a slabit cineva cu herba life

@ a slabit cineva cu herba life

da. au slabit foarte, foarte multi...si toti s-au ingrasat apoi, mult mai mult decat erau inainte...
dor72
Postat pe 28 Mai 2011 10:49
AM INCERCAT SI EU DAR FARA REZULTAT . SINT PLINE DE E- URI ACCEPTATE DE UE DAR CEL MAI SANATOS ESTE SA MANINCI FRUCTE SI LEGUME BRINZETURI ,TOTUL DISOCIAT. NU AU TOTUL AFISAT PE ETICHETA DAR ENERGIA PE CARE LE- O DA ASA CUM SPUN ,, UNII
garbo209148
Postat pe 13 Iunie 2011 19:18
N-am inteles nimic din ce-ai scris tu acolo, o insiruire de "E"-uri cu rezultate, iaurturi, energie????
De slabit se slabeste cam 3-5kg/luna garantat(daca se respecta programul).
Sunt o groaza de consumatori multumiti si cred ca cei nemultumiti sunt cei care au rupt frigiderul in 2.....in program de slabire.
Pe parte de imagine nu aveti ce comenta, imaginea herbalife este mai nou castigatoarea ligii campionilor in frunte cu Leo Messi.
baluadrian
Postat pe 14 Iunie 2011 22:15
nu mai vorbiti aiurea...dak nu ati incercat de ce vorbiti? unii mai spun k sunt si doctori. eu am luat 2 sapt si jumatate herbalife si am slabit 2 kg si aqm astept sa imi vina comanda k am returnat coletul k nu mi-a placut cu capuccino. am o prietena care avea 98 kg si a ajuns la 60 in 5 luni. intr-adevar nici eu nu am o parere buna despre pastilele de slabit in general dar in herbalife am incredere k am vazut k se poate si nu am nimic,ma simt perfect asa k nu mai vorbiti asa din auzite dak nu stiti. eu recomand cu incredere herbalife
garbo225161
Postat pe 25 Septembrie 2011 05:45
Eu am ales sa nu imi infometez, sa pierd grasimi si sa pun MULTA masa musculara. Si fac Superbine!
superbine
Postat pe 7 Octombrie 2011 12:25
CEI CE SUNT CONSILIERI HERBALIFE IMI POT SPUNE SI MIE IN CE CONSTA ACTIVITATEA LOR..ADICA DACA AS DEVENII SI EU ASA CEVA PART TIME SI NU AM UN ANUMIT NUMAR DE PERSOANE"CONSULTATE"SALARIUL IL VOI LUA???TREBUIE SA PLATESC CEVA CURSURI SAU CEVA??CA SA DEVIN CONSULTANT TREBUIE NEAPARAT SA CONSUM PRODUSE??
garbo254205
Postat pe 11 Decembrie 2011 22:51
De la: garbo254205, la data 2011-12-11 22:51:37CEI CE SUNT CONSILIERI HERBALIFE IMI POT SPUNE SI MIE IN CE CONSTA ACTIVITATEA LOR..ADICA DACA AS DEVENII SI EU ASA CEVA PART TIME SI NU AM UN ANUMIT NUMAR DE PERSOANE"CONSULTATE"SALARIUL IL VOI LUA???TREBUIE SA PLATESC CEVA CURSURI SAU CEVA??CA SA DEVIN CONSULTANT TREBUIE NEAPARAT SA CONSUM PRODUSE??
Radutz
Postat pe 20 Decembrie 2011 13:29
De la: Radutz, la data 2011-12-20 13:29:45
De la: garbo254205, la data 2011-12-11 22:51:37CEI CE SUNT CONSILIERI HERBALIFE IMI POT SPUNE SI MIE IN CE CONSTA ACTIVITATEA LOR..ADICA DACA AS DEVENII SI EU ASA CEVA PART TIME SI NU AM UN ANUMIT NUMAR DE PERSOANE"CONSULTATE"SALARIUL IL VOI LUA???TREBUIE SA PLATESC CEVA CURSURI SAU CEVA??CA SA DEVIN CONSULTANT TREBUIE NEAPARAT SA CONSUM PRODUSE??


