a comandat cineva batista bebelusului pe net?

buna
vreau sa va intreb daca a comandat cineva batista bebelusului pe net , eu au am comandat si nu am primit nici un raspuns ,vroiam sa aflu cam in cat timp se livreaza comanda.
anton
Postat pe 3 Ianuarie 2008 16:29
eu am cumparat-o de la farmacia dona si am dat 42.50 lei!
ianni
Postat pe 4 Ianuarie 2008 15:28
la satu mare nu este farmacia dona si nici la o alta farmacie nu am gasit asa ca a trebuit sa o comand pe net ,
sper sa imi ajunga poate intarzie ca mi-am comandat-o dupa anul nou .
anton
Postat pe 5 Ianuarie 2008 13:21
Iani e eficienta aceasta batista a sugarului?? Am mai citit pe net despre ea dar nu am intrat in amanunte...chiar merita sa o cumperi??
sdanutza
Postat pe 5 Ianuarie 2008 16:25
da, sdanutza, este eficienta, am folosit-o si noi.curata bine.
chira
Postat pe 5 Ianuarie 2008 17:54
mersi Mariana...o sa merg si eu la farmacie s-o caut !
sdanutza
Postat pe 6 Ianuarie 2008 12:37
am comandat si nu am primit nici un raspuns am auzit ca este f buna
dumitrescu
Postat pe 6 Ianuarie 2008 16:38
dar cand ai comandat-o?eu am sunat si a zis ca o sa ma contacteze la telefon dupa data de 7 ma gindesc ca poate au fost liberi de sarbatori!!!daca nu o sa am raspuns o sa mai sun la ei .mie imi trebuie neaparat,fetita mea are tot timpul nasul infundat si pompita normala nu ma ajuta deloc nu iese nimic .
pupicii!!!!
anton
Postat pe 6 Ianuarie 2008 19:08
nu stiu ce ma faceam daca nu o aveam cand a fost racit! nu reuseam sa-i scot mucutii cu nimic pompita nu, betisor nu!pentru mine a fost super buna!
ianni
Postat pe 7 Ianuarie 2008 18:30
buna
am rezolvat si problema asta ,m-au sunat de la overland si maine o sa imi ajunga batista bebelusului ,sper sa ne fie de ajutor.
multumesc mamicilor!11
anton
Postat pe 8 Ianuarie 2008 19:20
Si noi am cumparat-o de pe net si vreau sa-ti spun ca suntem foarte multumiti de ea. Copiii rectioneaza diferit, unora nu le place, cum ar fi Mateias al meu, dar nu stiu ce m-as fi facut daca nu o luam. Ti-o recomand cu caldura.
Noua ne-a venit la 3 zile dupa ce am comandat-o.
Tili
Postat pe 12 Februarie 2008 08:54
daca bebita mea are deja 1 an si 8 luni si nu am folosit inca batista bebelusului am vreo sansa sa o folosesc de acum incolo?
mela_kidz
Postat pe 12 Februarie 2008 09:23
am luat-o d epe net... nu mai stiu cat a durat...

bineinteles mela, ca o poti folosi, e super buna@
danac_kidz
Postat pe 12 Februarie 2008 12:07
Cam 1 an si 8 luni avea si Matei cand i-am luat-o. Ti-o recomand din toata inima.
Tili
Postat pe 12 Februarie 2008 15:05
Cand faci comanda pe net, lasa neaparat un numar de telefon de contact. Ei te vor suna pentru confirmare. Comanda pe care am facut-o eu a ajuns in cateva zile.
Sau: mai completeaza si trimite inca o data formularul de comanda, pentru siguranta.
Parerea mea, referitor la aceasta "ustensila", este buna cu conditia sa fie utilizata cand bebele este satul (altfel al meu nu sta locului)!
Succes!
serbanconi
Postat pe 12 Februarie 2008 16:20
"batista bebelusului" este recoamndata de la 0-6 ani, deci o poti folosi si la 1 an si 8 luni.Parerea mea este ca nu ar fi bine sa o folosesti imediat dupa masa, ca din cauza serului fiziologic , s-ar putea sa vomite. Dar depinde si de copil. Eventual il lasi putin dupa masa.Noi o foloseam foarte des dupa baie, asta cand nu era nevoie sa o folosim de mai multe ori pe zi.
chira
Postat pe 12 Februarie 2008 17:23
mie mi-a zis mediucl bebitei ca i se pare o metoda f. brutala. eu acum ce sa mai fac, mai ales ca voi imi ziceti ca e f buna? cred ca o voi incerca sa vad si cum reactioneaza bebe la ea.... nu stiu.... voi vedea
mela_kidz
Postat pe 14 Februarie 2008 10:03
Sunt copilasi care reactioneaza ok si nu resping batistuta. @mela eu am probat-o mai intai la mine ca sa ma asigur ca nu ii face rau si te asigur ca nu ii face deloc rau.
Tili
Postat pe 14 Februarie 2008 19:56
as dori si eu batista bebelusului. Pe ce site ati gasit sa o comandati? Va rog sa ma ajutati!!!!!!!!!Va roooooooog
isa_zavaliche
Postat pe 14 Februarie 2008 20:32
Am uitat sa va spun ca sunt niste fiole mici -KARVOL se numeste medicamentul- ajuta pe bb sa respire atunci cand are nasucul infundat.
isa_zavaliche
Postat pe 14 Februarie 2008 21:28
si noi am cumparat batista bebelusului. A sosit intr-o sapt prin posta merge mai greu, dar este ok. Nu am avut-o la fetita de 6 ani si tare ne-am mai chinuit. Este vreo 50 lei noi
danielamunteanu20042000
Postat pe 14 Februarie 2008 23:35
draga isa,
nu stiu pe ce site poti comanda batista bebelusului, dar daca nu esti din Bucuresti si nu ai gasit la farmacie, nr. meu este 0788.716.492, suna-ma si iti trimit eu prin posta cat pot de repede.

