mamici din iasi

Noi acum am venit de la plimbare, am stat vreo 2 ore in parc. Rox imi pare tare rau de ce ai patit...eu zic sa nu te lasi batuta si sa mai incerci. noi te primim cu drag printre noi. am vazut pozele pt copii si sunt tare frumoase. cam cat costa pictura pe care ai facut-o pt baietelul acela?
danyelle005
Postat pe 28 Februarie 2008 17:19
Nu vreau sa incalc nici o regula a forumului,nu stiu daca sunt acceptate astfel de lucruri dar iti voi spune ca in general un m2 de perete costa in jur de 100 ron(depinde de cat de bogat este pictata suprafata) iar pt Andrei am pictat 5 m2. Dupa ce am suferit pierderea am decis sa ma ocup exclusiv de amenajarea camerelor pentru copii sper doar sa fie parintii din Iasi atrasi de idee....
rox_kidz
Postat pe 29 Februarie 2008 09:49
mie mi se pare o idee f buna. noi deocamdata stam cu chirie, dar cand vom fi la casa noastra as vrea sa-i fac gazutei mele o astfel de camera.
danyelle005
Postat pe 29 Februarie 2008 21:35
Buna,fetelor.Nu prea am timp sa stau cu voi la discutii ,mi-as dori dar nu pot.Copilul meu are 9 ani,voi aveti bebelusi,ce sa va spun eu? Am cam uitat ce faceam si eu pe atunci.Tema ta Rox ma intereseaza,este cumva aproape de ceea ce ma ocup eu si sotul meu,decoratiuni interioare.Am inceput si eu sa le propun clientilor mei pictarea peretilor(in special camera copiilor) iar acum sunt in cautarea unei colaborari cu cineva care se pricepe.Nu te intereseaza?
ciopica
Postat pe 29 Februarie 2008 21:52
Eu dau sfaturi si idei,discut despre camerele copiilor pe blogul meu www.pupufcublogspot.com Nu e nimic comercial doar discutii pe aceasta tema. Orice va intereseaza in legatura cu decoratiuni interioare pentru copii va raspund cu drag!
rox_kidz
Postat pe 1 Martie 2008 10:37
neatza fetelor...chiar nu mai intra nimeni pe aici? ce mai faceti? ce fac bebeii? mamicile si viitoarele mamici?
va pupam..va asteptam pe aici...
iulya120787
Postat pe 6 Martie 2008 10:59
Salutare! ce mai faceti fetelor? cred ca aveti multa treaba de nu mai vreti sa vorbiti cu noi........noi azi cred ca iesim afara ca se anunta vreme frumoasa. ce va mai fac copilasii? noi incercam acum sa adormim seara fara leganat si avem 3 nopti de cand adormim singurele....sper s-o tinem tot asa.
ce faceti , va pregatiti sa primiti cadouri? va faceti frumoase pt maine?
danyelle005
Postat pe 7 Martie 2008 11:30
La multi ani mamicilor si fetitelor pt. ziua de maine.......Sa va faceti frumoase.......
Si pentru baietei sa va pupaciti mamicile de ziua lor. Salutari si petrecere frumoasa.
nickoleta99
Postat pe 7 Martie 2008 15:37
La multi ani tuturor mamicilor de 8 martie!
rox_kidz
Postat pe 8 Martie 2008 13:13
Hello mamici din Iasi!
Tocmai am terminat o lucrare pentru copii la magazinul pentru copii Ritzi Pitzi din Podu Ros.Va astept sa vedeti si sa va dati cu parerea.
rox_kidz
Postat pe 26 Martie 2008 11:41
Nu vrea nimeni sa mai intre pe aceasta pagina? Stiu ca nu aveti timp dar ...........Asta e. Eu va salut pe toate si va pup copilutii!
nickoleta99
Postat pe 26 Martie 2008 16:10
buna dimineata!
asa e,lipsa timpului ne tine cam departe de acest "prieten"- calculatorul. Locuiesc in Alexandru,am 2 baieti: 9 ani si 2 ani. Succes celor abia intrate in aceasta nu prea usoara misiune,aceea de mama si inarmati-va cu multa rabdare!!!!!!!!!! Va pup!
mis_maria71
Postat pe 27 Martie 2008 07:49
asa e nici noi nu prea mai avem timp pt calc. , mai ales de cand ne-am diversificat mancarea.....toata ziua la bucatarie, spalat vase, alaptat, joaca, etc. Acum cateva zile i-a fost rau Amaliei si mi-a vomat toata ziua tot ce manca, cred ca din cauza ca i-am dat cam fortat sa pape pireul de legume, dar m-am invatat minte de acum nu mai insist. Acum suntem bine...pupici la toate
danyelle005
Postat pe 27 Martie 2008 13:26
Salutare! Am o intrebare pt toate mamicile sau pt ciitoarele mamici...ca si mine: a apelat cineva la recoltarea celulelor stem? Sunt in dubii nu stiu ce sa fac, as vrea pareri de la voi. multumesc mult!
rogozraluca
Postat pe 28 Martie 2008 13:43
cred ca e o idee f. buna! Regret ca nu se stia si nu se putea face acesta recoltare atunci cand i-am nascut pe copiii mei, sunt cele mai bune celule cele din cordonul ombilical.
mis_maria71
Postat pe 28 Martie 2008 15:14
Buna seara. Vreau sa intreb daca cineva din Iasi are un carut sport de vanzare?
