Mami-imi e foame...

Salutare mamici.Am si eu o problema.Ce naiba fac astia cu indemnizatiile noastre?Dupa data de 15 o tot asteptam si..."CIUCIU".Noi suntem din Bz si nici vorba sa se bage banii pe card.BB ce ar mai manca daca nu am face stocuri din timp sau nu am mai avea cate un parinte mai pe aproape?
Retete pt criza asta nu stiti?!
ina_rebeca
Postat pe 22 Martie 2010 09:26
eu sunt din constanta si nici mie nu mi-au bagat banii pe card.oare unde tb sa intreb ce se intampla?
ionela_miruna
Postat pe 22 Martie 2010 09:34
La voi la constanta pot sa-ti spun unde sunt banii...ii strange mazare ptr urmatoarea parada, cred ca a vazut in brazilia o alta uniforma, de bolsevic de data asta, nu de nazist...
onelfelicia
Postat pe 22 Martie 2010 09:37
da,cred ca ai dreptate
ionela_miruna
Postat pe 22 Martie 2010 09:42
Buna! eu sunt din Ploiesti si de la inceputul anului la fel am patit si noi..a intarziat cateva zile ( cam 3). M-am interesat la directi muncii si problema era la banca unde am cardul....primeau banutzii dar ii mai tineau ei cateva zile.Am fost si am facut scandal..si in martie s-a rezolvat. e tare greu...dar nu intereseaza pe nimeni.pupici.
ERICK
Postat pe 22 Martie 2010 09:43
Mamici, nu va speriaati, toate bancile au primit o adresa prin care sunt anuntati ca atat alocatiile cat si banii pentru ingrijirea copilului se vor vira doar dupa data de 20 a lunii ( intre 20 si 30). .
terezbarbu
Postat pe 22 Martie 2010 09:45
pai si prin posta tot dupa data de 20 veneau banii
pinicuta
Postat pe 22 Martie 2010 10:04
la mine au intrat in 10 banii pe card. Eu am avut card la bcr si la fel pateam intrau cu intarziere si acum mi-am facut la cec si vreau sa zic ca imi intra in 9-10 a lunii.
viobregar
Postat pe 22 Martie 2010 10:18
poi si eu am fost si le-am facut scandal la astia! si pana la urma s-a modificat si incepand de luna asta prin posta vor veni cam de prin 10 pana in 15 si pe card vor intra in zilele de 20, 21 ... acum depinde de fiecare banca in parte... eu l-am nascut pe raul in noiembrie si abia luna asta vor intra prima data alocatzia.. chiar acuma ma duceam la banca sa vad... si apoi.. sper k o intrat... da va mai scriu eu
ale_micutza
Postat pe 22 Martie 2010 12:06
La mine au venit banii prin posta in 11.
bau
Postat pe 22 Martie 2010 12:20
prin posta da... dar in cont NU...
DECI SA NU MERGETZI PANA LA BANCA PT K NU ARE ROST K NU AU VENIT BANII tocmai de acolo vin nu au intrat...
ale_micutza
Postat pe 22 Martie 2010 14:55
Am inteles ca cele care primeau banii in 15 o sa intarzie .
Ca o fata care primea banii in 10 in cont,i-a primit. Si am auzit caci conteaza si banca la care ai cont.
bau
Postat pe 22 Martie 2010 15:16
Buna dragelor. S-ar putea sa intre pe la sfarsitul saptamanii. Nu au bani.
nicoleta26
Postat pe 22 Martie 2010 15:37
De acum incolo asa se vor vira banii la cele ce primesc pe card. Sa ne asteptam la vremuri grele.
nicoleta26
Postat pe 22 Martie 2010 15:40
ii bun.. aia tot incercam eu sa zic aici... k s-a modificat de la ei... si momentan nu au bani... si au zis k poate ... NUMAI POATE se vor vira astazi!!! si cele care au optat sa primeasca banii pe card vor primi din data de 20 a lunii incolo.. si cele care au prin posta din 10 incolo... deci nu va mai fi k maria primeste in 10, miruna in 15 si nu stiu care in 20... toate vor primi din 20 incolo!!! ma refer la cont evident
ale_micutza
Postat pe 22 Martie 2010 15:46
imi pare rau ca asa s-a complicat treaba,numai sa primiti in 20 si nu in 30.
Ca totusi azi suntem in 22.
bau
Postat pe 22 Martie 2010 15:50
pe mine ma inerveaza astia cu statul lor cu tot... numa in romania vezi asa ceva... bine k dau milioane de euro ca sa faca nu stiu ce site... magarii
ale_micutza
Postat pe 22 Martie 2010 15:52
fetelor stiti cum e treaba. Cei de la directia muncii fac ordinele de plata in data de 7 a lunii si le duc la trezorerie, trezoreria ii vireaza in banci sau la posta in 8 seara 9 dupa masa. Cei de la banca sunt obligati sa ii vireze in 9 seara sau cel tarziu in 10 dimineata. Pentru chestia asta puteti sa-i dati in judecata.
Cei de la posta isi primesc in 9 banii.