Fugi de ei ca dracu' de tamaie...Te bagi intr-o mare belea, "herbalaifenii" sunt un mix intre o secta periculoasa si pacientii unui spital de nebuni. Te vei ruina cu mana ta, cu care vei scoate din buzunar o gramada de parale ptr. niste produse fff scumpe si cel mult MEDIOCRE dpdv calitativ. Nu le vei vinde nimanui (lumea nu mai e chiar atat de proasta ca sa creada in asa ceva), iar daca le vei lua tu...in cel mai bun caz, nu vei pati nimic:)
Ca si cei de la NU SKIN au metodele lor de spalare a creierului, ca si la NU SKIN cineva de la ei a luat premiul Nobel...si o multime de alte abureli. Un sut bine plasat in popoul celui ce-ti propune "afacerea" este cel mai indicat mod de actiune.
P.S. Plasez un link in care cea mai experta societate din lume ce se ocupa de analiza produselor multivitaminice face o clasificare, la nivel mondial. Observam NU SKIN pe pozitia 38 si HERBALIFE pe 40... Cu pozitiile astea de rahat, cam greu se justifica pretul urias al "miraculoaselor" produse.
Dar tu faci ce vrei, esti complet libera sa te iei dupa papagalii si papagalitele ce ridica in slavi PIRAMIDA Herbalife si produsele sale. Numai ca sa nu vii dupa cateva luni pe-aici, ca sa te plangi de golul din punga si/sau de durerea din burtica:)

http://www.multivitaminguide.org/or/full-ranking.html
Radutz
Postat pe 20 Decembrie 2011 13:45
Deci:
1. Herbalife e pentru detoxifiat organismul, NU pentru slabit
2. Herbalife nu are E-uri, cititi din ce e facut, apoi dati-va cu parerea
3. Daca vreti sa slabiti, in primul rand renuntati la junk food si urmati instructiunile distribuitorilor de produse herbal life. DEGEABA iei orice tip de pastila de slabit, daca mananci ca sparta, grasimea nu se duce nicaieri.
4. Herbalife a fost conceput de doctor si biochimisti renumiti, in locul vostru nu as crede pe doctorul de familie ca "da hepatita toxica". In primul rand hepatita toxica apare cand corpul metabolizeaza substante toxice (ex. toxinfectie de la ciuperci), si NU din cauza substantelor necesare orgnaismului.

Concluzie:
1. Vreti sa slabiti? Nu luati pastile de slabit, aveti grija la dieta, si faceti multa miscare.
2. Vreti sa aveti un corp sanatos? Mancati multe fructe, luati vitamine.
3. Degeaba dati in Herbalife, ma repet, herbalife nu e pentru slabit, e pentru a echilibra balanta orgnismului de minerale, vitamine s.a.m.d. . Toti cei care sunt ca Herbalife = E-uri, daunator sunt dezinformati.

O zi buna !
Mihai_Nechifor
Postat pe 2 Februarie 2012 16:01
Da foarte multe persoane si produsele nu sunt toxic de loc eu cosum si nu am patit nimic sunt nu mai pe baza de plante si forte usor slabesti
garbo267338
Postat pe 4 Martie 2012 17:38
Am consumat produse Herbalife si am slabit 35kg. Dupa asta am facut niste analize si au iesit perfecte. Nu vreau sa fac reclama ci doar sa infirm zvonurile despre toxicitatea acestor produse. E adevarat ca nu slabesc cu aceste produse cei care nu respecta intocmai instructiunile de utilizare.
garbo267562
Postat pe 5 Martie 2012 18:01
eu am luat batoane proteice, ceai si energizant in perioadele de efort - si nu am dat in nici o hepatita de la ele (nu am slabit, nu m-am ingrasat, aveam nevoie de energizante).
quasaria
Postat pe 5 Martie 2012 18:42
Aceeasi persoana,
dupa doi ani.
Asistent medical.

- 62 kg

fara infometare ;
fara cura de slabire traumatizanta ;
fara riscuri pentru sanatate !

----------------------------------------

http://elinaagroup.eu/62kg

----------------------------------------
elinaagroup
Postat pe 9 Aprilie 2012 13:24
Aceeasi persoana,
dupa doi ani.
Asistent medical.