tuschy
Postat pe 15 Februarie 2008 22:04
Merci mult tuscky. Mi-a dat bondac79 adresa de e-mail si am facut comanda.
isa_zavaliche
Postat pe 16 Februarie 2008 21:18
stiti cum mai folosesc cate odata batista bebelusului, ii pun la fetita ser in nasuc sa se inmoaie si pe urma trag cu gura dar oricum nu merge asa de bine ca si cu aspiratorul ,si nu e asa de neplacut pt copii ,ca brutal nu e ca si eu am incercat-o mai intai la mine .
anton
Postat pe 17 Februarie 2008 09:25
eu am cumparat-o direct din farmacie din Bucuresti .Costa 450.000lei Deja am folosit-o de o sptamana si da rezultate foarte bune
ancamts
Postat pe 17 Februarie 2008 11:50
Stati linistite si nu va mai faceti griji cu batista belelusului ca ar fi ustensila brutala. Cea care comercializeaza asa ceva in Romania este cumnata mea si am primit si eu cadou asa ceva imediat cum s-a nascut bebe. Pot sa spun ca din prima saptamana (!) am folosit-o si sincer mi se pare cea mai buna inventie in domeniu. Nu vreau sa fac reclama, dar sunt mamica si stiu ce inseamna. Stiu ca sunt doctori inapoiati si ca zic tot felul de baliverne. Ideea este ca puiutii nostri sa doarma bine si sa nu ii chinuim cu tot felul de pompite pana le iritam nasucurile. Pentru detalii, va recomand site-ul lor (si sper sa nu ma cenzureze cei de la kidz.ro) care este overland.com.ro unde gasiti si datele lor de contact. Pupici la bebici.
ses
Postat pe 19 Februarie 2008 16:49
Batista bebelusului este intradevar ok! Eu nu am mai apucat s-o folosesc dar am lucrat cu ea si din ce am vazut are rezultate.Se gaseste la farmacia de vis-a-vis de spitalul Grigore Alexandrescu.Este super.Pe langa sparge-ti si o capsula de Karvol (pe o batista sau ceva) si o puneti pe langa capul bebetului si sa vedeti ce bine respira.
cezarinady
Postat pe 19 Februarie 2008 16:53
Eu folosesc HUMEX - pulverizaror, ca sa ii inmoi mucii inainte de aspirare. Costa ceva... dar merita si tine mult.
ses
Postat pe 19 Februarie 2008 17:19
Salutare mamicilor.
Eu am folosit batistuta bebelusului de cand l-am nascut. Acum avem 1 an si 6 luni s o folosim in continuare , s-a obisnuit cu ea (cand era micut plangea dar din cauza zgomotului aspiratorului). O gasiti in toate farmaciile DONA din toata tara. Eu asa am luat-o.
Va doresc succues si sa fiti sanatosi!
rafaela_zna
Postat pe 21 Februarie 2008 17:40
humex este foarte bun!!
anamariamerisescu
Postat pe 2 Martie 2008 12:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
encephabol 9 De la: alexxxa 21 Ianuarie 2010 21:42
Vaccin Prevenar 3 De la: gioconda_iftime 28 Octombrie 2009 11:00
sa confruntat cineva? 10 De la: garbo253152 6 Decembrie 2011 22:40
SALUT 11 De la: sunsset 6 Septembrie 2011 23:50
VAND HAINUTE SI ACCESORII BEBE 2 De la: haineieftinecopil 19 Iulie 2010 19:14
Setari Cookie-uri