bebelusi nascuti in august 2007

Mario de 2 saptamani face la olita.La fel e si el f incantat.Si cand am mers la Sinaia i-am luat o olita si acolo si a facut si la aia.Cea de acasa e mai smechera, cea de la sinaia e olita normala, dar nu a facut nazuri.Are si el acum 2 dinti, ieri a aparut si cel de-al doilea dupa o luna de cand ii aparu-se primul.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 3 Iunie 2008 10:52
salutari bb din august si nu numai am citit ca faceti deja la olita bravo voua sa o tineti tot asa:) si alesia sta fara nici o problema insa cu jucariile pe langa noi ca sa nu ne plictisim .avem si noi 2 dintisori care au iesit deja de 1 luna si ceva insa nu ne mai ies si alti asteptam si sus ca prea papam tot ce prindem .va papacim
grety81
Postat pe 17 Iunie 2008 13:43
Si noi ii asteptam pe cei de sus.Are deja gingia f umflata si la fel roade tot ce prinde.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 17 Iunie 2008 15:42
Mario este putin bolnavior.De luni ii curge nasucul si stranuta, am fost la dr si nu ia gasit nimic, nici rosu in gat, nici nimic la plamani, atat are putin amigdalele inflamate.Aseara mi-a facut si febra, 38.3, i-am dat repede nurofen si un supozitor si ia scazut imediat, mi-a si transpirat imediat, asta ma bucurat tare mult.De dimineata nu mai avea febra, acum astept sa se trezeasca sa ii iau iara temperatura ca nu as vrea totusi sa-l tin in casa ca e asa de frumos afara.Acum sa vedem ca daca are din nou febra nu il scot, ma duc cu el direct la spital, dar poate nu o fi.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 18 Iunie 2008 11:10
buna fetelor ce mai faceti? Darius are acum 7dintisori nu mai sta nici macar o clipa merge pe linga pat , se lasa jos si iar se ridica si tot asa o tine sper sa plece repede. in rest stam bine si cu papicanu mai stiu ce sa ii mai dau ceva mai nou mai dati si voi sugestice le mai dati la bebelusi vostri. Va pupam
milicaneagu
Postat pe 18 Iunie 2008 21:22
Mai Darius dar ai o gramada de dinti,bravo, Mario nu are decat 2.Ii asteptam si pe cei de sus sa apara ca deja este f umflata gingiuta.In alimentatie eu nu i-am mai introdus lui Mario decat grisul cu lapte.Astept sa faca 10 luni si sa ma uit pe carte sa vad ce as mai putea sa-i dau.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 19 Iunie 2008 11:14
buna fetelor nici noi nu am mai intrat de mult dar pot sa spun ca avem si noi doi dintisori; abia iesiti si nu mai pot de drag cand o vad si pot sa spun ca am fost foarte cuminte in perioada eruperi mai rau este cu caldura asta nu o prea suportam dar in rest suntem bine.pupici multi din partea noasra.este cumva vreo mamica din jud gorj cu bebelus nascut in august?
maria_adelina26
Postat pe 25 Iunie 2008 17:01
Bdravo, lui Mario acum ii dau cei de sus.Si el sta f prost cu caldura, este dragutu plin de bubite din cauza caldurii.pupici
laura_paisan1983
Postat pe 25 Iunie 2008 22:18
si noi avem probleme cu caldura dar noi transpiram doar atat bubite prea rar facem asa ca va pupicim si sa va treaca cat mai repede.
maria_adelina26
Postat pe 26 Iunie 2008 15:04
of caldura asta ne topeste si Darius transpira tare rau si nici nu prea vrea sa mai manince asa cum minca pina acum.in rest sintem bine si ne-a mai iesit iar un dintisor deci avem 8 Va pupam .
milicaneagu
Postat pe 26 Iunie 2008 15:18
salut, nu am mai intrat demult...Maya va implini 11 luni pe 6 iulie, are 4 dintisori, spune mama, EMA (catelusul nostru)-azi noapte s-a trezit in jur de ora 3 si a strigat de 2 ori EMMMMA, mai spune si multe cuvintele de-ale ei, stie cum face lupul, asa simpatic isi ascute buzitele sa faca uuuuuuuuuuuuuuuuu. Rade mereu, daca iesim la plimbare cu carucuciorul face pa-pa,la toata lumea si le rade, parca i-ar cunoaste pe toti, e tare simpatica. Inca papa laptic de la mami, insa cu mancarea "adevarata" nu ne prea intelegem, se si vede de altfel ca e maruntica, insa ffffffff activa, nu sta o clipa locului. As avea atatea de spuuuus....dar mi-e ca nu va spun nimic nou, doar si copilasii vostri sunt la fel. Pupici
msh2007
Postat pe 27 Iunie 2008 22:59
La mai multe luni Maya.Mario nu are decat 2 dintisori.Spune si el tata, mama, pa, da, gata, si pe limba lui multe.Bate toata ziua din palme, are o energie fantastica.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 28 Iunie 2008 22:49
Buna mamici ...baietelul meu Dumitru David e nascut pe 4 august 2007 ( dupa 12 ore de chin , nastere normala) de 3650 si 52 cm si scor Apgar 9...iar acum e o scumpete de baiat neastamparat care face numai sotii desi intelege tot ce-i zici
plt_daniela
Postat pe 5 Ianuarie 2009 15:23
buna mamici si bebici
si fetita mea este nascuta in august 2007( pe 13)
ne primiti si pe noi in club?
este o fetita cuminte si scumpa care papa de toate(cere cam des ''nono''-bomboane)
cum merge cu olita noi nu vrem sa stam pe ea..........
sa cresteti mari si frumosi
pupici
carmenn7
Postat pe 6 Februarie 2009 21:08
salut bebeci si mamici si eu l-am nascut pe raul pe 13 august 2007.Avea 3600 si 52g.ni l-am dorit foarte mult.Acum avem 1 si 10 luni 14,5 si 88cm.este foarte viioi si ar sta toata ziua numai afara.va poopam si mai vb.
prodea_dana
Postat pe 19 Iunie 2009 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cand putem da iaut la bebelusi? 69 De la: liliana28 13 Aprilie 2010 18:35
Ingrijirea pieli copilului 20 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 09:18
plansul...prefacut si egoismul 21 De la: anaROBERT 22 Februarie 2010 00:05
cand bebele refuza mancarea 68 De la: garbo208560 9 Iunie 2011 09:47
ficatel de pui 117 De la: felideni 21 Noiembrie 2015 03:27
Setari Cookie-uri