somn in patutul lui

Salutare,horobeanu sa-ti povestesc ce au patit niste cunostinte cu baietelul lor de 3 ani care de cand s-a nascut numai cu parinti dormeau......s-au dus in vizita la un bb nou nascut care binenteles facea nani in patutul lui,baiatul a ramas impresionat de bb cum doarme singurel in pat,dar nu a spus nimic pe moment .....cand ajunge acasa ii spune mamei ca vrea si el sa doarma singur in patut ca bb si de atunci baietelul doarme singur.......poti incerca si varianta asta ,daca ai o cunostinta care are bb mai mic.
rab
Postat pe 12 Decembrie 2009 12:43
multumesc...o sa incerc, dar la 1 an si 4 luni cred ca e prea mica sa inteleaga.

va pup
horobeanu
Postat pe 12 Decembrie 2009 18:00
Buna fetelor. Eu o culc pe fetita mea in patutul ei din ziua in care am venit de la maternitate. Nu avem nici o problema. Sincer am fost obsedata sa nu ma urc pe ea noaptea sa ii fac ceva rau si am preferat sa o culc in patutul ei. Eu dorm inca cu ea in camera desi are 7 luni jumate, dar parca nu ma lasa sufletul sa o las singurica. Imi este frica ca nu o sa o aud noaptea daca se trezeste. Noi i-am cumparat patut gen tarc cu saltea si nu ne facem probleme ca se loveste sau isi prinde mainile sau picioarele. Suntem bine. Ramane sa prind eu curaj sa o las sa ramana singura in camera. Succes tuturor mamicilor si crestere mare la bebei
Pitu
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:22
Baietelul meu este inca in burtica, trebuie sa soseasca si imi doresc tare mult sa il invat sa doarma numai in patutul lui! Sper sa reusesc!
printesa31i
Postat pe 13 Martie 2010 03:25
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 14 Martie 2010 11:17
buna!sa va spun eu o poveste...adevarata!denis,bebe fiind a dormit in patutul lui pana la 1an si 2 luni...apoi ne-am mutat la parintii mei,tati plecase in strainatate,si..nu am mai avut loc si de patut in camera,asa ca am inceput sa dormin noi 2,impreuna....pe la 2 ani si jumate...am plecat si noi cu tati in alta tara apoi pe la 3 ani l-am invatat singur in camera lui..ii cumparasem un pat etajat cu un cort deasupra,foarte dragut....mergea singur la nani...apoi tati s-a gandit sa ajute un asa zis prieten carui ii cedeasem camera lui denis..si uite-asa denis doarme de pe la 3 ani jumate cu noi...i-am eliberat camera,i-am cumparat un patut masinuta....draperii cu masinute...si nimik...a dormit vreo saptamana apoi...nu a mai vrut sa doarma acolo...dar,m-am mai gandit eu la ceva...o sa-l las sa adoarma la mine in camera...apoi o sa-l duc frumusel la el...sper sa dea rezultate va poop si multa sanatate va doresc
roxydennys
Postat pe 23 Martie 2010 16:04
office_salinasusesi_ro
Postat pe 24 Martie 2010 07:54
roxy nu vreau sa te descurajez dac cam acelasi lucru l-am patit si eu cu fetia cea mare si a dormit cu noi pana a mers la scoala! !!!!!
cory_emy
Postat pe 11 Aprilie 2010 23:00
bwey cory_emy ma sperii si al meu copil doarme cu noi in pat si nu vra in patutul lui deloc si nu mai stiu ce si cum sa fac sa il dezobisnuiesc de asta
anaROBERT
Postat pe 12 Aprilie 2010 00:12
Buna dimineatza! Vad ca va confruntati cu aceeasi problema ca a mea... partea nasoala e ca voi nu stiti de ce va fac copii asta... Eu stiu.Am facut gresala, cand avea colici, sa-l pun in pat cu noi (eram ff obosita si mi s-a parut mai simplu sa-l tin la piept direct in pat cu mine... Dupa cateva zile (stiti ca nu are colici tot timpul), l-am pus in patutzul lui, dar el deja se obisnuise cu caldura mea si nu a mai vrut. AM reusit sa-l "conving" sa doarma in carutz o perioada (carutul se leagana si i-am pus si 2 ursi mai mairilanga el) A tinut figura pana s-a imbolnavit. Atunci, l-am luat iar cu mine in pat... si rezultatul e acesta pe care il stiti. Nu vrea decat sa se joace in patutz. La inceput nu mi-am dat seama de motiv... de ce nu mai doarme in carutz sa u in patutz...Eu am crezut ca patutul e de vina... dar se pare c pur si simplu e rasfatzul ... Mi-a explicat mama soacra ca am gresit in mom in care l-am pus in pat. Dezvatul... nush cand va veni... Oricum, momentan, nu ma deranjeaza situatia!