- 62 kg

fara infometare ;
fara cura de slabire traumatizanta ;
fara riscuri pentru sanatate !

----------------------------------------

http://elinaagroup.eu/62kg

----------------------------------------
elinaagroup
Postat pe 9 Aprilie 2012 13:24
"a slabit cineva cu herba life.va rog sa imi raspundeti urgent fiindca trebuie sa dau repede multe kg jos.
multumiri anticipate.
ps. trebuie sa am nunta si am incercat cateva cure de sabire

e... n-am avut rabdare sa citesc tot ce s-a raspuns... asa ca poate repet pe cineva... ! dar eu zic asa: sa incerci mai bine cu "Herba Simpla"... adica cu aia de pe prin parcuri... in primul rand ca nu te costa bani si in al doilea, are acelasi efect !!! ei... poate o sa ragai mai mult... ! in tot cazul... pentru ca vorbesti de nunta... tu vrei sa slabeti pentru preot sau pentru ca sa te placa sotul sau viitorul sot al tau... ? ca, mai e un topic FOARTE interesant aici pe garbo... cu una care se plangea ca A PARASIT-O SOTUL EI, TOCMAI CA ERA PREA SLABA... !!! asa ca........
barboneli
Postat pe 9 Aprilie 2012 13:46
acest msg este pt d-na cu "argumente"
garbo_5580
Postat pe 14 Iulie 2012 20:24
buna!"argument" inseamna ceva concret,adica sa consumi tu si sa stii despre ce vorbesti.atata timp cat esti in necunostinta de cauza ce spui tu se numeste aberatie,eu consum de 7 ani,am slabit 20 kg,m-am modeleat super in talie iar analizele mele sunt perfecte,programul de slabit m-a costat 440 lei/luna,adica 15 lei/zi,ceea ce m-i s-a parut foarte putin in raport cu ce beneficii aduc,iar dupa ce am slabit si am tinut si mentinerea am decis sa le consum toata viata pentru ca imi plac foarte mult,ma simt excelent,parca am intinerit,nu am timp sa intru colaborator,insa o sa le recomand tuturor pentru ca sunt foarte multumita de ele.sunt avizate de ministerele sanatatii din 80 de tari in caz ca nu stiati. as vrea sa mananc sanatos insa va rog sa-mi spuneti dv ce??????fructele si legumele contin conservanti,hormoni de crestere ,sunt modificate genetic,deci nu mai vorbim de salam,margarina,cola
garbo_5580
Postat pe 14 Iulie 2012 20:32
nu mai vorbiti prostii herbalife exista si functioneaza am slabit 10 kg an 6 luni antradevar snt n pic scumpe dar merita si sotul me cu n colesterol de 425 a spus doctorul cum de n-a murit..si acum e ok.
Emanuel_Ursache_1
Postat pe 9 Septembrie 2012 20:34
functioneaza produsele snt din plante si vitamine minerale aloe vera
Emanuel_Ursache_1
Postat pe 9 Septembrie 2012 20:37
ia uite domn'le ce-am devenit....
fosta membra....
da' cand am plecat, garbo.ro?
sunteti ...nici nu stiu cum sa zic
dor72_
Postat pe 9 Septembrie 2012 20:38
Eu una,am slabit cu Herbalife 8 kg intr-o luna si aproximativ 10 cm in talie.Sunt foarte multumita de efectul acestor produse si le recomand cu cea mai mare caldura.
garbo_7590
Postat pe 16 Septembrie 2012 14:41
Sunteti doctor? Stiti macar diferenta intre catabolism si anabolism? Am cunoscut destui evaluatori ca sa imi dau seama ca nu au nici macar cele mai banale cunostinte despre un organism functional...Dar probabil ca stiati ca doza de proteine, zilnic este de 0.5-0.7g/kg corp...Sau poate nu? Sau ca noi consumam in jur de 250-800g glucide. Poate stiti ce fel de glucide putem descompune..Sau ca lactoza este descompusa de lactaza in glucoza si galactoza. Daca nu stiti nici macar ceea ce invata un elev de liceu, cum va permiteti sa dati pastile oamenilor...Sau poate dvs stiti...Dar sunt alti mii de supervizori care nu stiu nici macar diferenta intre glandele oxintice si cele pilorice ale stomacului. UPSSSS....?