La inceput si eu am avut probleme am nascut in aprilie 2009 si am depus dosarul la 1iunie 2009 si indemnizatia nu mi-a venit decat in august, dar alocatia nu si am sunat la directia muncii si a verificat o tipa si a zis ca de ce sun ca oricum iau suma cea mai mare pe care o dau ei si altcineva nu ia mai mult ca mine.
M-am enervat de numa si m-am dus pe ele si ce scandal am facut. Alocatia mi-a intrat in septembrie si de atunci nu am mai avut prob cu ei.
Ale_micutza conform legii 544/2004 privind contencosul administrativ ei sunt obligati sa iti dea raspunsul in 30 de zile daca nu ii poti actiona in judecta si cere daune-interese.
Fetelor s-ar putea ca problemele sa fie la nivelul bancii, eu zic sa sunati la directia muncii de la voi din oras si sa vedeti, ca ei poate au facut ordinele de plata si mergeti la banca si faceti scandal ca conform protocolului bancar ei trebuie sa vireze banii in momentul in care primesc ordinul de plata, ei nu pot sa-i tina aiurea.
viobregar
Postat pe 22 Martie 2010 17:05
am sunat si chiar am si fost la directia muncii si de acolo au zis k au virat banii in data de 9... si ma asteptam ca saptamana trecuta in data de 15 sa intre... pana la urma am sunat din nou la directia muncii si au zis k de luna asta s-a modificat si intra in cont doar din data de 20-21 a fiecarei luni... astazi am fost la banca si au zis k nu au virat cei de la directia muncii banii deoarece nu au bani... si am intrebat la mai multe banci daca au primit borderourile cu indemnizatia copilului pana la 2 ani si au zis k nu a intrat nimic si numai cam pe maine probabil deci nu e sigur... si acum astept sa vad ce naiba fac acestia k deja ma dispera... deci nu numai la banca unde am eu cont nu au intrat ci la nici o banca nu a intrat inca acele borderouri!
ale_micutza
Postat pe 22 Martie 2010 17:38
ale_micutza nush care au dreptate,dar stiu ca la unele fete le-a intrat banii si la altele nu.
bau
Postat pe 22 Martie 2010 17:46
ale_micutza mergi la directorul de la directia muncii si ameninta ca mergi la presedintele consiliului judetean, ca ei apatrtin de consiliul judetean.
viobregar
Postat pe 22 Martie 2010 17:54
fetelor indemnizatiile se baga de obicei pe data de 15 a fiecarei luni dar luna asta in curs au niste intarzieri si vor fi bagate dupa data de 22 am inteles
anaROBERT
Postat pe 22 Martie 2010 17:59
http ://forum2.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=150022&whichpage=1 am pus pauza dupa http
bau
Postat pe 23 Martie 2010 16:13
si eu mi-am primit banii in 9 dar prin postadeci e mai bine cu posta,nici la noi nu au primit prin card doar prin 25
Szilvia_kidz
Postat pe 23 Martie 2010 16:17
mno s-au bagat banii la unele persoane... mie nu...
ale_micutza
Postat pe 23 Martie 2010 16:22
cred ca indemnizatiile si alocatiile copiilor re primesti mult mai rapid prin posta decat prin card.
anaROBERT
Postat pe 23 Martie 2010 23:45
buna fetelor.nici noi nu am primit inca amarata aceea de alocatie .si suntem in 24,nu am vazut postarita saptamana aceasta.poate pun si astia de la POSTA ROMANA de-o greva ceva de nu mai sunt pe teren
gaby8101
Postat pe 24 Martie 2010 11:02
Eu am fost la directia muncii din nou si miau zis k nici luna asta nu voi primi banii numai luna viitoare k numai atunci sunt trecuta cu 800 lei. in data de 9 martie knd am fost miau zis k voi primi luna aceasta pe 3 luni de zile... si acum miau zis k luna viitoare
ale_micutza
Postat pe 24 Martie 2010 12:30
da ce ne mai miram? fac ce stiu ei cel mai bine. ne duc cu zaharelul.
gaby8101
Postat pe 24 Martie 2010 13:13
ati primit banii pana la urma? eu am fost astazi la bancomat si nimic,am intrat si in banca si am intrebat la ghiseu,a verificat fata si nimic.de vreo jumatate de ora ma chinui sa sun la directia muncii si nu imi raspunde nimeni,suna ocupat,am sunat la trei numere de telefon.maine ma duc pana acolo sa vad care e treaba
ionela_miruna
Postat pe 24 Martie 2010 14:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
microunde 49 De la: LILO 19 Octombrie 2010 17:31
persoanele cu stres, depresie, suparari, tristete, certuri in familie, neintelegeri acasa/la serviciu, etc. va rog sa imi scrieti 32 De la: Celleste_ 25 Septembrie 2010 11:30
Intoleranta la proteina din lapte 9 De la: alinutza22 31 Decembrie 2008 12:29
Mamici din Medias 1 De la: ralucimp 3 Noiembrie 2009 15:49
vaccin prevenal 7 De la: carmenn7 9 Februarie 2009 21:14
Setari Cookie-uri