rehidratarea bebelusilor in caz de voma

Buna, bebe al meu a inceput sa verse si pentru al hidrata ii administrez humana elektrolyt. Ati administrat bebelusilor humana elektolyt si care este parerea voastra referitoare la acest produs? Astept cu nerabdare raspunsurile voastre!
felideni
Postat pe 8 Iunie 2008 21:22
Da, i-am dat eu si mi se pare bun, e bun si la diaree.

Postat pe 2 Octombrie 2008 16:24
Buna fetelor!sunt la primul meu copil,o fetita de 2 luni...nu am auzit de acest produs si nici nu locuiesc in ro.exista ceva similar,sau ce alta metoda de rehidratare as putea aplica.Doctorii de aici sunt nebuni,spun ca e bine sa vomite,insa fetita nu vomita ci isi"descarca stomacelul",absolut tot da afara,ce-i drept nu de fiecare data.Ei mai spun(doctorii)ca ii dau eu prea mult(o am exclusiv la san)insa si asta e discutabil....eu nu cred.Deci ce altceva ii pot da?va multumesc
jojo_kidz
Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:28
BUNA. FOARTE BUN ESTE SI CEAIUL DE MENTA, DAR TREBUIE SA-I DAI CATE PUTIN( 10 ML..) NU MULT O DATA CA-SI INCARCA STOMACELUL , II DAI LA APROX 10 MIN., ORICUM E FOARTE IMPORTANT SA-L HIDRATEZI !
SAMIA
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:41
noi am dizolvat in ceaiul de menta si un pliculet de hidrasec.
SEBY1YEAR
Postat pe 23 Februarie 2009 12:31
Draga mea am citi articolul tau despre voma micutzei si consider ca ,desi vine cu intarziere, mesajul meu este sa iei din farmacie PROLYTE.(in cazul in care mai intampini astfel de necaz).
SUNT NISTE PLICULETSE CU SARURI DE REHIDRATARE SI MERG F. BINE chiar si in cazul diareei.se face o ''limonada'' din aceste pliculetze punand 1-2 linguritze la 250 ml apa plata( eu iti recomand apa de la Humana).Pentru acele stari de voma ii poti administra Metoclopramid picaturi , dupa fiecare masa ( 10-15 pic la 100 ml apa )
ITI DORESC TOT BINELE DIN LUME TIE SI MICUTZEI TALE . Daca mai intampini orice fel de problema te rog sa nu ezitzi sa ma contactezi pe ID-ul de mess: pamarcy72.Sunt asistenta de farmaie si iti mai pot da si alte sfaturi.
MARCY B.
garbo095875
Postat pe 20 Martie 2009 21:49
PS.
PROLYTE se administreaza de la 4-5 luni .In cazul in care puiul tau are abia 2 luni ii poti administra Loperamid 2 mg /5ml siropel.Aare efect imediat.
ii dai 1 linguritza la inceput ,apoi cate 1/2 lingtz. dupa fiecare scaun prost.Hydrasec 10 mg pliculete pentru rehidratare sau Enterol plicuri .
garbo095875
Postat pe 20 Martie 2009 21:58
Multumesc din suflet pt toate informatiile date si pt ca ti-ai folosit timpul tau pt a ajuta...multumesc,insa nu locuiesc in romania si toate numele acolr medicamente imi sunt necunoscute.....locuiesc in islanda si aici medicii cam sunt impotriva pastilutelor,siropurilor orice,..zic ca tttrebuie sa se lupte singur cu boala pt ase intari....prostii....acum e racita si la fel...nimic!insa atunci cand vomita ei au pus-o pe seama faptului ca o alaptam prea des...si ca nu era vb de rehidratare ca se dezvolta normal...insa eu i-am dat ceiuturi...din acelea de bebelusi....acum are 6 luni si tot mai vomita din cand in cand special cand se misca mai mult...multumesc inca o data!multa sanatate copiilor!
jojo_kidz
Postat pe 24 Martie 2009 22:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Infectie urinara la fetita de 4 ani 58 De la: garbo164218 29 Iulie 2010 15:44
buna 1 De la: garbo249291 20 Noiembrie 2011 17:47
Hainute si jucarii copii, preturi 5-10 lei 1 De la: magdac 24 Martie 2010 12:00
o gradinita privata? 6 De la: garbo_379414 3 August 2013 20:19
Copiii hiperactivi 9 De la: dethave 29 Octombrie 2010 22:02
Setari Cookie-uri