Mamici nu prea tinere

mnnicol felicitari pentru cei 3 muschetari sa-ti dea dumnezeu sanatate si sa ti se implineasca cele mai frumoase ganduri legate de ei
SEBY1YEAR
Postat pe 11 Martie 2009 12:03
da si cum spunea o mamica mai sus numai la noi in tara e posibil sa auzi barfe legate de mai tot ce se intampla in viata ta chiar pot spune ca sunt mediatizate barfele incepand de la rude, vecini ,presa pe toata lumea intereseaza despre toata lumea nu mai zic daca se intampla sa mai fii si o persoana publica oricum vorba surorii mele care e spania de vreo 3 ani acolo nici macar nu te saluta vecina care e usa in usa cu tine da pai sa te mai intrebe si de sanatate la fel se intampla in mai toate tarile ca franta,germania pana si in rusia numai la noi barfa e iin floare
SEBY1YEAR
Postat pe 11 Martie 2009 12:08
:Si eu am nascut la 37 de ani un baietel superb ,care acuma are 4 ani si 9 luni.Si va spun ca nu ma simt deloc batrana.Impotant este cum reusesti sa-ti mentii tineretea sufletului.La noi in tara din pacate dupa ce devin mame femeile uita sa se mai ingrijeasca asa ca ajung sa arate mult mai in varsta decat sunt.Iar faptul ca te simti batrana la 28 de ani ma lasa fara replica!.
kidz000277
Postat pe 14 Martie 2009 21:14
sal si am nascut la 36 de ani ,am un baiat de 12 ani dar sincer,copilul cere energie muuuuulta si uneori obosesc.nu e k la 20 de ani ,totusi......... e super subiectul.....
neliivan60
Postat pe 25 Martie 2009 21:14
Buna seara! Am 41 de ani si o bebelina de aproape 4 luni. Am avut o sarcina destul de grea dupa 17 ani de asteptare. De altfel am reusit sa duc sarcina pana la 36 de saptamani. A avut la nastere 2860 gr si 47 cm,Acum la 4 luni are 5400 si 58 de cm. Din pacate este pe lapte formula aproape de la inceput. Desi poate ca este cam tarziu dupa parerea multora, noi de bucuram la fiecare gangurit si la fiecare lucru nou ne umplem de fericire.
Rose68
Postat pe 30 Martie 2009 23:25
draga mea ce te intereseaza pe tine parerea altora cel mai important e sa fiti voi fericiti si sanatosi ca sa va puteti creste fetita iar restul sa ramana cu barfele...
SEBY1YEAR
Postat pe 1 Aprilie 2009 13:21
eu l-am nascut pe sebi dupa aproape 6 ani de cand m-am casatorit si dupa ce am "infoiat" vreo cateva rude amabile si vecine dragute nu ma mai intreba nimeni de faptul cand o sa avem un copil nici macar nu mai faceau aluzie la asa ceva. Un copil vine cand vrea dumnezeu ca vorba unei prietene s-a chinuit 11 ani prin toate metodele sa faca un copil si a venit cand nu se mai astepta nimeni asa ca multa sanatate si putere sa va cresteti copii sanatosi si nu va mai stresati de ce zic persoanele "binevoitoare" la mamici si la bebici
SEBY1YEAR
Postat pe 1 Aprilie 2009 13:24
sa va traiasca si sa fie sanatoasa iar ce cred cei din jur mai putin conteaza. va pupam dulce eu am doi copii si daca ar fi sa ma iau dupa lumea din jur as spune ca i-am facut prea devreme la 23 ani.niciodata nu e prea tarziu pt un copil daca anca mai poti face. copiii sunt o binecuvantare de la d-zeu si eu nu mi-as putea imagina viata mea fara copiii mei va pupacim si sa cresteti mari
silviatatu
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:30
Salut,mamicilor! Sincer,cred ca varsta e ultimul lucru care conteaza la o mamica. Atunci cand am devenit mama m-am bucurat enorm si de atunci simt ca nu traiesc in zadar. Dintre toate lucrurile pe care le facem in viata, nimic nu ramane dupa noi. Copiii sunt singura ,,investitie" durabila!Eu implinesc luna aceasta 34 de ani, iar baietelul meu-2 ani si doua luni... Recunosc:atunci cand aveam 20 si ceva de ani eram convinsa ca pana la 30 de ani voi avea doi copii. Dar stiti cum e:nu cum vrea omul, ci cum da Domnul! Este drept ca am o mama tanara-54 de ani- care ma ajuta destul de mult. In privinta varstei, doar asta regret:cand va avea copilul meu 34 de ani, eu voi avea peste 60 ... Tocmai de aceea intentionez sa nu-l las singur, ci cu un fratior sau o surioara! Singurul obstacol, deocamdata, il reprezinta faptul ca am avut o sarcina dificila si in proportie de 90% si urmatoarea va fi la fel(cerclaj al colului uterin si numai in pat de la 4 luni si jumatate pana la 40 de saptamani cand am nascut prin cezariana). Dar cu Dumnezeu inainte! Cunosc pe cineva de varsta mamei mele, care are fetita de 10 ani si nimic nu impiedica familia sa se bucure de fiecare zi(fetita e finuta noastra). Sanatate multa tuturor, curaj si rabdare!