Andreea_Andra_2
Postat pe 19 Ianuarie 2013 23:38
Mie mi se pare ca raspundeti in necunostinta de cauza. Sunt unul dintre cei care au incercat produsele, si care nu le vinde. Am folosit produsele de la ei si imi cunosc foarte bine organismul ca sa imi dau seama de schimbarile petrecute cu mine. Daca slabesti? sigur da o medie de 3 pina la 5 kg pe luna Daca are efecte adverse ? trebuie sa aiba intrucat sunt preparate chimice- nu am vazut nici o planta pe care sa scrie herbalife sub fotografia ei. La consultantul la care am fost de mia vandut nu a ascuns faptul ca rezultatele obtinute se mentin doar prin reeducarea obiceiurilor alimentare altfel recuperezi si plusezi la kg. Concret pe perioada slabirii se urmareste de fapt imc si nu kg propriuzise fara scaderea lui kg se reacumuleaza foarte repede. Am avut la inceputul curei 94 kg cu un imc de 27 de procente. A patra sau a cincea zi am simtit un efect advers o stare de oboseala foarte mare care nu a tinut decat 10 minute> probabil ficatul a inceput sa lucreze la greu . Dupa 10 zile aveam o pierdere in greutate de 7 kg fapt ce la alarmat pe consultant si am crescut nr de gustari intre mese Mancam doar masa de prinz dar nu tinem la restrictii am mancat carnati sarmale am baut vin tarie exact cam ce nu trebuia iar la sfarsitul lunii am avut doar 88 de kg .Forta de munca slaba in toata aceasta perioada sala am abandonat-o.Dupa trei luni am avut 82 de kg si un imc de 18 dar nu am mai baut
garbo_11414
Postat pe 13 Februarie 2013 22:02
A urmat perioada de mentinere care este ca durata de timp egala cu cea de slabit Am abandonat-o in luna a doua pentru a ma reapuca serios de sala Dupa 6 luni am 86 de kg si sper sa urc din nou la 88 intrucat mi-am remodelat fizicul. Pentru cine nu este multumit de felul in care arata pot spune ca se slabeste exact in locurile problema foarte mult -talie solduri si coapse Daca vreti incercati costurile sunt in jur de 100 de euro pe luna, iar mentinerea este de cam 50 de euro. Orice pastila sau medicament are si efecte adverse - repara intrun loc si strica in altul - asta daca va uitati in prospectele de medicamente asa ca spor la treaba alegerea va apartine .In afara de urinat des si starea aceea de oboseala din ziua 4 eu nu am resimtit altceva dar am luat si un protector pentru ficat- am alternat liv 52 cu silimarina.Trebuie sa gasiti un consultant bun care sa nu se bucure doar ca va vinde produsele ci sa va si ajute cu gasirea alimentatiei potrivite. Acum sunt si medici care vand aceste produse eu am descoperit ca medicul meu de familie se ocupa cu asa ceva dar am aflat intamplator .
.
garbo_11414
Postat pe 13 Februarie 2013 22:22
Stiu ca majoritatea spun ca aceste produse costa foarte mult sau ca nu sunt naturale dar sa privim si partea buna. Daca va veti interesa, veti vedea ca multi au slabit cu ajutorul produselor Herbalife (chiar si eu) . Eu stiu ca sunt foarte bune avand in vedere ca le consum si am rezultate uimitoare. Costa ele mult dar functioneaza. Desigur trebuie sa va schimbati modul de viata pentru ca si metabolismul se schimba usor usor. Asta este o dieta dar mai mult, e nutritie si un stil de viata sanatos. Pastilele si shake-urile sunt pe baza de plante(dar multi nu cred asta )si dimineta si seara ai mesele asigurate. Va recomand cu drag aceste produse si sper sa aveti o parere buna despre Herbalife! Puteti sa ma intrebati ce doriti despre acest subiect!!!
garbo_381696
Postat pe 19 August 2013 21:15
