BRAILENCE ???? PE AICI???

Buna seara, Braila
AM o fetita de 8 luni. Pe timpul sarcinii am fost supravegheata de Dr Salcudean. Am fost multumita de dansul, dar in urma complicatiilor am nascut la spitalul Elias din Bucuresti( am facut astm si aproape blocaj renal-de fapt reflux , urina cobora pe ureter in vezica si de acolo urca iarasi in rinichi.
Am nascut la 36 de saptamani , de fapt 8 luni. Am 41 de ani si este unicul meu copil
Rose68
Postat pe 6 August 2009 00:08
Si eu care credeam ca sunt o mamica batrana !!Tot din braila suntem si noi, pe mine adica mama(am 36 de ani") ma cheama adela , iar peminunea mea o cheama MIRUNA-IOANA.Iar noi pe 13 augst facem 11 luni.Va pupam si sa cresteti mari.Apropo ,eu m-am tratat cu d-na drGRADEA si tot cu ea am si nascut.Si eu am fost ft multumita de ea si totul este perfect.
kidz001637
Postat pe 6 August 2009 21:03
Buna ziua !
Ma bucur ca mai apare si cate cineva din Braila si sunt mandra de voi, mamicile pe care nu le=a speriat varsta ! Felicitari !
Eu ma numesc Dia, am 34 de ani si sunt fericita mamica a unui baietel minunat !! Patrik are 10 luni si este Minunea din viata mea, asa cum sigur sunt si ptr voi bebelusii vostri. Va doresc multa sanatate si voua si la bebei si daca va place sa va plimbati si sa socializati, m-as bucura sa ne cunoastem.
O zi frumoasa si week-end placut !
lehtinen
Postat pe 7 August 2009 16:17
In cursul saptamanii suntem zilnic in parcul Monument doar ca ora difera
Daca vreuna dintre voi puteti ajunge prin zona, ne putem intalni. Pentru amanunte ma puteti cauta pe mess:icecon2005@yahoo.com
Rose68
Postat pe 7 August 2009 21:49
Pai am ajuns la concluzia ca tot mai multe femei ajung sa poarte sarcini la varste tot mai inaintate.De ce???? Lipsa unui loc de munca stabil,o cariera importanta sau lipsa unui parter stabil...Dar cum spune o vorba veche "niciodata sa nu spui niciodata". Va doresc la toate multa sanatate si sa va bucurati de puii vostri cum si eu ma bucur de puiul meu!!!Va pupam si cresteti mari!
kidz001637
Postat pe 8 August 2009 15:54
un moft de 2lei....orice medic brailean e bun daca evolutia sarcinii e normala
nu face minuni dr. botezatu din galati
am multe cunostinte care au nascut cu dr.banu fie pe cale naturala fie prin cezariana si au adus pe lume niste copiii foarte sanatosi
garbo005669
Postat pe 9 August 2009 12:40
Buna seara mamici din Braila....
Ma numesc Mihaela, locuiesc in Braila si am o fetita de 10 ani si una de aproape 5 luni...
mihaelagetam
Postat pe 24 August 2009 19:45
Buna !
Cum este la al doilea copil, spre deosebire de primul?
Fetelor, doamnelor, dragelor, eu nu intru zilnic pe aici......Dar incerc sa-mi
verific zilnic mess-ul. Asa ca, daca vreti sa mai schimbam o vorba din cand in cand, ID-ul meu de mess este dia.popa75 .
Va astept cu placere ! Poate.....reusim sa ne vedem si prin oras..... M-as bucura ! O seara frumoasa va doresc !
