bebelusi nascuti in august 2007

buna fetelor..ma bucur ca ne-ati acceptat si pe noi in " clubul vostru" si o sa va spun cate ceva despre Andrei...are 9 luni, 7.900 grame si 72 de cm..stiu ca e cam micutz dar ce sa-i fac daca seamana cu mama-sa !!! In schimb e un smecher si un nazdravan..ieri a mers pentru prima data netinut de maini cativa pasi buni..cred ca in curand o sa-si dea drumul si nu o sa mai pot sa-l opresc..in rest, merge perfect in 4 labe, se agata de orice si se ridica, face la olitza dar doar cand il prind ...dintisori nu are, desi de la 3 luni baleste si roade tot ce prinde, dar multa lume imi spune sa nu-mi fac griji ca cu cat apar mai tarziu cu atat sunt mai tari..noi va pupam !!
sdanutza
Postat pe 5 Mai 2008 14:38
maya azi implineste 9 luni si i-am simtit primul dintisor, ca un bob de orez, se pare ca in sfarsit s-a spart gingia, astept zilele urmatoare sa-l vedem mai bine
msh2007
Postat pe 6 Mai 2008 21:32
La multe luni Maya, sa cresti mare si frumoasa, desteapta si norocoasa. Felicitari pentru dintisor. Asta inseamna ca mama si cu tata trebuie sa-ti ia un cadou ca amintire ca ti-a iesit primul dintisor.
mary_tvg
Postat pe 6 Mai 2008 22:30
gata mi-a aparut si dintisorul de sus urmeaza si celalalt, acum nu mai stau o clipa locului merg in 4 labute toata casa si ma ridic in sus ma agat de toate alea . Ma duc la cintarit saptamina viitoare o sa va spun si voua cite kg. am si cit am crescut. PA mai vb.
milicaneagu
Postat pe 7 Mai 2008 12:47
Multe luni inainte Maya, sa cresti mare si sanatoasa.Si lui Mario in curand o sa-i apara dintisorii de jos, are gingia f umflata si albicioasa. Va pupic
laura_paisan1983
Postat pe 7 Mai 2008 15:22
La multe lunitza Maya si felicitari pentru dintisor...si noi avem 9 luni dar nu se pare ca ar veni dintisorii...desi roadem tot ce prindem si balim toata ziua !
sdanutza
Postat pe 7 Mai 2008 17:18
va multumim ca ne-ati acceptat si pe noi eu ma numesc adelina-georgiana si sunt nascuta pe16 august
maria_adelina26
Postat pe 8 Mai 2008 15:34
Dintisorul lui Maya se vede tot mai bine, dar prapadita mea e taaaaaaaaaaaare mofturoasaaaaaa....
msh2007
Postat pe 8 Mai 2008 22:05
Ia aparut si lui Mario in sfarsit primul dintisor. Este f marait, nu mi-a facut temperatura pana acum, sper nici sa nu faca. Acum asteptam sa sparga gingiuta si pt cel de-al doilea dintisior. Asta acum nu este decat putin iesit, se simte la mana.Pupici si asteptam vesti de la voi.
laura_paisan1983
Postat pe 11 Mai 2008 16:30
la fetita mea nu ia aparut nici un dintisor dar mie foarte frica de acel moment
maria_adelina26
Postat pe 15 Mai 2008 16:27
am fost la cintarit si am 10kg. si 72 cm. si fac 9 luni pe 25 mai sint super ok maninc tot ce imi da bunica .Imi place tare mult afara sa ma uit dupa copii si sa rid cu ei.
milicaneagu
Postat pe 16 Mai 2008 20:19
O, esti destul de mare. Mario face 9 luni pe 22 si are doar 8,5 kg. Centimetrii nu stiu cati mai are.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 16 Mai 2008 21:43
gataaaa a venit si al doilea dintisor de sus acum am facut 4 dinti si ce bucuros sint.Sa sti ca Darius este foarte mincacios si ii place tot ce ii dau .Va pupam.
milicaneagu
Postat pe 17 Mai 2008 18:13
Si Mario este mancacios.Mananca f bine de la un timp, nu mai am probleme nici cu lapticul si nici cu supita.Acum depinde si cate kg a avut la nastere.Marioa a avut 3050gr.Ii da si lui al doilea dintisor de jos.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 18 Mai 2008 10:13
Darius a avut la nastere 4kg. dar este si tare mincacios,in schimb nu stiu ce vom face cu laptele ca mami vrea sa ma intarce si alt lapte nu vreau .Va pupam
milicaneagu
Postat pe 19 Mai 2008 16:37
Parerea mea este ca daca mai ai lapte sa-i mai dai.Eu am suferit f mult ca nu am mai avut.Eu nu i-am dat lui Mario decat 5 saptamani.Mi-as fi dorit sa-l pot altapta chiar si peste un an.Eu un supt pana la 1 an si 2 luni.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 19 Mai 2008 17:15
asa este dar imi este f.greu ca eu merg si la serviciu si noaptea se scoala din ora in ora si apoi vine caldura si nu mai pot sa il intarc usor.pa
milicaneagu
Postat pe 21 Mai 2008 15:13
Da, daca mergi la servici este o problema.Nu stiu ce sa-ti zic ca nu am trecut prin asta.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 21 Mai 2008 15:17
Va salutam! Nu am mai intrat de mult pe site. Lui Octavian i-au iesit 3 dintisori si acum mai asteptam inca 3. E putin suparat dar cu nurofen, paracetamol si dentinox, speram sa treaca. Sta in picioare de vreo 2.5 luni. Mai nou, i-am cumparat un super tarc de pe net. E imens. Are manere de care sa se prinda, e cu o plasa ce nu am mai vazut pana acum(ca sa nu mai spunem ca e facut cf normelor ue).Domnia sa nu a mai vrut sa suga de pe la 6 luni dar m-am chinuit tare mult cu el si i-am dat pana la 7 luni. M-am bucurat ,totusi, ca a acceptat laptele praf si acum mananca Humana 3 .La 9 luni si 13 zile cat avem acum masuram 77cm sicantarim 8.950 Kg. Papam bine. cam putin laptic dar il cam pacalim.Ieri, la masa a spus clar"ma-ma". Dar nu a mai vrut dupa.Asta asa ca sa ma pot lauda lui taica-su. Nu are stare deloc si daca as putea ar trebui toata ziua sa-l plimb de subrat ca sa mearga el singur.Speram sa-si dea drumul repede la mers.Sa nu mai spunem de reviste care are o placere nebuna sa le priveasca si apoi sa le rupa.