hamham
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:31
buna, fetele! razvan a dormit cu noi in pat pina la 3 luni jumate, adica pina acum citeva zile. de vreo 4 nopti doarme in patutul lui, pe burtica, dar acum 2 nopti s-a trezit la 3 si pina la 4 nu a mai dormit, avea chef de joaca, iar azi dimineata s-a trezit la 6 desi s-a culcat la 11 aseara. l-am lasat si eu in legea lui sa se joace nu i-am tras draperiile, sa-l fac sa inteleaga ca e inca noapte si tb sa doarma. a stat asa vreo ora, apoi i-am dat tzitzi si a adormit pina la 8 numai. ma tem ca se mareste si nu o sa mai doarma asa mult cum dormea pina acum, ne trezeam cel devreme la 9. mai e o chestie ca se trezeste noaptea sa manince si suge lacom , se ineaca si automat se trezeste, din cauza asta s-a trezit in noaptea aia la 3. nu stiu ce sa fac, sa nu ii mai dau sa manince dar i-e foame. mai vad eu noptile care urmeaza.
mioara82
Postat pe 12 Aprilie 2010 11:09
Am avut si eu probl cu somnul la bebe. Am intrebat pediatra daca e ceva in neregule si mi-a zis... "pus cap la cap... fara pauze, doarme 7-8 ore pe noapte?" Cand i-am zis "da" mi-a zis... "atunci, ce vrei? E copil. Dormi si tu cand doarme el! Nu sta sa obligi copilul sa doarma cand vrei TU! E copil si nu face diferenta intre noapte si zi. Pana la urma el a stat in burtica 9 luni, ce, crezi ca avea acolo lumina si vedea cand e zi si noapte? Lasa copilul in pace femeie! " Asa ca l-am lasat in pace... desi eram RUPTA!!!! In fiecare zi... ma uitam cum sotul meu bea cafea iar eu dooar o miros.... A trecut un timp, iar apoi si-a reglat somul. Noaptea... nici nu stiu ca am bebe. dE la ora 12 noaptea pana la 111.30 ziua sunt libera ca pasarea cerului! SI... DOOOOORMMMMMM!!!!!!! Asa ca, nu te stresa! Trece si asta la un mom dat. Si... eu nu i-am oprit mesele de noapte. Si le-a oprit singur. Papa de la 11 la 12 noaptea si... e satul pana a 2 a zi!
hamham
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:31
office_salinasusesi_ro
Postat pe 13 Aprilie 2010 00:00
salina de ce topai mama te bucura ca nu ne dorm bebeii in patuturile lor?
anaROBERT
Postat pe 13 Aprilie 2010 00:06
Si noi am avut aceiasi problema cu Eugen care vroia sa doarma numai cu mine in pat. Initial m-am tinut tare, il culcam numai la el in patut si chiar daca se mai trezea incercal sa-l adorm si sa-l pun inapoi in patut, dar lunile treceau si eugen al meu tot la 2-3 ore se trezea si eu nu mai puteam. Asa au trecut cam 13-14 luni si eu ma tineam tare insa am ramas insarcinata si burta creste si eram si obosita el cantarea cam 12 kg si mi-a fost practic imposibil sa nu-l iau cu mine in pat.. acolo macar dormea toata noaptea... si pana la 10 dim.
Dezvatul a venit odata cu nasterea fratiorului si cu mutatul in casa noua unde are camera lui.
Acum nici nu mai vrea sa vina la mine in pat, vrea doar la el in camera, si incet incet a inceput sa doarma toata noaptea.
Eu in schimb nu pt ca este Marco care se trezeste la 2-3 pre acum.
corina_dragoi
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:41
Ana.. bine punctat!
hamham
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:56
pai eu ma chinui sa imi dezvat copilul de a mai dormi cu mine si nu stiu ce sa mai fac si cum sa mai procedez si salina in loc sa ma ajute si sa imi dea un sfat topaie
anaROBERT
Postat pe 13 Aprilie 2010 23:17
e cumva contagios, ana? vad ca acum topai si tu,.. si n-as vrea saiau SI eu stai lin ca se rezolva cumva..
hamham
Postat pe 14 Aprilie 2010 19:40
Daca duceti copiii la salina sa vezi ce linistiti o sa doarma in patuturile lor.
Incercati....
office_salinasusesi_ro
Postat pe 14 Aprilie 2010 23:21
da greta facem sport


