BRAILENCE ???? PE AICI???


E CINEVA DIN BRAILA !ast mes
onutza_kidz
Postat pe 10 Septembrie 2008 15:58
Buna seara ! Da ! Sunt si doamne din Braila!Am o fetita de noua ani,am creat o tema de dialog pentru copii supraponderali! Sper ca vom comunica din cand in cand!

Postat pe 4 Octombrie 2008 19:04
ma bucur de faptul k e cineva din br cu siguranta vom comunik!
onutza_kidz
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:12
cati ani are copilul dvs? Vreau si eu ghidul pentru cresterea copilului pana la 5ani ! Cumnata mea a nascut o fetita si vreau sa o ajut cu informatii !!!
Am vazut ca multe doamne l-au solicitat !!
Pa!

Postat pe 5 Octombrie 2008 19:42
Buna seara, Braila !
Va doresc sa fiti mamici fericite ! Eu sunt !!
:)
Am un bebe minunat si incep sa inteleg unele din lucurile pe care mi le-a spus
-- in timp -- mama mea.......
:)
lehtinen
Postat pe 7 Octombrie 2008 22:56
nu am nascut ink sunt insarcinata in 7 luni aveam nevoie de un medic ginecolog bun acum sunt la domnu tovarnac florin aveti vreo inf
onutza_kidz
Postat pe 8 Octombrie 2008 18:32
Sugestia mea, pentru oricine din zona Braila-Galati, este sa nasca la Galati, cu Dr. Botezatu. Este un medic extraordinar ! Multe mamici din Braila si Tulcea merg la Maternitatea din Galati, exact ptr ca au auzit de acest doctor . Eu una sunt foarte fericita ca am auzit despr el in timp util.
Am avut -- initial-- de gand sa nasc la Braila, dar ma bucur ca am primit la timp informatii despre dr. Botezatu !
Oricum, oriunde alegeti sa va aduceti pe lume bebeii, va doresc nastere usoara !
lehtinen
Postat pe 8 Octombrie 2008 19:20
Buna seara,viitoare mamica ! Cumnata mea a trebuit sa faca cezariana,copilil fiind asezat pelvian(cu picioarele in jos).A operat-o Tovarnac si Caprariu si s-a terminat cu bine !La anestezie a lucrat si Coltofeanu. Deja a externat-o si este acasa ! Am auzit vorbe bune despre dl Tovarnac si l-am cunoscut din mers cat asteptam pe hol ! mama mea a fost la el la cabinet si a avut o parere buna despre el.E adevarat ca in Galati .cel mai bine cotat este Botezatu.Multe asistente medicale din Braila se duc la el la cabinet ! Daca sunteti multumita de Tovarnac si totul merge OK incercati sa nasteti natural !

Postat pe 8 Octombrie 2008 21:32
multumesc pt sugestie tovarnac ma trimis la botezatu si am facut o morfologie unde am aflat k bebitza mea e posibil sa ajunga la 4 kg si nmu cred k pot sa nasc normal dar vom vedea si peste 9 sapt voi mai ajunge o data la gl la botezatu sunt multumuta k sarcina merge bn

onutza_kidz
Postat pe 9 Octombrie 2008 19:50
Onutza iti dorim multa sanatate ,sa ai parte de o fetita frumoasa si sanatoasa! Fetita mea a avut 3,600kg,am nascut normal,dar am avut cam multe cusaturi ....
Tu hotarasti ce faci : cezariana sau nastere normala !
Ultimele saptamani sunt cele mai grele! Nu mai avem rabdare si ne miscam foarte greu !Dar ,cea mai mare bucurie sunt copii,asa ca ..rabdare !
Te pupam!

