a slabit cineva cu herba life

Practicati foamea daca vreti sa slabiti si mult sex .Slabire garantata!
kidz000353
Postat pe 26 Martie 2009 14:31
Stiu si eu pe cineva care si-a luat programul intreg de slabit, HERBALIFE (program personalizat pt fiecare caz in parte) a dat vreo $800 a slabit vreo 70 kg dar cum s-a lasat de ele s-a ingrasat destul de mult inapoi, nu chiar 70 dar vizibil, dietele drastice nu au nimic bun, doar rezultate spectaculoase de moment si apoi alte consecinte nu tocmai placute. Cel mai sanatos se slabeste in timp adica 1, 2 ani , treptat , de fapt trebuie schimbat modul de viata. Daca reusesti sa schimbi modul de a gandi si a gati, si faci miscare zilnic ( mers pe jos, activitati casnice etc) vei reusi sa slabesti sanatos si nici kilogramele nu se mai aseaza la loc....
alloisa_r
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:56
Eu am slabit cu HERBALIFE 14 kg dar nu am continuat pt ca stau rau financiar, dar a fost singurul mod de a da inapoi si ma mentin la greutate dar am constatat cu stupoare ca s-au mai dus inca 3 kg de cand am intrerupt si vreau sa zic ca mi-au si creeat placere sa le consum chiar le duc lipsa.
mironica_adina
Postat pe 22 Aprilie 2009 00:17
Eu am avut experiente placute cu programul de slabit de la forever living products si desigur atentie la mese..nu agreez dietele drastice pline de pastile si prafuri care sa slabeasca organismul. FLP mi s-a parut bun, am luat vitamine in timpul curei si totusi nici un kg in plus nici dupa terminarea ei. Exlicatia este ca programul se bazeaza pe o detoxifiere a organismului, ceea ce extraordinar.
Sa auzim numai de bine.
moni11
Postat pe 27 Aprilie 2009 11:17
BUNA ,INCERC SA-TI RASPUND LA INTREBAREA TA,EU DUPA CE-AM NASCUT DEVENISEM MAI SLABA DACAT ATUNCI CAND AM RAMAS INSARCINATA,ADICA AM O INALTIME DE 1.82(SUNT INALTA) SI AVEAM O GREUTATE DE 70KG,IMI DOREAM F TARE SA AJUNG LA PE LA VREO 65-66KG SI AM LUAT SUPER SLIM,PASTILUTE F BUNE CU CARE AM SLABIT 4 KG IN 7-10 ZILE,CUMNATUL MEU A SLABIT 10KG IN 2 SAPTAMANI.ELE DE FAPT ITI STOPEAZA POFTA DE MANCARE ,AU LOC ARDERI F PUTERNICE SI ITI ESTE SETE MEREU.SUNT F MULTUMITA DE CUM ARAT(SUNT CHIAR BUNA, )
kidz000618
Postat pe 28 Aprilie 2009 14:08
eu dupa nastere am slabit natural adica prin alaptat exclusiv deci am slabit fara sa tin nici o cura de slabire.ar mai trebui sa slabesc cam 3 kg ca sa fiu ca inainte de nastere am 1,74 si 69 kg
silviatatu
Postat pe 28 Aprilie 2009 14:45
Buna ziua,
kidz001072
Postat pe 23 Mai 2009 19:58
Buna ziua,
kidz001072
Postat pe 23 Mai 2009 19:58
Buna ziua,
kidz001072
Postat pe 23 Mai 2009 19:58
Buna ziua,
kidz001072
Postat pe 23 Mai 2009 19:58
Buna ziua,
Ma numesc Mihail PITICAS am 33 ani si sunt de profesie economist, eu am intrat in programul de slabire acum 1 luna deoarece aveam un surplus mare de kilograme mai precis 103 kg, deja am slabit 8 kg si ma simt excelent, am mai multa energie , pot alerga pot urca ecarile, ce mai simt ca m-am nascut a doua oara. Multumesc HERBALIFE!
kidz001072
Postat pe 23 Mai 2009 20:02
nu cred ca e la toata lumea la fel depinde de organismul fiecaruia la unii functioneaza la altii nu si eu caut ceva de slabit dupa sarcina am ramas cu burta si nu mai pot sa o dau jos
kidz001110
Postat pe 27 Mai 2009 12:11
Buna ziua.Este adevarat ca fiecare are propriul lui organism,insa Herbalife functioneaza in toate cazurile,bineinteles daca este respectat programul.Eu am slabit 22 kg in 5 luni,in urma cu doi ani si jumatate si de atunci ma mentin cu cea mai mare usurinta.Daca sunteti interesata va ofer GRATUIT o evaluare de sanatate ,dureaza aproximativ o ora timp in care vom vedea care sunt obiceiurile alimentare,vedem daca sunt lucruri de imbunatatit,se fac cateva masuratori cu aparate speciale , iar la sfarsit daca veti dori va putem stabili un program personalizat nevoilor dumneavoastra specifice.
