Raceala

Am si eu o fetita de 2 ani..Problema e ca nu prea vorbeste,zice decit mama,tat,mamaie si api(apa). Macar spuneti-mi daca e ceva normal,adica sa nu imi fac probleme,va vorbi??? A doua problema a inceput sa-mi raceasca des..ceva de imunitate..poate stiti si voi mamicilor...
denisa23
Postat pe 13 Mai 2010 20:02
adica vorbeste mult pe limba ei si tu intelegi doar ce ai enumerat mai sus banuiesc
Incearca vit.C cu Propolis sirop e ok
alinakatt
Postat pe 13 Mai 2010 20:16
Eu nu cred ca vb pe limba ei deodata ce ii spun zi mamaie si ea repeta...asa si cu apa....dar sint foarte putine cuvinte,are 2 ani si banuiesc ca ar fi normal sa spuna mai multe. Stii cum sa il dau acest sirop? Tu ai incercat si nu ti-a mai racit? Mersi pt informatie.
denisa23
Postat pe 14 Mai 2010 17:44
denisa eu ii fac tratament de imunizare cu septilin la al meu bb, are un an si o luna. Trebuie facut 3luni cate 2,5ml dimineata si 2,5ml seara apoi o luna pauza apoi inca 3luni. E naturist.
In legatura cu vorbitul o sa isi dea ea drumul zic eu, al meu zice vreo 10cuvinte la un an...Ieri de exemplu a auzit cuvantul cheie si a zis si el teie asa ca teie=cheie.
viobregar
Postat pe 14 Mai 2010 17:54
incearca sa iti vezi copilul ca pe un adult care invata o limba straina. evident daca vine profesorul si zice "repeta dupa mine: ma-ma-ie" atunci stii sa zici si tu pt ca tocmai ce ai auzit cum se spune, il ai praspat in minte, vezi forma gurii celui care vorbeste cu tine si stii cum sa articulezi cuvantul. peste cateva minute insa l-ai uitat (sau stii cam cum se zice dar nu-ti iese fix la fel)

cu siguranta copilul vorbeste pe limba lui (doar nu o sa zici ca pe langa cele 3 cuvinte - mama, mamaie, apa- nu scoate nici un sunet niciodata. Vorbeste cu ea mai mult, spune-i poezii, povesti, da-o la cresa si o sa vezi ca face progrese uimitoare in ale vorbitului
pinicuta
Postat pe 16 Mai 2010 16:55
denisa23 ar fi bine sa mergi la un homeopat...cu siguranta va v-a da un tratament bun pt raceala.
In legatura cu vorbitul stai linistita ca fiecare copil e diferit,unii invata mai repede,altii mai greu. Important e sa vorbesti mult cu el si sa ii explici absolut tot ce faci.
bau
Postat pe 16 Mai 2010 23:12
Am fost la homeopat si mi-a dat ceai Ganoderma pt imunizare....o cana pe zi timp de 10 zile...problema e ca nu l-am gasit...dar am auzit ca face minuni
denisa23
Postat pe 17 Mai 2010 18:53
salut denisa 23 siropul septilin e fff bun eu dau la amandoua fetite si cea mare merge in colectivitate si nu a racit decat o data si a stat afara toata iarna nu fff mult dar 20min tot iesea. ptr ele acest sirop a fost foarte bun. la cea mica abia am inceput sa ii dau are imunitate fff scazuta.lantigen B iar e fff bun se da sub forma de picaturi.sanatate multa
MAYATHEEO
Postat pe 23 Mai 2010 08:53
cu vorbitu stai linistita ca fetita mea a inceput sa vb pe la 2 ani jumate si sa spuna mai multe cuvinte. Nu am gasit cresa atunci, cu ea vorbeam, dar ea nu zicea mai nimic. dar de la 3 ani cand sa dus la gradi fiecare zi era plina si scotea o gramada de cuvinte. acum are 6 ani si nu o mai pot opri din vorbit, orice vorbeste si nu se mai opreste, daca nu vb atunci canta.deci nu te ingrijora ca o sa vina si vrmea cand o sa vrei sa mai taca.
cryscri
Postat pe 25 Mai 2010 08:30
noua ne-a recomandat"colostru cu probiotice" de la child life,are si zinc si e f bun.tot la indicatia dr am vaccinat-o cu hyberix si prevenar.despre vorbit,e clar ca nu e muta!o sa-si dea ea drumul.pina la urma si pasareasca asta de la inceput dupa parerea mea este o etapa in dezvoltarea limbajului, echivalenta cu scrierea de liniute ,bastonase si apoi de litere de mai tirziu.rabdare.
kidz003960
Postat pe 2 Iunie 2010 09:40
lol nu i da fel si fel de raceala dute la medik..e noraml nu te speeria k nu iti vb fetita mai cunosk o fetita are 3 ani si nu prea vb..e mai puturoasa ea pwp
kidz007774
Postat pe 3 Iunie 2010 14:03
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
after-school 1 De la: blue_star_5 30 August 2009 11:37
buna 1 De la: garbo262187 2 Februarie 2012 12:24
problema degetelor 2 De la: tatusilvia 30 Septembrie 2009 17:08
Notiuni practice de ortopedie pediatrica la copii 12 De la: cory_emy 15 Martie 2011 19:26
Polipi 22 De la: office_salinasusesi_ro 12 Aprilie 2010 23:51
Setari Cookie-uri