gradinita

ma numesc baleanu gabriela,am un baietel de 3ani,am tot incercat sa-l duc la gradinita,are astm bronsic,din aceasta cauza nu il pot lasa sa planga,are imunitatea foarte scazuta,de aceea nu il pot lasa sa planga.Nu stiu ce sa mai fac,l-am dus doar doua zile si a racit foarte rau,a facut si convulsi.De maine mergem din nou la gradi.,incercam sa ne obisnuim
garbo101303
Postat pe 20 Octombrie 2009 19:45
BUNA zIUA MAMICILOR,SI EU AM PROBLEME CU STRUMFUL MEU.ARE 3 ANI,,NU VREA SA MEARGA LA GRADINITA,NU VREA SA STEA FARA MINE.DE MIC A STAT NUMAI CU MINE,ESTE DEPENDENT DE MINE.NU STIU CUM SA REUSESC SA-L OBISNUIESC.VAROG AJUTATI-MA DACA PUTETI,MACAR CU UNSFAT,VA ROG DACA PUTETI.ADRESA MEA DE E-MAIL ESTE. baleanugabi@yahoo.com
VA MULTUMESCBAIETELUL ARE ASTM BRONSIC,NU ARE VOIE SA PLANGA MULT,SA FACA EFORT PREA MULT.VA ROG AJUTATI-NE
MULTUMIM,MULTA SANATATE TUTUROR
garbo101303
Postat pe 21 Octombrie 2009 16:30
eu stiu destui copii care au mers la gradinita la 4 ani si s/au acomodat f usor, mergeau de buna voie.
de ce nu incerci sa-l mai tii un an acasa? ii cauti o bona sau o ruda care sa stea cu el.
kidz_2629
Postat pe 21 Octombrie 2009 16:55
BUNA.BAIETELUL MEU VALENTIN ARE 3 ANI.ASTAZI AM MERS LA GRADINNITA.A STAT,DAR CU MINE PANA LA SFASITUL PROGTAMULUI.NU STIU CE SA MAI FAC SA-L OBISNUIESC.ASTAZI AU AVUT SI TEATRU,A FOST FOARTE INCANTAT,DAR CU MINE.NU STA FARA MAMI LUI,ESTE DEPENDENT DE MINE.ARE ASTM,DIN ACEASTA CAUZA NU ARE VOIE SA PLANGA MULT.MULTUMESC.
garbo101303
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:54
BUNA MAMICILOR.MA NUMESC BALEANU GABRIELA.VA MULTUMESC CA ATI RASPUNS.NU STIU CE SA FACEM,AM ZIS SA MAI INCERCAM CU GRADINITA,ASTAZI AU AVUT SI TEATRU,A FOST INCANTAT,DAR A STAT TOT CU MINE,SI ACASA DACA IL MAI TIN INCA UN AN,TOT CU MINE TREBUIE,NU STA CU NIMENI DIN AFARA,NICI MACAR CU SOTUL MEU,DACA TOT O SA-L TIN ACASA,CE ROST ARE SA MERG LA UN SERVICIU PE CARE CU GREU INCERC SA-L GASESC,SI CAD EXISTA ACEASTA POSIBILITATE,NU POT SA MA DUC DIN CAUZA LUI VALI.ASTAZI AM FOST CHEMATA LA KAUFLAND,TREBUIA SA INCEP MUNCA,DAR,NU AM PUTUT SA MERG DIN CAUZA BAIETELULUI,NU AM CU CINE SA-L LAS,SOACRA-MEA NU VREA SA STEA CU EL,DANSA NU ARE TIMP SA STEA CU NEPOTUL,TREBUIE SA MEARGA IN STRAINATATE SA MUNCEASCA,ARE PENSIE FRUMOASA,DAR NICI CAT NEGRU CAT ESTE SUB UNGHIE NU VEDE COPII MEI DE LA DANSA.VA ROG INVATATI-MA CUM SA FAC CU STRUMFUL.TREBUIE AVUTA RABDARE CU COPII NOSTRI,DACA NU AVEM NOI,ATUNCI CINE.SI LA JOACA AFARA,TOT CU MINE MERGE,LA DOCTOR,LA SPITAL CAND L-AM OPERAT TOT CU MINE,EU SUNT PREZENTA ORIUNDE MERGE EL.MULTE BUNCI NU STIU CE SA LE MAI OFERE NEPOTILOR SI CUM SA MAI AJUTE.VA MULTUMESC.SA VA TRAIASCA INGERASI.
garbo101303
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:12
Nu vreau sa te superi pe mine, dar inconstient noi mamele din prea multa iubire pentru puii nostrii le putem face rau. Eu cred ca tu involuntar ii intaresti dependenta de tine, incearca treptat sa-l lasi singur, mai intai cumpara-i o jukarie, sau lasa-l sa se joace cu jucaria lui preferata si pleaca din camera, urmareste-l din usa, iar daca da sa planga intra si lauda-l cat de curajos e ca a stat singur, spune-i ca el a devenit un barbat adevarat, iar barbatii stau singuri, ca numai bebelusii vor numai la mamii , dar el numai e un bebe. Spune-i ca daca are nevoie de tine vei fii mereu langa el. Cu multa rabdare, dar si vointa veti reusi !
iasmina_kidz
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:51
BUNA.LA NOI ESTE ACEASI POVESTE.DIN NOU AM STAT CU STRUMFUL LA GRADI.NU VREA DELOC SA STEA FARA MINE.NI STIU CUM MA VOI DESCURCA.ESTE TRAGIC,SPERAM DIN TOT SUFLETUL SA SE OBISNUIASCA,DAR DEGEABA,TOTUL ESTE IN ZADAR,MAI AM SPERANTE,TOTUSI CA SE POATE OBISNUI TREPTAT.MULTIMESC CELOR CARE NE DAU SANSA SA NE PUTEM SPUNE OFURILE CU PRINCI NOSTRI.MULTUMESC CA EXISTATI
garbo101303
Postat pe 23 Octombrie 2009 23:45
buna mamicilor.Baietelul inca nu sa obisnuit la gradi.,acum este racit si sta acasa.Va multumesc ptr.sfaturi.Sapt.viitoare vom merge la Bucuresti pt.evaluare,speram sa fie bine.Sanatate tuturor.Multumesc.
garbo101303
Postat pe 28 Octombrie 2009 22:11
BUNA MAMICILOR.VINERI 13NOIEMBRIE L-AM RETRAS DIN GRADINITA PE VALI,COPILUL NOSTRU,I-AM AMANAT CEREREAPTR.LA ANUL,PANA ATUNCI SPERAM SA SE DEZOBISNUIASCA DE MINE,SA NU MAI STEA CUM ESTE ACUM,NUMAI CU MINE,INCETUL CU INETUL TREBUIER OBINUIT SA STEA SI SINGUR LA GRADI.,ACASA NU AM PROBLEME CU EL,CAND SUNTEM DECAT NOI ACASA,FARA SURIOARA LUI,STA SINGUR IN CAMERA SA SE UITE LA DESENE,SA SE JOACE.,ACAA NU SUNT PROBLEME CU EL,SI AFARA CU COPII ESTE FOARTE SOCIABIL.VA UREZ MULTA SANATATE DUMNEAVOASTRA CAT SI COPIILOR DUMNEAVOASTRA.
garbo101303
Postat pe 16 Noiembrie 2009 16:03
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

