Ia dat cineva copilului pastilute cu ulei de peste si vitamine D ...

Auzisem de la cineva de aceste pastilute se gasesc in farmacii naturiste si se spune ca le stimuleaza cresterea ...ideea e ca nmu am reusit deocamdata sa intreb nici un medic despre ele si na in general cu cati medici am avut contact nu recomanda nici vitaminele ...nici o alta forma de a stimula pofta de mancare si cresterea copilului ..Nu stiu ce sa fac prt ca cel mare nu prea creste e cam micut si vrea sa incerc orice ar putea avea rezultate in acest sens ..prt ca daca nu creste macar un pik nu reuseste sa scape de boala pe care o are si nu vreau sa dau din rau in mai rau ..Stie cineva ceva despre aceste pastile ...si daca a dat copilului .?
mamik_24
Postat pe 4 August 2008 15:38
cel mai bine sa-l dai la un sport. am auzit k de la untura asta de peste te ingrasi peste masura. ai grija. fetitza mea a fost cam bolnava in perioada gradinitei si a stat vreo 3 ani cu 15 kg. si-a revenit singura, fara alte suplimente.
cel mai bine incearca cu un sport.
green_eyes_lav
Postat pe 16 Noiembrie 2008 15:30
sal!eu ii dau dariei de la 1an si 6luni si se simte f bine.nu in fiecare zi,doar cand imi cere bomboane.avem niste capsule cu ulei de paste si vitamine care sunt delicioase
mami_daria
Postat pe 4 Decembrie 2008 08:53
Daca are peste trei anisori poti sa-i dai cps. cu ulei de peste timp de 30 de zile si apoi o pauza de 30, dupa care ii mai dai daca este necesar. Nu are ce sa-i dauneze.
negoitamaria
Postat pe 14 Decembrie 2008 01:00
acum am vazut si eu, intamplator intrebarea...
mie mi-a recomandat pediatra sa-i dau ulei de peste si am gasit de la walmark, ministelari..facem patru anisori in aprilie si chiar ne plac (oricum cred ca ati gasit o solutie, pana acum...)sanatate multa, giulia si mami
emihalache
Postat pe 9 Februarie 2009 19:01
Si noi luam ministelari la recomandarea medicului. Aceste pastilute sunt recomandate dupa varsta de trei ani. Pentru mamik24: pentru crestere si pofta de mancare eu iti recomand sa ii dai MELCALCIN, se gaseste la plafar sau la Apicola, este un produs natural, vitaminizant cu laptisor de matca, recomandat pentru pofta de mancare si pentru calcifierea oaselor.
andrei_g
Postat pe 18 Martie 2009 09:36

Salutam,raspunsul meu este da .Am un baietel de 5 ani si jumatate si da o pastila pe zi este ok.Nu am vazut nici ca are o pofta de masa iesita din comun ,
dar pot spune si ca eu am luat cand eram copil si nu am fost o mancacioasa sau aam crescut exagerat.Aceste pastile sunt asa cum scrie si pe prospect(trebuie citit) ca ajuta organismul il imunizeaza.
eric18stefan
Postat pe 23 Martie 2009 08:36

Salutam,raspunsul meu este da .Am un baietel de 5 ani si jumatate si da o pastila pe zi este ok.Nu am vazut nici ca are o pofta de masa iesita din comun ,
dar pot spune si ca eu am luat cand eram copil si nu am fost o mancacioasa sau aam crescut exagerat.Aceste pastile sunt asa cum scrie si pe prospect(trebuie citit) ca ajuta organismul il imunizeaza.
eric18stefan
Postat pe 23 Martie 2009 08:36
Este foarte bun si uleiul de peste cu aroma de lamaie, din ficat de cod....se administreaza incepand cu varsta de 3 ani!...
alesia
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:00
BUNA Multumesc mult de raspunsuri Eu le-am dat pastilute dar cel mare nu a vrut sa ia pe motiv ca nu le poate inghiti acum na e mai mufturos de felul lui .Aici am gasit si le-am luat sirop cu ulei de cod si vitamine dar cu gust de portocale ....se simte gustul ala de peste dar foarte putin si a fost mai usor de convins sa ia .Ce sa zic incerc toate metodele si din cauza ca cel mare avand intoleranta la gluten e cam micut ...sincer desi sunt cu 1 an si 7 luni diferenta is cam la aceeasi inaltime ...Asta e sa speram ca scapam si de problema asta si o sa inceapa sa creasca si el ..Acum a inceput sa se ingrase de cand suntem aici ca dispunem de mai multe produse prt el si e mai usor dar la inaltime e mik .Multa sanatate si pupici la mamici si la pitici
mamik_24
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:43
Salut.
Si al meu copil e micut de statura ( are 8ani si jumatate) si pe parcursul anilor i-am facut analize sa vad daca este alergic la gluten si nu este. In final am ajuns la Bucuresti la endocrine- pediatrie, si am inceput ,in urma analizelor, un tratament dat de d-nul doc. Popa si mi-a crescut intr-o luna 1,5- 2 cm.
Important este sa ii faci o radiografie de manuta ca sa vezi daca dezvoltarea osoasa e buna - al meu o avea ca a unui copil de 6 ani - desi avea 8 ani si cateva luni.Suntem in evidenta la spital si facem controale din 3 in 3 luni.
Cel mai indicat este un doctor pediatru - endocrin.
Multa bafta!
cozmamymy
Postat pe 17 Februarie 2010 17:39
E u i-am dat fetitei mele de 3 ani, de la doi ani jumatate, ulei de peste de la lysi, asa se numeste firma-LYSI-NORVEGIA, ULEI ce are aroma de lamiie si ii place, o lingurita pe zi, poti cauta ulei de peste sau ulei de ficat de cod cu aroma de lamiie de la aceasta firma
sorincoserea
Postat pe 24 Martie 2010 10:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bona iubitoare si cu mult drag de copilasi! 1 De la: kidz005924 9 Decembrie 2009 19:37
Buna:D 3 De la: garbo267365 23 Aprilie 2012 02:43
Haideti sa dam mana pentru ANDU-Ajutor umanitar 1 De la: Ralucuta 29 Octombrie 2009 17:08
Este prea mica sa invete o limba straina? 14 De la: garbo_380233 3 Octombrie 2013 23:06
spasmul hohtului de plans 1 De la: ada_mazuru 30 Martie 2010 17:12
Setari Cookie-uri