mamici din iasi

Salut toate mamicile din Iasi,

eu am o fetita de 2 saptamani pe care o cheama Maria Sofia. am nascut la maternitatea Cuza Voda cu dr. Holicov. La nastere fetita mea a avut 3800g si 53 cm. Am nascut prin cezariana pentru ca depasisem termenul si nu aveam nici o contractie si nici alte semne pentru nastere naturala nu aveam (col inchis, fara dilatatie).
andronache_roxana
Postat pe 22 Iunie 2009 18:33
Buna,eu sint Cristina sint din ,,judetul,,IASI mai exact din RUGINOASA,dar locuiesc in ITALIA.Mi-ar face placere sa cunosc vre-o mamica din IASI .
Eu am trei copii 2 baieti si o fetita,de 15,11 si 18 luni(fetita).
crystina_kidz
Postat pe 23 Iunie 2009 08:38
Buna ziua. A venit si mult asteptata ploita .
Vreau sa intreb mamicile daca ati dat pepene rosu la bebei innainte de un an?
Si daca are cineva o bicicleta ( cu maner) de vanzare.
kidz001117
Postat pe 23 Iunie 2009 12:27
da eu am dat pt ca nu cred ca pepenele ,mai ales daca nu il dati in cant mari are ce afecta,cat poate el eu cred ca e fsanatos...pupici si app nu sunt din Iasi ,ci din Bucuresti dar am neamuri acolo iar tatal meu e nascut in Iasi...
izab33lla
Postat pe 23 Iunie 2009 12:35
buna!sunt alice si am o fetita de 5 luni.Mi-ar face placere sa stau de vrb cu alte mamici din Iasi.Adresa mea de me-mail este alice_perijoc@yahoo.com.
aliceyvo
Postat pe 23 Iunie 2009 22:04
mersi mult. medicul de familie nu prea mi-a dat indicatii. trebuie sa te informezi din alte surse. sper sa nu stau prea mult in maternitate, dar fetita mea pare ca vrea sa iasa mai devreme. multa sanatate va urez.
allynna81
Postat pe 30 Iunie 2009 12:15
Si eu sunt din Iasi. Am un baietel de 7 ani - incepem scoala pe 15 septembrie, si unul de 3 luni, nascut pe 27 mai 2009.Ma bucur sa vad un "loc de intalnire" pentru mamicile din Iasi.
Numai bine!
mera19732002
Postat pe 30 August 2009 11:03
buna. Eu sunt din iasi si am o fetita de 5 luni . Mi-ar place sa discutam mai multe despre copilasi, unde va plimbati voi cu bebelusii, ce probleme ati intampinat cu ei. Adresa mea de mail este sweet_lacry@yahoo.com
sweet_lacry
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:10
Buna!!
Si eu sunt o mamica din iasi... Am un baietel de 7 luni si o saptamana. Buna idee cu topicul asta ...
cathy28
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:15
Vand INFACOL, sirop impotriva colicilor, fabricat in Anglia, cu rezultate excelente. RECOMANDARI Infacol inlatura durerile de burtica generate de COLICI, ajuta la eliminarea usoara a gazelor, inlatura crampele. Recipientul de Infacol are incorporat in capacel o pipeta de administrare (0.5 ml). Se recomanda administrarea inainte de fiecare masa. Efectele benefice ale Infacol-ului se observa chiar din primele zile de administrare. Daca este necesar se poate mari dozajul la doua pipete (2x0.5ml) dar nu mai mult de doua zile consecutive. Se poate administra incepand cu prima ZI de viata.. Produsul este original, sigilat, cu termen de valabilitate.
pret 35 ron
tel 0767940009
iasi
bronzie1999
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:52
Salutare mamici din Iasi, ma bucur ca v-am gasit in sfarsit. Minunea mea se numeste Tudor si a implinit 1 an pe 9 sept. Mare petrecere, mare nebunie, plansete din cauza aglomeratiei..., dar pana la urma s-a dovedit ca ii place sa fie casa plina de parinti cu pitici. A inceput sa mearga singur de pe la 11 luni si de atunci ne luptam cu plansetele de dupa cazaturi... off acusi, acusi nu mai are nevoie de noi si pleaca singur afara...
SOSO
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:46
salutare la toate mamicile din iasi .... am doua printese una de 3 ani jumate si ce a mica nascuta pe 10 octombrie 2009 de 3500 avem 3 luni si o saptamina si gr de 5500. am nascut la elena doamna cu doct socolv razvan. bebita mea nu papa decat san . dar vomita mult dupa ce papa, am incercat toate pozitlie am incercat sa ii dau completare cu biberon nu vrea lapte praf de nici un fel dar mai rau nici biberon
