vreau sa-mi duc copilul la mare

BUNA SI NOI VOM MERGE LA MARE CU FETITA NOASTRA LA EFORIE NORD LA UN HOTEL APROAPE DE MARE
karmina
Postat pe 25 Iunie 2009 12:18
Noi am fost cu bebita noastra, are 1 an si 3 luni, la mare si pot sa spun ca a fost foarte incantata. Am fost in Ef. Nord,din 5.06 pana in 11.06, ne.a fost teama sa nu fie prea mult de prima data, dar daca stiam ca se acomodeaza asa bine mai stateam. Sunt convinsa ca sunt alte plaje mult mai super dar noua ne.a placut si aici. Dimineata, la ora 7, mergeam pe plaja (am stat la o vila f aproape de plaja), la 11.30 cel tarziu, plecam,bebelusa doarmea pana pe la 2.30, iar la 4 mergeam din nou pe plaja. Nu am avut nevoie de loc de joaca sau alte chestii din astea...toata plaja ii era suficienta (nu a fost nici f aglomerat) si seara,pe la 9, ne plimbam pe faleza.
Creme de protectie: oricare cu spf 30 sau mai mare.
Concediu placut si sa aveti bebeii sanatosi!
viviana_marty
Postat pe 29 Iunie 2009 15:42
Imi poti spune mai exact(nume si adresa) unde anume ai fost. Si eu caut pentru noi si Miruna(1 an si 5 luni) o pensiune/vila cu bucatatrie unde sa-i pot face o ciorba si sa fie aproape de mare.
motul1973
Postat pe 9 Iulie 2009 14:44
Buna Otilia!

Spune-mi daca ai gasit o oferta ok pentru Turcia. Daca nu, contacteaza-ma la adresa de e-mail: deliadenisa@yahoo.com.

O zi frumoasa!
kidz003536
Postat pe 29 August 2009 13:50
Scuze, acum am vazut mesajul tau!
Nu am mai intrat pe topicul asta de cand am scris mesajul :(, imi pare rau dar daca te ajuta, sau pt la anu' numele este Gabriela Atodiresei, nr. tel. 0722458857, Ef. Nord.
viviana_marty
Postat pe 29 August 2009 21:56
Dragi mame si dragi bebei, va spun din experienta noastra privind marea, plaja, noi avem 2 ani si 5 luni acum si intotdeauna ne-a placut apa ceva grozav, din acest motiv am fost mai intai la piscina.
Eu locuiesc in Bucuresti dar sunt din Constanta unde am copilarit si crescut pana la facultate si nu am avut probleme de sanatate, asa ca ma gandesc ca e fff buna apa si nisipul pt imunitate.
Am cautat o gramada de vreme pampers pt piscina, in sfarsit am gasit ceva mai greu dar am gasit - nu se gasesc in mod constant.
Prima data am intrat i piscina cu apa calda de la un hotel -baza sportiva din Piatra Neamt, am lucrat ceva vreme acolo si pe langa faptul ca am intrebat despre tratarea apei, am si urmarit ce fac si cum iau probe, era ok si am adus piticul, am discutat mult despre o cada cu apa mare ca ii place, apoi ne-am uitat la copii care se jucau n piscina mica de copii si dupa obisnuirea vizuala cand el si-a exprimat dorinta ne-am luat schimburile si am coborit la piscinuta cu pampersul adecvat. A fot grozav, ne-am distrat, ne-a placut. Asta a fost la 1 an si 2 luni.
Vara trecuta am ales sa mergem in Turcia Antalya cu el la 1 an si 4 luni, cu avionul, pe langa faptul canu aveam incredere in a da ceva de mancare de pe litoralul nostru, ma-am gandit ca apa acolo va fi mult mai calda pt un pici mic, si asa a fost era o calura .... cam 40 de grade, oricum n puteai sa stai decat dimineata si upa 17.00 altfel te sufocai, in camera si in resort a fost .... suuuperr fara comparatie cu piscine peste tot, cu spatiu de joaca, mancare bebe cu nisip suppppppper curat - plaja era protejata ca veneau brscutele testoase sa faca pu acolo, cu ultra all-inclusiv etc. bani multi dar comparativ cu cat ai fi putut sa platesti la noi pt ceva oarecum similar .... nu exista comparatie; daca e cineva interesat este www.susesihotel.com
Pont pe avion ca sa nu i se infunde urechile la decolare si la aterizare se foloseste o acadea de supt (char daca eu nu ii dau dulce in acest caz am apelat).
Apoi ne-am mai balacit si la hotel Mara in Sinaia care are piscina cu apa calda, si vara aceasta deoarece eram ceva mai mari, si pt ca am vrut sa stam mult la mare dar sa mancam sanatos - gatit acasa, am inchiriat un apartament de 2 camere in Constanta langa Mamaia s am stat 3 luni la mare, plaja, apa, a fost super si astfel de vacante au ajutat la dezvoltarea piticului.
clauco
Postat pe 11 Septembrie 2009 21:03
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

TARIFE 1. Copii (maxim 14 ani), pensionari
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)
Un insotitor al copilului sau al pensionarului beneficiaza de intrare GRATUITA
2. Adulti
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 22 Noiembrie 2009 19:58
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 21 Februarie 2010 15:11
office_salinasusesi_ro
Postat pe 13 Martie 2010 08:14
buna mamici dragutze ...am si eu o rugaminte daca stiti o pensiune frumoasa in statiunea eforie nord sau un apartament de doua camere in apropierea plajei din aceasta statiune va rog sa imi dati si mie un nr de tel ptr contact ...multumim anticipat
cory_emy
Postat pe 18 Martie 2010 20:03
office_salinasusesi_ro
Postat pe 20 Martie 2010 08:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Copilaria dureaza cat crezi in Mos Craciun 1 De la: Mosul_tau 30 Octombrie 2009 16:41
Vaccin BCG 9 De la: kidz008182 17 Mai 2010 22:52
as avea nevoie de niste sfaturi 24 De la: garbo229302 10 Octombrie 2011 01:00
Rau de masina 16 De la: garbo_379203 8 August 2013 23:47
Ajutor , nu mai scapam de muculeti ! 4 De la: UADINA 2 Noiembrie 2009 08:52
Setari Cookie-uri