salina la orice intrebare ai un raspuns....duceti copii la salina
anaROBERT
Postat pe 14 Aprilie 2010 23:48
La orice salina, nu neaparat la Salina SUSESI Timisoara. Eu laud si promovez salinoterapia in general, nu neaparat salina noastra. Fara falsa modestie, oricum salina noastra e una dintre cele mai moderne si eficiente saline artificiale din tara, e realizata in colaborare cu concernul german KoenigsSalz si intreaga aparatura e din Germania. Dar si celelalte saline, chiar daca nu sant asa moderne, au si ele eficienta lor si oricum aduc sanatate.







------------------------------------------------------------------------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:16
salina, esti nu e nimic nesanatos la faptul ca avem copii rasfatati... mergi la un topic despre bebei bolnavi... u rasfatati, sau mfa-ti un topic special pt tine sau... voi... cu reclamele!
hamham
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:47
greta nu fi rautacioasa cu salina trebuie sa faca si ei reclama au tot dreptul,mai stiu eu pe cineva care isi face reclama .

salina tu ai dreptate stiu asta as veni si in limba crede-ma dar esti departe tare
anaROBERT
Postat pe 16 Aprilie 2010 00:02
mey, dar sa-si faca topic de reclame! Nu am nimic personal, numai ca imi vin mailuri cu :ce s-a mai intamplat azi... si incerc sa caut sa raspund pe unde cred ca stiu... ce sa-i raspund salinei? Ca NU vin la ea? acum, pe bune, ana... nu-mi place sa intru pe topic degeaba...
hamham
Postat pe 16 Aprilie 2010 13:06
Salinoterapia (haloterapia) nu se adreseaza doar persoanelor sau copiilor bolnavi. Este foarte eficienta in intarirea imunitatii (mai ales la copii), in intarirea rezistentei la stress si in eliminarea oboselii.
Referitor la reclama, probabil ca nu santeti din Timisoara sau imprejurimi, deci putin probabil sa deveniti clientul nostru, dar pt noi e important ca ati aflat de aceste saline artificiale, de salinoterapie, de beneficiile acestei metode de terapie prea putin cunoscuta in Romania. Deci obiectivul nostru a fost atins. restul depinde de d-voastra, daca mergeti sau nu la o salina artificiala sau naturala. Daca veti merge ne veti multumi mai tarziu si veti uita de mica suparare de acum.
Va dorim o zi buna si fara stress.
office_salinasusesi_ro
Postat pe 18 Aprilie 2010 11:56
salina nu ne superi cel putin pe mine nu m-am obisnuit cu tine
anaROBERT
Postat pe 18 Aprilie 2010 14:05
mamicile ale caror copilasi dorm in patutul lor sunteti niste fericite ! bravo voua ca ati rezistat tentatiei de i lua in patul vostru. desi am avut experienta cu fetita cea mare care a dormit cu noi in pat pana s-a dus la scoala nu am invatat nimic din asta si acum cu cea mica cred ca voi pati la fel , nu stiu ce sa fac sa nu se repete istoria. emy a dormit in patutul i pana la trei sau patru luni dupa care am luat-o cu mine in pat din comoditate ptr ca imi era mai usor sa o alaptez noaptea si s-a invatat asa.acum nu numai ca nu doarme decat cu mine dar sunt prizoniera ei ma tine efectiv de mana si cand vreau sa plec desi doarme ma simte si se trezeste , dati-mi un sfat ce sa fac !!!
cory_emy
Postat pe 18 Aprilie 2010 19:08
eu ti-as da si 10 cory_emy dar sunt din pacate intr-o situatie similara si nu stiu cum sa ies din ea imi place ca doarme in pat cu mine dar imi si displace
anaROBERT
Postat pe 19 Aprilie 2010 00:34







------------------------------------------------------------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 19 Aprilie 2010 08:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bebei din Cluj 18 De la: office_salinasusesi_ro 12 Aprilie 2010 22:57
Prematuri fara sansa la viata 103 De la: chanty 26 Septembrie 2010 19:18
vaccin rh negativ 1 De la: aura_76 30 Septembrie 2009 16:28
scurgere ochisor 32 De la: office_salinasusesi_ro 12 Aprilie 2010 23:40
problema cu mancarea 4 De la: 4 Februarie 2009 12:53
Setari Cookie-uri