iar cu lingurita nu inghite nimik
cine a trecut prin asa ceva si ne poate da niste sfaturi va rugam
MAYATHEEO
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:47
calculand ce greutate are acum la varsta asta, care ar trebui sa fie de 5750g (pentru ca in primele 4 luni ia in greutate cate 750g pe luna, apoi urmatoarele 4 luni cate 500g pe luna, apoi urmatoarele 4 luni cate 250g pe luna) nu prea cred ca trebuie sa fiti alarmati, insa ati putea merge la Spitalul de copii si sa vorbiti cu un medic gastroenterolog. multa sanatate si crestere usoara
eladoni
Postat pe 19 Ianuarie 2010 09:25
buna dimineata eladoni. Multumesc ptr raspuns si incurajare. Am fost pe 9 decembrie la doct florea cu o internarea de zii , am facut eco si radiologie la stomac si nu are nimik . mia dat niste prafulete preparate si mia zis ca pana la 6 luni asa va varsa. eu ma ingrijorez ptr doct pediatru mia zis ca deja are minus 250gr si intr-o saptamina mia luat 100gr.ar treb sa mergem iar maine la doct pediatru si sa vedem cat a luat de joia trecuta pana joi adica maine. sunt fff stresata.va multumesc celor care imi raspundeti si imi da-ti un sfat.
MAYATHEEO
Postat pe 20 Ianuarie 2010 09:00
salutare si capul sus,asa a patit si sora mea geamana ,care are un bietel de 9 luni jum,si de cind l-a nascut de 3900g , nu a mincat decit sin si deloc biberon si la fel vomita ff mult si eram si eu ingrijorata ,ca nu arata deloc bine nici la 5 luni,mai ales ca era si baiat ,si vomita in jet nu asa,si tot niste prafurii i-a dat o doctorita chiar de la sp. de copii SF. MARIA la d-na dr. IONESCU si nu mai stiu cum ,dar este cica purtatoare de cuvint a sp. iar dupa ce i-a intodus alimente solide a inceput sa nu mai vomite asa de mult pina chiar deloc ,numai dupa ce a mincat ff mult si se ajita f mult sau se joaca imediat,si maninca acum nu se uita la mincare de parca trebuie sa recupereze tot din urma ,si acum sa-l vezi ce bine arata ,sora mea nici nu mai stie ce sa-i dea de papa,si casca gura pina se satura nu o inchide. ,asa ca stai linistita, stiu prin treci dar ce sai facem asai e viata mergem inainte.Trec toate dar din pacate si prin tine
GILIOLA
Postat pe 22 Ianuarie 2010 13:49
multumim de incurajari/ atunci tre sa avem rabdare mult si sa asteptam pana vom ajunge la hrana solida. sa speram ca nu va mai voma. paaa pupici
MAYATHEEO
Postat pe 26 Ianuarie 2010 10:34
buna mamici,ce mai faceti,Theea mea de o saptamina face temperatura cam 37 cu 7 ,8 si chiar 38, 38 cu 2,dar alte simptome cam atit,i-am faacut analiza urinei adica sumar si nimic, apoi analiza scaunului coprocultura si coproparazitologic si nimic,apoi cultura exudat faringian adica in git si nimic, nu stiu se sa mai facem cu aceasta temperatura si vreau so scot afara dar pot cu temp chiar daca e 37 cu 8? ,nu tuseste ,nu are secreti nazale deloc,mai stranuta cin a transpirat dar dupa ce o schimb nu mai stranuta,si e somnoroasa daorme si 4 ore daca o las dupa amiaza,se trezeste de foame,dar pofta de mincare nu are deloc nici lapte nu mai maninca ,ea ducea un biberon de 260ml ,iar acum doar 120 ml, se trezeste bea 120 ml de lapte si apoi ma chinui cu mincarea dupa o ora ,
am crezut initial ca e de la dinti dar nu se vede nimic
kidz 6372 cum mai stam cu voma nu am mai auzit nimic de voi.
pupici la bebei si sanatate cai mai buna decit toate
GILIOLA
Postat pe 16 Februarie 2010 16:19
buna sint gabriela motriuc,36 de aniu si sint mamica a doua printese:DIANA de 7 1/2 ani ,eleva in cl.intii si MARA de 3 1/2 ani ,in grupa mica la gradi.Ma bucur ca incercam sa ne cunoastem pe forum si poate dezvoltam o prietenie sau macar o amicitie cu pareri de la fiecare
gabymotriuc
