DE LA CE VARSTA ARE VOIE BEBE SA PAPE ROSIE?

SALUTARE LA TOTI BEBEII SI LA MAMICI
VA MAI DERANJEZ SI EU CU O INTREBARE
CAND E BINE SA II DAU BEBEITEI ROSIE?
VOI LA CE VARSTA ATI INCERCAT?
PRECIZEZ CA AVEM 7 LUNI
MULTUMIM SI ASTTEPTAM RASPUNS
crys_1976
Postat pe 13 Mai 2009 17:18
buna.... eu am inceput sa ii dau risie fetitei de la 8 luni... decojita fara seminte in amestec cu branzica.... acum parerile sunt impartite si intre pediatrii unii zic ca se da dupa an altii ca de la 8 luni....... eu m-am luat dupa sfatul pediatrului nostruv care ne-a indicat sa o introducem la 8 luni. vb cu pediatrul si vezi ce-tizice....pooopici dulci
deliarebecca
Postat pe 13 Mai 2009 17:23
si noi tot la 8 luni am inceput. dar nu cruda ci in supa. si cd i-o puneam la fiet o decojam si ii aruncam semintele.

si i-a placut.acum avem 10 luni si ii arunc doar coaja.

va pup
horobeanu
Postat pe 13 Mai 2009 20:32
lui sebi ii place tare mult rosia in supica din cauza ca o face un pic mai acra cum ii place lui cruda nu i-am dat pana acum dar o sa incerc sa vad daca-i place
SEBY1YEAR
Postat pe 14 Mai 2009 12:20
am uitat sa-ti spun ca de la 7 luni i-am dat lui sebi desi pe graficul nostru apare de la 6
SEBY1YEAR
Postat pe 14 Mai 2009 12:41
Buna fetelor!Sunt mamica unui baietel de 7 luni si specific ca de la 5 luni de cand am inceput diversificarea i-am dat numai borcanele in special cele de la Hipp caci sunt organice si am mare incredere in ele.II plac foarte mult si mereu le papa cu placere.
Pentru mamicile care imi sunt in asentiment si isi hranesc puiutii tot cu borcanase vreau sa va spun ca ma ocup si cu vanzarea acestor borcanele....sunt aduse direct din Germania sunt foarte diverisificate,atat meniuri de legume cu carne cat si fructe,fructe cu cereale,iaurturi,sucuri,gustari si multe altele...toate la preturi speciale
Pentru cele interesate imi puteti scrie la adresa de email:deny2sweet@yahoo.com sa va trimit o oferta insotita de preturi
deny2sweet
Postat pe 19 Octombrie 2009 00:45
crezi ca csunt bune
kidz000225
Postat pe 28 Octombrie 2009 10:02
u ai bag in ta rosie de ga acum am basi la congtor asa int si bebe al mare6 luni
kidz000225
Postat pe 28 Octombrie 2009 10:05
eu nu iam dat niciodata
kidz000225
Postat pe 28 Octombrie 2009 10:07
buna.eu ii dau rosie,doar pulpa,inca de la 6 luni si ii pl;ace ff mult,ii schimba gustul total.apropo voi ce puneti in supica la bb?eu de exemplu ii pun pui,rosie,ardei rosu,dovlecel cand gasesc,telina,radacina de patrunjel,cartof,ceapa care io scot dupa ce termina de fiert,ulei un vf de sare,paste si orez.voi ce mai puneti?
mada_sabina
Postat pe 28 Octombrie 2009 11:23
pastarnac, morcov, un pic de sfecla rosie ca tot e sezonul...poti sa-i faci si de vita supica sa nu se plictiseasca de acelas gust.
SEBY1YEAR
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:44
am si eu o intrebare cam cat costa un astfel de borcanas,ca dupa parerea mea te duce mult mai ieftin sa ii faci in casa,dar de curiozitate ,ca nu toata lumea are bani de borcanase.multumesc
clara_kidz
Postat pe 11 Noiembrie 2009 14:37
trimite si la noi o oferta
multumesc anticipat
Rose68
Postat pe 11 Noiembrie 2009 15:35
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