isa_zavaliche
Postat pe 25 Mai 2008 12:10
Si Mario are boala la reviste si la hartii, le rupe, le baga in gura, o data chiar l-am prins mestecand la hartie si de atunci nu-i mai las nici un fel de hartie la indemana.De mers el e mai puturos, cu premergatorul alearga in toata casa, iar daca il iau de manute face 2-3 pasi si se pune in fundulet.Asta e, toate la timpul lor.In schimb sunt fericita ca face caca la olita, f rar mai face in pampers.Imediat dupa masa il pun pe ola si face fara nici o problema, iar cand a terminat s-ar ridica singur, dar nu poate.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 25 Mai 2008 16:32
bravo Mario daca faci la olita asta e un lucru bun, stiti ca eu v-am spus ca pe Darius l-am pus la olita de la 6luni si este f. bine .Acum mai nou se ridica singur din mersul lui deabusile se agata de marginea patului cu o mina si este gata de plecare. Gata am facut si 9 luni pe 25-05-si uite asa trece timpul si ne facem mari.
milicaneagu
Postat pe 26 Mai 2008 20:47
Multe luni inainte, sa te faci mare si sa fi sanatos.Si Mario se ridica dupa olita.Cand si-a terminat treaba si joaca cu caputl iepurasului de la olita se prinde de manere si vrea sa se ridice.Intr-o zi era sa vina direct in cap, noroc ca stau langa el si m-am infipt direct in tricoul lui ca o fura rau de tot.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 26 Mai 2008 21:43
Maya va face 10 luni pe 6 iunie, are un dintisor, si inca nu am pus-o deloc pe olita...cred ca ar fi cazul.
msh2007
Postat pe 27 Mai 2008 18:47
Eu l-am pus pe Mario de la 8 luni pe olita.Nu zilnic, dar cand vedeam ca se screme imediat aduceam olita.Acum il pun zilnic, el face 10 luni pe 22 iunie.Ma bucur tare mult ca face la olita, mai scapa si in pampers daca face inainte de masa, de obicei el face dupa masa de 10 si cea de 14.
laura_paisan1983
Postat pe 28 Mai 2008 11:04
Lui Mariutu ii iese si ce-l dea-l doilea dinte, gata de dimineata am vazut ca i s-a spart gingiuta.Azinoapte mi-a plans de 2 ori f tare si nu vroia nimic, cred ca de la dintisor a fost asa de plangacios.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 28 Mai 2008 11:20
lui Darius ia mai iesit si al 3dintisor de sus ,si am inceput sa il intarcam,sa vedem ce putem face deja prima noapte a dormit cu bunica si a fost bine nu a plins deloc.
milicaneagu
Postat pe 28 Mai 2008 15:07
F bine daca nu a plans.Poate reusesti sa-l intarci asa.Pupici.
laura_paisan1983
Postat pe 28 Mai 2008 16:13
vedeti ce mindra e buni de mine,ca ea ma creste si ma face mare,vad ca totul merge bine cu intarcatul va pupacim.
milicaneagu
Postat pe 29 Mai 2008 15:05
Se vede ca e f mandra.Care bunica nu e mandra de nepotelul ei!Ma bucur ca merge treaba cu intarcatul.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 29 Mai 2008 15:44
Acum avem 5 dintisori si mai asteptam unul.Nu a fost foarte rau dar suntem tare agitat. In rest, dormim noaptea si , noi, ca parinti, suntem tare fericiti.Ca sa nu mai spun ca Octavian face kk si pisu la olita de 3 zile fara nici un fel de galagie.Chiar e fascinat de olita lui broscuta.
isa_zavaliche
Postat pe 2 Iunie 2008 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
alimentatia in timpul alaptarii 16 De la: office_salinasusesi_ro 14 Aprilie 2010 12:23
meniul bebelusului de 9-10 luni 64 De la: felideni 12 Martie 2013 16:40
ajutor!!!!!!!!!teama de apa!!!!!!!!!!1 17 De la: office_salinasusesi_ro 19 Aprilie 2010 08:21
Carti si filme pentru cei mici 2 De la: office_salinasusesi_ro 3 Februarie 2010 08:02
tati se simte neglijat.... 18 De la: office_salinasusesi_ro 7 Martie 2010 07:32
Setari Cookie-uri