Postat pe 16 Februarie 2010 19:58
Pentru GILIOLA. Cred ca ar trebui sa-i faci fetitei urocultura si nu doar un sumar de urina deoarece in general fetitele fac foarte usor infectie urinara. Sa speram ca nu-i vorba de asta insa pentru linistea ta avind in vedere faptul ca deja ai facut citeva investigatii care au avut un rezultat imbucurator cred ca ar trebui sa-i faci si aceasta analiza. Crestere usoara si multa sanatate!
anamaria1
Postat pe 17 Februarie 2010 10:49
salutare mamici din iasi ,duminica se desfasoara o intalnire la Palatul copiilor sustinuta de Asociatia Secretul Evolutiei.mai multe informatii pe www.ingrijireacopilului.ro
garbo000849
Postat pe 17 Februarie 2010 15:13
salutare multumim ca va ganditi si la noi giliola Stam bine am inceput cu novalac antireflux cereale cu orez si poromb fara gutlen si san. am inceput sa dam si morcov fiert si branza calcica. Suntem bine avea 4 luni si 6300.mai vomita dar fff rar .nu mai suntem asa de speriate. imi pare rau ptr printesa ta ca e bolnavioara va uram insanatosire grabnica si multa sanatate
MAYATHEEO
Postat pe 18 Februarie 2010 10:27
MULTUMESAC PT SFATURI
bun venit GABRIELA si sa-ti traiasca printesele
ma bucur sa aud de bine kidz 6372 ca bebitei ii merge bine,nici nu am stiut ca exista novalac antireflux.
noi continuam cu analizele si cind sunt gata toate mergem la dr,de ieri nu a mai facut febra,avea numai 37.4,dar azi a mai facut 37.8,o sa fac si urocultura dar nu prea reusesc s-o colectez
pupici la bebei,gili
GILIOLA
Postat pe 18 Februarie 2010 15:54
salut gililola sunt in farmacie punguta ptr recoltare care se lipesc la puta .eu am cump iam recoltat si eu si am lipito si apoi iam pus pampersu si ea facuse in recipient.nu e ofebra mare .unde mergeti la doct si cum o cheama?
va pup si sanatate azi am facut vaccinu de 4 luni. am cantarito si are 6550. merge bine.
MAYATHEEO
Postat pe 19 Februarie 2010 12:57
giliola unde ai nsacut la ce materniate din iasi?paaa sanatate
MAYATHEEO
Postat pe 19 Februarie 2010 13:09
am nascut la cuza voda cu dr Galearschi sorin,si dr.pediatru la med.de fam .Lazarescu maria,
am incercat si noi cu punguta de recoltatre dar nu sta lipita deloc si ea nu sta pe loc deloc.numai cind ii fac baie in contact cu apa se pisu si atunci ii pun chiar borcanasul steril.
pupici bebei
GILI :-)
GILIOLA
Postat pe 19 Februarie 2010 13:22
da ii merge bine bebitei ,cum o cheama?si sanatate si fara urmari urite de la vaccin,adica fara febra sau altele pup bebita si din partea lui THEEA
GILIOLA
Postat pe 19 Februarie 2010 13:25
teodoara ionela cand iam facut la 2 luni nu a facut nici febra nimik
acum vad ca daorme ff bine nu are nimik ma refer azi. incearca sa o pui pa theea sa se uite la apa adica da drumu la robinet si ea se uite la apa si ii vine sa faca pisu. eu asa ii fac la cea mare. multa sanatate si toate cele bune. eu am nascut la elenda doamna cu doct socolov razvan. si medic pediatru am pe doct patrau.
MAYATHEEO
Postat pe 19 Februarie 2010 17:38
LA MULTI ANI MAMICI si multa sanatate si BB-ei frumosi si cuminti

GILIOLA
Postat pe 8 Martie 2010 16:12
UN 8 MARTIE FERICIT MAMICI din IASI si nu numai


si un martisor din parte lui THEEA si a lui mami


PUPICI
GILIOLA
Postat pe 8 Martie 2010 16:17
o primavara frumoasa la toate mamicile de la maya si theeo
MAYATHEEO
Postat pe 9 Martie 2010 19:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HAINUTE DE FIRMA, SECOND, CALIT 1, si jucarii la superpreturi 4 De la: hainebebecopii 6 Noiembrie 2010 17:59
Ghergut Viorica 1 De la: garbo237617 24 Octombrie 2011 11:53
Saline artificiale Timisoara (si nu numai) 1 De la: office_salinasusesi_ro 13 Noiembrie 2009 08:41
tot eu sunt,nu doream sa-l trimit mesajul,dar nu-i nimic. 22 De la: alfheim 24 Mai 2011 12:12
intrebare 8 De la: garbo_383583 19 Septembrie 2013 09:48
Setari Cookie-uri