mary_tvg
Postat pe 7 Mai 2008 22:20
Buna. Eu am mai scris pe o fereastra a forumului - Mamele intreaba - (mamici din orasul Iasi)- si m-am mirat foarte tare cand am gasit la - Generalitati- alta fereastra pe aceeasi tema. Acum unde sa va mai scriu? Eu sunt mama Mona ( asa-mi ziceau colegii de gradinita ai lui Vladi, pruncul meu cel mare, pt ca el tot timpul voia sa vina la mine la clasa, la mama Mona). Am doi baietei, Vladimir 6 ani si Sebastian 3 ani.Suntem suceveni stabiliti acum 13 ani in iasi.Acum stam in Miroslava, la casa- verdeata si aer aer curat
monica_otel
Postat pe 29 Iunie 2008 11:08
Am uitat: la multi ani pentru cei/ cele care poarta numele celor doi sfinti,,Petru si Pavel" !
monica_otel
Postat pe 29 Iunie 2008 11:11
Mi-am mai amintit ceva. Rox, si mie imi place sa desenez, eu trebuie sa am modelul in fata si e ok. M-am gandit cum sa le pictez camera baietilor. Eu insa nu am curajul sa merg mai departe, poate am doar nevoie de incurajare.Cred ca mi-ar placea sa colaborez cu voi rox si ciopica.
monica_otel
Postat pe 29 Iunie 2008 11:20
Draga Monica, la inceput e mai greu dar o data ce depasesti acea neincredere si teama , totul decurge normal mai ales daca te pricepi cat de cat! Pentru toate mamicile este valabil...va incurajez daca vreti sa oferiti o schimbare celui mic iar daca nu aveti curaj , apelati cu incredere la mine!
Vizitati www.pupufcu.blogspot.com
rox_kidz
Postat pe 30 Iunie 2008 18:57
Am o prietena care a recoltat la nasterea fetitei ei ,a indrumat-o medicul de familie, s-a ocupat o firma din cluj: contract prin posta , plata in 2 rate 3000 ron.Eu nu mi-am permis, din pacate ,dar cie isi permite, na, nu se stie ce ne rezerva viata... .
iulika_kidz
Postat pe 4 Februarie 2009 16:56
Parca mai este un topic cu titlul acesta. Nu stiam ca s-a creat altul.
Mihaa_kidz
Postat pe 11 Aprilie 2009 14:23
Te gandesti la vacanta?
w w w.taberelemele . ro
haihui
Postat pe 6 Mai 2009 18:59
salut mamicilor din iasi
sunt si eu insarcinata in 24 sapt. as cam avea nevoie de un pic de ajutor.
as vrea sa stiu ce analize si echografii se mai fac. cand se face 3d/4d si morfologia fetala?
va multumesc!
allynna81
Postat pe 27 Mai 2009 20:10
Buna sunt Iulia din Iasi; urmeaza sa nasc in luna august cu dna dr. Tirnoveanu si am emotii fiind primul copil.
naghi_iulia
Postat pe 22 Iunie 2009 08:44
Salut. Suntem si noi din Iasi ( Tatarasi) am o fetita de 9 luni care spune tata, nana, dada numai MAMA nu .Am nascut la Cuza cu doc.Ciupilan, papam lapte praf, carnita,cereale, fructe si legume.Dar avem o mica mare problema,suntem foarte balonata ,vreau sa intreb si alte mamici daca copii vostri au fost la fel, toata lumea zice ca e bine , dar....sunt prea multe parturi zic eu.
Un medic pediatru bun din Tatarasi cunoate cineva?
Va dorim sanatate la bebei.
kidz001117
Postat pe 22 Iunie 2009 09:15
allynna81
Medicul ginecolog si de familie iti vor spune ce analize si cand trebuie facute, in ce priveste ecografiile 3/4 D, eu una n-am facut 4 D , dar faceam la fiecare consultatie ( 1 luna) 3 D, va dorim nastere usoara si un mic sfat sa nu stati prea mult prin maternitate ( si acum bantuie STAFILOCOCUL) am avut noroc ca n-a luat fata,eu am fost norocoasa care l-a luat ( si acum am urme pe sani) .
kidz001117
Postat pe 22 Iunie 2009 09:23
buna fetelor,si eu sunt din iasi,voinicul meu are 4 ani jumatate.
garbo000849
Postat pe 22 Iunie 2009 10:11
sal. sunt giulia si am un baietel de 6 luni. mes pt naghi iulia. nu vreau sa te sperii si sa intrii in panica, dar cu tarnovanu sa ai grija. daca nasti natural, dai banii inainte sau cel putin fa-o sa inteleaga ca o sa primeasca ceva consistent, altfel te lasa sa te chinui in sala de travaliu si nu te baga in seama
giulia_tautu
Postat pe 22 Iunie 2009 11:03
pentru Kidz 001117: vrei un pediatru bun? iti recomand cu incredere Dr. Ionescu de la spitalul de copii sectia UPU(urgente). Momentan dumneaei este in concediu.Sau poti cauta tot aici pe Dr. Mandric care este la fel de bun pediatru
eladoni
Postat pe 22 Iunie 2009 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare ptr cele care au nascut deja 4 De la: kidz001722 24 Noiembrie 2009 20:54
ciclu in perioada de lactatie 13 De la: MAYATHEEO 24 Iunie 2010 17:19
vergeturi 31 De la: paula_corina_elena 1 Februarie 2010 16:08
INDEMNIZATIA DE CRESTERE COPIL 3 De la: garbo_401252 3 Mai 2014 23:14
Indemnizatia de crestere a copilului... 1 De la: lali4vali 4 Iunie 2009 18:30
Setari Cookie-uri