edir
Postat pe 6 Aprilie 2009 21:44
Te gandesti la vacanta?
w w w.taberelemele . ro
haihui
Postat pe 6 Mai 2009 19:00
buna,
si eu am nascut la 36 de ani ,un baietel frumos ,inteligent (acum are 12 ani) dar ...foarte ...rebel.Ori varsta mea nu se potriveste cu a lui, dar apar ft des schimburi de opinii diferite!poate nu-l inteleg eu ,sau poate ei traiesc altfel decat noi .....Poate -mi dati un sfat......de cum as putea fii mai....rabdatoere sau mai ...intru-un fel sa ne punem de acord cu generatia lui...rebela
neliivan60
Postat pe 9 Mai 2009 20:47
nici o femeie nu este prea batrana sa fie mama.numai Dumnezeu hotaraste cand ne aduce in viata noastra un copil.eu am 43 de ani,si am o fetita adoptata,care are acum 7 ani.nu spun ca nu este greu,pentru ca sunt si singura,dar este frumos.pe langa ea ma simt un copil.ne jucam impreuna,gatim impreuna,facem totul doar impreuna.rabdarea?ar fi o problema,dar cu mult calm reusim.si cu multa dragoste. cu drag corina
bcorina
Postat pe 20 Mai 2009 00:23
brsvo tie si sa iti traiasca bebelu si tu sa fiti cu totii sanatosi si fericiti,este cel mai frumos lucru din lume sa dai viata unui copil indiferent la ce varsta,si eu am nascut un baietel la 37 de ani,acum are 4 anisori si nu regret deloc ca l-am facut la aceasta varsta(mai am o fiica de 17 ani).sincer mi-as dori sa mai pot sa dau nastere unii copil dar nu se paote din cauza sanatatiii insa daca as putea as mai face unul ffara nici o ezitare.fii mindra de tine si de copilul tau si multumeste-i Domnului ca te-a binecuvintat,un copil e o binecuvintare.va doresc tot binele din lume.flori
belce
Postat pe 20 Mai 2009 01:19
buna fetelor, eu am un bebe de 4 luni si am 30 de ani, nu pot sa spun ca ma simt batrana, dar nu am rabdare, ma simt tot timpul obosita, mai ales ca nu am pe nimeni sa ma ajute, si asa, eu tot merg pe principiul ca e mai bine mai tarziu decat mai devreme.
dariagyna
Postat pe 24 Mai 2009 08:24
Tabere de calarie si Tabere de zi.
Te gandesti la vacanta? DISTRACTIA e principala ta activitate?
De ce sa alegi sa iti petreci timpul liber in fata blocului, la TV sau pe mess, cand poti fi TABERIST alaturi de noi?
Fii original, fii TABERIST!
Informatii pe site-ul nostru www.taberelemele.ro sau la sediul nostru: S.C. Forum Consult S.R.L., Cluj-Napoca, 400463, Anatole France 14/12, mobil: 0755.082.402, tel: 0264.448.818


haihui
Postat pe 24 Mai 2009 22:15
M-au impresionat mesajele voastre si m-am gandit sa va spun si povestea mea...Am o fetita de 1 an si 3 luni pe care am nascut-o la 37 de ani fara 3 luni. Mereu imi spuneam ca..sa mai copilaresc, sa ma mai coc... Pot spune ca acest copil a venit exact atunci cand mi-l doream cel mai mult. Acum e mare..., sanatoasa, dragalsa si nu stiu cand a zburat timpul. Eu cred ca este bine sa ai un copil in momentul in care esti pregatit sufleteste si in care toata fiinta ta vibreaza sa il simti in burtica, apoi in brate, apoi in fata ochilor cum creste. Deci dragele mele, nu e tarziu sa aveti prunci la nici o varsta daca ca doriti din tot sufletul si daca sunteti sanatoase. Se spune ca bebelusii ne aleg pe noi...nu noi pe ei...Poate intr-o zi...cine stie...o sa deslusim aceste vorbe!Pupici tuturor!!!!