TARIFE 1. Copii (maxim 14 ani), pensionari
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)
Un insotitor al copilului sau al pensionarului beneficiaza de intrare GRATUITA
2. Adulti
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 22 Noiembrie 2009 19:56
Interesanta legatura dintre Rosie si Salina dar e importanta stirea.
Vorbiti fara teama cu medicul pediatru pentru momentul introducerii fiecarui aliment in parte! Sigur experientele mamicilor sunt uneori necesare ! Pa !
Sunt in Oradea si e o stire importanta cea venita din Timisoara!
AdinaB
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:14
are voie sa pape rosie de la 6 luni in colo si si rosia numa treptat nu dintro data
kinga_marci
Postat pe 17 Februarie 2010 11:47
buna mamici fara suparare dar te contrazic kinga_marci mi se pare aiurea sa ii dai rosie de la 6 luni,rosia este o leguma care fermenteaza deci iti dai seama ce va fi in burtica micutului de 6 luni?eu cred ca cel mai bn ar fi de la 1 an sau poate 1 anisor si cateva luni nu de aia se fac la copii mici ciorbe de zarzavat dar se strecoara pentru a nu da copilului asa mic zarzavatul care fermenteaza.pupici si sanatate.
anaROBERT
Postat pe 18 Februarie 2010 01:45
Buna fetele.....eu am inteles ca rosia se introduce f tarziu chiar un an...va arat un grfic in care scrie ca se introduce la 10 luni http://retetebebelusi.ro/grafic-introducere-legume/
Va
bau
Postat pe 18 Februarie 2010 10:16
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!
sau sa cumparam daca e nevoie....

plus ca mai sunt pe acolo si alte chestii ce ne-ar putea interesa - ursitoate, picturi pereti, bone....

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 21:20

Salutam Oradea. Si eu sant nascut in Oradea, in Rogerius.
office_salinasusesi_ro
Postat pe 18 Martie 2010 09:40
nu va mai cresteti copii dupa grafic, dati-le sa manance, de la 7, 8 luni ar trebui sa le fi incercat pe unele papici, andrei rupea farfuriile de la 5 luni si pentru asta e sanatos, e bine mersi... ce va speriati asa sa dati la copii sa se invete cu niste mancaruri ca doar nu le dati nu stiu ce... intrebari banale
Laura_M
Postat pe 20 Aprilie 2010 21:29







---------------------------------------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 21 Aprilie 2010 15:53
eu m-am cam grabit cu difersificarea la primul copilas, si sincer imi pare rau. acum am citit mai multe, si stomacelul bebelusului nu este pregatit sa primeasca orice aliment, chiar daca asa pare la prima vedere poate avea efecte secundare in timp, se poate produce iritarea stomacului si asta in timp poate duce la variate boli gastrice etc. cat despre rosie, eu cred ca se poate introduce la o a treia etapa, dupa supica de radacinoase, fructe, cereale...
ce-i aiurea, ca-n ziua de azi nu prea mai intalnesti legume fructe nestropite, doar daca le cresti in propria-ti curte... nu mai poti avea incredere...
aly_fab
Postat pe 21 Aprilie 2010 16:02
da aly asa este dar ca sunt stopite nu este o problema,le pseli si gata a trecut efectul mai grav este ca sunt injectateacum,o noua metoda

rosia o introduci dupa 1 an deoarece la fel ca cartoful fermenteaza desi este bun datorita vitaminelor pe care le contine.
anaROBERT
Postat pe 21 Aprilie 2010 16:06











-------------------------------------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:59
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 5 Iunie 2010 19:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VITAMINA D3 SOL.INJ 300.000 U.I 1 De la: alinacristina 29 Martie 2010 15:16
Bb nu prea mai doarme noaptea........ 76 De la: office_salinasusesi_ro 14 Aprilie 2010 23:11
buna.. 4 De la: garbo_11765 12 Martie 2013 10:59
AM UN BEBE CARE SA NASCUT CU 5KG.... 20 De la: mada_sabina 13 Noiembrie 2009 18:36
mierea 20 De la: selia 10 Aprilie 2010 10:02
Setari Cookie-uri