Pentru detalii www.slabire-usoara.ro sau www.evaluare-wellness.ro
mihaherbalife
Postat pe 27 Mai 2009 15:40
buna, daca vreti sa slabiti, va pot da eu o cura care este extraordinara, e greu de tinut (ma refer la faptul ca trebuie sa o respecti cu stictete) dar face minuni, eu am foarte multe colege care au incercat-o, chiar si barbati si va spun sincer, toata lumea a obtinut rezultate exceptionale. eu una n-am incercat-o pt ca nu a fost cazul insa va garantez ca e super super buna! cine doreste sa i-o trimit imi poate scrie pe adresa de mess: fely_alina.
Sanatate multa!
aly_raz
Postat pe 27 Mai 2009 15:52
Buna ziua! Va propun un program de slabire ce contine produse obtinute integral din plante, fara efecte secundare, fara a va agresa in vreun fel organismul si, cel mai important, fara a avea senzatie de foame! Pe www.cureslabire.eu sau www.slabeste-inteligent.ro puteti vedea rezultate obtinute cu astfel de produse ( eu personal am slabit 20 de kg in 4 luni cu un astfel de program! ) si puteti afla amanunte interesante despre cum puteti slabi sanatos!
cureslabire
Postat pe 21 Iunie 2009 11:20
nu are niciun efect...eu am slabit 18 kg in 4 luni mancand de 5 ori/zi , dupa 2 vizite la un medic nutriotionist care ma invatat ce sa fac si cum sa imi configurez o dieta adecvata acestui scop... fi sigur ca ma costat de multe ori mai ieftin decat orice cura cu suplimente..!!acum mai vreau sa scap de inca 5-6 kg si pentru asta am la dispozitie 2 luni in care mi-am propus sa fac miscare cat mai multa si ma ajut cu un produs ce se numeste CARB BLX II ....
http://media.4life.com/us/pdf/PPS/CarbBLX.pdf
silviu_m74
Postat pe 21 Iunie 2009 15:51
De cine spui ca aslabit si dupa aceea a pus la loc este vorba despre cineva care nu si-a schimbat stilul de viata a revenit la vechile obiceiuri (fast food, prajeli, coca-cola, etc.).
Oricine daca slabeste si nu-si schimba stilul alimentar se va ingrasa la loc.
kidz001072
Postat pe 5 Iulie 2009 11:41
Ca bine zici. Cine nu-si schimba obiceiurile alimentare poate sa slabeasca cu ORICE metoda si nu se va mentine IN VECI!!!
Inainte de a incepe un program de slabire este bine sa iti cunosti propriul organism. Daca te intereseza sa-ti cunpsti organismul chiar si FARA sa incepi un program poti sa ma cauti si am sa te ajut.
George wellness_herby
Mult succes in toate!
herby
Postat pe 5 Iulie 2009 16:13
Este o varianta si asta :D dar nu sanatoasa ;)
Bafta
George
herby
Postat pe 5 Iulie 2009 16:14
Postat pe: 26 Martie 2009, ora 14:31
Citeaza Raspunde

Practicati foamea daca vreti sa slabiti si mult sex .Slabire garantata!

------------------------------

Aici am raspuns cu: Este o vartianta si asta dar nu cea mai sanatoasa :))
Sa auzim de bine,
George
herby
Postat pe 5 Iulie 2009 16:16
buna!cine zice de herbalife ca e secta si mai stiu ce aberatii e total pe dinafara subiectului,si ce recomanada sa slabesti?,,,,,sa mananci fructe,si legume,,,aiurea ...in ziua de azi si fructele si legumele ca sa nu se strice seunt date cu tot felul de solutii inca de cand se afla pe pom si iaurturile,cu tot felul de nutrienti si bifidus si alte prostii
eu zic ca toti astia mai bine ar prefera sa ramana grasi sau sa se abtina sa mai se indoape cu atata mancare!!!
emokemironica
Postat pe 24 Iulie 2009 12:51
nu tiu ct de bune sunt produsele herba life ptr. c nu le-am folosit , dar i pot recomanda produse care au efect garantat. m poi contacta pe mess,id: stery_ra, sau pe skype,id:stery27.
kidz000854
Postat pe 16 August 2009 09:11
Buna
E prima data cand scriu pe acest forum. Vreau sa aduc echilibru in opiniile exprimate.