kidz000992
Postat pe 24 Mai 2009 23:34
Draga mea....raspund tarziu pt ca acum am vazut intrebarea ta...
Anul trecut am nascut o fetita perfect sanatoasa , la varsta de 41 ani...am 42 si trecuti putin si se pare ca voi mai avea un copil curand...
Am doi baieti de 23 si 21 ani la varsta copilariei facuti - pe la 19 ani- si cam atat pana acum..deci ...nu am avut nici o problema cu sarcina si nasterea iar copilul e perfect sanatos pana acum ..nu am facut nici macar amniocenteza.; am lasat totul la voia celui de Sus si nu ma dezamagit ...sunt impotriva avorturilor in general...asta d ecand o viata intreaga am practicat chiuretajele care mi-au lasat sufletul stins.
Mult succes si sa auzim de bine!
Si un bebe sanatos si mancacios iti doresc!
anelida
Postat pe 15 Iunie 2009 14:18
buna,fiti fericite ca ati putut aduce pe lume asa scumpi,si eu am fost norocoasa si acum 1an si 5 luni am avut fericirea sa iau in plasament o printesa si din aprilie suntem fericitii parinti ai ei.Mai mare bucurie cred ca nu exista pe lume decat sa ai un sufletel in care sa investesti dragoste sa-i calauzesti pasii sa simti ca ai pentru ce trai.PUPICI MULTI TUTUROR SI SA FITI SANATOASE CU MINTEA SI SUFLETUL MEREU TANAR
stefi_andra
Postat pe 21 Iunie 2009 11:01
copiii sunt cea mai mare realizare in viata-nu conteaza la ce varsta ii ai.
este admirabil sa aud ca mai exista mamici care au copii mai tarziu.
niciodata nu este prea tarziu pt.un bebe-atata timp cat ti-l doresti
carmita
Postat pe 9 August 2009 06:46
Eu cred ca femeile care au marele curaj sa infieze un copil,sunt fiinte iesit din comun,in fata carora ma plec,si carora Dumnezeu,le confera dreptul de a sta in rai..... jos palaria (ca la pro-tv!)
neliivan60
Postat pe 9 August 2009 17:26
Buna mamici.
Am nascut baiatul cand aveam 31 ani si fata la 33. Tarziu , devreme...eu zic ca la fix. Nu ma ajuta nimeni, dar nimeni , nici sotul macar. E e la munca pana la 21-22 zilnic, avem de platit si chiria. Sunt cu ei peste tot:la piata, la banca, la doctor.. Sunt obosita dar binedispusa cand imi vad puisorii sanatosi. Baiatul are 2,3 ani si fata 6 luni. Simt ca innebunesc uneori dar sunt asa de mandra de ei....ca imi trece. Cam asta despre mine. Seara ii multumesc lui Dumnezeu ca a mai trecut o zi cu bine.Si acum cand scriu , baiatul e incarca mea are chef de hrjonela..va pup mamici.
Euridice
Postat pe 21 Septembrie 2009 14:09
Bun gasit, mamici(cu experienta). Am vazut subiectul si mis-a parut ffff interesant, tinand cont de faptul ca sunt la prima sarcina(6 sapt) desi am 35 ani si 3 luni.Sunt sincer impresionata de curajul mamicilor ceva mai avansate in varsta (nu batrane), mai ales ca eu sunt speriata de oarecum de viitor, mai ales ca alaturi de mine nu este cea care ar trebui (mama) deoarece considera ca sunt prea batrana sa fac pasul asta. Noroc ca sotul este fericit, dupa ce 10 ani de casatorie nu am vrut sa am copii, fapt cu care se impacase fara sa-mi reproseze nimic. Sunt speriata de tot ce se va intampla si daca cineva are cateva cuvinte de incurajare pt mine, le astept cu drag.
