu pe toata sarcina am luat vitamine.e adevarat ca din luna a sasea de sarcina nu mi-a mai cazut nici un fir si poate ca acum cade acela,dar parca e muuuult prea mult.


ooooooffffffffffffffffff..

si eu astept un tratament minune sau ceva sfaturi.

va multumesc
horobeanu
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:09
Salut!
Eu sunt mamica de 2 ani i noua luni . Cand Stefanel avea 2 luni a inceput sa-mi cada parul si pana la 2 ani nu s-a oprit. Solutia pe care am adoptat-o a fost sa ma tund scurt. Acum s-a regenerat si l-am lasat sa creasca incercati si samponul de copii de la Bubchen.
adriana_ghinda2006
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:38
m-am gandit si eu la tunsul scurt, dar parca e o schimbare prea brusca.Totusi, daca vad ca nu rezolv altfel, fac si as.
vladutel
Postat pe 26 Ianuarie 2009 10:14
eu m-am tuns, in sperata ca se va regenera................dar nimic. asa ca nu cred ca este un remediu.sau cel putin la mine nu a functionat...:((((
horobeanu
Postat pe 26 Ianuarie 2009 10:59
daca il tunzi tot din alceasi radacini va creste par , nu se indeseste ca nu are de unde, doar nu creste alta radacina din nimic... Ca daca ar creste, atunci toti oamenii cu chelie s-ar rade in cap si le-ar creste par...
ruschita
Postat pe 26 Ianuarie 2009 11:16
eu am nascut de un an si de atunci imi cade parul intr-o veselie. dar dupa cateva luni am observat si eu si coafeza ca se regenereaza foarte bine. inainte sa nasc eu aveam parul cret iar dupa ce am nascut nici macar ondulat nu mai e. orice tratament am incercat nu a avut nici n efect. acum am 2 feluri de par. unul putin mai lung si drept si unul cam de o palma cret. arat cam aiurea dar nu am curaj sa ma tund scurt. asa ca rabdare fetelor ca in timp se rezolva.
sisimare
Postat pe 28 Ianuarie 2009 07:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri de limbi straine pentru copii in Timisoara 7 De la: LITTLE_TREE 30 Decembrie 2011 23:39
buna 1 De la: maryynela2010 20 Ianuarie 2012 10:08
cine cauta bona pentru vacanta?????? 5 De la: Sonia 29 Iulie 2009 11:02
BABY GYM - Gimnastica bebelusului sanatos 2 De la: kidz007077 27 Februarie 2010 18:16
Tabara Medievala pentru copii 1 De la: Medieval 15 Ianuarie 2010 11:01
Setari Cookie-uri