1. am folosit produsele Herbalife, eram in facultate, aveam 65 de kg la 1.53, incercasem mai inainte diverse regimuri, nu reuseam sa le tin (600 de calorii pe zi, sa fi seriosi), reusisem sa imi destabilizez organismul.
Eram in ultimul an de facultate, se apropia banchetul, eram disperata. Am inceput in noiembrie cura, cu 3 produse, am intrerupt/o de craciun, am incercat pe cat posibil sa am grija cat mananc. pe scurt, in mai , al nbanchet, aveam 46 de kg, aratam super si aveam energie.
ce nu am facut - nu am respectat perioada de mentinere.
Am ajuns de la 46 la 50, in 3 luni de zile, dupa care gata, nu m-am mai ingrasat, desi nu mai foloseam produsele.
Dupa aceea, ocazional, am folosiut vitaminele , sunt f bune, nu produc pofta de mancare, sunt asa numita formula 2.
Despre cazurile de hepatita am citit, recunosc ca am o opinie personala in sensul ca indiferent de cat de bun ar fi ceva, nu e indicat sa abuzezi. Plus ca produsele au multe vitamine, tb sa fii atent la combinatii, uneori e mai eficient sa iei mai putine. Si acum daca as avea nevoie sa slabesc, la herbalife as apela, dar cu perioada de mentinere
Nu cred ca sunt 100% naturale, dar naturale nu sunt nici iaurturile, sa fim seriosi. Si inca stam bine la acest capitol fata de alte state.
Sa nu divaghez. Corect mi se pare sa nu vorbim din auzite.
Evident ca se poate slabi si fara Herbalife. Ideal cu un nutritionist alaturi, cu toate ca si aici exista n-spe mii de variante.in fine, macar sunt regimuri echilibrate, desi uneori frustrante.
Cu Herbalife e mult mai comod, mai ales la servici, eu faceam shake/ul ca pe ness *desfaceam borcanul cu iaurt, puneam praful si frecam putin, imi placea mai consistent, nu cu lapte sau suc.
Scopul curei cu Herbalife e tocmai sa te reeduci, sa ai un stil de viata sanatos si dupa aceea, cu minim 3 mese pe zi. Partea cea mai buna e ca iti mentine oraanismul al un nivel optim de functionare, e ideala pentru adolescentele care se cred grase, si nu numai pentru ele, pentru toti oamenii comozi, ca mine, de ex.
Ca sunt consultanti si consultanti...si asta e adevarat, eu am fost foarte norocoasa in privinta asta, am avut/o pe Aurica Artenii, nu dau date de contact sa nu se creada ca fac reclama. Dar mi-a placut, pt ca nu m-a presat sa iau multe produse.
Despre cei care au pus la loc kg sau nu au mai slabit , cred ca nu au respectat intocmai cura, mai precis au ciugulit intre mese. E posibil sa fi avut si disfunctionalitati hormonale.
haideti sa renuntam la atacurile personale de pe forum, avem cu totii dreptul la opinie. Nici mesajele tip herby, copy din caietul de notite de la intruniri nu isi au locul, dar nici linkurile neverificate, care momentan nu trimit la nici un fel de articol contra herbalife.
Nu mi se pare ok nici sa faci reclama unor produse " cu efect garantat" pe forum, asta ca sa fiu un pic rautacioasa.