lehtinen
Postat pe 30 August 2009 16:58
salut mamici eu am auzit ca tovarnac ceste un medic forte bun eu am o sora care a facut practica in martenitate si la LAUDAT FORTE MULT
de botezatu ce sa zic a fost o cunostinta la el si nu a fost deloc multumita de el e forte repzit are cliente prea multe si cam da buleala si e cam scump va pupl
vali_ciurea80
Postat pe 2 Noiembrie 2009 23:04
Mamicilor va salutam.Poate nu sunt mofturi de ...2 lei,fiecare se traeaza cu cine doreste.Nu inseamna ca daca pe o mamica un dr a tratat-o bine si celelalte trebuie sa fie multumite de el...In primele luni de sarcina poti sa decizi tu cu cine sa te tratezi.Eu am optat pentru d-na dr GRADEA,deoarece din noua femei pe care le-am intrebat 6 s-au tratat cu ea din diferite motive.Dar am costatat un lucru,trebuie sa asculti sfaturile lor mai cu seama ca se pricep mai bine ca noi.Eu am incercat sa trec peste ce mi-a spus o singura data si mi-a fost de ajuns sa inteleg ca pot pierde sarcina ft usor,asa ca am incercat pe cat posibil sa fac ce mi s-a spus!Mi-am da tseama ca viata puiului meu eset mult mai importanta decat orice altceva pe lumea asta.Asa ca sfatul meu este sa va ganditi bine atunci cand mergeti la medic, fiecare are modul lui de tratament si fiecare stie ce este cel mai bine pentru fiecare.Eu si fetita mea va pupam pe toti si sa cresteti mari!!!
kidz001637
Postat pe 3 Noiembrie 2009 15:25
Buna,mamicilor!Sunt din Braila si am nascut pe 29 februarie 2008 prin cezariana(cu Coltofeanu si a fost fff bine)-un ingeras de baietel.Este un copil extraordinar si imi mai doresc unul,tot baietel dar nu cred ca-mi mai permit.Oricum copiii sunt cel mai frumos lucru din viata cuiva.
cameea_kidz
Postat pe 4 Noiembrie 2009 08:58
si eu sunt din Braila,am doi copii dragalasi -ingerasi si sunt foarte mandra de ei.am o fetita de 2 ani si 9 luni si un baietel de 1 an si 5 luni. Acum sunt un pic dezamagita,mi se pare ca nu fac ceva bine-fetita este f.inteligenta si tot am impresia ca nu ii acord foarte mult timp.Vreau sa ma ocup de amandoi la fel,dar fetita este o devoratoare de nou si vreau sa-i ocup mai mult timpul cu activitati constructive.VREAU IDEI.......CUM O POT TINE OCUPATA--CONSTRUCTIV NU DESENE ANIMATE,dureros este ca se plictiseste si foarte repede.V-am pupat.ASTEPT IDEI DE LA VOI.
nistor_geta
Postat pe 17 Noiembrie 2009 22:34
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:09
Buna seara, Braila !
Ce faceti, mamici si pitici, cum va descurcati cu frigul?
Unde mergeti acum, iarna, cu piticii?
Baietelul meu adora sa mergem la plimbare, dar nu prea mai stiu unde sa-l duc acum, cat inca nu a venit primavara......
lehtinen
Postat pe 23 Ianuarie 2010 16:17
buna seara la mamicile brailence! si eu ma inumar printre voi, sunt o mamica fericita a unui nazdravan de baietel de 1 an si 3 luni! sarcina mi-a urmarit-o dr. TOVARNAC si am fost tare multumita de el, iar nasterea a fost cu dr. SALCUDEAN si dr. CHIRIGIU care este super buna si ea!!!!
va doresc sanatate multa si bebei sanatosi!
lady_roxy23
Postat pe 24 Ianuarie 2010 00:43
buna dimineata !
si eu sunt din braila si am o fetita de 2 ani si 8 luni.
narcy_kidz
Postat pe 10 Martie 2010 08:13
office_salinasusesi_ro
Postat pe 13 Martie 2010 08:00
Oauuu cate mamici din braila, Buna fetelor! SIi eu sint din Braila, am 28 de ani, si o minunne de fetitza Mara de 2 ani si 8 lunitze in curand. Va puup si va doresc o zi minunata
micka27
Postat pe 16 Aprilie 2010 09:37
office_salinasusesi_ro
Postat pe 21 Aprilie 2010 08:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vanataie pe limbutza 21 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:46
"special" pentru .... "doamnele" nemultumite de subiectele de pe forum! 492 De la: eu_geminy 21 Septembrie 2010 03:21
Cat ii lasati pe copiii sa se uite la TV? 9 De la: Denis29 4 Aprilie 2009 18:12
Sport pentru copii? 8 De la: garbo_379484 13 August 2013 18:55
buna 2 De la: kidz007106 15 Martie 2010 19:41
Setari Cookie-uri