Postat pe 10 Octombrie 2008 16:08
Buna!
Si eu sunt din Braila. Am 2 copilasi: baietel de 5 ani si jumatate si fetita de 1 an si 10 luni. Am nascut in oras la noi, dar nu am fost multumita. Nu pot face comparatie cu maternitatea din Galati, dar merita sa incercati acolo. Eu am avut ambele nasteri prin cezariana, si la a doua am avut multe necazuri . Cicatricea arata inestetic si ma tot gandesc la o operatie estetica, dar nu m-am interesat unde se fac si cam cat costa. Cineva m-a indrumat catre dr. Popa de la spitalul 3. Dar nu am incredere........in ceea ce se petrece cu tot, si toate in orasul asta.
Ce sfaturi imi dati?
nessa
Postat pe 6 Noiembrie 2008 12:03
buna tuturor sunt din braila si am un ingeras de 6luni si jumatate.
anabraila
Postat pe 7 Noiembrie 2008 15:31
AM AVUT DURERI MARI ERA SA NASC PREMATUR SI SUNT DECISA SA fac cezariana consider k nu se merita sa trec prin atatea dureri vreau k venirea pe lume a micutei mele sa fie o bucurie si sper k durerile de dupa cezariana sa nu fie k cele pe care le am simtit!am o admiratie deosebita pt cine naste normal dar eu nu o voi face problema mea este k medicul meu nu vrea sa mi fak cezariana k am 20 de ani si considera k as putea sa nasc normal dar sper sa l fac sa se razgandeask .
onutza_kidz
Postat pe 7 Noiembrie 2008 18:48
Onutza,incearca sa mai ai putina rabdare ! La 20 de ani,doar daca vor fi complicatii deosebite la nastere te vor baga la sala de operatii pentru cezariana!
Nu mai face eforturi ,stai linistita si nu mai merge pe jos decat pentru strictul necesar!
Vei avea o fetita sanatoasa !
Bafta!

Postat pe 8 Noiembrie 2008 21:38
multumesc pt cu tale imi e foarte greu trec prin momente putin mai dificile si imi e team pt bebitza si pt mine dar am incredere k totul va fi bine!
onutza_kidz
Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:36
Mergi si mai fa un ecograf sa vezi cum este asezat copilul ! Daca esti in ultima luna de sarcina ar trebui sa fie deja cu capul in jos ! Cumnata mea a fost nevoita sa faca cezariana ,pentru ca fetita ei nu s-a asezat (era cu picioarele in jos) ,dar i s-a spus din timp !
Sper ca sarcina ta sa fie normala, asa ca intreaba la medic daca ai voie sa iei macar algocalmin pentru dureri!
Sanatate!

Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:33
iau no spa ca am avut contractii puternice si pt amanarea nasterii premature am luat gyripral sau ceva de genu si in spital prfuzii si antispastice injectii acum ma simt mai bn mai am o luna si am sa mi stang fetita in brate si sper sa ia sfarsit chinupt mine perioada asta nu a fost prea frumoasa sper sa ma bucur mai mult de statutul de mamik

onutza_kidz
Postat pe 12 Noiembrie 2008 17:27
Ultima luna e cea mai grea! Parca timpul trece foarte greu ! Simti ca abia mergi,ca nu te poti apleca! Tin minte ca mi-am taiat cu greu unghiile la picioare in acea perioada! Si parca ceva te apasa pe vezica urinara,ai senzatia de a te duce la toaleta mai des ,nu??
Dar mult a fost,putin a ramas ! Abia astept sa scrii ca esti o mamica fericita si ai o fetita sanatoasa,care nu plange noaptea......
Pa!

Postat pe 13 Noiembrie 2008 19:29
asa ce ai dreptate mai e putin ms pt urari si in curand voi avea de povestit despre ingerasul meu !
onutza_kidz
Postat pe 14 Noiembrie 2008 13:05
Buna.Si eu sunt braileanca.Am un ingeras de 8,5 luni(baietel) si am nascut prin cezariana cu Dr. Coltofeanu.Am fost supermultumita.Bafta la viitoarele mamici!
cameea_kidz
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:35
Buna tuturor brailencelor! Eu sunt insarcinata in 8 saptamani si sunt pacienta doctorului Botezatu. Mi-am propus sa nasc la Galati. A nascut cineva cu dr Botezatu?
geo_ana
Postat pe 20 Noiembrie 2008 20:34
nu dar am auzit k e super bun iti ndoresc nastere usoare !!!!!!!!!!