Buna ziua!
Voiam sa va povestesc experienta mea cu Herbalife. Am 49 de ani si datorita perioadei de premenopauza am luat in greutate cam 5 kg in ultimile 6 luni, mi-am dorit sa nu ma mai ingras, eventual chiar sa pierd aceste 5 kg, am o experienta vasta in domendiul dietelor, de-a lungul timpului am slabit cu dieta disociata pe zile, cam 8 kg in cinci luni- m-am mentinut apoi cam 3 ani, apoi am tinut Dukan, am slabit 6 kg in cam 3 luni, m-am mentinut apoi iar cativa ani, acum mi-am dorit altceva si dupa indelungi documentari am apelat la Herbalife. V-am povestit toate astea pentru a intelege ca stiu ce inseamna o dieta tinuta ca la carte, si ca stilul meu de viata e unul constant: fara paine, dulciuri, sucuri, grasimi, prajeli, n-am consumat asa ceva de ani de zile, sincer nici nu mai simt nevoia, apa intotdeauna minim 2 litri pe zi.
Acum sa revin la proaspata mea experienta cu Herbalife.
Consum Shake formula 1 si fibrele exact de o luna. Aveam pe 14 ianuarie 66,8 kg, astazi pe 14 februarie am 65,8, am respectat intocmai indicatiile consultatntei, adica dimineata shake cu lapte 1,5% grasime, la ora 10 un fruct (un mar sau o portocala), la ora 13 gratar de pui cu salata (rosii, castraveti, baby spanac, ceapa), am mai adaugat in salata naut fiert, sau boabe de fasole fiarta, sau putina branza de capra slaba,si m-am m-ai rasfatat cu o cutie, 200 g. de perle delicioase de branza Pilos, care au 5% grasime, la ora 16 iar o gustare mar sau portocala, un mar sau o portocala nu mai mult, la ora 19 shake cu lapte 1,5% grasime sau iaurt 1% grasime, apa am baut cam 2,5 -3 litri pe zi.
Ma simt bine de cand consum Herbalife, desi nu dorm bine noaptea din cauza bufeurilor (iau pentru a le combate iau ulei de salvie, Klimatktoplant), deci sunt energica chiar daca nu dorm bine, nu mi-e foame, ma vad mai slaba!!! desi cantarul nu arata cine stie ce slabire, cum v-am spus 1 kg intr-o luna. Deci voiam un sfat. Sa continui cu Herbalife? Sa mai iau o luna doar o masa pe zi din Shake ca sa nu intrerup brusc si sa renunt apoi? Consultanta mea spune sa continui ca singur voi pierde mai mult in greutate in timp.
Voiam parerea voastra, poate aveti o experienta similara si imi puteti da un sfat avizat.
Va multumesc!
me_unica
Postat pe 14 Februarie 2014 09:30
buna,a slabit sotul meu in urma cu 7 ani,18 kg in 4 luni,de atunci isi mentine rezultatul.daca te intereseaza ma poti contacta 0724999098-S
ilvia
garbo_1886
Postat pe 29 Martie 2014 23:29
Medicul lui peste. De ce nu duci produsele la investigat daca esti asa sigura ca sunt toxice?
Adrian_M__ru_____1
Postat pe 18 Iulie 2014 15:19
Eu consum produsele de aproximativ 4 luni, consum shake formula 1, complex multivitamine F2, activator celular, ceai din plante, batoane proteice.

Am avut si perioade de 2 saptamani in care nu le-am luat, pentru ca eram plecat din tara, dar nu mi s-a intamplat nimic, nu m-am ingrasat, nu am slabit…

Este important sa cereti sfatul unui consultant inainte de a consuma, pentru a face impreuna un program de urmat.

www.nutritie-alimentara.ro
garbo_405866
Postat pe 24 Septembrie 2014 20:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lady Anion - absorbante naturale 100% 1 De la: kidz001522 17 Noiembrie 2009 15:58
a slabit cineva cu herba life 119 De la: pelceac2006 24 Septembrie 2014 20:24
intalnire mamici cu bebei 1 De la: andreeac 28 Iunie 2009 15:42
cum o intarc? 1 De la: ubita 24 Martie 2010 17:34
Buna ziua! 16 De la: garbo_415300 23 Octombrie 2015 00:49
Setari Cookie-uri