Cristina
kidz003633
Postat pe 7 Septembrie 2009 00:04
Eu am slabit 20 kg cu herbalife in 5 luni. E adevarat ca m-a costat si o caruta de bani. Sa vedem cum o sa reusesc sa ma mentin dupa asta. Sunt total de acord cu Cristina ca nu e bine sa ne atacam asa pe forum. Oricine are dreptul la o parere si nu e frumos sa blamam persoana daca gandeste diferit de noi. Se poate slabi in foarte multe feluri insa depinde mult de organismul fiecaruia. Eu aveam niste disfunctionalitati hormonale din care cauza desi am incercat odata o cura drastica (adica am mancat 5 mere de marime medie pe zi timp de 2 saptamani) dar din pacate nu am dat jos nici macar 500 grame. Am incercat herbalife o luna si daca am vazut ca nu lesin de foame si chiar slabesc am continuat. Nu spun ca merge la toata lumea si multi nu isi permit financiar dar cel putin la mine a functionat. E bine insa ca inainte sa incepi o cura de slabire oricare ar fi aceasta sa consulti un medic sa nu ai grave probleme de sanatate (tensiune mare, disfunctionalitati renale, biliare etc). Orice cura cat de cat eficienta care se bazeaza pe pastile sau prafuri cauzeaza si anumite neplaceri adica cresc ritmul cardiac, provoaca insomnii la persoanele sensibile la energizanti si multe altele. De aceea apar si cazuri grave de alergii, intoxicatii sau agravari ale bolilor anterioare. Nu exista o solutie care sa mearga la toata lumea. Cel mai bine e sa nu ne luam dupa vecine, prieteni sau articole de prin ziare sau tv ci sa incercam sa obtimen o diagnosticare cat mai corecta a sanatatii noastre facandu-ne banalele analize anuale. Daca acestea ne permit putem incerca dupa aceea orice. Si cel mai important cred eu este sa citim PROSPECTUL. De exemplu am citit un prospect la "Pastila de slabit". Nu spun ca nu se slabeste cu ea dar nu e indicata pt multe categorii de oameni. Aproape ca trebuie sa fi perfect sanatos ca sa o poti inghiti (si atunci spun eu la ce bun pt ca daca am fi si noi mai atenti la ce punem pe masa - pt ca persoanele sanatoase cu probleme de greutate au un singur neajuns: nu sunt suficient de constienti unde pot sa aduca atatea kg in plus doar pt faptul ca ne place sa inghitim kg de prajituri, fripturi si litri de sucuri carbogazoase - nu am mai avea nevoie de adjutanti in mentinerea greutatii)
kidz004096
Postat pe 14 Octombrie 2009 14:01
Dati-l incolo de herbalife,eu m-am ingrasat 2 kg dupa o luna de cura cu herbalife,niste prostii de prafuri,faceti sport dc puteti si aveti cand,nu mai mancati seara,dupa ora 19,2 l de apa si sa vedeti rezultate.Eu personal unele fructe imi provoaca aciditate la stomac si nu pot manca orice fruct,dar pe cat posibil,si foarte important mancati un mar inainte de masa si nu veti mai manca atat de mult.Succes.
hapyness
Postat pe 14 Octombrie 2009 16:21
eu cred ca cel mai usor slabesti singur din vointa, uite aici cam ce sa mananci o saptamana si sa slabesti 4 kg si e si ieftin:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=4
adika_kidz
Postat pe 14 Octombrie 2009 17:02
Fetelor cunosc pe cineva care la 30 de ani a facut cancer de colon, dupa ce a nascut a incercat sa slabeasca apeland la medicamente magice, medicul oncolog i-a spus ca si aceste medicamente au contribuit la instalarea cancerului. Familia deja i-au cumparat loc de veci.....Doamne fereste!!!!!
Feriti-va de asa ceva si cred ca cel mai bine e sa ascultam medicii....
silvia_kidz
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:44
sunt din iasi si doresc sa confirm ca am slabit cu herba life,sunt f bune produsele sanatoase numai ca sunt f scumpe,am reusit sa slabesc 10 kg in 3 luni inbunatatindu mi sanatatea insa din motive financiare nu am mai consumat.oricum la mijloc nu este numai medicamentatia care o dau iei si seikul f gustos cu proteinele necesare ci si vointa de ati schimba o alimentatie corecta si,sanatoasa
kidz004624
Postat pe 23 Noiembrie 2009 17:37
buna si eu am slabit cu herbalaife am avut 65 de kg si am ajuns la 48 si m-am simtit miunat si acuma abia astept sa nu mai alaptez si sa iau iara produse de acolo ca am ramas cu mu;te kg dupa nastere si nu am vreme de fitnes
pinky_kidz
Postat pe 20 Ianuarie 2010 09:20
spune-i tipei cu cancer la colon sa caute detalii despre TRANSFER FACTOR PLUS, sunt produse ce au mare succes in tratarea cancerului....!!!
silviu_m74
Postat pe 20 Ianuarie 2010 19:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mamici din Timisoara... si nu numai 1 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 10:01
dintii mamei dupa nasterea bebelului 21 De la: izab33lla 11 Ianuarie 2010 18:07
concediu prenatal 10 De la: cristinaflorentina_2000 7 August 2009 09:50
Altfel de haine pentru copii 16 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:36
Rugaciunile intregii familii 6 De la: buni 2 Decembrie 2009 19:45
Setari Cookie-uri