onutza_kidz
Postat pe 21 Noiembrie 2008 15:26
Da, eu am nascut cu Dr. Botezatu, chiar anul acesta.
Este un medic foarte bun si un om cald. Ai facut o
alegere buna !
Iti doresc sa ai sarcina si nastere usoara !
lehtinen
Postat pe 21 Noiembrie 2008 21:52
buna sunt noua. sunt din galati si sunt casatorita in br. am o fetita de 2 luni. am nascut la gl cu dr. serban si am fost foarte multumita.e o adevarata profesionista. am observat ca foate multe brailence merg la botezatu, dar in gl sunt si alti medici f buni.ex:serban, ciubotaru
cela_kidz
Postat pe 26 Noiembrie 2008 22:01
Buna seara, Braila !
Poate cineva sa-mi recomande un pediatru//neonatolog bun ?
Am mare nevoie de un profesionist adevarat, nu.......
Multumesc !
lehtinen
Postat pe 9 Decembrie 2008 19:50
Buna fetelor,sunt si eu o viitoare mamica din Braila.Se pare ca nu sunteti prea vorbarete,nu a mai intrat nimeni demult.Eu ma tratez cu dr.Caprariu si sunt multumita.Voi naste pe la inceputul lunii aprilie o "berbecuta" prin cezariana,dar as vrea cu anestezie locala.Stiti cumva cum este?Nu vreau sa ma adoarma,am asteptat prea mult momentul asta ca sa nu fiu lucida in momentul cand printesa mea va veni pe lume.
rodika_82
Postat pe 13 Februarie 2009 19:17
Buna !
Eu sunt "berbecuta" si mi-ar placea o finuta berbecuta !
:)
In caz ca nu are cine sa-ti boteze, ma ofer.
Doar ce am botezat un baietel si mi-ar placea si o finuta !
In privinta anesteziei, nu-ti face griji ! Poti auzi si vedea totul. Din cate
stiu, anestezia locala este CEA recomandata, ptr cezariana. Sa ai grija sa nu misti
capul, in timpul operatiei. Chiar daca o sa fii tentata, pune-ti in minte asta : sa nu misti capul ! Asta o sa te scuteasca de niste migrene foarte neplacute !!
Si cere sa-ti aduca imediat copilul sa-l alaptezi ( sa nu apuce sa-i dea lapte praf). Daca o sa-i dea mai intai lapte praf sau glucoza, este posibil sa-ti faca colici imediat, ptr ca trecerea la laptele matern (de la alt aliment) o sa fie un efort ptr stomacelul ei mititel.
Eu m-am dus pregatita ptr nastere normala, dar s-a impus cezariana. Nu am stiut toate lucrurile astea, dar mi-ar fi placut sa ma fi invatat cineva ce e bine sa stiu....
Daca te mai pot ajuta cu ceva, adresa mea de mail (si ID de mess) este dia.popa75@yahoo.com
Nastere usoara !
lehtinen
Postat pe 14 Februarie 2009 18:38
ATe gandesti la vacanta?
w w w.taberelemele . ro
haihui
Postat pe 6 Mai 2009 19:00
salut sunt din braila dar in urma casatoriei m am stabilit in sibiu.am o fetitza d 6 luni.id_ul meu e goia_ema cine vrea s vb p mess despre ingerasii nostrii.sanatate maxima la bebei si viitorii bebei
jolie_kidz
Postat pe 12 Mai 2009 15:50
Salut mamici din braila. Eu sunt mai noua in comunitate si abia am primit mesajul despre brailence.Chiar vreau sa vr despre ingerasii nostri.Ma numesc adela si am o fetita de 11luni pe care o chiama MIRUNA-IOANA.Va pupam pe toti si sa cresteti mari!!!
kidz001637
Postat pe 4 August 2009 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Criza vigantolului 100 De la: pinky 8 Mai 2009 13:54
salut 1 De la: ioana259857 15 Ianuarie 2012 14:22
intoarcere in crestere copil 3 De la: stelutamonica 13 Noiembrie 2008 14:21
cat dureaza sa nasti? 44 De la: adryaana 14 Martie 2010 17:16
A nascut cineva la Municipal cu doctorita danilceac ALA?? 4 De la: kidz005894 8 Decembrie 2009 17:10
Setari Cookie-uri