mirelush74
Postat pe 22 Septembrie 2009 12:14
Buna, nu trebuie sa va simtiti batrane deloc atata timp cat va doriti lucrul asta si simtiti ca sunteti pregatite.De exemplu eu am 24 de ani si un bebe de aproape 11 luni iar mama mea are 42 de ani si un bebe de 1 an si 2 luni.Plus ca mai am si o sora de 21 de ani.Deci mama mea are 3 copii si un nepot.Unchiul si nepotul sunt foarte apropiati ca varsta.Nu va trebuie decat curaj si sa nu va intereseze "gura lumii".Face-ti cum simtiti.Multi pupici.
andre_david
Postat pe 22 Septembrie 2009 12:52
SALUT!NICI EU NU SUNT O MAMICA PREA TANARA DAR SUNT MANDRA DE FETITA MEA,ANDREEA.ACUM ARE 1 AN SI 3 LUNI.
SUNT O MAMICA NOROCOASA DEOARECE M-AM CASATORIT LA 33 ANI IAR LA 2 LUNI DE LA CASATORIE AM RAMAS INSARCINATA.AM NASCUT-O LA 34.
ASA CA NICIODATA NU-I TARZIU DACA ITI DORESTI CEVA FOARTE MULT.
ANGININEL
Postat pe 13 Decembrie 2009 11:36
Buna eu am 35 ani si am o fetite de 7 luni care este universul meu si mai am doua "fetite" de 20 respectiv 16 ani si toate trei reprezinta viata mea.Le ador si le iubesc deopotriva chiar daca au virste atat de diferita. Si eu la inceput aveam indoieli ca as fi prea batrina ca e diferenta prea mare intre fete dar imi doream atat de mult inca un bebe si iata ca Doamne Doamne mi-a indeplinit dorinta si mi-a trimis o minune mica.Ma simt ca la 15 ani
cory_emy
Postat pe 17 Decembrie 2009 20:36
Buna mamici nu prea tinere!Eu am nascut primul copil la 32 de ani si pe al doilea la 40,ambii prin cezariana la recomandarea medicului,avand si rh-ul negativ.Pot sa spun ca nu am avut probleme nici eu nici copilasii,amandoi sunt frumosi si sanatosi tun.Acum am 41 si ma simt la fel ca la 20
Hutzanca
Postat pe 24 Ianuarie 2010 09:34
Si eu am 30 si sunt la primul copil,nascut tot prin cezariana pt ca era transversal.Sanatate la pitici
ginutavrabiuta
Postat pe 24 Ianuarie 2010 13:46
Salut mamici ! Fetita mea are 1 an si 9 luni acum iar cand am nascut-o prin cezariana aveam 34 de ani impliniti. Uneori ne pare ca e mai greu la o varsta ,,inaintata,, dar cu e atat mai placut si surprinzator cu cat bebe a fost mult asteptat. Pentru viitoarele mamici, acum cu burtici, e normal sa mai ai unele temeri legate de momentul aducerii pe lume a unui miracol viu , important e sa gandesti pozitiv si sa te rogi la Dumnezeu sa-ti dea un copil sanatos. Nu varsta mamei conteaza ci tenacitatea si voiciunea ei. Exemplu in acest sens sunt mamicile chiar de varsta bunicilor noastre. Sanatate tuturor!
AdinaB
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:19
eu am o fetytza sanatoasa am 17 ani fetytza mea 2luni si 3 sapt.am nascuto de 3,300kg....dar deja i sa inchis fontanela si se zice ca nu e bine asa repede....voi ce zicety va pooop
lorena01
Postat pe 6 Februarie 2010 11:58
Fetitele oricum sunt mult mai precoce decat baieteii,dar nu stiu ce sa zic cu fontanelele.Dr.ce a zis?
ginutavrabiuta
Postat pe 6 Februarie 2010 12:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mergem la mare? 20 De la: oto_otto 22 Mai 2009 16:05
banii de bona 5 De la: narcisadi 30 Iulie 2009 10:34
buna ziua 2 De la: vasilicasavoiu 28 Martie 2009 12:48
Exista remedii naturiste impotriva vegetatiilor adenoide(polipi)? 2 De la: silviu_m74 14 Ianuarie 2009 11:19
oare se intampla ceva????? 7 De la: ale_micutza 13 Octombrie 2009 07:03
Setari Cookie-uri