TARIFE 1. Copii (maxim 14 ani), pensionari
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)
Un insotitor al copilului sau al pensionarului beneficiaza de intrare GRATUITA
2. Adulti
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 30 Noiembrie 2009 06:23
"Sanatate, mai presus de toate"
Salina artificiala deschisa in localitatea Sag, judetul Timis, functioneaza zilnic intre orele 10.00 - 23.00
Adresa: Sag, Strada 11, nr 60 (ARENA SPORT)
Programari si informatii:
Telefon 0752.113.512 intre orele 10.00 - 20.00
salinasag@ymail.com
www.salinasag.ro

Salinoterapia (aerosolii saline), cu ajutorul carora sunt tratate diverse afectiuni, in principal afectiunile respiratorii: astm, bronsite, infectii respiratorii, faringite, hipertiroidism sau chiar sa ne relaxam din stari de oboseala sau nevroze. Recomandat copiilor proaspat intrati in colectivitate(cresa, gardinita) ajutind la eliminarea mucozitatii si tusei.
Salina poate gazdui 8 persoane pe sedinta si 4 copii sub 6 ani. Dupa terminarea sedintei oxigenarea incaperii este efectuata timp de 10 minute. Cele 14 tone de sare naturala de la salina Tg. Ocna asigura un climat de salina, natural si eficient.

TARIFE
Copii (maxim 12 ani) - 8 RON / sedinta
- abonament 10 sedinte - 80 RON (la plata integrala primiti 2 sedinte GRATUIT)
Adulti - 10 RON / sedinta
- abonament 10 sedinte - 100 RON (la plata integrala primiti 2 sedinte GRATUIT)
O sedinta de terapie dureaza 45 minute. Este recomandata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de 5-6 luni.
salina_sag
Postat pe 18 Februarie 2010 22:02
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 19 Februarie 2010 15:27
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 19 Februarie 2010 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aveti probleme cu greutatea copilului? 34 De la: office_salinasusesi_ro 15 Aprilie 2010 15:57
After School Cuore 400 RON 1 De la: karmenmou 18 Decembrie 2008 13:29
prima zi de scoala. 6 De la: office_salinasusesi_ro 19 Februarie 2010 15:22
inchiriere costum, rochite copii pentru serbari, nunti , botez, aniversari.... 1 De la: garbo_432122 25 Februarie 2016 13:02
ofer servicii de bona in arad 2 De la: cris_kidz 9 Iulie 2009 10:21
Setari Cookie-uri